Skocz do zawartości
IGNORED

RX6 czy RX8?


smerlinj

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was się poradzić które kolumny z serii MA RX wybrać do pokoju o wielkości 25m2. Nie mam niestety możliwość odsłuchać jednych jak i drugich u siebie w domu. Na forach polskich jak i zagranicznych przeczytałem najróżniejsze opinie. Jedni piszą że 6 brakuje basu a inni że ma go wystarczająco. Może ktoś z Was stał niedawno przed podobnym dylematem. Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem osobiście, natomiast obydwa modele były testowane przez 3 polskie czasopisam audio.

Za każdym razem lepsze oceny zdobywały Rx8, Stryjecki z HfiM napisał wprost, że są o klasę lepsze od Rx6. W AV Rx6 zostały ocenione dość przeciętnie, Rx8 bardzo dobrze (chyba ta sama osoba testowała obydwa modele).

Poza tym 25m2 to już niemało, Rx8 lepiej zapełnią taki pokój dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam rx6 polecam ci je, sa bardzo dobrymi glosnikami kontrola bassu jest ale w 25 nie bedziesz mial go mial tyle co w rx8 to oczywiste ,chodz mi wystarczy potrafi dobrze przywalic . W rx8 jest duzoo basu i troche inne brzmienie niz rx6 oczywiscie na plus .Jesli masz molziowsc odsunac od tylnej sciany glosniki o 1 m lub wiecej to bierz rx8 nie zawiedziesz sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Po prostu nie chciałbym aby bas dominował. Nie po to zmieniam kolumny aby mieć tani, dominujący całe kolumny dyskotekowy bass :) Słyszałem ze można zatkać tez tylni bassreflex w ostateczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 25m zdecydowanie RX8, testowałem oby dwa modele i RX6 grają lepiej w pomiesczeniech max 20 metrów, test robiłem na 17m i RX6 zagrały lepiej i basu im zdecydowanie nie brakowało, natomisat RX8 się chyba zadusiły. Natomiast na 30m RX6 nie grały nic, całkowity brak basu a RX8 grały idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 8 to po prostu lepsza konstrukcja.Może dorwiesz gdzieś kwietniowe i majowe wydanie hi fi i muzyka.Tam są opisane oba modele i wyjaśniona różnica.Poza tym tak jak kolega wyżej napisał RX 6 się gupią w większych pomieszczeniach.Na twoje 25 m zdecydowanie RX8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo będę ich słuchał w 25m2. Lecz na razie będą grały w 17m2. Jestem ciekawy jak wezmą RX8 i postawie je teraz (nie wiem dokładnie jak długo) w 17m2 to będzie do kitu? Chyba ze brać RX8 i zatkać tylny bassreflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie do kitu. Po prostu jakbyś bezpośrednio porównał RX8 i RX6 na małym pomieszczeniu do RX6 by lepiej pasowały brzmieniowo do tego mniejszego.Ale jeśli nie postawisz obu modeli koło siebie to nie ma problemu.Za to za większym pomieszczeniu RX 8 rozwiną skrzydła i będziesz się cieszył znowu nowymi kolumnami jak zmienisz metraż.Bierz RX8 , Nie będziesz załował.Wyslałem ci PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie kolegow wez rx8 do 25m2 a w 17 zatkasz tylny bass refleks i bedzie git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerlinj, 7 Lip 2010, 11:02

 

>Docelowo będę ich słuchał w 25m2. Lecz na razie będą grały w 17m2. Jestem ciekawy jak wezmą RX8 i

>postawie je teraz (nie wiem dokładnie jak długo) w 17m2 to będzie do kitu? Chyba ze brać RX8 i

>zatkać tylny bassreflex.

 

Bawilem sie w te zatykanie i powiem ze to srednie rozwizanie. Fakt basu mniej, ale dolne pasmo jest uciete poprostu. Włączysz Source Direct i mysle ze nie bedzie porblemow z basem. Omijaj Loudnessy i inne tego typu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX8 Walnut zamówione. Będą u mnie w piątek. Zobaczę jak zagrają z moim Onkyo 607 (wiem że to wąskie gardło). Chce go zmienić na 807. Najlepiej chciałbym stereo a nie amplituner wielokanałowy ale do stereo nie podepnę N'ki, WD TV Live, i PS3. Muszę mieć minimum 3 wejścia optyczne. Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł w kwocie maks 3-3.5 tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po ile w Elektrropunkcie teraz stoją te RX-y? ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy jesteś dobrym negocjatorem ;) Ja kupiłem u konkurencji i nie ze względu na zdolności negocjacyjne ;)

 

Co do podpięcia sprzętu po analogu to ps3 może bym podpiął po lekkich kombinacjach, N'ke też ale już WD TV Live nie a na niego mam zgrane wszystkie swoje płyty do WAV.

Chyba raczej się skusze na np Onkyo 807 ......chyba ze coś innego możecie mi polecić w podobnej kwocie?

Jeszcze mogę do kina zostawić swoje Onkyo 607 a do Stereo kupić coś osobnego i to jakoś spiąć aby nie przepinać kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Marantza PM7003 można go podpiąć jako końcówkę mocy a zarazem gra jako osobne stereo koszt jakieś 2000 zł. A do tego fajnie gra z Monitor Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem posluchaj tego marantza pm7003 z MA ja sluchalem i dla mnie byla porazka straszna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerlinj, 7 Lip 2010, 22:02

 

>Zależy czy jesteś dobrym negocjatorem ;) Ja kupiłem u konkurencji i nie ze względu na zdolności

>negocjacyjne ;)

>

>Co do podpięcia sprzętu po analogu to ps3 może bym podpiął po lekkich kombinacjach, N'ke też ale już

>WD TV Live nie a na niego mam zgrane wszystkie swoje płyty do WAV.

 

No to PS3 i Nke po analogu, a WD przez optyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.