Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio 640C V2.0 vs Musical Fidelity V-DAC vs Lampucera ?


patkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję sensownego źródła do mojego zestawu:

Cyrus II + Cyrus PSX

Tonsil Siesta Front

 

 

Źródło musi grać dynamicznie, z wykopem i dobrym basem.

Do tej pory miałem Onkyo z zaintubowaną, Lampucerą z lampami przez McGyvera.

Grało to zacnie, tak jak lubię, lecz odtwarzacz ten nie pasował kolorystycznie do mojego wystroju.

 

W tej chwili mam 800zł.

 

Mam trzy koncepcje.

 

1. Kupić Azura 640C V2.0 za ok 800zł i zbierać na Lampizację u McGyvera.

 

2. Kupić V-Dac za ok 800zł, słuchać na razie muzyki z formatu Flac z laptopa i zbierać na ładny CD z dobrym napędem, do którego później podłącze V-DACa. Tutaj chyba nie byłoby już żadnych przeróbek (nie wiem czy ktoś przerabiał V-DACa i z jakim skutkiem). Plus jest taki, że mógłbym słuchać muzyki z CD i laptopa.

 

3. Polować na kolejnego Onkyo (lecz w kolorze szampańskim) i oddać go McGyverowi do wsadzenia Lampucery i lampek ?

 

 

Która opcja zagra najlepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować V-DAC'a i inny CD transport do słuchania tylko płytek CD moim zdaniem nie ma sensu. Sam mam V-DAC'a przerobionego, o przeróbce piszę więcej w innych wątkach, różnica b. duża). Jak chcesz słuchać muzyki z komputera i przy okazji z CD to jest sens i to duży. Nie miałem okazji bezpośrednio porównywać V-DAC'a z CA640, którego słuchałem po raz ostatni ponad rok temu (nie V2). Ale bezpośrednio porównywałem z CD'kami NAD'a.

 

Bez przeróbek V-DAC gra nieco lepiej niż najsłabszy (ale całkiem OK) NAD C515, ale w pewnych aspektach lepszy był NAD. Po przeróbce moim zdaniem gra dużo lepiej niż NAD C525 i nieco lepiej od C545BEE a w pewnych aspektach (barwa, gładkość) sporo lepiej. Minimalnie gorzej jest w niskim basie. Ale na prawdę minimalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Jeżeli problemem jest tylko kolor odtwarzacza, to czemu nie zapolować na identyczny odtwarzacz ONKYO we właściwym kolorze i zamienić frontu z tym który jest obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić V-DAC, i na razie na nim słuchać, a potem przerobić. O przeróbce V-DACa wkrótce będę pisał. Będzie z tego wybitne źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.