Skocz do zawartości
IGNORED

AVANTGARDE ACOUSTIC - KLUB miłośników TUB


jacm

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym zakładam wątek poświęcony kolumnom Tubowym .

Przede wszystkim produktom zacnej firmy http://www.avantgarde-acoustic.de/

 

Słuchając wielu zestawów hi-fi oraz hi-end tylko zestaw Avantgarde Acoustic potrafił mnie oszukać w 100 % że mam przed sobą grający żywy zespół nie zaś odtwarzaną sztucznie muzykę .

 

Uważam że twórcy Avantgarde udało się odnaleźć muzycznego gralla .

Wszystkich oczarowanych Tubami zachęcam do wpisów i opinii .

post-5152-100000057 1278509105_thumb.jpg

post-5152-100000058 1278509105_thumb.jpg

post-5152-100000059 1278509105_thumb.jpg

post-5152-100000060 1278509105_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to tylko wymarzony dzwięk , i takim pozostanie gdyż zakupu dokonywać nie zamierzam .

Wątek zakładam gdyż dla mojego ucha Avantgarden są jedynymi konstrukcjami które potrafią oszukać moje ucho i zagrać prawdziwy naturalnie żywy dzwięk .

Słuchając ich niejednokrotnie zawsze miałem tą samą przyjemność obcowania z muzykami grającymi na żywo nie zaś z odtwarzaniem dźwięku przez sprzęt . Ponieważ nie znalazłem innych konstrukcji które tak potrafiły zagrać póki co jestem fanem tylko tej jednej marki z pośród firm hi-fi hi-end .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Sluchalem wczoraj na IFA w Berlinie konstrukcji Zero 1 z trzema wzmakami, wbudowanym przetwornikami DA, pilotem i bezprzewodową transmisją.

Zbierałem szczękę z podłogi. Lepszego dzwieku nie slyszalem. Totalna latwosc i naturalnosc emisji. Zadych zniekszatlcen, powtarzam ... zadnych. Swoboda grania, rozmach, dynamika ... slowem bajka.

Cena ok. 10000 EUR nie wydaje mi sie wygorowana gdyz do szczescia potrzeba tylko cyfrowego transportu, czyli w moim przypadku streamera, ew. pre do czarnej plyty i opcji wejscia analogowego.

Do tego konstrukcja w normalnych skrzynkach o wys. ok. 1m i szerokosci powiedzmy Harbethow.

Zaczynam sie powaznie zastanawiac czy nie pogonic calego tego sprzetu ktory mam i nie zamienic na to rozwiazanie.

PS. za zrodlo moze sluzyc zwykly iPad z transmisja lossless.

 

https://www.google.pl/search?q=avantgarde+acoustic+zero+1&client=safari&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=4rEwUvT2LIrw4QTfuoCQAQ&ved=0CCsQsAQ&biw=1024&bih=672&dpr=2#biv=i%7C11%3Bd%7CziBpGAkzCDSnPM%3A

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam miłośników Avantgarde Acoustik. 5 lat temu (ale czas leci) trochę pisałem o swoim sprzęcie z AA Grosso w głównej roli i o wrażeniach. Zmienił się wzmacniacz. Teraz jest to zestaw lampowy Reimyo, który "pobił" Air Tighta 300 od razu. Od lat już niczego nie szukam, nie zmieniam i pewnie tak już pozostanie. Prawie...

Dawno temu za grosze kupiłem używane lampowe monobloki Phast, które zagrały lepiej niż mój ulubiony McIntosh MA6850. Potem poznałem osobiście konstruktora Phastów - Włodka Bandurę, z którym zaprzyjaźniliśmy się, i który odwiedza mnie jak jest w Warszawie. Dobrze zna mój sprzęt i dźwięk. I bardzo dużo podpowiedział i pomógł mi przy ustawieniach i regulacjach - bo jak się okazało jest też muzykiem i ma doskonały słuch.

Mam podłączony aktywny bas AA Grosso po niskim napięciu, czyli po XLR. Dodatkowo po przedwzmacniaczu sygnał przechodzi przez pasywny basowy 3 drożny equalizer parametryczny PARC (kiedyś opisany na łamach Audio Video), dzięki czemu w moim małym 20m pokoju bas nie ma żadnych podbić, jest idealny. Minus jest taki że w kolumnach bas jest ustawiony na maksa (vol), inne ustawienia - mid.,4.

A więc po latach odsłuchów i znajomości Włodek zaproponował że zrobi mi aktywny symetryzator (może powinien nazywać się inaczej), który z sygnału RCA generuje pełny symetryczny sygnał XLR. Używam to urządzenie od 3 miesięcy. Jest super. Sygnał jest głośniejszy (vol na godz 13-14), bas jest bardziej zwarty i sprężysty, jakby też lepsza definicja średniego basu.

Przedwczoraj wróciłem ze Lwowa. Włodek zrobił drugi egzemplarz tego samego. Poprosił mnie bym napisał na forum (co niniejszym czynię), by sprawdzić jakie będzie zainteresowanie i ew. zrobić ich więcej.

Cena 1100zł. Można wypożyczyć, ale jest tylko jeden. Jest akuratne czarne małe metalowe pudełko z gniazdami i diodką oraz nieodłączalny kabel z zasilaczem wtykowym. Sprzętem nie hadluję, na urządzeniu nie zarabiam. Moim zdaniem robię przysługę jednemu z posiadaczy AA.

Można dzwonić 608 052 956

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Avantgarde Acoustic UNO XD
Price: £21,500 w teście z lutego 2019

Sound: SONIC SEARCHLIGHT

‘It reminded us how fast hard-plucked strings can sound’

Sound Quality: 88%

post-28079-0-52657500-1481483688.jpg

Hi-Fi News & Record Review • February 2019.pdf - 26.2 MB

Review: David Price; Lab: Keith Howard

 

HI-FI NEWS SPECIFICATIONS / LAB REPORT

Sensitivity (SPL/1m/2.83V – Mean/IEC/Music): 102.5dB/102.0dB/101.6dB

Impedance modulus: minimum & maximum (20Hz–20kHz) 8.2ohm @ 8.7kHz & 55.7ohm @ 91Hz

Impedance phase: minimum & maximum (20Hz–20kHz) –41° @ 160Hz & 39° @ 226Hz

Pair matching/Resp. error (500Hz–20kHz): ±3.9dB/ ±9.2dB/±8.6dB

LF/HF extension (–6dB ref 200Hz/10kHz): <20Hz / 19.3kHz/18.9kHz

THD 100Hz/1kHz/10kHz (for 90dB SPL/1m): 0.2% / 0.1% / 0.3%

Dimensions (HWD) / Weight (each): 1360x525x500mm / 73.5kg

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.