Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Xavian 250 i Leben 300xs


wojtasz22

Rekomendowane odpowiedzi

witam

do swiezo zakupionego zestawu w postaci Xavian 250 oraz Leben 300sx brakuje odtwarzacza CD. Muzyka: glownie jazz. Cena do ok 15 kPLN. Mam na oku kilka roznych modeli:

 

teac esoteric SA-10

*meridian G08

*hegel CDP4A

mcintosh 6800

accuphase Accuphase DP-400

krell 280

*mbl 1431

*primare cd 31

*nad M3

*docet lector C D P - 7 T / M K 3

 

Gwiazdka oznacza mozliwosc pozyczenia do odsluchania w domu.

Ktore z wyzej wymienionych polecacie/nie polecacie? Jakie inne Cdeki wziac pod uwage?

Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

 

Pzdr W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Meridian lub Accusek ja dzisiaj zapinałem XS-a pod sonego XA7 ES-idealne połaczenie ponieważ Leben gra subtelnie i lekko a sony ciężko i dynamicznie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś możesz dorzucić (2-3tys),to spróbowałbym Audio Research CD7 i być może zapomniał o temacie CD na baaardzo długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare cd 31 to jedno z moich najgorszych doznań audiofilskich...'cyfra', że aż głowa boli...z przejrzystym Lebenem to raczej mało fortunna kombinacja...

po przeciwnej stronie stoi MBL - świetna maszyna, ale 1531...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwagi,

zapomniałem dodać, ze w związku z tym, ze jestem początkujący zależny mi żeby sprzęt był nowy. Dlatego właśnie o jakimkolwiek Audio Research nawet nie marzyłem....

MBL 1531 to tez cena dwukrotnie ponad mój budżet. Czy model 1431 jest zupełnie nie wart uwagi (nie chciałbym tutaj rozpocząć na nowo awantury pt. czy to chińczyk czy nie chińczyk)?

 

Pzdr W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jeszcze w sieci na 6moons systemu Jeff'a Day'a, który Lebeny łączył z japońskimi źródełkami (może Japończycy grają ze soba najlepiej?!)...mianowicie z C.E.C.'em i uwaga, uwaga - konsolą Sony Playstation...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman D-05

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goraco polecam odsluchanie tego MBL'a. Znakomite zrodlo. Dokladnie w takim zestawieniu jaki masz, mozna tego odsluchac u nas w salonie. Gra rewelacyjnie (mam na mysli model 1431).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i zanim kupisz CD (lector-a oczywiście) - lampy zmień w tej 300 - wywal te sovteki zarówno mocy jaki i sterujące na jakieś porządne nos-y - najlepiej siemensa, ew. telefunken-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego odtwarzacza jak Mac 6800 ;-)

 

Krella 280CD nie kupisz nowego, bo już go nie produkują. Co najwyżej możesz kupić s/h za ok 6kzł w idealnym stanie. Dobry kompakt, łatwo serwisowalny (jak by co) ale nie pozbawiony swojego charakteru.

 

Napisz może jakiego dźwięku oczekujesz od źródła, bo te które podałeś są rozstrzelone pod względem charakteru 'od sasa do lasa', więc ciężko nawet coś sensownego zaproponować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie ze względu na ten rozstrzał poodałem sugesię, żeby spróbować pójść drogą kogoś (Jeff'a Day'a), kto Lebeny w różny sposób już łączył...

...a jaki charakter mają te Xaviany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby dokładnie skopiować jego system, bo czasami jeden kabel potrafi rozwalić coś fajnego. A i tak nie będzie miał pewności, czy mają ten sam gust.

 

Moim zdaniem kolega powinien napisać, że szuka np. 'odtwarzacza grającego np. ciepło/analogowo/muzykalnie', a wtedy będzie można mu polecić np. Lektora, Opusa 21 albo np. s/h ARC CD+3mkII a odradzić Krella czy Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydać tyle piniendzy :-), żeby mieć źródło z własnym charakterem (ciepłe, zimne itd itp) - to jakieś nieporozumienie

 

grube nieporozumienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audio grade - świat jest okrutny ;-)

 

Nawet jak porównasz Scarlattiego @ 200+kzl do AN DAC 5 to również bez problemu będzie można określić charakter każdego z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wiem i dlatego: :-)

i raczej w kierunku tych, którzy wierzą, że ilość zer załatwia sprawy definitywnie i na zawsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi

 

Tego systemu, tuz przed kupnem, słuchałem w zestawieniu z Docet Lector, później miałem intensywny weekend na pożyczonym Copland prawdopodobnie model 266. Podobało mi się bardziej z Docet Lector chociaż z Coplandem grało to zupełnie przyzwoicie, jak na moje niedoświadczone uszy. Wzmacniacz lampowy sam w sobie daje wystarczająco dużo tego wzmacniaczowego ciepełka, chciałbym żeby cd player wniósł coś ponad to co daje wzmacniacz, o ile to możliwe. Moze przestrzenność, detaliczność...

Wole dźwięk właśnie zbliżony do analogowego, ciepły, miły, bez nachalności, bez metalicznych brzdęków (tak odebrałem Focale), ale chętnie dynamiczny.

 

Głośniki są ogólnie chwalone, ja osobiście porównywałem je do Monitor Audio PL 100 oraz Focal Electra 1007. Zdecydowanie wolałem dźwięk PL100 nad Focalami. Xaviany z kolei grały, jak na moje ucho, "pełniej" niż PL100, miały znacznie wyraźniejszy bas, którego , znowu jak na moje ucho, jest jakby za mało w Monitor Audio. Do tego wyszły korzystniej cenowo i stad ten wybór.

 

Co do listy CD z mojego pierwszego wpisu to stworzyłem ja razem z chochlikami (patrz McIntosh 6800) sugerując się dobrymi komentarzami na forach plus modele, które mam możliwość pożyczyć na weekend.

 

Luxman bardzo mi sie podoba wygladowo. Słuchałem ze wzmacniaczem Luxman z klasy A i było ok ale nie wiem czy jest wart tych pieniedzy. Rownie bardzo podoba mi sie Esoteric ale nie mam pojecia jak to gra.

Przez chwile myślałem również o Ancient Audio i Lektorze V ale ze względów praktycznych (odkryta, kręcąca się płyta) nie znalazł się na liście potencjalnych wyborów. Poza tym jego cena.

 

To tyle tytulem rozwiniecia. Mam nadzieje, ze to cos pomoze w pomaganiu mi.

 

Pzdr W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland 266 to sieczkarnia nawet Arcam Diva 192 go pozamiatał.Przepraszam ja testowałem wersję na mulardach.Moja rada jest taka unikaj do tego wzmacniacza wszelkiego typu wielobitowców oversamplingów i innych upiększaczy.Idź drogą straszych Accusów ,Luxmanów,Marantzów ,Soniaków bo leben jest mega detaliczny i niczego mu nie brakuje i np takim proceedem od Levinsona którego posiadałem zniszczysz jego potencjał i magie bo ten grał jak z włączonym dolby prologic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, sam sluchaj i nie polegaj na tym co wypisuja na roznych forach. Jak czytam np. stek bzdur o zabawkach, ktore znam przeciez z autopsji na przestrzal, to ze zrozumieniem czytam lipcowy wstepniak red. Paculy w High Fidelity pod wymownym tytulem "szumy-zlepy-ciągi", polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś w takim razie pożyczył to co możesz pożyczyć, posłuchał i wtedy napisz co ci się najbardziej podobało a co najmniej, i wtedy postaramy ci się podrzucić kilka typów wartych zainteresowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth --> tak zrobię bo taki był plan od początku, posłuchać i wybrać...

 

właśnie wróciłem z przejażdżki po dwóch sklepach:

w jednym gorąco polecali Burmester 052, w drugim stal używany 2 miesiące z pełna gwarancja, opakowaniem itd MBL 1531 w cenie 20kPLN...

Beda wiec dwa kolejne modele do odsłuchania.

 

Więcej propozycji, uwag z Waszej strony?

pzdr W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak masz mozliwosc pozycz AMR-a CD-777 jest to nowy model do 15000,charakter doskonalego CD-77,naprawde bardzo analogowe brzmienie ,przepiekna srednica wszytko czego trzeba zeby dac sie przykuc do fotela i sluchac muzyki godzinami nie meczac sie,a na dokladke DAC z usb do 15000 bez konkurencji

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

minelo troche czasu ale sprawa zakupu Cdka sie wlasnie zakonczyla wiec opisze pokrotce co i jak:

Ze wszystkich modeli, ktore udalo sie posluchac (dluuuga lista) najbardziej podobal mi sie dzwiek: Docet Lektor 7, AMR 777 i Metronome technologie cd one tube. Zdecydowalem sie ostatecznie na AMR 777. Przywiozlem do domu nowiutka sztuke, wlaczylem, posluchalem godzine i zauwazylem, ze odkleja sie od przedniego panela plastikowa szybka lezaca bezposrednio na wyswietlaczu (!). Ze dwie godziny pozniej kiedy odtwarzacza nagrzal sie jeszcze bardziej ta szybka odkleila sie jeszcze wyrazniej i wygiela w luk jakby nie mogla sie "zmiescic" w aluminiowym/stalowym panelu przednim. Odtwarzacz pojechal z powrotem do sklepu i wiecej produktami AMR nie bylem zainteresowany. Dostalem do dluzszego posluchania Metronome i tak mi sie spodobal, ze pomimo ceny ponad moj budzet powaznie zaczalem sie nad nim zastanawiac.

Wlasciwie podjalem juz decyzje kiedy pojawil sie nagle uzywany dCS Puccini w korzystnej cenie i wybor ostatecznie padl na niego.

 

Chcialem ta droga bardzo podziekowac forum i autorom wszystkich merytorycznych wpisow w tematach o CD z wyzszej polki. Sledzilem intensywnie z dobre pol roku i wasze wpisy byly bardzo pomocne.

 

Pozdrawiam

 

ps. w osobnym watku opisze przygody jakie mialem podczas kupowania swojego pierwszego zestawu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.