Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do yamaha rx-v650 ?


Krespo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym abyście mi pomogli w doborze kolumn do mojej yamaszki :)

Wielkość pokoju około 16m2

Słuchana muzyka: wszystkiego po trochu z przewagą na pop, dance czasem ostry D&B czyli przydałoby się sporo basiku :)

Cena mizerna bo zaledwie 1100zł :(

Kolumny muszą być podłogówkami

Mogą to byś zarówno nowe jak i używane głośniki :)

 

Pozdrawiam i myślę, że uda się coś wykombinować z tak niską kwotą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

akurat na podstawki zostanie trochę gotówki

 

nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz do tego typu muzyki, basem przebijając większość średniej wielkości podłogówek

jedyna niewiadoma to czy ten amplituner Yamahy sobie poradzi z nimi odpowiednio, bo brak dynamiki i kiepski bas to główne słabości tanich amplitunerów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tanich? przecież ten amplituner jest dość dobry i wg mnie dynamika jest naprawdę Ok :)

Na prawdę zależy mi na podłogówkach. Zraziłem się do do podstawek. Nigdy nie słuchałem tych paradigmów więc może się mylę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tannoy Mercury M4 ?

Słyszałem sporo dobrych słów na temat tych głośników. Tylko czy się sprawdzą z moim wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krespo, Yamaha RXV-650 to nie jakiś wzmak tylko amplituner.

Byłem posiadaczem tego cuda przez dwa lata byłem z niego zadowolony.

Kiedyś kosztował około trzech tysięcy w sklepie teraz można go mieś za parę stówek.

Dynamiki nie ma ten amplituner ale raczej z Paradigmami da sobie radę i to jeszcze monitory.

Zaryzykuj a nie pożałujesz Paradigmy to dobra firma i bardzo wytrzymałe i dynamiczne głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krespo, 8 Lip 2010, 22:03

>Na prawdę zależy mi na podłogówkach. Zraziłem się do do podstawek. Nigdy nie słuchałem tych

>paradigmów więc może się mylę :)

 

a jakich tych podstawkowych kolumn słuchałeś ?

te są całkiem duże, głośnik nisko-średniotonowy ma 21cm i grają tak ja mocne podłogówki

Tannoye też w takiej cenie są w porządku, choć wątpię aby były lepsze czy nawet słyszalnie mocniejsze od tego modelu Paradigmów (przynajmniej do takiej muzyki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałek kiedyś 640 i całkiem dobrze go wspominam,jak chcesz dobra dynamike i basik to Paradigm i B&W np 603 tylko bedziesz musiał polowac na nie w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko po to taki wątek w każdym dziale, a inna sprawa że nie wiem po co ci doradzać w sprawie doboru kolumn skoro jak sam twierdzisz :

 

"Czytałem już te testy ale nie wiem na ile można im wierzyć. Wzmak stereo jest w planach ale najpierw musze kupić kolumny a później wymiana na jakiegoś wzmaka używanego do 1000 zł :)

Chyba się jednak pokuszę o te K5300 ale po głowie chodzą mi również Tannoy mercury M4"

 

Może najpierw sam się zdecyduj na coś, bo sprawiasz wrażenie kompletnie zagubionego, teraz ci ludzie coś doradzą, zaraz zmienisz wzmacniacz i znów będzie coś do zmiany bo będzie nie dopasowane pod nowy wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A tannoy Mercury M4 ?

>Słyszałem sporo dobrych słów na temat tych głośników. Tylko czy się sprawdzą z moim wzmakiem.

 

Ja mam od niedawna rx-v650 i jade z Tannoy`ami 3 i uwazam, ze jest oki:) jest bas, jest dnamika jest fajnie, milo, przyjemnie i nie meczaco a o to chodzi:) Mysle, ze Tannoy 4 tym bardziej sie spisza:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowiczu SZYBA. Twierdzisz, że rx650 to nie wzmak... no to bardzo przepraszam ale zawsze mi sie wydawało, że amplitner to też wzmacniacz ! tyle tylko, że wielokanałowy.

BTW. Pojadę na odsłuch tych Paradigmów. A w między czasie będę czatował na różne okazje na alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krespo, 11 Lip 2010, 20:46

 

>>>>wydawało, że amplitner to też wzmacniacz ! tyle tylko, że wielokanałowy. >>>

 

Naprawdę Ci się wydawało :)

To tak jakby porównać ze sobą Seicento Sport z choćby Toyotą Celicą.

Niby to i to jest sport.

 

Potwierdzam opinie co do tych paradigmów z amplitunerem. Nie dadzą tak dobrego dźwieku jak z ze wzmacniaczem, ale dzieki dużej efektywności i mocy spokojnie poradzą sobie z tym amplitunerem.

A jeśli się je odpowiednio ustawi będzie miodzio.

Na aukcji za 600- 700zł poszłyby bez problemu. 850 zł to trochę za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

powiem Ci coś, czego doświadczyłem na własnej skórze

coś, co wynika z postów chłopaków wyżej

 

Wzmacniacz, czy nawet amplituner stereo, zagra o wiele, wiele lepiej w stereo od amplitunera wielokanałowego.

 

Dlaczego? nie będę pisał, bo to do obrzydzenia było wałkowane

 

Mianowiecie radzę Ci zmienić ta yamahę na jakiś wzmak stereo

 

Mówię Ci to ja-człowiek, który lubi gdybać sobie nad audiofilskimi zabobonami i nie uwierzy w nie, kiedy nie pozna, nie zobaczy

 

Mam starszy model amplitunera który Ty posiadasz-Yamaha rxv 630 rds

 

Kiedyś kosztował, 3 tyś i zgarnął nawet nagrodę eisa

W recenzji znanej z internetu, autor wypowiada słowa, coś w ten deseń:

"słuchając tego ampli, miałem wrażenie, że stoi przede mną porządny wzmacnioacz stereo"

 

ogólnie recenzja,ta oraz nagroda eisa sprawiła, że o tym ampli chodzi taka opinia, że jest jak dobry wzmacniacz stereo

 

Niestety, to nijak ma się do rzeczywistości

 

Ten amplituner, podobnie, jak Twój gra poprawnie w stereo, ale w konfrontacji ze wzmacniaczami stereo nawet wiele tańszych nie ma najmniejszych szans

 

Sam napędzany, ww opiniami internetowymi myślaęłm, że kupując ten sprzęt, złapie wreszcie królikaod elektroniki i na tym zakończę.

 

Na początku było ok, ale z czasem czegoś mi brakowało.

Czegoś, co było nawet w tamim pierwszym moim wzmaku sony f235r, a co odrzuciłem oszołomiony modą na KD

 

Postanowiłem znów kupic tani prosty wzmak stereo i od tamtej chwili Yamaha gra tylko w filmach, a i tak nie całkiem, bo tylko służy jako dekoder DD i Dts, oraz przedwzmacniacz.

 

Po prostu wzmacniacz gra zdecydowanie lepiej

 

Ten ampli nie ma dynamiki, przestrzeni oraz szczegółów przecież tak potrzebnych w filmach i stereo.

 

Przepraszam, że tak obszernie i nieco ironicznie piszę, myslac o Twoim ampli

Ja po prostu chciałbym, abys uniknął błedów wielu ludzi którzy tak jak ja byli omamieni amplitunerami wielokanalowymi i kupowali te sprzęty do filmów myślac blędnie ze w stereo tez nie będzie zle

 

Kupując ampli av, nawet nie mamy pojęcia jak skutecznie wykastrowywujemy naszą ukochaną muzykę, ile tracimy podczas odsłuchów.

 

 

Nie piszesz nic o kolumnach jakie msz obecnie

A moze kupujac wzmaka, wiecej z nich wyciagniesz niz kupujac ww paradigmy?

 

Zastamnów się nad tym

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, jak słaby amp to np w przypadku basu żadne Paradigmy tutaj nie pomogą, na moim Denonie 2106 basu nie było wcale, a raczej bas był tyle że bez tzw uderzenia, nie da się tego wyregulować żadnym podbiciem... w innych aspektach brzmienia też różnica jest spora

ale żeby się o tym przekonać, to tradycyjnie trzeba się najpierw samemu "przejechać" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghostlovescore wiem o co Ci chodzi :) sam już się przejechałem. Wszyscy mi doradzali wzmacniacz stereo ale ja uparcie kupiłem tą yamahę z myślą, że w najbliższym czasie dokupię resztę sprzętu tj. sub surround itp. Fundusze się skończyły a ja ciągle słucham moich noname'ów na sekcji stereo ;]

Już napisałem wyżej, że wzmaka wymieniam na 100% ale w ogóle się na nich nie znam. Chciałbym coś do niecałego 1000zł ale nie wiem czy coś fajnego kupię za tą kwotę :) Kolega wyżej napisał że ta kwota na paradigmy jest przesadzona. A do tego jeszcze standy. to troszkę przerośnie mój budżet :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezupełnie, do 700zł to chodziły starsze wersje trójek v1/v2 (te wysokie z przednim bas reflexem), nowszych (z tylnym br) nie da rady kupić poniżej 800zł, chyba że naprawdę okazyjnie lub jeśli nie są w idealnym stanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.