Skocz do zawartości
IGNORED

GRUDZIĄDZCY posiadacze Hi-End - Zapraszam muzykolubnych z okolic !


SeQuenser

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko ten mój lekko grzebnięty przez Andrzeja Witka. Jak Ci to gra z Qba`mi - zawsze lubiłem dźwięk Qby (miałem 2 monitory od nich na Seasach XP + tekstylne kopółki i było OK, stare czasy...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co lubią dźwięk przestrzenny, szybki, z szybkim basem, dobrze kontrolowanym - jest OK. Dla tych co lubią masę dźwięku - Mexy QBA się nie spodobają. To już lepsze będą inne kolumny, z większą ilością basu. Np. próbowałem kiedyś od QBA CEXy. Wszystko było super, przestrzeń, barwa itp. Ale średnica nie taka szybka jak z monitorów MEX. Może mieć też znaczenie, że wzmak Markowa nie jest bardzo mocny, zatem woli monitory. Ponadto wiadomo, że jak mniejsza membrana, to jest w stanie "szybciej" zagrać. Zasadniczo nie po to zainwestowałem w szybkie zasilanie, kable i listwę, żeby to ograniczać.

 

Dzwoniłem kiedyś do Ciebie, w sprawie wzmaka. Widzę, że ponownie go wystawiłeś. Napisz proszę co dało "grzebnięcie" przez Sonusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jednak QBA + Marków się lubią. Przećwiczyłem z tym wzmakiem Elementsy, Sobieskie, Mexy, Cexy, chwilę na próbę grały z Dominatorami. Nie ma ostrej góry, bas jest jak to z Markowa - krótki i kontrolowany. Przestrzeń - bardzo jej dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudziądz, 100 tysięczne miasto, a sklepów z dobrym sprzętem HI-Fi, Hi-End nie ma :( Może w Alfie (jak ją wybudują) powstanie kącik dla pasjonatów dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się łudzić !

 

Nawet Alfa nie przyjdzie z pomocą.

 

Najbliższe studio odsłuchowe: Bydgoszcz, Toruń, Kwidzyn, Malbork.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się !

 

W Kwidzynie obok salonu FIATA - "HI FI Ja i Ty", a w Malborku maja swoją 2 siedzibę.

 

Moim zdaniem sprzęt nie jest wysokich lotów ale zawsze coś do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się !

 

W Kwidzynie obok salonu FIATA - "HI FI Ja i Ty", a w Malborku maja swoją 2 siedzibę.

 

Moim zdaniem sprzęt nie jest wysokich lotów ale zawsze coś do porównania.

 

Kolego, jakie kryteria wg. Ciebie klasyfikują sprzęty do kategorii wysokich lotów, średnich lotów i niskich lotów?

 

Gwoli ścisłości, w Malborku nie mamy siedziby od 1 grudnia 2009 roku, przenieśliśmy się właśnie do Kwidzyna, jak słusznie zauważyłeś - niedaleko salonu Fiata :)

 

Swoją drogą, korzystając z okazji - chciałbym zaprosić okolicznych (w końcu Grudziądz to okolice :)) audiofili do rozmowy z obsługą z merytorycznym przygotowaniem i wspólnych odsłuchów w odpowiednio przygotowanym studio odsłuchowym :)

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jakie kryteria wg. Ciebie klasyfikują sprzęty do kategorii wysokich lotów, średnich lotów i niskich lotów?

 

Gwoli ścisłości, w Malborku nie mamy siedziby od 1 grudnia 2009 roku, przenieśliśmy się właśnie do Kwidzyna, jak słusznie zauważyłeś - niedaleko salonu Fiata :)

 

Swoją drogą, korzystając z okazji - chciałbym zaprosić okolicznych (w końcu Grudziądz to okolice :)) audiofili do rozmowy z obsługą z merytorycznym przygotowaniem i wspólnych odsłuchów w odpowiednio przygotowanym studio odsłuchowym :)

 

Pozdrawiam :)

 

A dlaczego nie wybraliście Grudziądza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie wybraliście Grudziądza?

 

Odpowiedź jest prosta - pochodzimy z Malborka, 100km dziennie dojazdów w jedną stronę byłoby zbyt uciążliwe.

W Kwidzynie dostaliśmy dobre warunki lokalowe, z pomieszczeniem 35m kw., które świetnie wpasowało się w nasz plan posiadania dobrze przygotowanego akustycznie studia odsłuchowego.

 

Z założenia nie mierzyliśmy tylko w lokalny kwidzyński rynek. Sklepów z HiFi z prawdziwego zdarzenia jest na tyle mało, że melomanowi nie powinna sprawić problemu wycieczka po dobry dźwięk :)

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie sądziłem, że zajrzycie na mój temat.

 

Miło was gościć.

 

Wysokie loty miałem tu na myśli np: audio research reference , Unison Research , AVANTGARDE ACOUSTIC itp.

 

Ale na + jest ta spora ilość wzmacniaczy lampowych.

 

Dla przeciętnych użytkowników - spory wybór.

 

POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie SeQuenser, jestem tu prywatnie :)

 

Czyli rozumiem, że Twoim kryterium Hi-Endu jest cena?

To dość zgubne myślenie, bo można z bezsensownie drogich klocków, które otrzymały w testach 6 na 5 gwiazdek itp złożyć system, który najzwyczajniej w świecie nie gra. Pamiętaj, gra cały system, wraz z pomieszczeniem, dlatego kładziemy nacisk na MĄDRĄ budowę systemu. Niestety dużo osób co budują systemy tzw. Hi-End popełniają błąd na zasadzie - modyfikują Golfa do 1000 koni mechanicznych zupełnie pomijając zawieszenie i hamulce. Można, taki Golf będzie szybki, ale co z tego skoro nie będzie skręcał i hamował?

 

Problemem dobrego dźwięku jest to, że jest on niewymierny, niepoliczalny. Dlatego uważam, że rozmowy o nim na forum mogą być w ekstremalnych przypadkach hmmmmmm... daremne! Zresztą, pracując w salonie nie staram się przekonać klienta, że "moja racja jest najmojsza", tylko staram się pokazać mu różnice w ten sposób by sam zrozumiał co się stało z dźwiękiem po danym zabiegu.

 

Daj znać jakoś jak będziesz miał czas i wpadnij pogadać, posłuchać systemów za stosunkowo niewielkie pieniądze i wtedy daj opinię "POLECAM!!!" lub też "UWAGA PARTACZE!!!" :)

 

Twój system wygląda ślicznie, baaaaaaaardzo estetycznie. Nadawałby się do fotek do jakiegoś katalogu :) Bardzo mi się podoba takie podejście :) Jednak widzę sporo niedociągnięć związanych z wibracjami, zasilaniem i akustyką. Ze zdjęcia podejmuję się ryzykownej oceny, że sprzęt gra na pół gwizdka :)

 

PS. Nie zamierzam stawać po drugiej stronie barykady, czy też kłócić się kto ma rację, w końcu i tak wszyscy strzelamy do tej samej bramki - chcemy lepszy dźwięk! :)

 

Pozdrawiam, Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM - śmiało mogę to powiedzieć gdyż widziałem pokój odsłuchowy, ilość sprzętu i przygotowanie muzyczne.

Byłem już kilka razy na odsłuchu więc wiem co mówię.

 

Słuchałem marek podanych w wyższej zamieszczonej wypowiedzi.

 

Grają bardzo poprawieni blisko mojego maximum.

 

Jednak moje możliwości zatrzymują sie na PROAC, Unison oraz Meridianie.

 

Cały czas zbieram na kable głośnikowe, kondycjoner oraz platformy wibracyjne.

 

Posiadam kilka elementów poprawiających akustykę - mebluje nimi pokój tylko przy odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa, czyli jak dobrze pamiętam, dowiadywałeś się u mnie o pierścienie EAT na lampy? Próbowałem się kilkanaście razy do Ciebie dodzwonić z info, że dystrybutor nawet nie raczył mi odpowiedzieć na maila z zamówieniem. Czyli dawno u mnie w salonie nie byłeś! Mamy na stanie kilka nowych produktów dopiero wprowadzanych na rynek, ale takich, że jestem przekonany, że będzie o nich głośno!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jak najszybciej podjechać.

 

Więc do zobaczenia!

 

Jeżeli będzie można z chęcią się również z tobą zabiorę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe spotkanie !!!

 

Postaram się poszukać jakiegoś transportu na mój sprzęt i wyruszam do waszych podziemi :-)

 

Prośba do Pana Jaceka o wykonawców godnych polecenia - odnośnie naszej rozmowy w pokoju odsłuchowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wizytę! :)

Wykonawców załatwimy chyba przy następnym spotkaniu.

 

Swoją drogą, Twoja wczorajsza wizyta jest już niestety... hmmmm jak by to nazwać? Nieaktualna?

Ze zwykłej ludzkiej ciekawości dorwałem się do bezpieczników jakie są w urządzeniach, których słuchałeś i dziwnym trafem mam na stanie akurat ich rodowane odpowiedniki :) Iiiii... Mówiłeś wczoraj, że przy tej elektronice wyciągamy max z tych kolumn i... Zdecydowanie muszę się z tym nie zgodzić :) Uzyskałem teraz system grający w lepszej lidze, a mod to groszowa sprawa, bo 300 PLN w całym systemie :) Jacek jak to usłyszał, to zdecydował się na nocowanie w studio, dzisiaj wracam sam z pracy :)

 

Zapraszam też innych wielbicieli dobrego dźwięku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wciąż zbieramy chętnych na zamówienie - jest jeszcze kilka osób niezdecydowanych, ale widzę, że chyba trzeba będzie przycisnąć temat ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich rowniez jestem z Grudziądza i mam takie pytanie szukam kolumn do malego pokoju tzn ok 3.5x3.5m ktore beda podpiete do wzmacniacza grundig fine arts a904 obecnie posiadam monitorki mission m71 ale to nie jest to czego oczekiwałem kable glosnikowe to cordial zrodlo komputer + audigy2 a w najblizszym czasie audiotrak prodigy hd2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by coś doradzić ale nie do takiego sprzętu.

 

Jak byś chciał przeznaczyć na system stereo co najmniej 10 tys. zł to daj zanć na pewno z kolegami coś ciekawego dobierzemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja również z Malborka. Widzę, że nas więcej. Jakby się coś szykowało to pisać, bo nieco przegapiłem ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.