Skocz do zawartości
IGNORED

GRUDZIĄDZCY posiadacze Hi-End - Zapraszam muzykolubnych z okolic !


SeQuenser

Rekomendowane odpowiedzi

a nie można mieć chociaż namiastki dobrego audio ale za dużo mniejszą sumę ? zastanawiam się co w moim systemie jest najsłabszym punktem głośniki czy wzmacniacz a nie mam innego sprzętu aby podpiąć dla porównania a może ktoś sie wypowiedzieć na temat interkonektów klotza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie odczujesz różnicy na kablach przy sprzęcie tej klasy.

Wyraźna poprawa może być poprzez wymianę kolumn.

 

Polecam każdy model ProAC.

 

Różnica gwarantowana !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poszperałem trochę w sieci i stwierdzam że kolumny ProAC są poza moim zasięgiem także może jakaś inna propozycja może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat dobrych używanych kolumn ? z racji posiadania małego pokoju preferuje monitorki a słuchał może ktoś mission 737r na pokładzie tych kolumienek są głośniki seasa i vify ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poszperałem trochę w sieci i stwierdzam że kolumny ProAC są poza moim zasięgiem także może jakaś inna propozycja może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat dobrych używanych kolumn ? z racji posiadania małego pokoju preferuje monitorki a słuchał może ktoś mission 737r na pokładzie tych kolumienek są głośniki seasa i vify ?

 

A może Wharfedale Diamond 9.2 ? miałem takie na przód , teraz robią za tył w kinie, powinny zgrać się z jasnym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś z serii Monitor Audio rx1,2 bx2 czego mi brakuje w mission m71 to słaba podstawa basowa i mocniejszych kawałkach brakuje powera a może starsze 3 drożne cantony model pc-40 mam możliwość kupienia za niewielkie pieniądze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydzę się jak chol...

 

Niestety zbieram te 2500 na Kimbery ale zbyt wiele innych potrzeb pojawia się po drodze.

 

Mam nadzieje, że do końca roku zagoszczą Kimber-y 8TC i jakieś ciekawe sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest teraz wysyp XLO z serii ultra - na Twoim miejscu bym spróbował, mają fajny sztywny bas co pewnie Ci się przyda i można jes za normalną kasę wyszarpać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydzę się jak chol...

 

Niestety zbieram te 2500 na Kimbery ale zbyt wiele innych potrzeb pojawia się po drodze.

 

Mam nadzieje, że do końca roku zagoszczą Kimber-y 8TC i jakieś ciekawe sieciówki.

 

A ja kupiłem kabelki głośnikowe 4mm2 w cenie (o ile dobrze pamiętam) 10 zł/m i muzyczka z głośników brzmi bardzo przyjemnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 zł za metr i to gra ??

 

Ja mam teraz takie same - 10 zł/metr z miedzi tlenionej Voice Kraft :-)

 

Niestety nie jestem zadowolony porównując do kabli KIMBERA, które miałem przed rokiem.

 

Niestety była inna potrzeba kable poszły do żyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 zł za metr i to gra ??

 

Ja mam teraz takie same - 10 zł/metr z miedzi tlenionej Voice Kraft :-)

 

Niestety nie jestem zadowolony porównując do kabli KIMBERA, które miałem przed rokiem.

 

Niestety była inna potrzeba kable poszły do żyda.

 

Szczerze mówiąc, nie rozumiem pasji zakupu kabli głośnikowych za kilka tysięcy, być może poprawią one parametry odsłuchiwanego dźwięku, ale w jakim stopniu? Nie rozumiem również zakupu specjalnych kabli zasilających za kilkaset złotych (a może i droższych), ... ale to temat na inny wątek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania !

 

Zbierając do siebie kilka elementów poprawiających brzmienie - otrzymujemy ogromną różnicę !

 

Zapraszam na odsłuchy chociażby do Kwidzyna, Bydgoszczy, Torunia.

 

W takich miejscach zrozumie się sens wymiany tych nieistotnych: kabli, bezpieczników,itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania !

 

Zbierając do siebie kilka elementów poprawiających brzmienie - otrzymujemy ogromną różnicę !

 

Zapraszam na odsłuchy chociażby do Kwidzyna, Bydgoszczy, Torunia.

 

W takich miejscach zrozumie się sens wymiany tych nieistotnych: kabli, bezpieczników,itp.

Czy mógłbym prosić o przedstawienie zysków zastosowania kabli za kilka tysięcy złotych w formie konkretnych danych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie charakterystyka na wykresach czy też dane liczbowe odwzorują zmiany tak jak słuch i gust muzyczny.

 

Oczywiście każdy ma inne oczekiwania co do brzmienia muzyki.

 

Myślę,że nie charakterystyka na wykresach czy też dane liczbowe odwzorują zmiany tak jak słuch i gust muzyczny.

 

Oczywiście każdy ma inne oczekiwania co do brzmienia muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie charakterystyka na wykresach czy też dane liczbowe odwzorują zmiany tak jak słuch i gust muzyczny.

 

Oczywiście każdy ma inne oczekiwania co do brzmienia muzyki.

 

Myślę,że nie charakterystyka na wykresach czy też dane liczbowe odwzorują zmiany tak jak słuch i gust muzyczny.

 

Oczywiście każdy ma inne oczekiwania co do brzmienia muzyki.

 

No właśnie, subiektywne odczucie. Dla mnie to za mało, by zacząć myśleć o zmianie kabli głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

Z Jackiem (SeQuencerem) umówiliśmy się na małe spotkanie u niego w mieszkaniu z paroma "gratami" takimi jak: kondycjoner sieciowy, kable sieciowe, kable kolumnowe, akcesoria antywibracyjne itp itd. Pomyśleliśmy sobie również, że można zaprosić kilka osób na to spotkanko, żeby uświadomić sobie co potrafi dobry kabel sieciowy, kondycjoner, czy też delikatna ingerencja w akustykę pomieszczenia.

 

Spotkanie zaczynamy jutro - w sobotę 30.10.2010 o godzinie 11:00 u SeQuencera.

 

Chętni aby wpaść muszą napisać do SeQuencera wiadomość prywatną. Wtedy Jacek poda adres, pod który należy przyjechać :) Wiem, czasu mało, ale to taki nasz pomysł z ostatniej chwili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że Panowie umawiają się na odsłuchy przy kawce czytam herbatce a ja mam takie pytanko czy ma ktoś może dobre kolumny na których mógłbym sprawdzić swój wzmacniacz i ewentualnie porównać jego dzwięk do innego wzmacniacza chciałbym sie przekonać ile wart jest mój wzmak ponieważ nie do końca jestem zadowolony z dzwięku to przymierzam się do zmiany kolumn chyba że winny tu jest sam wzmacniacz ale tego miały by dowieść testy ponieważ mam kolumny raczej z niższej półki jak nie z najniższej mission m71 :) no i problemem są moje warunki mieszkaniowe tzn metraż pokoju który obecnie zajmuje bo z chęcią bym zaprosił do siebie także pytanie kieruje do tych którzy mają chęci i warunki do takiego małego testu mam wzmacniacz Grundig finearts a904 wnętrze wygląda podobnie do marantza pm75 i droższego brata Grundig A9000 tylko mój nie ma elementu o oznaczeniu stk.... nie wiem co to jest i za co jest odpowiedzialne ale myślę że taki test może być ciekawy chociażby na podobieństwo z marantzem ponieważ nie wszyscy mogą wiedzieć to seria finearts i takie modele jak A903,A904,A905,A9000,A9009 były robione w kooperacji z marantzem i innymi znanymi firmami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych chciałem dodać, że odsłuch wypadł bardzo pomyślnie !

 

Podczas tego spotkania pokazały się podstawowe możliwości sprzętowe do tej pory nie znane.

 

Dla mnie CZAD !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych chciałem dodać, że odsłuch wypadł bardzo pomyślnie !

 

Podczas tego spotkania pokazały się podstawowe możliwości sprzętowe do tej pory nie znane.

 

Dla mnie CZAD !!!

 

Mogę prosić o konkrety?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o konkrety?

Myślę, że SeQuencer pokusi się o jakąś krótką relację - ja niestety jestem zajęty pakowaniem się na Audioshow...

 

Ale tak w dużym skrócie:

Wrzuciliśmy ćwierćwalce akustyczne w rogi, dyfuzory Schroedera na pierwsze odbicie, podłączyliśmy kondycjoner sieciowy Gigawatt PC-1 na kablach sieciowych Audiomica Volcano Transparent, później podłączyliśmy kable kolumnowe Audiomica Dolomit Reference ze zworkami bi-wiringowymi Audiomica Quan Reference. Ten kabelek porównaliśmy z Kimberem 8TC na bi-wiringu. Później dorzuciliśmy nóżki antywibracyjne Franc Audio Accessories Ceramic Disc i platformę antywibracyjną Pro Audio Bono. Jako wisienka na torcie to była poprawa rozstawienia, bo to SeQuencera budziło moje mieszane uczucia ;)

 

Reasumując - zastałem dramat, ale udało mi się pokazać SeQuencerowi, że jego sprzęt potrafi zagrać, potrzebuje tylko choć delikatnej ingerencji w akustykę, lepszego prądu, lepszych kabli i odrobiny wiedzy o rozstawieniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty kolo????

 

Można by coś doradzić ale nie do takiego sprzętu.

 

Jak byś chciał przeznaczyć na system stereo co najmniej 10 tys. zł to daj zanć na pewno z kolegami coś ciekawego dobierzemy.

[/quote

 

cooo ty kolo????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

Przerabiałem w moim systemie a także u kilku kolegów bezpieczniki : złote AHP, srebrne HiFi-Tuning silver2 oraz Create Audio pozłcane/rodowane i te ostatnie nokautują ( nawet niedotarte gdyż wymagają one 50 godzinnego docierania ) obydwa niemieckie bezpieczniki !. Mam parę sztuk na zbyciu po 60 PLN za 1 sztukę.

 

z audiofilskim pozdrowieniem,

Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Tak sobie dziś przeglądałem forum i natrafiłem na ten temat. Miło mi się zrobiło bo jakoś wcześniej nie było tematów o Grudziądzkich audiofilach... Jeśli można chciałbym dołączyć do was chociaż w temacie jest o posiadaczach High Endu ( ja do takich się nie zaliczam ) ale co tam. Aktualnie od ponad 5 lat mieszkam w UK ale od urodzenia przez 25 lat mieszkałem w Grudziądzu i dalej czuję się Grudziądzaninem.

 

Pozdrawiam Bartek

 

P.S wydaje mi się, że ten temat bardziej pasowałby do zakładki Kluby bo tu się trochę gubi w gąszczu setek innych tematów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.