Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic TX-L37V20


sittek

Rekomendowane odpowiedzi

americano, 18 Lip 2010, 13:30

>zyzio

>Ty przeciętniaku, trzeba było plazmę 600Hz samsunga za 1700 kupić... Nie masz wysokich wymagań, oj

>nie ;)

 

dobre ale niestety przypadkiem masz częściową rację, w bardzo wielu przypadkach - głównie przy sygnale SD (no i oczywiście bez sytuacji gdy słońce świeci prosto na ekran :) - tak śmiesznie tania plazma oferuje zwyczajnie lepszy obraz od drogich LEDów, załamać się można nie ? za co tu się płaci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, LED-a mogę ustawić jak plazmę jeśli tylko chcę, a plazmę jak LED-a za cholerę :) Co do ceny akurat nie interesowała mnie specjalnie, TV miał mieć jak najlepszy obraz i wyglądać rasowo, niestety plazmy Panasa maja przedpotopowy design i nawet tutaj nie mają czego szukać :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111

to są bajki mające korzenie w zamierzchłych czasach. Plazmy to kiszka, zero dynamiki obrazu, a na dodatek te tanie mają gorszą czerń od budżetowego samsunga C650. Tam gdzie samsung pokazuje detal w ciemnych scenach (detale czarnej kurtki skórzanej, pofałdowania ciemnej zasłony...) plazma panasonica (model trochę tańszy od G20) pokazuje szarą pulpę. Takie są fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję, że nowe Sharpy Quatron (810, 820) mają różne niedociągnięcia, ponieważ matryce w nich są zajebiste. Detale w ciemnych scenach powalają, być może ma to coś wspólnego z tym dodatkowym żółtym pikselem, ciemne barwy są tak wyraziste i bogate. Poprzednia seria 700, 705 wygląda bardzo blado w porównaniu, pomimo tego że była to seria Full LED a nowa to krawędziówka z rozwiązaniem dającym równomierne naświetlenie całej powierzchni matrycy.

Postęp w technologi LED jest niesamowity!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja dodam zdjęcie tv, a wy zgadnijcie z jakiego to typu, dodam że sygnał SD z anteny dachowej, a ta ramka "czarna" dookoła obrazu to ekran przy wyskalowaniu 4:3 a w pokoju trochę mroczno jest i zdjęcie ze słabym flashem (widać refleks)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licząc czerni na zdjęciu to reszta obrazu wygląda paskudnie - zwłaszcza ten obrys i brak ostrości... kolory też (twarz, ubranie) jednobarwne, brak tonacji - strzelam choć w zasadzie jestem pewny, tak wygląda sygnał SD na większości LCD

ewentualny błąd zwalam na karb oglądania zdjęcia na moim monitorze LCD :p

 

@ Americano

oczywiście porównuj dalej w marketach przy blasku neonów i maksymalnych ustawieniach sklepowych plazmy i LCD, wyniku nietrudno się domyślić...

szczegóły w ciemnych scenach to jest coś co od zawsze mocno odróżniało plazmy od LCD, to element który nadal cieszy moje oko a mam jedynie taniego Panasa PY8 (powiedzmy, że ma porównywalną, może odrobinę lepszą czerń od obecnego G20)... jedna czy dwie jaskółki, w postaci niezłych pod tym względem LCD wiosny nie czynią...

i jeszcze jedno - pisząc o porażce tańszych modeli Panasonica (poniżej G) rozumiem, że masz na myśli porównania LCD odpowiadające klasom tych tv Panasa, czyli 42 calówki w cenach ok 1,8 tys. (X) i 2,3 tys. (S), innych modeli Panasonic nie ma

jakoś zbyt wielu tych LCD, już obojętnie czy LED czy nie, nie mogę wypatrzeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione z odległości około 1-1,5m

co do kolorów zależy jak skalibrowany monitor na którym oglądamy fotkę (w pracy mam dwa monitory pod jednym kompem. Samsunga - fatalnie wygląda i nijak go inaczej wysterować nie idzie, della - lepiej, a w domu iiyama – i te dwa chowają się przy niej (tak że kolory, nasycenie można pominąć najlepiej by było na żywo zobaczyć). Sygnał SD jest coś z kablem nie tak, bo rozdwaja delikatnie kontury, sprawdzone na innym tv bańkowym to samo, chociaż w tym zastosowane systemy poprawy obrazu i tak lepiej to redukują. Poza tym brak pikselozy i to co najbardziej mi się podoba to płynność ruchu (nie wiem dlaczego ale w sklepie na to w ogóle nie zwróciłem uwagi, dopiero jak w domu zacząłem oglądać)

 

Wybierając tv brałem pod uwagę czy mogę tak ustawić "czerń" aby nie „świeciła” zwłaszcza przy nocnym oglądaniu i przeskalowaniu obrazu - jakoś nie lubię zniekształconego obrazu lub uciętego. Czarne pasy miały nie świecić, czyli w nocy widzę sam obraz a reszta ma być w kolorze ramki czyli niewidoczna :). Ustawienia palety kolorów itp… kwestia indywidualna, pozatym te same ustawienia na sygnale SD mogą wyglądać fatalnie, ale dla DVD czy HD będą ok. Wieczorkiem wkleję fotkę kątów bocznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Noszę się zamiarem zakupu nowego telewizora.Dziwię się temu co tutaj większość pisze na temat plazmy.Czy Wy ślepi jesteście???LCD to tylko namiastka telewizora, a do plazmy mu bardzo daleko!Widziałem, porównywałem i zdania nie zmienię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha.

Przypomina to batalię o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Komu bardziej się podobają brunetki a komu blondynki.

Przecież nikt nikomu nie narzuca zakupu plazmy czy lcd. Nie stoi z karabinem w obawie przed utratą życia podejmuje ktoś decyzja.

Przecie jak czym don111 jest bardzo zadowolony z plazmy a americano z lcd. Ludzie podajcie sobie ręce i nie obrażajcie się.

Natomiast szerokie argumenty za plazmą czy za lcd ale merytoryczne - to super sprawa.

Dobrze jest argumenty przekazać wysłuchując potrzeb i warnków w których ma pracować sprzęt . Co jest komu koniczne, potrzebne albo zbędne.

 

I powiem że dziwię się że ktoś napisze - potrzebuje telewizor - i już się sypią oferty jak z rękawa

To tak jak ja zapytam który samochód jest dla mnie lepszy - duży dostawczy czy mały sportowy.

A op setkach propozycji dodam że będę woził drzwi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a to dla uspokojenia skołatanych nerw.

 

W temacie wątku wg mojego zdania - w klasie cenowej są lepsze telewizory od tego modelu.

Testujący w Niemczech najdelikatniej mówiąc określili go jako mało udany.

Ale skoro podoba się Kaziowi czy Heńkowi - super.

 

Porównując modele różnych firm obok siebie i dając plus lub minus za ważne dla ostatecznego oglądania elementy - dopiero widać kto w czym jest lepszy . I to już jest proste .

To tak jak porównanie wyników skoku dal.

 

Jedyna konkluzja ogólna - gdy zabrakło na rynku plazm - Pioneera - walka o jakość plazm

zmalała. Natomiast wzrosła dzięki ogromnej konkurencji jakość lcd. Czy jest już dla każdego extra - nie .

Nie ma idealnej plazmy i idealnego tv lcd.

Pozdrawiam wszystkich życząc dużo radości z wybranego telewizora czy sprzętu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

potwierdzam zadowolenie z LCD (do tego stopnia, że kupiłem 2 szt.) C650 samsunga daje dużo za stosunkowo niewiele, kilka mitów już padło. M.in. to, że źle wygląda SD analog. Wręcz przeciwnie. Analog PAL wygląda REWELACYJNIE, właśnie analogowo. Ale należy dobrze skalibrować obraz. Zjechać z kolorami, kontrastem. Im lepszy sygnał z anteny tym lepiej. Jak samsung włącza automatyczne korekcje szumów, wtedy robi się "mniej analogowo". Można to wyłączyć, ale będzie śnieżyć (u mnie sieć wysokiego sieje w okolicy). Sygnał cyfrowy z DVB-T to inna bajka. Różnica ogromna. Obraz czysty i wyraźny jak brzytwa. Kontrasty kolorów nieporównywalnie większe jak w PAL-u. Znowu trzeba inaczej ustawić. Obraz MPEG4 SD jest w stosunku do analogu "uładniony" ale i bardziej dynamiczny. Zupełnie inne prezentacje. Jest dobrze!

Obraz HD - rewelka. Na kilku demo spada kopara. Taki obraz za 2300zł z 40 cali. Szok. Demo pioneera kuro (zwierzęta, Afryka, przyroda...) wygląda nie gorzej a chyba nawet lepiej jak na kuro, widziałem ten sam materiał na kuro. Moje ustawienia C650 mogę podać jeśli są zainteresowani...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_67, 3 Sie 2010, 18:04

 

LCD ma większy zakres regulacji = więcej można zepsuć jak się chce lub nie potrafi zmienić ustawień sklepowych. Tak więc nie jesteśmy ślepi tylko LCD w sklepach są rozregulowane :)

 

Widziałem SONY 40" LCD 100 Hz model chyba 5740 czy jakoś tak. Warunki w których oglądałem to dom, niewielka jasność pomieszczenia. Zero przejaskrawienia barw, zero "rażenia" intensywnością/jasnością, świetna czerń, dobre kąty ... SD wygląda poprawnie, HD rewelacyjnie - wszystkie mity o "rażącym, przejaskawionym obrazie na LCD" zdecydowanie legły w gruzach.

 

Widziałem też plazmę z tych modeli 600 Hz ... obraz ziarnisty nieco ... ale jednak OK ... tylko dostrzegałem lekką pulsację. Jednak nadal są modele plazmowe nawet 600 Hz nie do końca stabilne - myślałem że ten problem już nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ocena SD jako poprawny odnosiła się do ustawienia w którym kadr był lekko przycinany z góry i dołu by bez zniekształceń proporcji powiększyć całość (powiększenie było takie, że nadal pozostawały cieniutkie czarne paski po bokach). Natomiast przy typowym LETTERBOX (zero przycinania kadru i szersze czarne pasy po bokach) jest jakościowo po prostu dobrze, czyli lepiej niż w trybie pośrednim ... ale do HD wiadomo i tak brakuje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie ... ale jest kilka profili w ustawieniach i nie zdziwiłbym się gdyby jeden z nich był takim filtrem - ja akurat wolę neutralnie, więc trybu "sklep" nie szukałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa, 6 Sie 2010, 23:39

 

>Kyle

>

>Te cienkie paseczki po bokach usuwa overscan.

 

Masz na myśli przycięcie jeszcze większej ilości kadru by wypełnić bez zniekształceń cały ekran obrazem? Jeśli tak to wiadomo ... jednak 432 linie PAL są w ten czas wyświetlane na 40" powierzchni ... jak nie oglądasz tego z daleka, np. 4-5 m to wygląda to źle - po prostu za niska rozdzielczość materiału źródła. To już wolę letterbox przy PAL 4:3 (wyświetlanie z szerokimi czarnymi pasami po bokach,ale obraz jest bez zniekształćeń proporcji/jajowatych głów, widać 100% kadru i ogólnie jest dobra jakość przy przeciętnej odległości oglądania, dzięki dostatecznie wysokiej rozdzielczości wyświetlanej na nie za dużej powierzchni).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.