Jump to content
IGNORED

Dylemat ze wzmacniaczem

aldi18
 Share

Recommended Posts

Panowie mam do wyboru z pośród kilku wzmacniaczy 4 kanałowych chce narazie zasilić nimi przód niezbyt wykwintny ale gra Hertz DSK 165 potem moze zrobie na tył jakies głosniki odzielny wzmacniacz mam na suba już;) Teraz kwestia tego jaki na przód a kandydaci to

U-dimension Jr 5.4x

AUDISON LR 604 XR

INFINITY REFERENCE REF 7541a

Hertz H420

Prosze o szybką pomoc w miare możliwości, Dziękuje

• 3 weeks later...

Ostatnio miałem podobny dylemat, ale w ogóle nie łapałem się w tym rynku. Car audio to ściema na maksa. Można wyrzucić pieniądze w błoto. Z tego co się obyłem, to firmy Hertz i infinity odpadają. To ściemy. Nie mam nic do twoich głośników, ale przesłuchałem wiele HErtzów i moim zdaniem to włoska, marketingowa, kolorowa ściema o wdzięcznej nazwie. Ja wybrałem wzmacniacz DLS CA41, kupiłem używkę, jeszcze nie przyszła. Co do głośników, to zamówiłem Focale. Jedynie głośniki Focal, Canton oraz może Helix wydają się być sensowne.

• 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Witam.

Nie będę mnożył wątków bez odpowiedzi wiec napisze tutaj...

Poszukuje 2 wzmacniaczy lub jednego do zasilenia przodów i tylu razem 4 głośniki tył docelowo będą focal 6x9, przód MB Quart.jednostka sterująca Denon DCT-z1 lub Addzest Hx-d1 są w podobnej cenie.

Cos z starszych modeli które byście polecili jakieś starsze Denon-y lub Kenwood-y lub może coś innego... ?

Czego szukać ?Macie jakieś swoje typy ze starszych modeli ?

za wszystkie odpowiedzi dziękuje :)

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Z tylu sie nie montuje glosnikow.Kenie ps200t, lub 300t szukaj, sony xm6020.Audio arty masz dwa na allegro.Glosniki na przod wez;morel tempo, rainbow, hertz hsk.Kwestia ile masz kasy.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

a co z tyłem czemu się nie montuje ? Możesz mi to wytłumaczyć ? pozostaną mi tylko dziury po głośnikach a tam są jajka 6x9 cali a przód to 165mm w drzwiach i wysokie na podszybiu Co do aledrogo to nie bardzo nie mieszkam w Polsce, może coś z ebay... ? tego morela to widziałem tylko raz na włoskim ebayu...jak co proszę o jakieś podpowiedzi ...

pozdrawiam serdecznie Wojtas

a co z tyłem czemu się nie montuje ? Możesz mi to wytłumaczyć ? pozostaną mi tylko dziury po głośnikach a tam są jajka 6x9 cali a przód to 165mm w drzwiach i wysokie na podszybiu Co do aledrogo to nie bardzo nie mieszkam w Polsce, może coś z ebay... ? tego morela to widziałem tylko raz na włoskim ebayu...jak co proszę o jakieś podpowiedzi ...

pozdrawiam serdecznie Wojtas

Z tyłu się raczej nie montuje głośników bo zaburzają "scenę" która powinna być ustawiona na przód. Można ewentualnie wrzucić woffery i odciąć filtrem we wzmaku na np. 500hz co nie powinno wpłynąc na zburzenie wspomnianej sceny. Niektórzy jednak wrzcają na tył głosniki dla pasażerów wtedy powinno się zmniejszyc głośność na tył.

Ja bym odpuścił te jajka i skoncentrował się na fajnym przodzie + ewentualnie mały uzupełniajacy sub.

Ze wzmaków jakościowych polecam stare alpiny v12 np. mrv-300 4kanały lub mrv t300 2 kanały.

NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)

- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)

- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)

- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)

- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.

- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.

- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.

Alpin nie polecam strasznie gora ostrza.

witam.

Jak się pojawi powtórnie to brać tego jak się uda ?

Hidden Content

bo mi się aukcja skończyła i przeoczyłem... :(

ale sadze ze pojawi się jeszcze raz....i może będzie ok?

Jak sadzicie ?

A co do tylu to sobie już odpuściłem wystarczyły pewne sprawdzenia w innym aucie i fakt różnica jest kolosalna na korzyść tylko przodu... :)

Edited by audiotone

Napewno za ta cene.Napisz jakie masz auto.Trzeba jeszcze zrobic dzwi do pelnego orgazmu.Przy podstawowych zdolnosciach manualnych da sie wszystko zrobic samemu.

Auto Accord coupe CG4 ,dość mało miejsca na głębokie głośniki w drzwiach :(

Glosniki montujesz na dystansach.

Hidden Content

Jak masz gotowke to warto

Hidden Content

Edited by bitkon

• 4 months later...

Witam ponownie mam pytanie które z powyższych jednostek ? to nie dla mnie oczywiście:

pioneer Dex-P01(Dex-P9) czy Addzest Hx-D1(to mam i jestem zadowolony ale koledze nie podoba się staroświecki wygląd ) ? czy może tańsza alpina ? CDA-9813, CDA-9855 ? koszty do 300 funtów... lub może macie swoje typy

maja docelowo współpracować z Denonem DCA-760 BL , pionek i Clarion(Addzest) cenowo odbiegają troszkę od tanich alpin ale jak wy sądzicie ? autko to duże coupe ?

Edited by audiotone

Witam ponownie mam pytanie które z powyższych jednostek ? to nie dla mnie oczywiście:

pioneer Dex-P01(Dex-P9) czy Addzest Hx-D1(to mam i jestem zadowolony ale koledze nie podoba się staroświecki wygląd ) ? czy może tańsza alpina ? CDA-9813, CDA-9855 ? koszty do 300 funtów... lub może macie swoje typy

maja docelowo współpracować z Denonem DCA-760 BL , pionek i Clarion(Addzest) cenowo odbiegają troszkę od tanich alpin ale jak wy sądzicie ? autko to duże coupe ?

post juz nie aktualny nie mogłem tyle czekac.... :(

radyjko zakupione Alpine CDA-9853R

pozdrawiam Wojtas....