Skocz do zawartości
IGNORED

UPS on line, zabezpieczenie sprzętu, wpływ na pracę sprzętu audio


McGege

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o zastosowanie urządzenia typu UPS on line, do zabezpieczenia sprzętu oraz poprawy warunków jego pracy.

Teoretycznie rzecz biorąc sprzęt podłoczony do tekiego UPS'a dostaje idelany prąd, więc powinno być lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn rozwiń swoją wypowiedź , w teorii on line powinien przetwarzać prąd wejściowy zmienny na stały po czym znów przetwarzać na zmienny o określonych parametrach, więc skąd te śmieci ? Teoretyzuje oczywiście bo nie sprawdzałem tego nigdy na oscyloskopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla sprzetu telekomunikacyjnego a dla takiego sa stosowane UPS-y online kształt sinusoidy nie ma zadnego znaczenia. Jego kształt wynika z idei pracy falownika bedacego jednym z elementow UPS-a. Sa do sprzetu medycznego i pomiarowego stosowane UPS-y z potrójnym przetwarzaniem, wlasciwie o zastosowaniu takiego moznaby tylko myslec do sprzeu audio. Aczkolwiek nie ma na sieci jakos wielu ludzi, ktorzy wypowiadaliby sie korzystnie o takiej realizacji zasilania dla sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS się do tego nie nadaje, ma za zadanie podtrzymać przez określony czas sprzęt w razie braku dopływu prądu. Owszem są UPS`y przemysłowe i z nich wychodzi piękny sinus, ale mają wielkość szafy. Czas podtrzymania zależy od pojemności akumulatorów i od zużycia energii, który jest pod niego podłączony. A w tej całej zabawie chodzi czystość prądu, w takim domowym UPS`ie nie ma raczej wyrafinowanych filtrów, ponieważ, jak pisałem wcześniej przeznaczony jest do innych celów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jakiej szafy ??? wlasnie pożyczyłem na weekend z magazynu firmy UPS on line o wiekości serwera 2U. Wielkości szafy to są ale UPSY 40 kVA i więcej (wiem bo używamy takich kilka wraz z agregatami prądotwórczymi) , ten ma raptem 3 kVA. Skoro urządzenie zapewnia izolację galwaniczną od sieci zewnetrznej i gdzie zarówno prąd sieciowy, jak i pobierany z akumulatorów (w przypadku braku zasilania) przechodzi konwersje na układach transformująco-prostowniczych, oraz na systemie falownikowo-inwerterowym, to tak na zdrowe myślenie urządzenia powinny mieć dużo lepsze warunki pracy niż podpięte bezpośrednio do gniazdka lub do listwy, która zabezpiecze przed przepięciem no i jak to się ma np: do kondycjonerów za czasami dużo większe pięniądze ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może dopisze jaki mam w sumie pomysł odnśnie tego UPS'a. Jako że nie w niedługim czasie bedę przeprowadzał sie do nowego lokum, w związku z tym w jednej cześci będzie wydzielona cześć techniczna , switch, router, NAS, patchpanel no i właśnie ups on line.

Pomiędzy tym miejscem a salonem gdzie bedzie cały sprzęt audio-video , będą położone obwody gwarantowane, nie mające nic wspólnego z istniejącą siecią elektryczną.

 

Ot tak to sobie wymyśliłem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie. Nie wiem czy tak samo jest przy sprzęcie audio, ale... W pracy mamy strasznie starą sieć, jeszcze na przewodach aluminiowych. Oczywiście masa komputerów i innego sprzętu biurowego. Tylko dzięki zasilaczom UPS ludzie sobie jeszcze oczu nie popsuli do reszty od mrugającego obrazu monitora. Bez UPSa obraz na monitorze tak się trzęsie, że szok :D Nie da się patrzeć. Takie zakłócenia potrafi robić sieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGege, 9 Lip 2010, 20:01

 

>to może dopisze jaki mam w sumie pomysł odnśnie tego UPS'a. Jako że nie w niedługim czasie bedę

>przeprowadzał sie do nowego lokum, w związku z tym w jednej cześci będzie wydzielona cześć

>techniczna , switch, router, NAS, patchpanel no i właśnie ups on line.

>Pomiędzy tym miejscem a salonem gdzie bedzie cały sprzęt audio-video , będą położone obwody

>gwarantowane, nie mające nic wspólnego z istniejącą siecią elektryczną.

>

>Ot tak to sobie wymyśliłem ;-)

 

AAAAA - no to inna rozmowa!

Tzn nadal; uważam, że ekstra sinusa to raczej nie będzie, kondycjoner ma czyścić prąd, ma z niego wychodzić idealny sinus, a UPS jest nastawiony na magazynowanie energii i w miarę długie podtrzymanie, owszem prąd ma być także niezanieczyszczony. Ale tam są inne reguły gry i dlatego uważam, że jednak dobry kondycjoner będzie lepszy niż UPS. Jeśli jednak będzie to coś ala APC na 2U albo i większe to już można powiedzieć, że spróbować nie zawadzi, serwerownie jednak idą swoimi drogami. Kwestia jest jednak tego typu, czy podzielić to na mniejsze moduły, czy zastosować coś większego. Na pewno tego rodzaju UPS może już konkurować z kondycjonerami, ale super ekstra na pewno jeszcze nie będzie. Pracowałem z UPS`ami APC i wiem, że te domowe odpadają od razu, serwerowe mają niezłe parametry, szczególnie, że już w nich zawarte są niezłe zabezpieczenia antyprzepięciowe i filtrujące łącznie z konwersją podwójną, ale jak zobaczyłem wyniki małej szafki to zdębiałem. Czystszego sinusa nie wiedziałem w życiu :)

 

Nie wiem też nad jaką firmą się zastanawiasz, po przecież APC to nie cały świat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz z Audio Systemu PS Audio PPP i zobacz jakie masz THD zasilania przed i po wpięciu tego UPSa. Jeżeli mniejsze - znaczy że coś daje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ten dźwięk po zasilaniu z UPS on-line. Chciałem też to kiedyś zrobić, ale UPS on-line (minimum mocy to 1 KVA) dosyć głosno pracują (52 dB), dają na wyjściu znieksz. nieliniowe >3 % a sinusoida też nie jest idealna (dużo skladowych wysokoczęstotliwościowych) i dałem sobie spokój. Jestem ciekaw czy dźwięk jest lepszy niż z gniazdka w ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano · Ukryte przez palton, 12 Lutego 2011 - Trolling
Ukryte przez palton, 12 Lutego 2011 - Trolling

Tak czytam o czystości kształtu sinusa zasilającego i coś mi się to kupy nie trzyma. Może się nie znam, ale zaraz za gniazdem sieciowym pewnie połowa wzmacniacza to zasilacz robiący wszystko, by z tego sinusa w najczystszej postaci nie pozostało absolutnie nic.

Ale jak to zwykle bywa, warto podyskutować i wydać parę tys. na kabel i kondycjoner, by potem pięknej urody sinus wyeliminować. A po tym usunięciu sinusa opisać jak pięknie brzmi kabel zasilający - musi brzmieć bo kosztował tyle, że wstyd nie słyszeć.

Oczywiście zupełnie inną sprawą jest pozbycie się wszelkiego rodzaju zakłóceń, ale to już inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.