Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Sony CDP 502 ES


raptusx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, trochę rozwinę - chodzi mi o zachowanie lasera.

Włożyłem do niego płyte Warren Zevon - Genius (total time 73 min).

Moje obserwacje:

- Odtwarzacz w sekundę odczytał zawartość płyty i włączył 1 utwór i klops! - jakiś error (nie czyta!).

- Po 2 godzinach włożyłem tą samą płytę, wczytał 1 otwór i gra - chciałem zobaczyć jak sobie radzi z przeskakiwaniem po płycie: z 1 utworu przeskoczyłem do 20 (przez dosłownie króciutką chwilę był 'delikatnie ćwierkanie' lasera i wczytał.

- przeskoczyłem na 3 kawałek i za chwile na 17 i zaczęło się - nagle laser wczytuje 16 utwór (dokladnie 3.04 min utworu, za chwile cofa się do 2.34 min (cały czas 16 utwór) znowu do 1.23 min i tak skacze aż do 15 utworu - do 4.09 min (track 15). Włożyłem drugą - Katie Melua - Call of the search (13 tracków) - wczytał bez problemu. Przeskoczyłem na 7 utwór i znowu cofnął się do 6 utworu i tam zaczął skakać po tym utworze. Wymieniłem na inną płytę - Up buste 'n out (tyle samo co Katie Melua - 13 trackow) i tutaj powtórzyłem to samo co z płyta Katie i nic, zero przeskakiwan ok - track 7 gra od początku do końca, zero cofania itp. Dodam, że testowane płyty to oryginały. Teraz leci Loreena Mckennitt - piosenki po kolei - nic nie skacze.

 

Dodam, ze dla porównania mam 2 Playera tez CDP 502 - i on zachowuje się normalnie na tych płytach (nie robiłem teraz dokładnego testu, ale z płyta Warrena Zevona nie miał problemu).

 

 

- Sprzedawca pisał, że był bardzo mało używany itp. (niby chciał kupić do niego wzmak 870 es, ale nigdzie nie mógł kupić w normalnych pieniądzach - w archiwum znalazłem aukcje na której kupił tego CDP (chyba czerwiec 2009 a w listopadzie 2009 już go wystawiał na allegro)

 

Ten drugi kupiony od handlarza z allegro i gra jak na razie bosko!.

Mam serwisówkę do odtwarzacza, może ktoś z Warszawy mógłby pomóc w identyfikacji problemu ?! (jestem zielony z tej tematyki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy wskazują na podkręcony do maksimum laser (zużyta głowica).

Sorry, to wersja realno/pesymistyczna, wersja optymistyczna (średnio realna) stary, zużyty smar.

 

Ew. jeśli się czujesz na siłach to usunięcie starego smaru z mechanizmu CD (prowadnice, tryby). Nie jest to aż taka straszna wiedza tajemna, wystarczy myśleć, nic na siłę i być dokładnym. Po czym w miejsce usuniętego smaru nowy, koszt słoiczka to ok. 10 zł w sklepach z elektroniką. Starcza na kilkanaście urządzeń audio, postać tez może.

 

Jeśli głowica laserowa ok, to wymiana smaru pomoże, ale takie objawy z mojego doświadczenia to jednak wymiana głowicy, ale........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Niestety zabawy z laserem to norma u handlarzy. Sprzętu jest co raz mniej, na portale trafia szrot, powiązany sznurkiem byle wytrzymał przesyłkę i pograł z tydzień (komentarz). W starej UE już dawno się połapali, że można stary klocek nieźle sprzedać np. na Ebay, także to źródełko jest suche. A towar z wystawek, itd. - bez komentarza.

Niestety jak okazja to na bank z niespodzianką, także lepiej kupić u kogoś ciut drożej, ale od osoby która nie handluje a sprzedaje swój klocek. Acz zapewne uczciwi handlujący sprzętem też są - wcale tego nie neguję.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te laser jest wiekowo z czasów pierwszych CDM Philipsa, oznaczenia są tez podobne - Philips miał swoje CDM a Sony BU - te lasery słynna z tego, ze są nie do zajechania (Philips i Sony). Gdzieś w sieci spotkałem się tez z opinia o tym, ze cdr tez wpływają na większe zużycie lasera (odbicie promienia lasera itp) - mam nadzieje, ze to problem smaru - bardzo podoba mi się barwa tego cdp do tego wykonanie - rewelacja, chciałbym żeby jeszcze trochę pocieszył ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22191-100000087 1278703518_thumb.jpg

post-22191-100000088 1278703518_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 - jeden kupiłem od handlarza (jak na razie gra rewelacyjnie!!)

Ten o którym jest temat - kupiłem od zwykłego allegrowicza (czyt. nie handluje sprzętem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 2 (brak edycji urocze - sorki, za 3 posty pod rząd)

 

Jeśli laser ma oryginalny plomby, a cały środek jest brudny, to jest jeszcze szansa iż soczewka jest brudna i potraktowana delikatnie wacikiem wróci do zdrowia - widziałem CD w których z kurzu można było sobie utoczyć piłkę do golfa. małe szanse, bardzo małe, ale są....

Jeśli poprzedni właściciel sam go kupił z drugiej ręki i to na portalu aukcyjnym to skąd wie że mało używany ??? Kaszpirowski ???

 

Ok, sorki za 3 posty, 4 nie będzie.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat dr Lampizator objaśnia jak wyczyścić KSS 151 A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem jakby to miało się z BU 1, ale moje umiejętności operowania z taka zaawansowana technologia są znikome :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie był laser brudny... przetarłem przy użyciu izopropanolu i czyta wszystko (poza naleśnikami sic!) Chciałbym bardzo podziękować za pomoc wszystkim którzy pisali do mnie na pw oraz Shrekowi i neomammutowi !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git! Super :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.