Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Sony CDP 502 ES


raptusx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, trochę rozwinę - chodzi mi o zachowanie lasera.

Włożyłem do niego płyte Warren Zevon - Genius (total time 73 min).

Moje obserwacje:

- Odtwarzacz w sekundę odczytał zawartość płyty i włączył 1 utwór i klops! - jakiś error (nie czyta!).

- Po 2 godzinach włożyłem tą samą płytę, wczytał 1 otwór i gra - chciałem zobaczyć jak sobie radzi z przeskakiwaniem po płycie: z 1 utworu przeskoczyłem do 20 (przez dosłownie króciutką chwilę był 'delikatnie ćwierkanie' lasera i wczytał.

- przeskoczyłem na 3 kawałek i za chwile na 17 i zaczęło się - nagle laser wczytuje 16 utwór (dokladnie 3.04 min utworu, za chwile cofa się do 2.34 min (cały czas 16 utwór) znowu do 1.23 min i tak skacze aż do 15 utworu - do 4.09 min (track 15). Włożyłem drugą - Katie Melua - Call of the search (13 tracków) - wczytał bez problemu. Przeskoczyłem na 7 utwór i znowu cofnął się do 6 utworu i tam zaczął skakać po tym utworze. Wymieniłem na inną płytę - Up buste 'n out (tyle samo co Katie Melua - 13 trackow) i tutaj powtórzyłem to samo co z płyta Katie i nic, zero przeskakiwan ok - track 7 gra od początku do końca, zero cofania itp. Dodam, że testowane płyty to oryginały. Teraz leci Loreena Mckennitt - piosenki po kolei - nic nie skacze.

 

Dodam, ze dla porównania mam 2 Playera tez CDP 502 - i on zachowuje się normalnie na tych płytach (nie robiłem teraz dokładnego testu, ale z płyta Warrena Zevona nie miał problemu).

 

 

- Sprzedawca pisał, że był bardzo mało używany itp. (niby chciał kupić do niego wzmak 870 es, ale nigdzie nie mógł kupić w normalnych pieniądzach - w archiwum znalazłem aukcje na której kupił tego CDP (chyba czerwiec 2009 a w listopadzie 2009 już go wystawiał na allegro)

 

Ten drugi kupiony od handlarza z allegro i gra jak na razie bosko!.

Mam serwisówkę do odtwarzacza, może ktoś z Warszawy mógłby pomóc w identyfikacji problemu ?! (jestem zielony z tej tematyki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy wskazują na podkręcony do maksimum laser (zużyta głowica).

Sorry, to wersja realno/pesymistyczna, wersja optymistyczna (średnio realna) stary, zużyty smar.

 

Ew. jeśli się czujesz na siłach to usunięcie starego smaru z mechanizmu CD (prowadnice, tryby). Nie jest to aż taka straszna wiedza tajemna, wystarczy myśleć, nic na siłę i być dokładnym. Po czym w miejsce usuniętego smaru nowy, koszt słoiczka to ok. 10 zł w sklepach z elektroniką. Starcza na kilkanaście urządzeń audio, postać tez może.

 

Jeśli głowica laserowa ok, to wymiana smaru pomoże, ale takie objawy z mojego doświadczenia to jednak wymiana głowicy, ale........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Niestety zabawy z laserem to norma u handlarzy. Sprzętu jest co raz mniej, na portale trafia szrot, powiązany sznurkiem byle wytrzymał przesyłkę i pograł z tydzień (komentarz). W starej UE już dawno się połapali, że można stary klocek nieźle sprzedać np. na Ebay, także to źródełko jest suche. A towar z wystawek, itd. - bez komentarza.

Niestety jak okazja to na bank z niespodzianką, także lepiej kupić u kogoś ciut drożej, ale od osoby która nie handluje a sprzedaje swój klocek. Acz zapewne uczciwi handlujący sprzętem też są - wcale tego nie neguję.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te laser jest wiekowo z czasów pierwszych CDM Philipsa, oznaczenia są tez podobne - Philips miał swoje CDM a Sony BU - te lasery słynna z tego, ze są nie do zajechania (Philips i Sony). Gdzieś w sieci spotkałem się tez z opinia o tym, ze cdr tez wpływają na większe zużycie lasera (odbicie promienia lasera itp) - mam nadzieje, ze to problem smaru - bardzo podoba mi się barwa tego cdp do tego wykonanie - rewelacja, chciałbym żeby jeszcze trochę pocieszył ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22191-100000087 1278703518_thumb.jpg

post-22191-100000088 1278703518_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 - jeden kupiłem od handlarza (jak na razie gra rewelacyjnie!!)

Ten o którym jest temat - kupiłem od zwykłego allegrowicza (czyt. nie handluje sprzętem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 2 (brak edycji urocze - sorki, za 3 posty pod rząd)

 

Jeśli laser ma oryginalny plomby, a cały środek jest brudny, to jest jeszcze szansa iż soczewka jest brudna i potraktowana delikatnie wacikiem wróci do zdrowia - widziałem CD w których z kurzu można było sobie utoczyć piłkę do golfa. małe szanse, bardzo małe, ale są....

Jeśli poprzedni właściciel sam go kupił z drugiej ręki i to na portalu aukcyjnym to skąd wie że mało używany ??? Kaszpirowski ???

 

Ok, sorki za 3 posty, 4 nie będzie.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat dr Lampizator objaśnia jak wyczyścić KSS 151 A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem jakby to miało się z BU 1, ale moje umiejętności operowania z taka zaawansowana technologia są znikome :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie był laser brudny... przetarłem przy użyciu izopropanolu i czyta wszystko (poza naleśnikami sic!) Chciałbym bardzo podziękować za pomoc wszystkim którzy pisali do mnie na pw oraz Shrekowi i neomammutowi !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git! Super :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.