Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyka z serialu 7 życzeń - fenomen?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio kupiłem płytę z muzyką z serialu "7 życzeń". Mam nadzieje, że są ludzie, którzy pamiętają jeszcze perypetie Rademenesa? Otóż u mnie, ta płyta, brzmi REWELACYJNIE!

 

To co usłyszałem to było jak walnięcie głową o beton skacząc z 6 piętra! Perkusja, bas, wokal, gitarki, wszystko brzmi tak jakby kapela stała w moim pokoju! Wszystko żywe, dynamiczne, stopa perki brzmi tak jak powinna, werbel, talerze, bas zgrany idealnie, mocny, rytmiczny, nie żadne tam bu bu, wokal przepiękny, naturalny, wrażenie jakby wokalistka dosłownie stała na przeciwko, brzmienie gitar z charakterystyczne, jak ma walnąć to wali po pysku!

Gatunek jest bardzo trudny do nagrania i reprodukcji, sporo czasu szukałem właśnie takiego walnięcia, takiej żywej muzyki prosto z garażowego studia, gdzie wychodziło się po godzinie muzycznie upojonym z charakterystycznym piskiem w uszach :)

 

Czy ktoś ma może podobne odczucia?

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to płyta CD, ale warto ją zakupić, nie ma tam ani grama kompresji dynamiki, w ogóle płyta nagrana z powerem i głową, wszystko rozchodzi się bez żadnego oporu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej płycie nie występuje czasem koszmarna Banda i Wanda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 10 Lip 2010, 11:55

 

>Czy na tej płycie nie występuje czasem koszmarna Banda i Wanda?

Jeśli pytasz, tzn, że jesteś albo za młody, albo w drugą mańkę :) Tak, dokładnie ona, ale nie o wygląd tu chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut

 

Ale mnie nie o wygląd chodziło, tylko o artystyczny całokształt tego zjawiska-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

...od momentu w którym przeczytałem że kot "grający" rolę Redemenesa został na koniec uśpiony aby można było nagrać fragmenty w których przemawia ruszając pyszczkiem - straciłem cała sentyment do serialu ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym nie wiedziałem :( Straszne.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

Dziś reżysera pewnie spalono by na stosie - kiedyś różne rzeczy się zdażały...

O tym wypadku mówi nawet Wikipedia (dział ciekawostki):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_życzeń

 

Dawno temu podczas prezentacji "Popiołów" w USA kilku ważnych krytyków opuściło salę z komentarzem "son of a bitch" o Wajdzie. Chodzi o scenę w której uśmiercono konia... wydaje mi się że to nie jest fotomontaż:

 

druga minuta, piąta sekunda.

http://www.youtube.com/watch?v=LNkd_hyYrJo&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zszokowałem tą wiadomością, że aż musiałem sprawdzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a to dwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

Bardzo ciekawy materiał - jeśli faktycznie zrobili to w proponowany sposób to uśmiercenie kota okazuje się plotką. A w takim razie trzeba wrzucić info do Wikipedii i na www.filmweb.pl

http://www.filmweb.pl/serial/Siedem+%C5%BCycze%C5%84-1984-36556/discussion/Rademenesa+u%C5%9Bpiono+do+potrzeb+serialu!+o,1211228

 

Chyba że jak wielu wypadkach (w tamtych czasach standard) pisało się jedno a robiło drugie. W końcu każda fabryka na papierze zwiększała produkcję o 200% rocznie a butów jak nie było tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twórcy filmu od początku przewidywali kłopoty z jego realizacją. Ich obawy się sprawdziły - prace trwały niemal dwa lata dłużej niż planowano."

 

Widać po dwóch latach im nerwy puściły. Wstrętne :( Mogli dać sobie spokój i zrobić byle jaką animację ze zwykłych zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak to plotka, widać wyraźnie, że jest to montowane ze zdjęć, ale kota nie uśmiercili, zbyt dużo osób by o tym wiedziało, a nie każdy jest taki sam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukuj się. Za stroną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"...Pan Bene Rychter wspomina o owym serialowym kocie Rademenesie.

"Stawka za wynajęcie kota przekonała też jedną panią żeby wynająć swojego pupila do filmu. To był czarny Pers. W serialu TV "Siedem życzeń" grał naprawdę główną rolę i w dodatku miał jeszcze mówić. Skończyło się tragicznie. Po tygodniu kocisko miało dosyć, bo dało dyla z taksówki wiozącej je na plan. Tym razem złapali. Po trzech godzinach. Pod koniec kręcenia permanentnie już uciekało. Może czuło co je czeka. W końcu przyszedł czas udźwiękowienia filmu. Kot ma ruszać pyszczkiem - jakby mówił, aktor podłoży głos. Ale jak to zrobić?. Różne mikstury dawali zwierzakowi co by mu gębę wykręcało - efekt: podrapane ręce "reżyserii". To może animator-lalkarz coś poradzi. Eee. Na ekranie widać, że kot sztuczny i nie podobny. Film to potęga, nie takie kariery łamał - bo efekt musi być. W końcu ktoś wpadł na pomysł, że przecież można animować filmową techniką i montażem. Pożądany efekt uzyskano - z tym, że kot karierę przypłacił życiem. Pani otrzymała odszkodowanie."

 

"Kot karierę przypłacił życiem", dobrze, że wstyd mu się nawet przyznać do szczegółów... Bydło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

uczcijmy kota minutą ciszy.......

 

wracając do muzyki to fajnie że kolega rzucił temat skoro dobra i muza i realizacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zabili kota, ekipa bez skropolow sie zgodzila, wszyscy sie ucieszyli, bo mogli skonczyc film, ludzoe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Kupiłem płytkę, czekam na przesyłkę,

Wandę i Bandę bardzo lubię , mam w kolekcji winyla, szkoda że dzisiejsze cd nie mają takiego brzmienia,

ogromną profanacją są cd vs. winyle Republiki ( nowe sytuacje i nieustanne tango )

 

winyle i gramofon stoją w piwnicy ale ciągnie mnie żeby je odpalić

jak słuchałem winyla STOS - utwór chyba Rycerze Szakala (taki o bitwie) to ciary po plecach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo dobrze nagrana płyta. Określiłbym to słowem - czytelna. Nic się nie zlewa. Bas nie zagłusza muzyki, jest bardzo melodyjny. Może na minus tylko lekko wyostrzony wokal. To pewnie od kolumn zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdzisio załatwi nawet kota. Więc z kotem to było tak: kręcą serial „Siedem życzeń”, jest potrzebny kot do głównej roli, w dodatku mówionej. Zatrudnił persa pewnej pani. Głos podłożą, rola kota to ruszać pyszczkiem. A ponieważ ruszał niechętnie, dawali kotu różne specyfiki, żeby mu pyszczek wykręcało. Efekt uzyskano, ale kot rolę przypłacił życiem.'

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "wszystkozałatwiający" Zdzisio to niezły szatanista .... no żeby niewinnego trochę leniwego kota złożyć na ołtarzu sztuki filmowej ,no,no ,no .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wątek ma już ponad dwu letnią brodę, ale mimo to postanowiłem go odkopać i dodać swoje trzy gorsze i odpowiedzieć na pytanie w tytule, czy to fenomen?

Jak najbardziej!

A fenomen polega na tym, że płyta jest odpowiedzią czy można nagrać jeszcze raz to samo, w tej samej aranżacji z tymi samymi instrumentami, tak aby wszystko to brzmiało jak przed laty, tyle że w dobrej jakości.

Okazuje się, że można…

A nikomu jeszcze to się nie udało, bo z historycznymi nagraniami, dajmy na to kanonami muzyki rockowej bywa tak, że albo jacyś obrotni menadżerzy odgrzebują stare nagrania i reklamują, je jako nowe z remasteryzowane, lepsze , albo muzycy nagrywają jeszcze raz to samo, też niby nowe i lepsze.

W obu przypadkach zwykle wychodziły gnioty.

Tu się udało. Płyta brzmi fenomenalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej płycie nie występuje czasem koszmarna Banda i Wanda?

 

tak kilka razy w filmie zespol Banda i Wanda grali swoja muzyke we filmie , jednakze w pewnym odcinku Rademenes zajobal im instrumenty bo tak sobi zazyczyl ten mlodziak , pamietam ta muzyke , byla extra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wy tak serio z tą Bandą i Wandą, że taka niby zajebista muzyka :)?

 

Pamiętam oczywiście ten świetny serial, oglądałem jako kilkuletni dzieciak i potem kilka wznowień w telewizji.

A co do kota to według Daniela Kozakiewicza, aktora odtwarzającego główną rolę, te pogłoski o uśpieniu kota czy dawaniu mu jakiś specyfików to brednie. Ponoć to rzeczywiście była pacynka.

 

– Zwierzak, którego widzimy w scenach mówionych, to kocia pacynka. Jak ktoś się dobrze przyjrzy, od razu dostrzeże, że ma szklane oczy. Jej filmowanie wiązało się z ogromną pracą. Robiono to na tysiąc klatek, w różnych pozycjach, potem żmudnie przez wiele miesięcy montowano. Dziś byłaby to łatwizna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.