Skocz do zawartości
IGNORED

Schemat i płytka pod TE7022L / TE7021L


pingwing

Rekomendowane odpowiedzi

Zaprojektowałem płytkę do wersji "wbudowanej". Co do wersji autonomicznej zrezygnowałem z umieszczenia przetwornicy na płytce,umieściłem tam tylko złącza do zasilania po stronie pierwotnej i wtórnej, do tego otwory montażowe. Można dorobić płytkę córkę z przetwornicą czy to na ADUM5000 czy jakąś inną, myślę że rozwiązanie dość uniwersalne. Projektowałem ją w takiej formie gdyż umieszczam sporo urządzeń w metalowych obudowach po uszkodzonych switchach etherntowyh, ale jak będę miał chwilę czasu mogę przeprojektować pod jakąś inną obudowę, prosiłbym tylko dokładne wymiary płytki z umiejscowieniem ewentualnych otworów montażowych.

 

<edit>Co do wyjścia/wejścia I2S oczywiście temat jest otwarty, zaproponujcie coś konkretnego (złącza, bufor) to postaram się to dorzucić.

 

Wszystko można pooglądać tam gdzie poprzednio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko dotyczace wyjścia I2S, nie jestem pewien który z sygnałów DMCLK0 czy DSCLK0 lest zegarem systemowym a który bitów.

Druga kwestia czy w dokumentacji są jakieś zalecenia co do kondensatorów na zasilaniu 1,8V przy uzyciu wewnętrznego stbilizatora.

 

Pozdrawiam Romek

 

DMCLK0 to Master Clock wyjścia (heh w datasheecie jest MATER Clock ;P)

DSCLK0 to Bit Clock, wyjście w trybie Master, wejście w trybie Slave

Tak samo jest z DLRCLK0, jest wyjściem w trybie Master, wejściem w trybie Slave.

 

Są zalecenia co do kondensatorów, dają oni blisko wyjścia wewnętrznego stabilizatora (1.8V) kondensatory niepolarne 1uF i 0.1uF obok siebie równolegle i do masy, a przy wejściach 1.8V dają 1uF, 0.1uF, 1uF, 0.1uF, 1uF, 0.1uF, równolegne i do masy. Dają je w formie SMD 0603.

 

Zaś przy wejściach napięcia 3.3V dają 1uF, 0.1uF, 1uF, 0.1uF, 1uF, 0.1uF, 1uF, 0.1uF. Też 0603.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowałem płytkę do wersji "wbudowanej". Co do wersji autonomicznej zrezygnowałem z umieszczenia przetwornicy na płytce,umieściłem tam tylko złącza do zasilania po stronie pierwotnej i wtórnej, do tego otwory montażowe. Można dorobić płytkę córkę z przetwornicą czy to na ADUM5000 czy jakąś inną, myślę że rozwiązanie dość uniwersalne. Projektowałem ją w takiej formie gdyż umieszczam sporo urządzeń w metalowych obudowach po uszkodzonych switchach etherntowyh, ale jak będę miał chwilę czasu mogę przeprojektować pod jakąś inną obudowę, prosiłbym tylko dokładne wymiary płytki z umiejscowieniem ewentualnych otworów montażowych.

 

<edit>Co do wyjścia/wejścia I2S oczywiście temat jest otwarty, zaproponujcie coś konkretnego (złącza, bufor) to postaram się to dorzucić.

 

Wszystko można pooglądać tam gdzie poprzednio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ładna płytka wewnętrzna, pisałbym się na podobną, jak już wszystko będzie pewne.

 

Przepraszam, że nie odpowiadałem na bierząco, przeprowadzałem się do mieszkania do Krakowa i miałem dużo spraw na głowie, a dodatkowo UPC podłączało mi internet 4 dni i nie miałem jak pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno informacja o próbkowaniu jest dostępna tylko w trybie soft ale ja nie mam dokumentacji.

Może da się któryś GPIO odpowiednio skonfigurować ?

 

Da się to zrobić podłączając do interfejscu I2C na pinach SCL0 (14 pin) (Clock) i SDA0 (15 pin) (Data). Trzeba by napisać program do mikrokontrolera, który by czytał stan odpowiednich bitów na szynie TE7022L. Trochę to jest roboty. Myślę, że lepiej jest używać trybu slave i to DACowi dać dobre zegarki.

 

A czy przypadkiem nie powinien być odsprzęgnięty każdy pin zasilania TE? ;)

 

Według mnie powinien kazdy pin zasilania być odsprzęgnięty co najmniej 1uF i 0.1uF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić podłączając do interfejscu I2C na pinach SCL0 (14 pin) (Clock) i SDA0 (15 pin) (Data). Trzeba by napisać program do mikrokontrolera, który by czytał stan odpowiednich bitów na szynie TE7022L. Trochę to jest roboty. Myślę, że lepiej jest używać trybu slave i to DACowi dać dobre zegarki.

Bardzo prosił bym o rozpiskę rejestrów :)

 

Informacja o próbkowaniu jest potrzebna do wyboru właściwego zegara taktującego. Inaczej nie da się tego zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej podłączyć DAC przez I2S?

W przypadku połączenia I2S i taktowania DAC-a z lokalnego zegara unika się praktycznie wszystkich potencjalnych źródeł jttera zostaje tylko generator.

W przypadku spdif dane odebrane z USB przez TENORA są najpierw pakowne do bufora stamtąd są odczytywane z zegarem wygenerowanym przez pętle PLL z kwarcu 12Mhz (w PLL zegar najpierw zostanie podzielony przez pewną liczbę następnie pomnożony tak że by uzyskać częstotliwość będącą wielokrotnością częstotliwości próbkowania nap dla 44.1Khz będzie to 0.9408 12x0.9408 = 11.2896 = 44.1k x 256) następnie zakodowane do spdif dalej idą kabelkiem do odbiornika w DAC-u który za pomocą drugiej pętli PLL odzyskuje zegar którym taktuje przetwornik. W takim łańcuszku potencjalnych źródeł jttera jest kilka:

- generator kwarcowy 12Mhz

- pętla PLL w tenorze (zapewne nie najlepsza i na jednej płytce krzemu z wielkim układem cyfrowym pracującym z dużą częstotliwością będącą wielokrotnością 12Mhz)

- interfejs spdif (niedopasowanie impedancji kabla, ograniczenie pasma... )

- pętla PLL w odbiorniku spdif.

 

SPDIF to dobry wybór tylko w przypadku gdy chcemy podłączyć USB do istniejącego już DAC-a nie grzebiąc w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Gdzie można znaleźć ADUM4160 w pojedynczych sztukach, chyba że ktoś bedzie robił wspólne zamówienie?

oraz jakie zastosować transformatory sepaujące, też dostępne w sklepie.

 

Pozdrawiam Dj_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z tego co wiem kolega Gabalus chyba, coś projektuje pod ten projekt. Ja w każdym bądź razie czekam, bo jestem zajęty innymi projektami. Jak nic z tego nie wyjdzie, będę kombinował sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kolega Gabalus chyba, coś projektuje pod ten projekt. Ja w każdym bądź razie czekam, bo jestem zajęty innymi projektami. Jak nic z tego nie wyjdzie, będę kombinował sam.

 

Projekt niby jest, ale nie ma pewności że wszystko jest jak trzeba z powodu braku dokumentacji. Stąd te opóźnienia, są też plany aby to ożenić z MSS (jako opcja). Oczywiście samodzielna płytka byłaby nadal aktualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A pingwing nie ma dokumentacji? Rozumiem, że nie może się z nią dzielić, ale mógłby chociaż sam przeglądnąć Twój projekt. Ewentualnie podpisać z kimś innym klauzule o poufności, żeby do sprawdzić. A może odpalić chociaż jeden prototyp? Można zrobić nawet zbiórkę na odpalenie i ewentualne dopracowanie prototypu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co taka cisza, będzie jakieś zamówienie na płytkę?

 

Teraz to już tylko czasu brakuje :-)

Ale to i tak po świętach się stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę pod tenora mam prawie skończoną ale czasu brak. DAC na Wolfsonach z tenorem na pokładzie też w drodze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wdacpcb2.th.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś coś już wykonał ? chętnie bym zaprzęgł swojego tenora do pracy na jakiejś płytce (konwerter usb->i2s/spdif)

gaballus - robiłeś już jakieś egzemplarze na podstawie twojego schematu/wzoru płytek ?

 

Wydaje mi się, że jest za dużo możliwości i każdy chce wykorzystac układ do czego innego. płytka wewnętrzna usb z wyprowadzeniami byłaby najbardziej uniwersalna.

Jak ktoś bedzie chcieć zrobić zewnętrzne urządzanie z obudową to może pociągnąc kabelki do pinów na płytce i zamocować gniazda w obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę pod tenora mam prawie skończoną ale czasu brak. DAC na Wolfsonach z tenorem na pokładzie też w drodze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wdacpcb2.th.jpg

 

Hej,

 

Fajnie, a pod który/jaki schemat robiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że jest za dużo możliwości i każdy chce wykorzystac układ do czego innego. płytka wewnętrzna usb z wyprowadzeniami byłaby najbardziej uniwersalna.

Jak ktoś bedzie chcieć zrobić zewnętrzne urządzanie z obudową to może pociągnąc kabelki do pinów na płytce i zamocować gniazda w obudowie.

 

Chodziło mi o wersje zewnętrzną ze strony gaballusa. Jest bardziej uniwersalna bo gniazd i elementów do nich nie trzeba lutować się nie potrzebuje.

Wyciągnoł bym tylko wszystkie piny Tenora na jakąś listwe goldpinów, aby w przyszłości można by było się do nich dostać (tryby SW itp)

 

Fajnie by było złożyć jeden egemplarz, przetestować i zacząć zamówienie?

 

pingwing - przeglądałeś schemat pod kątem dokumentacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wlasnie pracuje nad projektem gdzie uzywam tego TE7022L w troche innej konfiguracji i tez napotkalem na problemy z ich dokumentacja ktora jest dosc trudna do zdobycia i okazuje sie bardzo ogolnikowa.

 

Mam pare pytan na ktore mam nadzieje ktos potrafi odpowiedziec.

Gdziekolwiek uzywam 'schemat' w moim poscie referencja jest do projektu tutaj zamieszczonego.

 

1. I2S

Na schemacie sa osobne podlaczenia do I2S wejscia i wyjscia. Kazde ma osobny zestaw BCLK/LRCLK do kodeka.

Czy ktos wie czy mozna ten uklad podlaczyc do osobnego audio codec, ktory ma jeden interfejs I2S ktory jest dwukierunkowy? Standardowe podlaczenie gdzie Tenor bylby masterem dla kodeka i uzywal go do wyjscia sluchawkowego i wejscia mikrofonu. Wszystko na jednym zestawie sygnalow I2S. (LRCLK, BCLK, DIN, DOUT)

 

Z dokumentacji nie bardzo wynika jak to podlaczyc i w zasadzie moje pytanie jest czy w tym trybie pracy piny ASDIO i DSDIO sa synchronizowane do portu A czy D? Innymi slowami ktory port bylby 'masterem' w takim trybie i dalby LRCLK i BCLK dla I2S.

 

2. EEPROM

EEPROM nie jest podlaczony do tego ukladu. Ja tez zamierzam sie pozbyc go jesli jest zbedny. Uklad startuje z 'internal ROM' i z dokumentacji wnioskuje ze czesc domyslnych ustawien konfiguruje GPIO jako wejscia z przyciskow. (start/stop/next track etc). Pytanie jest jak zaparkowac te piny na plytce aby nie aktywowaly tych funkcji i czy jest to wogole wazne? Jesli jest to tylko funkcja dla software'u i nie wplywa na prace ukladu to prawdopodobnie mozna je zostawic NC?

 

 

Mala uwaga do SPDIF na schemacie moze sie przydac.

Standardowa procedura jest podlaczyc SPDIF OUT jako izolowane wyjscie (transformer) a wejscie jest nie izolowane (nie ma trafa). Wyjscie powinno byc 1V peak to peak na wyjsciu trafa i wchodzi na linie 75ohm a na wejsciu spodziewamy sie 250mV do 500mV peak to peak i wchodzimy na 75ohm. Kondesatorek sprzegajacy i diody zabezpieczajace i buforek. Stad mozemy wziasc sygnal do dowolnego ukladu IC.

 

Pozdrawiam,

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. I2S

Na schemacie sa osobne podlaczenia do I2S wejscia i wyjscia. Kazde ma osobny zestaw BCLK/LRCLK do kodeka.

Czy ktos wie czy mozna ten uklad podlaczyc do osobnego audio codec, ktory ma jeden interfejs I2S ktory jest dwukierunkowy? Standardowe podlaczenie gdzie Tenor bylby masterem dla kodeka i uzywal go do wyjscia sluchawkowego i wejscia mikrofonu. Wszystko na jednym zestawie sygnalow I2S. (LRCLK, BCLK, DIN, DOUT)

 

Z dokumentacji nie bardzo wynika jak to podlaczyc i w zasadzie moje pytanie jest czy w tym trybie pracy piny ASDIO i DSDIO sa synchronizowane do portu A czy D? Innymi slowami ktory port bylby 'masterem' w takim trybie i dalby LRCLK i BCLK dla I2S.

 

Z dokumentacji nic na ten temat nie wynika, przynajmniej dla mnie, pozostaje jedynie spróbować, albo dać dwa układy, jeden DAC, drugi ADC.

 

2. EEPROM

EEPROM nie jest podlaczony do tego ukladu. Ja tez zamierzam sie pozbyc go jesli jest zbedny. Uklad startuje z 'internal ROM' i z dokumentacji wnioskuje ze czesc domyslnych ustawien konfiguruje GPIO jako wejscia z przyciskow. (start/stop/next track etc). Pytanie jest jak zaparkowac te piny na plytce aby nie aktywowaly tych funkcji i czy jest to wogole wazne? Jesli jest to tylko funkcja dla software'u i nie wplywa na prace ukladu to prawdopodobnie mozna je zostawic NC?

 

Można nigdzie nie podłączać GPIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

A ja mam pewne pytanie co do połączenia z DAC'iem TI PCM1804. Wyprowadzenie PCM to LRCK, BCK, DATA. Wg tego podłączam tak:

 

TE7022l PCM1804

DLRCK0 ----------- LRCK

DSCLK0 ----------- BCK

SD0 ----------- DATA

MCLK ----------- ????

 

No właśnie... Teraz pytanie gdzie podłączyć MCLK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

SCKI = MCK

 

Bardzo fajnie to działa z PCM1804 tylko ze jest 1 problem z próbkowaniem 96kHz teoretycznie MCK nie jest zgodny z tenorem.

 

A tak swoją drogą nie chce ktoś małęj płyteczki pod te7022 jako moduł do wykorzystania w testach DAC/ADC? zamawiam dla siebie nowe płytki ale przy większej ilości będzie się bardziej opłacać, wymiary 30x18mm z epromem i gniazdem USB, wyprowadzone na złączu I2S w obie strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.