Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze CD z dobrym wyjściem słuchawkowym - wasze zdanie.


Ricardozamora

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wpisywanie cd z dobrym wyjściem słuchawkowym.

 

Czy są odtwarzacze cd mogące być konkurencją dla osobnych headampów?

 

Czy są tanie cd, które warto kupić dla wyjścia słuch.?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna dobrych wyjść sł. w cd? Czy za mało ciekawy temat dla prawdziwych ałdiofilów?:-)

 

Podobało mi się duże wzmocnienie Yamahy cdx900, ale było za ostre trochę. Wzmocnienia onkyo niskich modeli - ostre, hałaśliwe. Obecnie słucham na marantzu 5003 i nie jest źle, ale też nie ma czym się zachwycać. Myślę nad zakupem za jakiś czas jakiegoś cedeka tylko dla jego wyjścia sł., jeśli znalazłbym coś, co ma naprawdę bardzo dobre wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micromega Stage - niestety już nie produkowana - potrafi spokojnie wysterować np AT ale już z AKG 701 jest problem. Denony dawniej miały przyzwoite wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys odtwarzacz Harman Kardon HD750 o ile dobrze pamietam symbol.

Jego wyjscie sluchawkowe w polaczeniu z samym odtwarzaczem i jego cena ok 1000 zl nowy, oferowalo przyzwoity dzwiek w klasie budzetowej, bez ociezalosci.

Jednak jezeli myslisz o prawdziwej zabawie bez wydawania fortuny to poszukalbym dobrego DAC-a, sluchawkowego preampu na lampach i przyzwoitych audiofilskich sluchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McIntosh MCD500

 

z tanszych:

Shanling PCD3000A

Marantz CD5001 (Marantze wogole maja niezle wyjscia sluchawkowe)

C.E.C. CD5300

 

z mniej znanych np. Eastern Electric MiniMax

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!:)

 

Słucham na słuchawkach AKG 512 kupionych zaledwie kilka dni temu i zaskoczyła mnie jakość dźwięku za takie pieniądze (139zł).

 

Zastanawia mnie czy lepiej kupić właśnie jakiś cedek specjalnie do słuchawek (choć Marantz5003 gra spoko), czy wzmak słuchawkowy osobny.

 

Raczej skłaniam się ku osobnemu wzmocnieniu, bo sygnał puszczałbym z marantza przez lampucerę, a ta gra lepiej niż sam marantz.

 

Zastanawiam się nad wzmakiem autorstwa kolegi forumowego Piotrek608:) Podobno gra znakomicie a cena jest bardzo przystępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Jestem pewien, czy do k512 oplaca sie dokupywac osobny wzmak. Na pewno wieksza roznice uslyszysz kupujac lepsze sluchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeckylandhide, 12 Lip 2010, 13:53

 

Kurczę, ale podobają mi się te słuchawki. Wiem że to nic wielkiego, ale ja słuchawek nie słuchałem wiele wżyciu i te mnie zadowalają na najbliższych kilka/naście miesięcy. Czyli raczej odradzasz kupno osobnego wzmaka do tych słuchawek..;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

512 to raczej dol oferty AKG, niestety zasada najslabszego ogniwa - jesli kupisz wzmak to sluchawki beda slabym ogniwem. Moze i uslyszysz roznice, ale moim zdaniem lepiej poczekac i kupic lepsze sluchawki jesli polubisz taki sposob na muzyke. Potem do sluchawek dobierzesz wzmacniacz sluchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo

Jak dobrze wiesz mam też cd5003 i sądze że ma niezłe wyjście słuchawkowe jednak korzystam do słuchania muzyki z wyjścia w pre(lenistwo się kłania bo ma reg. z pilota i troszkę większe wzmocnienie),a słucham na HD600.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki można podłączyć wprost do wyjścia liniowego, szczególnie jeśli odtwarzacz CD nie ma wyjścia słuchawkowego i to może być najkorzystniejsze rozwiązanie, choć bez regulacji poziomu. Należy zwrócić uwagę na jakość brzmienia CD w pierwszej kolejności a nie sugerować się jakością wyjścia słuchawkowego, które bardzo łatwo poprawić. Należy usunąć wyjściowe kondensatory do masy, dobrać wzmocnienie, ew. potencjometr i rezystory szeregowe oraz wzmonienie napięciowe (tu może być potrzebne podwyższenie nap. zasilania dla słuchawek wysokoomowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AKG 512 to dół oferty AKG, to cieszę się i chyba zostanę przy AKG:-) Takie Senki 555 gdy ich słuchałem, brzmiały w sumie efektownie, ale za duża przewaga basu, choć scena wydawała mi się fajnie szeroka.

 

Molibden, 12 Lip 2010, 20:30

 

A jak podłączyć wprost do wyjścia liniowego? Czyli mógłbym podłączyć też bezpośrednio do lapmucery?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63, 12 Lip 2010, 20:30

 

Tak,pamiętam:-) I czekasz do końca gwarancji, by "dłubać" coś w tym cd:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na próbe dolampizowałem go zewnętrznum buforem lampowym X10-D Musical Fidelity i testuję(być może na tym zakończe upgrade tego cd).Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ricardozamora

 

Trzeba zrobić przejściówkę z RCA na jack. W lampucerze można brać z wyjścia opmpa po desymetryzacji (z trasformatora nie) przez jakiś rezystor (sumaryczna rezystancja słuchawek i tego rezystora nie powinna być niższa niż ok. 120 ohm, zależnie od poziomu napięcia, to dla 6Vp-p).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.