Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz z dobrym basem w cenie do 3tys zł


anima24

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar zakupić sprzęt na początek mniej więcej w takiej cenie,

mój pokój 16m2,

prosze o rady i zestawy,lubie jak bas nisko schodzi ma odpowiednią twardośc i zachowuje dynamike,

nie wiem czy w tej cenie coś znajde? jaki do tego cd i kolumny?

na każdy element chce wydac ok 3 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Vincenta sv-236 albo Sheng ya A10CS bo to to samo. Kontrola , dynamika i potęga basu to mistrzostwo w wykonaniu tego wzmacniacza.Tylko warunek ciepłe źrudło , u mnie świetnie sprawdza się z MF A3 24 DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Vincent SV-236 gra bardzo dobrym basem: dużym, zróżnicowanym i naturalnym. Tylko nie że wszystkimi kolumnami się lubi-trzeba posłuchać. Ja mam bardzo neutralne żródło i gra super. Moim zdaniem przy prawidłowym doborze kolumn nie trzeba niczego maskować - dzwięk jest naturalny.

A co ważne używka mieści się w Twoim budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczam foto pokoju :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przesiadłem się z tego rotelka na vincenta .Świetny wzmak ale to nie ten poziom co Vicek, najwiękrze braki miał w wypełnieniu dołu i środka,taki troche suchy dżwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bas, to do takiego pokoju najpierw kup sobie

meble, półki i obrazy na ściany, dywan lub wykładzinę,

i duzo kwiatków ;)

Niestety, akustyka pomieszczenia w przypadku basu ma bardzo

duże znaczenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taki regał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które kupić? w kątach regały na środku regał z kratą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22366-100000051 1278887031_thumb.jpg

post-22366-100000052 1278887031_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te regały w ilości sztuk 5 po dwa na ściany boczne i jeden za plecami. Efekt?

Mówiąc krótko taki jakbyś siedział w wielkim kartonie po telewizorze. Absolutnie odradzam, nawet gdybyś miał zamiar coś tam w nich poustawiac (u mnie na przykład były rzędy płyt CD) to nie dośc że akustycznie będzie koszmar, to jeszcze wycieranie kurzu w każdej z komór jest tak upierdliwe, że masakra. Pod koniec odbiłem nawet plecy w tych regałach, ale nie odnotowałem jakiejkolwiek zauważalnej poprawy czegokolwiek. Miesiąc później zacząłem remont i oddałem te regały w pizdu robotnikom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis dotyczył tej dużej fotki z kratownicą ofkors

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywan lub włochata wykładzina na całą podłogę, zasłony na okna i parę mebli na pewno dużo pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anima24, 11 Lip 2010, 10:36

 

>Dzięki za wpisy :)

>co powiecie na zestaw naim nait 5i-2?

 

Bardzo dobry klocek. W wersji II wreszcie można podłączyć już normalne RCA. Ale przed zakupem należy obowiązkowo go posłuchać, bo nie każdemu odpowiada ten dźwięk. No i kolumny. IMO w jego wypadku trzeba mieć zakupione wcześniej. Przy spasowaniu nie będzie się myślało już o innym sprzęcie. A CD najlepiej od kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Tak jak Skynyrd napisał Xindak 6950v! A i reszta poza basem na świetnym poziomie zwłaszcza średnica bo góra jest lekko złagodzona co jednak wielu osobom się podoba. Jeśli chodzi o sam bas to w mojej opinii jest lepszej jakości i z lepszą kontrolą niż z Vincenta SV-236 a obu słuchałem długo i nie jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę 3 grosze apropo mebli . Ostatnio przeprowadzałem się do nowego mieszkania w którym była już położona klepka ( taka jak się kładło paredziesiat lat temu ) niestety wpadłem na pomysł remontu i położyłem panele i to zmasakrowało dosłownie akustycznie pomieszczenie . Także ku przestrodze odradzam kładzenie paneli . Jak chcesz zagospodarować pokuj to zachęcam do lektury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent na dzieńdobry wymaga wymiany lamp w przedwzmacniaczu bo te chińskie są poprostu kiepskie.U mnie siedzą siemensy,po wymianie to jest zupełnie inny wzmacniacz.Xindaka też słuchałem ale niepodobało mi się zupełny brak mikrodynamiki. Dzwięk jest troszke jak by zza kotary brak mu przejrzystości, szczegułu, barwy. Jednak lampy w przedwzmazniaczu to nie opampy i pare watów w klasie A daje przejrzystość i świetną mikrodynamike.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Xindaka XA-6950V, solidny i mocny wzmak.

W moim systemie z Paradigm studio 60v3 daje potężny kontrolowany bas.

Ze swojej strony polecam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman a jak wypada ten krell z capsianem , albo acu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Accu wracałem myślami do dynamiki i timingu caspiana. Krell KAV 300i uzupełnił płynność, kulturę i klasę E-212, dynamiką, wykopem i timingiem jeszcze większym niż oferował caspian. Ciekawostką dla mnie jest także barwa i nasycenie krella, który nie jest aż tak nasycony jak accu, ale za to piekielnie szybki, zwarty i dokładniejszy. Oba wzmaki prezentują podobną klasę brzmienia i w zależności od systemu i preferencji będą rywalizować. Oba warte każdej złotówki no i Accu przepiękny.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>anima24

Biorąc pod uwagę Twoje fundusze i tego jakiej muzyki słuchasz polecam Exposure 2010S. Z pewnością zaskoczy Cię szybkością, zwinnością, żywiołowością i potęgą na basie. Ex ma trochę ostrawy przełom średnich i wysokich, ale to nie problem bo fajnie skoryguje to AntiIC i brzmienie staje się pastelowe pozostając przejrzyste, bez ograniczeń w drivie i wykopie. A wokale mają charakterystyczną dźwięczność połączoną z odrobiną dosłodzenia - to może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.