Skocz do zawartości
IGNORED

ZACINANIE I PRZESKAKIWANIE PŁYT


wiktor3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do kolegów takie pytanie:

 

niedawno kupiłem cd Denona dcd 1290 który był po tuningu i wymianie lasera.

Z dźwięku jestem zadowolony bardzo ale jest mały problem jedna płyta na trzecim nagraniu ok 47sekuny zaczyna przeskakiwać.

Gdy wyreguluję do niej potencjometr na płycie głównej i jest już dobrze to inne płyty na niektórych nagraniach zaczynają przeskakiwać.Płyty mam oryginalne i nieporysowane i jeszcze jedno: jak tą płytę (co na trzecim przeskakuje)włożę do dvd lub innego napędu to gra bez problemu.

 

Co to może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że niektóre orginalne płyty miewają jakiś feler i u mnie też coś podobnego się działo. Chyba trzeba nastroić do ustawień domyślnych (czy wg specyfikacji) i zapomniec o tej płycie-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak wsadzę tą płytę do najtańszego napędu np. w kompie to chodzi..."

 

Bo niestety akurat napędy komputerowe są dużo lepsze, niż nawet najbardziej wypasione transporty audiofilskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>niedawno kupiłem cd Denona dcd 1290 który był po tuningu i wymianie lasera.

 

A kto robił "tuning" ?

Czy nie przypadkiem "Wójek Gienek" w stodole kombinerkami.

Niestety czasem jest tak że jakiś partacz wsadzi łapy gdzie nie trzeba no potem trzeba takie CD sprzedać a nóż widelec znajdzie się "Jeleń".

Jedna rada jeśli kupiłeś niedawno to reklamuj.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bo niestety akurat napędy komputerowe są dużo lepsze, niż nawet najbardziej wypasione transporty

>audiofilskie.

 

A Ferrari jest gorsze od fiata Pandy ...na polskich drogach. Podobna logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ryszard rwie serce

Użyłem zbyt dużego skrótu myślowego.

Chodzi o to, że napędy komputerowe są dużo lepsze od audiofilskich napędów w kwestii pewności i poprawności odczytu. Odczyt odbywa się bowiem z większą prędkością, niż w napędach audio. Pozwala to (o ile umożliwia to oprogramowanie sterujące napędem) na wielokrotne odczytanie problematycznych miejsc na płycie, co w większości przypadków umożliwia całkowicie bezbłędne odczytanie każdej (sprawnej) płyty. Transporty stricte audio rzadko kiedy mają taka możliwość i nie gwarantują bezbłędności odczytu (w praktyce i tak przeważnie nie sprawiają żadnych problemów).

Oczywiście napędy komputerowe nie są bez wad. Są głośne (co jest naturalnym skutkiem szybkiego odczytu), mechanicznie nie są zbudowane jak czołg, szuflada otwiera się głośno. I sama tacka nie jest metalowa.

 

-> wiktor3

Skopiuj sobie (starannie!) problematyczną płytę i problem powinien się rozwiązać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuning nie ma nic wspólnego z tym przeskakiwaniem płyty. Autorowi tuningu nie chcę robić kryptoreklamy ani antyreklamy bo w napędzie nie było grzebane.

Widzicie zależy mi na oryginalnej płycie i dlatego nie będę kopiował, a możliwe, że to by pomogło.

Tydzień czasu się bawiłem z ustawieniami i tylko ta jedna płyta ma problem pytam was koledzy bo może ktoś miał podobny temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie, powodem był praktycznie niewidoczny paproch który przykleił się do płyty.

Umyj płtę i sprawdz jeszcze raz, możliwe że to pomoże :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Who's Afraid of Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktor3, 11 Lip 2010, 15:46

 

>tuning nie ma nic wspólnego z tym przeskakiwaniem płyty. Autorowi tuningu nie chcę robić

>kryptoreklamy ani antyreklamy bo w napędzie nie było grzebane.

 

Najwyraźniej masz problemy z laserem. Jeśli to było częścią tego tuningu to jednak ma coś wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tuning nie ma nic wspólnego z tym przeskakiwaniem płyty. Autorowi tuningu nie chcę robić

>kryptoreklamy ani antyreklamy bo w napędzie nie było grzebane.

 

Ale oprócz tuningu napisałeś że laser został wymieniony a źle wyregulowany może też być przyczyną pewnych nieprawidłowości podczas odtwarzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljazz, 11 Lip 2010, 19:51

 

>>tuning nie ma nic wspólnego z tym przeskakiwaniem płyty. Autorowi tuningu nie chcę robić

>>kryptoreklamy ani antyreklamy bo w napędzie nie było grzebane.

>

>Ale oprócz tuningu napisałeś że laser został wymieniony a źle wyregulowany może też być przyczyną

>pewnych nieprawidłowości podczas odtwarzania.

 

Potwierdzam, znajomy też miał podobny problem, prócz wymiany lasera był także regulowany, za pierwszym razem nie chciało czytać pierwszego utworu, na niektórych płytach przeskakiwał, a niekiedy nawet z czwartego mógł nawet przeskoczyć z 10 minut do przodu, ponowna regulacja pomogła i teraz czyta wszystko prócz naleśników :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 11 Lip 2010, 14:52

 

>-> ryszard rwie serce

>Użyłem zbyt dużego skrótu myślowego.

>Chodzi o to, że napędy komputerowe są dużo lepsze od audiofilskich napędów w kwestii pewności i

>poprawności odczytu. Odczyt odbywa się bowiem z większą prędkością, niż w napędach audio. Pozwala to

>(o ile umożliwia to oprogramowanie sterujące napędem) na wielokrotne odczytanie problematycznych

>miejsc na płycie, co w większości przypadków umożliwia całkowicie bezbłędne odczytanie każdej

>(sprawnej) płyty. Transporty stricte audio rzadko kiedy mają taka możliwość i nie gwarantują

>bezbłędności odczytu (w praktyce i tak przeważnie nie sprawiają żadnych problemów).

>Oczywiście napędy komputerowe nie są bez wad. Są głośne (co jest naturalnym skutkiem szybkiego

>odczytu), mechanicznie nie są zbudowane jak czołg, szuflada otwiera się głośno. I sama tacka nie

>jest metalowa.

 

Jak sa takie dobre to czemu w 20-letnim CD jakos to wszystko chodzi, a w 2 letnim kompie juz jest do wymiany i nie potrafi otworzyc 50% plyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak sa takie dobre to czemu w 20-letnim CD jakos to wszystko chodzi, a w 2 letnim kompie juz jest do wymiany i nie potrafi otworzyc 50% plyt."

 

Mam w domu 5 napędów typu ROM. Wszystkie działają jak nowe, a niektóre (CD-ROM Teac) mają już ponad 10 lat, a inne (LG, Plextor) są niewiele młodsze.

Jeśli napęd nie czyta połowy płyt, to niestety jest uszkodzony albo zajechany i należy go wymienić. I na szczęście nie kosztuje to dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

 

nareszcie mam moje CD sprawne.

Otóż dałem odtwarzacz do naprawy forumowemu znawcy tematu.

I przyczyną moich problemów był wadliwy laser zamontowany wcześniej.

Po wymianie na oryginalny problemy się skończyły.

 

Piszę o tym jakby ktoś kiedyś miał podobną sytuację to jest zawsze jakaś deska ratunku.

 

dzięki za wpisy i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zakupilem DCD-1290 i powiem tyle ze jest on czasem wybredny. Za DCD-980 dal bym se reke uciac ze wczyta wszystko, aby bylo nagrane na CD-R. Nie wazne jak, kiedy i czy na dobrej plycie. Za DCD-1290 juz nie poręcze tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.