Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz Yamahy z serii A wybrać?


rradziu91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu wzmacniacza Yamahy i napotkałem się na serie która jest bardzo chwalona, a mianowicie A-720. Przeglądając otóż ten wzmacniacz na allegro znalazłem A-700 oraz A-1020. No i teraz pojawił się dylemat, który wybrać? Głośniki jakie mam to jbl-e60 w przyszłości zamierzam je wymienić, dlatego zapas mocy w wzmacniaczu mi się przyda. A wiadome, że im większa moc wzmacniacza tym łatwiej wysterować głośniki, co prawda z umiarem;) Czekam na wasze sugestie na temat tych wzmacniaczy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli chodzi o Yamahe i jej starą serie 700 to wydaje mi się, że kolejność od najlepszego (i najstarszego) wygląda następująco: A-700>>A-720>>AX-700. A-700 swoją budową wewnętrzną nawiązuje do legendarnych końcówek mocy z radiatorem w kształcie U. Jeżeli jednak podejść do sprawy praktycznie to A-720 jest dobrym wyborem ze względu na swoje parametry oraz dostępność części i serwisówki.

Co do A-1020 to moim zdaniem jest to mocniejsza wersja A-720.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdecyduje się chyba na A-720 ze względu też na umiarkowaną cenę i jak kolega SE630PL mówi dostępność części. I jak widzę to aż tak ogromnych różnic między tymi wzmacniaczami nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co myślicie o tym? Cena jest chyba w porządku jak na stan techniczny i ogólnie ten wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 350zł to dobra cena za ten wzmacniacz szczególnie w porównaniu z inna aukcją gdzie wyceniają go sporo wyżej.

Jednocześnie mam prośbę do kolegi discomaniac71, w czym AX-700 jest lepszy od A-700?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod prośbą kolegi, bo jak na mój gust to wizualnie ładniejszy jest A-700 a pod względem technicznym tez jakiś ogromnych różnic nie ma, więc chyba nie warto przepłacać. Czyli mówicie że jak na A-720 cena 350 złoty to dobra cena? Bo ja sie kompletnie nie orientuje ile taki wzmacniacz może być wart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE630PL, 11 Lip 2010, 23:31

 

>Moim zdaniem 350zł to dobra cena za ten wzmacniacz szczególnie w porównaniu z inna aukcją gdzie

>wyceniają go sporo wyżej.

 

Jeśli stan drugiego jest lepszy, najlepiej jak sprzedawany przez pierwszego właściciela który o niego dbał, to osobiście bym wolał dopłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten drugi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

SE630PL

11 Lip 2010, 23:31

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 363 / 27 / 1

 

Jednocześnie mam prośbę do kolegi discomaniac71, w czym AX-700 jest lepszy od A-700?

 

 

 

We wszystkim. Podobnie jak AX 900 jest lepsza od A 1000 i A 1020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rradziu91, 12 Lip 2010, 16:36

 

>to jest ten drugi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Też trochę powojenny x-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś z forum ma do sprzedania taki wzmacniacz (A-720)w dobrym stanie po atrakcyjnej cenie?;) Ale Kyle w porównaniu 1 z 2 to ten pierwszy myślę, że warto kupić, jak uważasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można wiedzieć to dlaczego wybrałeś Yamahe? są lepsze wzmacniacze za niedużą kasę. A jak już Yamaha to chyba najlepiej AX700 lub AX900, nie AX730

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahe dlatego że są to mocne wzmacniacze o ładnym dźwięku. Przykładowo technics zasiacz ma mocy przecietne ok 230 wat wiec mogą występować spadki napięcia przez co dźwięk bedzie tracił na jakości. A jakie mi zaproponujesz lepsze wzmacniacze? tak do ok 500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka prawidłowość że z biegiem lat niektóre firmy robiły coraz słabsze sprzęty (modelowym tego przykładem jest Technics), bo gdzie się podziały końcówki mocy(np. od Yamahy) grające w klasie A i pobierające ponad 1000W:)

Co do wyboru między AX-730 i AX-700 to kwestia gustu, kup to co tobie się podoba, mi osobiście bardziej podoba się wygląd AX-700:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Generalizowanie na temat mocy zasilaczy i ich kolosalnego wplywu na dzwiek jako taki jest przykladem malej orientacji w audio. Swietnym przykladem jest tutaj bardzo wydajny Rotel. Poza tym Audiolab czy Musical Fidelity. Te wypierdki naprawde graja i czesto lepiej steruja kolumnami niz wielkie japonskie piece. Yamaha AX 730 zla nie jest. Powiem wiecej to jeden z ostatnich niezlych piecow tej firmy. Aczkolwiek celowalbym w AX 700 lub AX 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przerabiałem Yamahe M70, M2, M80, preamp C4 itp. W tej chwili mam pre Nakamichi 410 i technicsa SE-A5mk2. Gram na Technicsie bo lepiej gra nawet od M2 a o M80 nie wspominając. Jest tylko słabszy. Poszukaj sobie Technicsa SU-V8X, lub SU-V10X, Su-V8 i będziesz zadowolony bardziej niż z tych Yamah.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-720

Ciepły, dość detaliczny wzmak, miękki nieźle schodzący bas, bardzo "muzykalnie" brzmi.

 

A-1020

Lepsza wersja 720, więcej szczegółów w brzmieniu, bardziej rozdzielcza góra, niżej schodzący bas, wciąż miękki i ciepły.

 

AX-700

Wzmacniacz znacznie jaśniejszy od dwóch powyższych, detaliczny na poziomie A-1020, ale już nie tak "muzykalny", czasem potrafi zabrzmieć ostro, bas bardziej zwarty i sprężysty, niżej schodzi.

 

AX-900

Jeszcze jaśniejszy niż AX-700, bardzo niski i świetnie kontrolowany bas, ale jak dla mnie za mało wypełnienia, a góra zdecydowanie za ostra.

 

 

Z powyższych najbardziej mi się podoba A-1020, najmniej AX-900, ale to nie znaczy, że tak je szereguję jeśli chodzi o to, który jest najlepszy i najgorszy. To moja subiektywna opinia poparta samodzielnymi odsłuchami, dla kogoś innego ten szereg może wyglądać zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te końcówki które wymieniłem grało dość szybkim i jasnym dźwiękiem, wcale nie ostro, tylko dość jasno, ogólnie duża dynamika, głośniki dosłownie fruwają, ale... dźwięk taki jakiś techniczny, średnica i bas bez lubianego wypełnienia, niby basu sporo i nisko schodzi ale nie ma wypełnienia, ale co ciekawe jest dość szybki. Wymienię według mojego uznania od najlepszej do najgorszej; M2, M70, M80, najlepsza z końcówek Yamahy jest B2. Do Yamahy trzeba umiejętnie dobrać resztę sprzętu, szczególnie kolumny. Końcowy efekt może być naprawdę ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem elektronikiem i wolę słuchać, niż analizować budowę ;) Postawiłem te wzmaki jeden obok drugiego i słuchałem, 720 i 1020 mam nawet cały czas w domu i używam (720 świetnie się sprawdza jako wzmak "imprezowy", nagłaśniał już całkiem spore sale ;) ). Takie różnice w brzmieniu stwierdziłem, ale nie zarzekam się, że to prawda absolutna, po prostu tak mi to zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do yamah,podobnie jak piasek mialem m70,m50,m60,ca 1000,cx1000,c4,c2x,pożyczoną b2 i jeszcze kilka innych i powiem krótko,żadna z wymienionych nie dorównuje dynamice,klarowności,szybkości se a5mk2 i su v8x.M2 u mnie stoi do dziś(jako statysta:P),pod spodem stoi su v8x i na nic go nie zaminie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.