Skocz do zawartości
IGNORED

Uniamp by Irek czemu go tu niema.?


smerfetek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Jestem nowy na forum i tak zastanawiam się czemu jest wątek o symasymie, ugodzie i innych a niema wątku o Uniampie Irka..? Chciałbym aby zainteresowane osoby napisały tu co onim sądzą, dlaczego ma tak małe zainteresowanie na tym forum itp itd Poniżej odnośniki do opisu konstrukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze na tym forum nie docenia sie dobrych konstrukcji tlyko promuje szajs,złote kabelki i scierwomarketingowe podejscie do techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco takie ostre słowa, moim zdaniem mało jest tutaj o tym projekcie dlatego że autor nie przedstawił go tutaj tylko na innym forum. Ciężko żeby ktoś robił to za niego i promował nie swoje rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum szczyci sie wzmacniaczem pod nazwa "ugodą" natomiast diy audio ma "uniampa" dwa konkurecyjne wzmcniacza podobnie jak dwa konkurencyjne fora wiec oczywiste jest dlaczego nikt tutaj nie wspomina o uniampie,a pozatym na tym forum nie lubia i nie uznaja rozwian topogolicznych ukladow Irka jak i jego wiedzy:),wg tutejszych specjalistow ich rozwiazania sa lepsze-pewniejszcze a jak to ma sie w praktyce......??:)

 

Pozdrawiam kaman777

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze nie kazdy posiada taka wiedze jak i umiejetnosci zeby cos samemu zaprojektowac??,pozatym zaprojektowac(zaplikowac powiedzmy dany uklad) to nie problem,problem jest zrobic to wlasciwie,chodzi mi chociazby o samo prowadzenie sciezek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Brencik

Nie przesadzaj tak, nie wszystko jest tu dobre, ale ostatnio robi się wybitnie dobre, czy już kosztowne konstrukcje, choć to samo składnaie DIY, nie projekt.

A co do absolutnie samodzielnego DIY (nie klonowania dobrych wzmacniaczy) to rzeczywiście jest kiepsko.

 

Co prawda jest forumowa Ugoda, ale nie wypowiem się na jej tamat, bo po prostu jeszcze nie miałem okazji jej posłuchać.

Był projekt wzmaka dyskretnego pod nazwą Rywal dla GainClone. Były płytki wykonane z zakładu, ale mało kto zrobił i nikt się nie zachwycał. Zatem kiepsko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DoubleG,

 

>Poco takie ostre słowa, moim zdaniem mało jest tutaj o tym projekcie dlatego że autor nie

>przedstawił go tutaj tylko na innym forum. Ciężko żeby ktoś robił to za niego i promował nie swoje

>rozwiązanie.

 

jestem tego samego zdania.

to forum żyje swoim życiem, nikt nikomu nie broni publikowania swoich projektów,

nie odnosze wrażenia aby irek2 był sekowany,

coprawda wdaje się w drobne pyskówki, ale zapewne taki ma temperament,

 

powszechnie jego wiedza i potencjał są nie znane,

nikt za niego tego nie ujawni,

nawet z akademickiej ciekawości bym się zapoznał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to, to. Ugoda to ambitniejszy projekt od UniAmpa, co by nie mówić. UniAmp jest prosty, ale z sensem, więc powinien dobrze grać - nie słyszałem, więc domniemam. Z zalet wymieniłbym brak JFETów na wejściu - a co, nie lubię JFETów i ich brzmienia, i już. ;) Kolejna zaleta to zdublowany symetrycznie stopień wejściowy - teoretycznie powinien zmniejszać zawartość parzystych harmonicznych względem pojedynczego. Kolejna zaleta to mniej stopni, przez które idzie sygnał niż np. w Symasymie, którego schemat to taki wielki op-amp mocy z zafiksowanym wzmocnieniem w układzie nieodwracającym. Tutaj też jest globalne sprzężenie zwrotne, ale krótsza droga sygnału, więc to teoretycznie mniej bolesne jest z marszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerfetek13, 11 Lip 2010, 18:21

 

>Witam.. Jestem nowy na forum i tak zastanawiam się czemu jest wątek o symasymie, ugodzie i innych a

>niema wątku o Uniampie Irka..? Chciałbym aby zainteresowane osoby napisały tu co onim sądzą,

>dlaczego ma tak małe zainteresowanie na tym forum

 

Ci się chyba coś pomyliło. To konstruktor ma starać się o zainteresowanie jego projektem a nie na odwrót. Jest setki wzmacniaczy ciekawszych i być może lepszych niż wyżej wymieniony i nie ma ich na forum. Twoje pytanie jest co najmnniej dziwne. Symasym to układ co najmniej wybitny i znany na całym świecie o którym pisali nawet w Klang und Ton. Ugoda to wzmacniacz z tego forum i nic dziwnego tyle o nim na forum. Jeżeli uważasz że forumowicze Audiostereo powinni go poznać to go przedstaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA nic mi się nie pomyliło i nie sieje propagandy reklamującej tudzież przedstawiającej owy wzmacniacz.. Poprostu byłem ciekaw dlaczego niema go tu skoro jest dobrym układem i co inni tutaj onim myslą.. Tak pozatym wszyscy Twoi przedmówcy dyskutowali zgodnie z tematem a Ty przejmujesz się dlaczego to właśnie ja pisze o Uniampie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo KrzysiekA wskaż te lepsze wzmacniacze.. Mówisz że Symasym jest wybitnym układem to dlaczego wiele osób twierdzi że przykładowy Uniamp czy Ugoda są lepsze..? Osobiście tak nietwierdze bo prócz symasyma niesłyszałem wymienionych konstrukcji..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jako ciekawostka. Symasym aplikacyjnie był już używany w latach 70. Gość przerysował schemat i miał po prostu szczęście, że ktoś to zbudował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, no Symasym jest wybitny.

Posłuchaj naprawdę wybitnych wzmacniaczy z najwyższych półek. To dowiesz się, że nie jest nawet bardzo dobrym, a co dopier wybitny... O!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego go tu nie ma bo nie ma tu setki innych konstrukcji a podejrzewam że jest ich więcej niż forumowiczów na audiostereo. Widocznie nie ma w nim nic ciekawego co by ludzi skłaniało do składania go.

Po odzewie na temat wybitności Audiosyma odezwało się paru ludzi z oburzeniem. No może z tą wybitnością przesadziłem ale na pewno jest to jeden z bardziej znanych wzmacniaczy i może stąd jego popularność. Zresztą nie ma obiektywnego kryterium czy wzmacniacz jest wybitny czy nie. Jeden lubi musztardę a inny majonez a jeszcze inny będzie się zajadał śledziami w marmoladzie. Innymi słowy na temat gustów się nie dyskutuje i to dotyczy również wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Ugody.

Korekcja błędu w Ugodzie jest nieprawidłowo zaprojektowana i nie działa. Wiem że teraz zostanę zlinczowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie delikatnie mówiąc dziwne :)

internet nie służy po to aby kopiować treść ze strony na stronę :)

skoro projekt jest dobrze opracowany w internecie to poco go wałkować n-ty raz :)

 

pokolenie kopiuj wklej dochodzi do głosu :)

 

POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>KrzysiekA, 11 Lip 2010, 22:42

 

>A propos Ugody.

>Korekcja błędu w Ugodzie jest nieprawidłowo zaprojektowana i nie działa. Wiem że teraz zostanę

>zlinczowany.

 

zlinczowany? nie. za co?

ale spokojnie rozwiń temat, w końcu gra u mnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś interesowałem się tym tematem i przetrenowałem wszystkie możliwe układy z korekcją również ten z Ugody tylko z innym stopniem wejściowym i napięciowym. Mierzyłem harmoniczne z i bez korekcji. Jedyny układ który działał to układ z Mosfetami(Schemat wklejam poniżej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż po co wymyślać koło od nowa. Pomyślałem że dołożenie Symkowi wyjścia z korekcją to dobry pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to że w podobnym układzie tylko z tranzystorami bipolarnymi korekcja nie działała prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek. Masz projekt PCB pod ten układ? Ciągle nie wiem jakie końcówki wsadzić do systemu aktywnego. No i nie mogę zmusić minidsp do działania z wejściem cyfrowym. Masz może jakieś propozycje końcówki dla góry? Mam pewien pomysł, ale nie wiem czy dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irka Uniamp porostu jest dopracowaną konstrukcją dla każdego nie wiem po co ta dyskusja i temat.

Wątek o Ugodzie śledziłem kiedyś z uwagą z nadzieją że wyjdzie z tego coś ciekawego niestety przez audiofilskie dyrdymały wyszło jak zwykle.

>KrzysiekA 11 Lip 2010, 23:36

To układ Boba Cordell-a on jako pierwszy zamienił papier Hawksford-a na działający układ i większość wzmacniaczy ją wykorzystujących (można je policzyć na palcach jednej ręki) bazuję na jego pracy w tym Halcro.

Żeby uruchomić to z bipolarami trzeba trochę po zmieniać.

Układ Boba ma też kilka wad m.in. jet trochę prze kompensowana stabilizacja prądu spoczynkowego, układ jest warunkowo stabilny mimo zastosowania dość rozbudowanej kompensacji, wymaga sporego napięcia polaryzacji (chyba 22V).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prywatna opinia na podstawie odsłuchu w moim systemie

 

Ugoda

Symasym(trochę grzebany, inne tranzystory itp.)

.

.

Uniamp

.

Gainclone

 

Kolejność na podstawie własnych preferencji i reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dio, to by się zgadzało.

Ugoda powaliła Giesbertsowskiego HexFeta a ten okazał się w odsłuchu lepszy od UniAmpa.

Ugodę i HexFeta porównywałem osobiście a HexFeta i UniAmpa już ktoś inny.

W czasie jednego z tych odsłuchów również jeden ze wzmaków Hammonda (nie pamiętam, ale chyba oznaczony "012") też okazał się lepszy od HexFeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

januss73, 12 Lip 2010, 00:19

 

>Krzysiek. Masz projekt PCB pod ten układ? Ciągle nie wiem jakie końcówki wsadzić do systemu

>aktywnego. No i nie mogę zmusić minidsp do działania z wejściem cyfrowym. Masz może jakieś

>propozycje końcówki dla góry? Mam pewien pomysł, ale nie wiem czy dobry.

 

Jeżeli chodzi o mini DSP to spróbuj lm3875 z Current drive.

Tutaj trenowałem ten układ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stosunek jakości do skomplikowania układu jest nie do pobicia. To jakby do Gain Clone dołożyć turbo. A z mini DSP praktycznie lm3875 w układzie current drive pozbawiony jest zupełnie wad z powodu wbudowanego korektora parametrycznego w plugin. Po tym jak usłyszałem co wychodzi z tego LM w takiej aplikacji sam się zastanawiam nad kolumnami aktywnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.