Skocz do zawartości
IGNORED

Smar w łożysku talerza


jac660

Rekomendowane odpowiedzi

czołem,

jakich smarowideł używają koledzy do łozyska talerza? ja syntetycznego samochodowego ale zastanawiam się nad poeksperymentowaniem. czy np olej silikonowy się nadaje?

pzdr

j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silkikon ma za dużą lepkośc .Będzie hamowało.

Dobry jest syntetyk lub teflonowy tzw suchy.Ale nie zawsze co się lekko kręci dlugo się kręci.

Smarowanie jest po to aby zmniejszyć tarcie,ale w pewnych granicach.Bo smar musi krążyć po powierzchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalnie w moim project-cie expressionie III była taka żadka oliwka,tak jak do maszyn do szycia się używało,może to wystarczy,ale ja zapodałem gęściejszego oleju przekładniowego syntetyka(do skrzyń biegów) ,sam podtależyk kręci się przez gęsość oleju trochę ciężej,ale tak zostawie,ponieważ tak jak pisał CONRI,łożysko będzie trwalsze,specjalnych zmian w brzmieniu niezauważyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze łożyska mają większe luzy dlatego wymagają gęstszych olejów.

Dzisiejsze, dobre łożyska zalewa się olejem rzadkim jak woda ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magazyn, 12 Lip 2010, 16:39

 

>orginalnie żadka podtależyk niezauważyłem

 

Magazyn, nie wiem jak w innych przeglądarkach, ale w Firefoksie można zaobserwować, że w trakcie pisania posta program automatycznie podkreśla Tobie wyrazy z błędami ortograficznymi - warto skorzystać z tej okazji, żeby takie błędy poprawić. Oczy bolą.

 

Przepraszam za offtop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tego co napisał AHAJA,że obecnie wykonywane łożyska są bardziej precyzyjne od wcześniejszych,i może moim błędem była oleju na gęściejszy.Spróbuję teraz wymienić na rzadką oliwkę,lub na olej silikonowy,taki jak używa CLAERAUDIO do swoich gramiaków,a gdzieś już ktoś o tym pisał,że dzwięk staje się bardziej kontrolowany,twardszy,ciekawe czy się to sprawdzi???ps łasic-dzięki za poradę z tym firefox-em,do przed chwilą to nie miałem pojęcia czemu tak czerwono,nic nie włączam,a tu tyle szlaczków że jasna cholera,a tu patrz,mechanizacja automatyczna,przeważnie to tylko żona kontroluje ile wydaję na pierdołki(czytaj sprzęt audio)a tu i przez firefox-a nawet jestem śledzony,dzięki jeszcze raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac660 ten slick 50 to jest jakiś dodatek do oleju tu jest link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co zrobicie jak gramiak po dodaniu tego super środka poślizgowego wskoczy z 33 1/3 na 78 obr/min bo mu tak mocy przybędzie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wtedy wykorzystac szybkie kopiowanie w magnetofonach dwukasetowych, a pozniej odtwarzac jako 4,75cm/s :D

 

No dobra, ale skoro lozyska w starych gramofonach sa luzniejsze, to jaki zastosowac lepszy smar? Chodzi o 30'letni gramaik z DD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyższej klasie lepkości-żeby po prostu trzymał się powierzchni smarowanych. Lepkość to nie to samo co zmniejszenie współczynnika tarcia. Smary o wyższej lepkości maja tę samą ilość tzw oleju bazowego lecz większą ilość tzw. wypełniaczy.Rzadkie smary stosuje się gdy wymagana jest większa penetracja (trudniej dostępne miejsca)lub części pracują z dużymi prędkościami.Dla tego do starych gramiaków należy stosować olej o wyższej lepkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Marluxie mx-86 nie widzę łożyska, oś "wisi" w powietrzu bo to napęd direct drive,

ale było to zalane jakimś olejem i trochę mi ubyło jak od dołu zdjąłem denko z uszczelką..

Dodałem na razie smaru teflonowego do mechaniki precyzyjnej av - ale chyba powinienem zalać czymś konkretnym i nadającym się - czy też tak zostawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.