Skocz do zawartości
IGNORED

Podłogowce do NADa


Ravvt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem NADa C370. W tamtym roku szukałem kolumn. Mowa tu o Missionach M35, Magnatach Quantum 607 i Heco Metas 500. Niestety, żadne z nich mi nie pasowały i dalszych poszukiwań już nie było.

Z racji nadchodzących wakacji czasu mam troche więcej i mogę wznowić poszukiwania. W rachubę wchodzą podłogowce do 4k pln. Zastanawiam się nad:

- Monitor Audio RS6,

- B&W 684,

- Wharfedale ONYX 300,

- Quad 22L2,

- Focal Chorus 716V,

- Dali IKON 6.

 

Niektóre z nich nie są już najnowszą produkcją, więc jeżeli jest ich nowy odpowiednik w podobnej cenie to taka propozycja bedzie również mile widziana.

Od poprzedniego roku moje preferencje muzyczne nieznacznie się zmieniły. Zależy mi na tym, by wysokie częstotliwości nie były natarczywe i dobrze komponowały sie ze średnicą. Ta może być minnimalnie odsunięta do tyłu. Bas - wystarczy mi taki jak jest w sennheiserach hd555;p

Pokók to ok 20 mkw (+/-10%)

Pozdrawiam.

P.S Zależy mi na tym, byście wyeliminowali kolumny(te z listy), które w żąden sposób nie będą pasowały do mojej specyfikacji i o podanie sklepu we Wrocławiu godnego uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jakiej muzy słuchasz bo to istotne, ja stawiam na focala, sam mam od dawna i z nadem jest ok, zestawienie często polecane w sklepach, ogólnie jest to dość uniwersalne polączenie sprawdzi się w różnych rodzajach muzyki, do plumkania typu jazz i klasyka potrzebny chirurgiczny cd wtedy zagra to analitycznie do rocka jakiś trochę cd zamulacz co by zatuszował kiepską często realizację nagrania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage w jaka klase jakosciowa celujesz, goraco Cie namawiam na przetestowanie Dynaudio DM 2/8. Znakomity bas, miekki wysokotonowiec i swietne wspolbrzemienie z NAD.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje cos z elaca fs207a lub fs208a we wrocku zajdz do tego sklepu. ja u niego bralem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje napisac najpierw jakiego dzwieku oczekujesz jak to ma grac a dopiero bedziemy mogli foradzic, inaczej sie nie da, bo znow bedziesz szukal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok masz troche napisane ale jak z dynamika czego sluchasz jaki dzwiek preferujesz im dokladniej opiszesz tym wieksza szansa na trafienie satysfakcjonujacych Cie kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Elac`u zapomnialem, chętnie go sprawdzę.

Dynaudio to chyba kolumny podstawkowe??

Co do muzyki jaką słucham to reagge, soul, r&b i rap.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie trudne bo ten Nad to suchotnik i gra strasznie agresywnie na górze, dużo lepiej pod tym względem nie będzie na żadnych kolumnach w porównaniu do Magnat 607, które miałeś

jak masz takie preferencje co do brzmienia to zdecydowanie zmień ten wzmacniacz, w sumie nawet jakbyś miał inne to też radziłbym to samo :)

jak trafisz gdzieś w salonie, spróbuj odsłuchać z nim MA BR6 (celowo nie RX), Elac FS68

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba Chrobry 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to zacne kolumny i z NAD'em się dogadują. Może uda ci się ich posłuchać bo warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są a przynajmniej były na Allegro Elac FS108,2. Te kolumny zgrywają się z NADem tak jak oczekujesz.

Przewaliłem wiele, wiele różnych NADów, a kolumny pozostawały niezmienne, Elac FS109,2.

Wspomniane 108, to bardzo podobne brzmieniowo kolumny do 109, które na rynku wtórnym są w zasadzie nieosiągalne. Pomyśl też nad KEFami, to jest też właściwa aplikacja. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z podanych przeze mnie kolumn byście nie polecali?

...bym wiedział czym nie zawracać sobie głowy.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiej muzy to altusy będą jak ulał, na lepsze szkoda kasy i tak więcej się z tych dźwięków nie wyciśnie, a co do nadów to bez przesady takie kiepskie to nie są, nie jeden droższy przy nich wymięka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitkon

sugeruję Ci jak najszybszy wyjazd na wakację celem kursu angielskiego, wpis w o mnie świadczy o tym że jesteś z tego pokolenia które jest bardziej trendy niz samo trendy,

 

Ravvt

po pierwsze, im droższe kolumny tym więcej będzie problemów z uzyskaniem porządnego basu w tej muzyce, te płyty są realizowane tak aby mozna było ich słuchać też a może głównie na tanich sprzętach, więc im drożej tym większa rozdzielczość i tu może być problem, poza tym kolumny z wyższej półki cenowej z reguły mają bas bardziej kontrolowany, odchudzony i nie eksponują go z reguły jest on bardziej wycofany niż np na dobrych słuchawkach, nie piszę tego złośliwie bo sam słucham muzyki gdzie niskie rejestry są podstawą a z realizacją nagrań bywa różnie, sorki ale w muzyce jakiej słuchasz bas jest na pierwszym planie i kolumny muszą to pokazać w przeciwnym razie słuchanie mija się z celem, na swoim sprzęcie mam problemy z uzyskaniem odpowiedniej ilości basu z nagrań z lat 60-70, w tym przypadku dobrze mieć kolumny które ten bas podbiją a w kolumnach z wyższej półki basu się nie podbija ma być neutralny, w rapie czy u np Marleya trudno sobie wyobrazić odchudzony bas chociaż raperzy ładują go dużo to jest szansa że nie będzie tragicznie, nie piszę tego by Cię irytować tylko wiem to z doświadczenia, wiele sprzętów już przerobiłem, altusy to kulumny jak piszą o estradowo-dyskotekowej formule, elektro wypadało na nich naprawdę dobrze, z basem jaki trudno znaleźć w droższych kolumnach-mam na myśli oczywiście jego power-a w muzie której słuchasz chyba to jest najważniejsze, precyzja i analityczność nie są tu ważne, posłuchaj tych focali co najmniej 726 z dwoma basowcami może Ci przypadną do gustu jeśli nie proponuję poszukać kogoś kto zrobi Ci kolumny na zamówienie wedle Twoich wymagań bo zobaczysz, że wśród tych na rynku trudno będzie Ci znalęźć właściwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> don111, NAD370 - suchotnik? agresywny na górze? Chyba słuchaliśmy innych egzemplarzy :)

NAD370 ma kawał basu - może trochę zbyt wolnego i brakuje mu troszkę "górnego bAsu". Ale ma go i to sporo .... co do góry to jest bałaganiarska i nie detaliczna, może nawet troszkę wycofana .... u mnie grają z KEFQ7. NAD jest na tyle wydajny prądowo, by ruszyć stadiony KEFa i pokazać co naprawdę potrafią - natomiast łagodzi lekką agresywność góry KEFów. Niestety brakuje mi w tym zestawieniu szczegółowości np audiolaba, który też stoi na półce obok. Do muzyki rockowej jak najbardziej do jazzu itp NAD370 nie jest dla mnie pierwszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem akurat jak c370, ale znam c372 jak i inne NAD-y. Suchotnikami i agresywnymi wzmakami bym ich nie nazwał, bardziej ciepłe kluski :) Basu z większością nawet anemicznych kolumn jest ze ho ho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał sobie poczytać test NAD C370 ze Stereophile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I parę fotek skradzionych" z netu ...

post-4300-100000012 1280061886_thumb.jpg

post-4300-100000013 1280061886_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda imponująco, tylko co z tego ? Pioneer A-856 wyglądał jeszcze lepiej i grał równie kiepsko

czemu ta firma nie wróci do tego co robiła w latach 80-tych ? przecież takie modele jak 3080/3060 czy małe i paskudnie wyglądające 3240PE, 3140, 3020 patrząc na budowę powinny kosztować 50% tego co obecnie produkują

seria c37x, niby najwyższa z budżetowej serii Nada a zestawiając do w/w modeli starych Nadów jest co najwyżej śmiechu warta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> don, nie zamierzam bronić 370tki bo znam jej wady i niedostatki ... ale wydaje mi się, że trochę pojechałeś po bandzie ... nie jest tak źle - po prostu trzeba posłuchać i samemu wyrobić sobie zdanie. Mam znajomego, który jakiś rok temu po experymentach zakupowych do 2000zł - kupił go i do dziś jest bardzo zadowolony - otwarcie twierdzi, że to jeden z najlepszych wyborów do 1000zł (bo można już go kupić poniżej 1000zł!).

Krytykując tego NADa musimy pamiętać o jednym (!) - jest w stanie ruszyć trudniejsze kolumny - przykładem są KEFy Q7 z ich stadionami. Na NADach, które wymieniasz bas niższy będzie jak kopanie w pudełko nie mówiąc już o objętości. Znacie wiele wzmacniaczy równie wydajnych prądowo poniżej 1000zł ???? - bo ja nie .... Jeżeli mnie zapytacie czy są od niego lepsi? Oczywiście (!) bo stoją obok niego na mojej półce, ale jak chcę posłuchać rocka to odpalam NADa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don

do ostrego grania nady 37x są rewelacyjne, kwestia tylko odpowiedniego doboru reszty toru, bez przesady że to słabe wzmaki, w tej cenie rzeczywiście trudno znaleźć mocniejsze i bardziej wydajne elektrownie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie interesuje czy to wysoki model, ekstra moc czy super wykonanie, wzmacniacz ma przede wszystkim dobrze grać a temu wychodzi to słabo

nie wiem czy Kefy Q7 mają stadiony czy nie, ale na moich sporych Paradigmach bas był naprawdę cieniutki z tego Nada, aż żal wspominać... może jedynie kontrola dobra przy dowolnej głośności, poza tym - chudy, bez wypełnienia i niskiego zejścia (przeciwnie do tych starych Nadów - z nich, zwłaszcza z 3060 bas jest ekstra), kolumny łatwe nie są do napędzenia mimo dobrej skuteczności (schodzą do 3 ohm)

najgorsze jednak wg mnie były - dosyć ostra i jednocześnie mało detaliczna góra pasma (zwykle jest przeciwnie) oraz sucha barwa, całkowity brak takiej "soczystości" brzemienia - pod tym względem to zdecydowanie "topowy" wzmacniacz jaki u siebie miałem (a było ich kilkanaście różnych marek)

także ja go nikomu nie polecę, nawet gdyby kosztował 400zł, chyba że na części, bo sporo waży :)

jeśli chodzi o samo brzmienie to wg mnie ten Nad od biedy nadaje się do ciemno grających kolumn z misiowatym basem, na takich owszem, będą mocno maskowane jego wady, będzie można stwierdzić, że taki zły to on nie jest, że tylko ciut słabiej gra od jednego czy drugiego wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak sobie uogólnić bez sensu... a czy słuchałeś w ogóle c370 ? czy innego Nada i piszesz swoje teorie ? starsze modele Nada się nie gryzą, wręcz przeciwnie, brzmienie i zwłaszcza bas z nich akurat jest najlepszy na Paradigmach

różne modele także z innych marek jak Rotel, Luxman, Denon, HK, Marantz, CA, Sony, Advance, Pioneer, Musical Fidelity, Jungson też dziwne ale się nie aż tak gryzą (choć były też lepsze i gorsze połączenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.