Skocz do zawartości
IGNORED

Okazja do posłuchania gramofonu Ad Fontes


jozwa maryn

Rekomendowane odpowiedzi

...to ja dodam, że shure grał zdecydowanie lepiej, brak wypełnienia na basie właściwie brak niskiego basu powodował słaby drive tam gdzie był potrzebny. nie wiedzieliśmy czy to kwestia niedopasowania wkładki, czy raczej długości ramienia. 14 cali to już długość i utrzymać sztywność trudno, może to dlatego. za to shure zagrał przepiękną, momentami średnicą, aż dreszcz przechodził(przynajmniej mnie;). generalnie sytuacja nie jest jasna i wymaga dalszych odsłuchów, bo żeby życie było bardziej skomplikowane gospodarz zeznał, że musi dziury br nastroić (?!;) bo mu cóś po przeprowadzce basu nie styka ...:-/ no i splątani jesteśmy, trudno o jakieś sensowne wnioski.

 

Andrzeju wielki szacun, zarówno dźwiękowo jak i wizualnie, robi wrażenie!

 

Panowie, mam nadzieję, że do tego wrócimy bo i odsłuch i konwersacje przy muzyce o muzyce sympatyczne były ;)

 

pzdr

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak, ze Shure było lepiej zrównoważone, na pewno MM lepiej tu się zgrywa. Co do systemu towarzyszącego, pre było RCM Sensor prelude.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje próbe z pre lampowym Andrzeja do wkładek MM

jesli nadal powiecie ze to nie gra to zwatpie w DIY :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cir pre lampowe Andrzeja wg schematow Hiragi posiadam z jego jednym z pierwszych 12" ramion i tak sie sklada ze odpalam to pre ostatnio wlasnie z mm at13a zamiast z spu mc+trafa :) jest miodzio i zupelnie inaczej niz mc+opampy i mi o to wlasnie chodzi by bylo roznie. Co do dlugosci to i owszem widzialem a fotce jakes wloskie ramie 30" co sie gielo na pol i praktycznie bezsens to byl maksymalny ale roznice w prawidlowym sledzeniu rowka bez bzdetnego antyskatingu i zwiekszeniu sil miedzy 9" a 12" do max 15" sa spore. Niestety do Denona Andrzej musialby wziasc rure od czolgu zamist zgrabnej aluminiowej czy weglowych i innych kompozytowych jak to ma w zwyczaju do mm. Szkoda ze moja miekka autiotechnica mc w rozsypce bo by pewnie tez ladnie smigala. A tak czekamy na wiecej testow z roznymi wkladkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Wkleiłem artykulik o tym gramofonie i naszym odsuchu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Dodałem parę lepszych fotek, pokazujących szczegóły gramofonu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie foto person jest istotnym elementem sprzetu.Ba,! kto wie czy nie decydującym w dokumentacji testu :)

Szkoda że dla recenzenta nie jest istotnym dzieło AA, a obiektyw fotogafujacego .Zdaje się że i bez tego ble ble , mamy wyrobione zdanie o dokonaniach Andrzeja A. Oczywiście jak najbardziej pozytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne zdanie by nie zamienilo sie przypadkiem tylko w bajania przypadkowych internetowych nieco juz przygluchych dziadkow winno byc potwierdzane osobiscie przez zainteresowanych tematem, co dzieki serdecznosci i profesionalnemu podejciu Andrzeja jest naszczecie umozliwiane - tak wiec dzieki za odsluch u Alka, wszelkie wczesniejsze odsluchy na miejscu u Andrzeja i cala dobra robote DIY ktorej choc drobna czesc moge sobie sluchac na codzien. Bardzo mnie interesuja wszelkie poparte praktyka opinie o dobieraniu wkladek do ramion Andjrzeja i calych analogowych torow w celu dobrania tych kilku naprawde optymalnych zestawow, bo trzeba przyznac geometria dlugich ramion (ja mam jego jedynie 283mm) bardzo ogranicza czesc problemow z dzwiekiem jakie maja 9" (przy tym pojawiaja sie nowe ale w praktyce znacznie mniej istotne dla sluchania muzyki) i szkoda by takie mozliwosci sie marnowaly. Praktycznie 9" powstalo jedynie z checi zminimalizowania plint by wygodniej bylo posiadac gramofony w warunkach domowych i bardzo adekwatne wydaje mi sie tu porownanie do wprowadzenia kasety magnetofonowej dla przenosnych discmanow (mimo ze trafialy sie takie magnetofony jak Nakamichi Dragon) zamiast wielkich szpul dla szpulowcow.

Pozdawiam

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Nie jest, ale może był ."

 

 

Nie był, bo brakujące zdjęcia wkleiłem 3 godziny przed nim. Trudno, aparat mi padł, musiałem dorobić fotki po odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ci panowie są uczestnikami imprezy mafijnej. Trudno, nie każdy chce się pokazać na imprezie w luksusowej willi pod miastem, z basenem i drinkami z palemką. Szanujmy niechęć wobec rozgłosu. Dwóch uczestników w ogóle zbiegło, zanim sięgnąłem po aparat :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.