Jump to content
IGNORED

Odtwarzacz CD TRI TRV-CD4SE


Redaktor
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Redaktorzy
Hidden

skoro jest to dla Ciebie jednoznaczne to jak w takim razie zinterpretujesz poniższe zdania:

- "Sygnał z napędu przesyłany jest do sporej kości Philipsa SAA7824, która zajmuje się dekodowaniem strumieni i jest cyfrowym serwo. Za Sygnał jest z kolei wysyłany do przetwornika D/A Burr-Browna PCM1792. To układ delta-sigma 24/192 zintegrowany z upsamplerem, który w tym razem został aktywowany." ( http://www.highfidelity.pl/artykuly/0805/tri.html )

 

- "Sygnał z transportu jest przekazywany do kości SAA7824HL Philipsa. Jako przetwornik C/A wykorzystano sprawdzony układ scalony Burr-Browna delta-sigma 192kHz/24-bit PCM1792" (HI-FI Choice & Home Cinema - http://pbe.blink.pl/mistrz_elegancji_TRI_TRV-CD4SE.pdf )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Link to comment
Hidden

Ktokolwiek napisał że PCM1792 jest zintegrowany z iupsamplerem, ten napisał nieprawdę. Lepiej sięgnąć do źródłeł niż powielać babole palnięte przez kogoś w internecie.

Datasheet PCM1792:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/86224/TI/PCM1792/+5W3_5UPGZODx9zDN+/datasheet.pdf

A jak któryś pismak nie rozumie technologii którą opisuje, to powinien spytać kogoś kompetentnego zamiast wypisywać bzdury i wprowadzać publikę w błąd.

Link to comment
Hidden

Czy ta lampa "pracuje" tylko na wyjściach RCA? Bo na to wygląda.

Druga rzecz, dawanie lampy po 3 opampach na kanał za DACem (dwa do konwersji I/V, jeden do desymetryzacji), "byle była", to lekki idiotyzm lub ślepy trend. Jest ona tam po prostu psu na budę a pewnie można się o tym przekonać korzystając z dla porównania z wyjść XLR, czy to w trybie zbalansowanym, czy pseudozbalansowanym, z jednej połówki sygnału. No i z technicznego punktu widzenia jest ona całkowicie zbędna (desymetryzacja pełni zwykle teraz rolę filtra dp).

 

Szerokość obudowy też nie robi najlepszego wrażenia, jeśli chodzi o urządzenie hi-fi za co najmniej 8kzł. W tej cenie też dawanie ultrabudżetwego KSS-213 (który zły nie jest) nie wygląda poważnie. Jak to się ma do audiodfilskiego mitu grających napędów/transportów na VAM Philipsa, Stable Platter, laserach w polu magnetycznym, VRDS i innych odlewach? Nijak...

Cóż, można powiedzieć, że obecnie prawie każdy może sobie odtwarzacze CD produkować, jeśli zechce...

Pilot to też popis subtelności. Nie wiem, czy można nim też gwoździe wbijać i otwierać piwo, ale wygląda na to, że tak. Projektant chyba wzorował się na jakimś panelu z windy w Grand Hotelu albo jakimś Pałacu (Warszawa, Plac Defilad 1).

W du®mnym stwierdzeniu "Vacuum Tube CD Player" jest tyle prawdy, co w tym, że teflon to kosmiczna technologia... aż jedna mała podówjna trioda, no no, zaszaleli na całego!

"Bogate" wyposażenie frontowego panelu i super logiczne umieszczenie przycisku zasilania nie pozwalają stwierdzić, czy to słynna japońska myśl techniczna podparta filozofią zen (lub też filozofią Zenka) czy to chiński outsorcing.

 

Cena też jest wysoka. W środku tani laser i DAC za $15 (co prawda bardzo dobry) dlatego całość warta jest może 2kzł ale nie prawie 2kEu.

 

Fr@ntz

26 Lip 2010, 06:40

>No dobra, a jak można rozumieć:

>- zdanie z HI-FI Choice & Home Cinema:

>"Jako przetwornik C/A wykorzystano sprawdzony układ scalony Burr-Browna delta-sigma 192kHz/24-bit PCM1792." ( http://pbe.blink.pl/mistrz_elegancji_TRI_TRV-CD4SE.pdf )

 

Że taki sygnał na wejściu jest w stanie przyjąć ten DAC.

 

>- z www.highfidelity.pl

>"Sygnał jest z kolei wysyłany do przetwornika D/A Burr-Browna PCM1792. To układ delta-sigma 24/192 zintegrowany z upsamplerem, który w tym razem został aktywowany." ( http://www.highfidelity.pl/artykuly/0805/tri.html )

 

To pisał Wojciech Pacuła, ale chyba nie zweryfikował źrodła tej iformacji (a więc pewnie jakiegoś info prasowego na stronie producena). Nie ma tam upsamplera, tylko 8x oversampling zintegrowany z DACem. Oversampling jest włączony cały czas, bo w tym CD nie ma osobnego konwertera częstotliwości próbkowania czy innego filtra. DAC pozwala jednak ominąć wewnętrzny oversampling i użyć innej formy podwyższania cz. próbkowania poza układem (DF1704, DF1706, PMD200 lub DSP).

W odtwarzaczu jest więc synchroniczny upasmpling o czynnik x8 z 44.1kHz do 352.8kHz wewnątrz DACa, a dalej już przetwarzanie delta-sigma. Producent odtwarzacza wprowadza więc potencjalnego nabywcę w błąd.

Trzeba czytać datasheets...

Link to comment
Hidden

Miałem możliwość dość dokładnego przesłuchania tego odtwarzacza w doskonale mi znanym systemie jednego z moich przyjaciół. Miałem też punkt odniesienia w postaci mojego prywatnego źródła. Odtwarzacz TRI gra bardzo dobrze i z całą pewnością jego dźwięk wart jest swojej ceny. Co jednak nie zmienia faktu że nie należy wprowadzać czytelników w błąd poprzez podawanie fałszywych informacji.

Link to comment
Hidden

Ja bym tyle nie dał za cedek nieznanej firmy z KSS-213 (który może paść po pół roku lub po 2 latach), wiedząc co w środku siedzi.

Bo po prostu nie ma za co. Na tym samym DACu można kupić inny CD lub DAC. A to właśnie ten DAC tam gra, a nie technologia za 2kEu, której tam zwyczajnie NIE MA. Tylko kosmicznie wysoka marża i obudowa, która ma to uzasadniać (jeśli na komś robi wrażanie trochę grubszy kawałek aluminium).

Link to comment
Hidden

Również miałem okazje posłuchać tego odtwarzacza. Faktycznie można powiedzieć, że w wiekszości aspektów gra bardzo dobrze, ale ma jedną cechę która dla mnie go dyskwalifikuje - dzwięk jest mocno spowolniony co u mnie wywoływało wrażenie jakby muzyka była pozbawiona emocji (ot ktoś tam sobie gra, może i dobrze ale bez większego zaangażowania).

Link to comment
  • 4 months later...
  • Redaktorzy
Hidden
"A to właśnie ten DAC tam gra, a nie technologia za 2kEu, której tam zwyczajnie NIE MA. Tylko kosmicznie wysoka marża i obudowa, która ma to uzasadniać (jeśli na komś robi wrażanie trochę grubszy kawałek aluminium)."

 

 

To dotyczy każdego odtwarzacza, zwłaszcza ze w każdym gra jakiś DAC.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.