Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie glosniki do denon avr 1610


blind.one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to moj debiut na forum wiec prosze o ulgowe potraktowanie :)

skladam zestaw kd (100% filmy). Zdecydowalem sie na Denon avr 1610, dvd 1740 i mam problem z glosnikami.

W moim miescie stoi zestaw z diamondami ale bez suba za 3500 zl (cena za komplet wraz z ampli i dvd). Ale na allegro mozna znalezc ampli z dvd za 1600zl i jamo s606 z subem 200 za 2100. Troche przekracza to moj budzet (3500zl), ale bylbym sklonny dolozyc. Nie mam mozliwosci sensownego odsluchu. Nie znalazlem taniszego zestawu diamondow 10 niz 2000zl bez suba.

 

Nie wiem co wybrac. Diamondy bez suba, czy jamo z subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KD żadne kolumny w tej cenie nie dadzą takiej przyjemności oglądania (słuchania) jak z subwooferem.

Bez woofera będzie to tylko namiastka gdzie kupowanie centralki av mija się z celem.

 

Napisz do jakiej wielkości pokoju potrzebujesz i ile głośników max ma być w zestawie?

Woofer mozna zawsze dokupić ( uzywany, np.velodyne, nawet Yamaha)i nie musi być od zestawu.

 

Ponadto taki zestaw jak piszesz będzie wyłącznie do KD i nie mysl o przyjemności odsłuchów z niego muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie będzie podobnie, natomiast Diamondy na pewno lepiej sprawdzą się w muzyce. Choć po tym ampli nie spodziewał bym się rewelacji w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sittek

Oba zestawy mają być docelowo 5.1. Jamo S 606 HCS3 + SUB200 kosztuje 2.100zl i jest już 5.1 do tego 1610i 1740 za 1.600 i calosc zamyka sie w 3.700zl. Natomiast w mojej miescinie stoi w sklepie za 3.499zl zestaw 1610, 1740 z diamondem ale 5.0. Sub dodatkowe 500zl wiec chyba zdecyduje sie na zestaw z Jamo.

Pokoj ma 20m. Z dokupieniem bedzie problem, bo moja zona i tak na to krzywo patrzy ;)

 

@stempel

Muzyki na tym nie bede sluchal. Chyba, ze jako podklad jak znajomi wpadna a do tego na pewno wystarcza oba zestawy. Skoro w kinie nie bedzie roznicy to wezme jamo.

 

Dzieki za porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to Diamondy z serii 9 koniecznie sprawdź czy oryginalne czy HCP - pisałem o tym już w którymś wątku. Ta druga to tańsza i znacznie gorsza wersja. Jeśli HCP to chyba lepsze już będą te JAMO 606.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie nowy ampli i to tylko denon, zobacz za yamaha rxv1500 będzie to chyba ciekawsze rozwiązanie niż ten denon, tym bardziej że jest chyba ogłoszenie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest fajna ale ciężko ja dostać i nie ma HDMI. No i wolałbym jednak nówkę z gwarancja.

 

@ Mateusz80

 

Bluray mam już w PS3 i miedzy innymi zależny mi na ampli z HDMI. Dodatkowo do ampli będzie podłączony laptop i tez po HDMI.

 

Dodatkowe pytanie: Jakiej wielkości pomieszczenie nagłośni powyższy zestaw (avr 1610 i jamo S606 606 HCS3 + SUB200)? Za rok mam w planie przeprowadzkę i mam nadzieje, ze salon będzie większy. Co ewentualnie musiałbym zmienić przy 40 m kwadratowych? Wystarczy dodatkowy wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wolałem konsole podłączyć przez component obraz i dźwięk przez optyk, ponieważ sound jest znacznie lepszy ( ma więcej masy) niż po HDMI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wole przez HDMI. Na szczęście PS3 ma możliwość puszczenia obrazu przez HDMI a dźwięku przez optyka. Jak już będę miał sprzęt w domu to z ciekawości sprawdzę różnicę w dźwięku przez oba te łącza.

 

BTW jakie znaczenie ma jakość kabli HDMI (bo co do analogowych kabli, to wiem, że dużą)? Tak samo jest z cyfrowymi? Czytałem kiedyś wypowiedź, że niezależnie od ceny zera nie będą bardziej okrągłe a jedynki bardziej proste. Prawda li to? Czy inwestować w jakość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejzyj sie nad Vardusami w takim razie :) fajne glosniczki ktos pokazywal odtatni oze za model 250 staly na allegro w klepei 699 zloty super cena jak za zestaw i do tego sub np magnat 201 lub 301 zaley od wielkosci pokoju ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stempel

nie chodzi mi o super kable ale o to, czy kabel z marketu za 20zl bedzie sprawowal sie tak samo jak ten za dobrej marki za 100zl. O ile jestem w stanie wyobrazic sobie powod roznicy w jakosci kabli analogowych to przy cyfrowych logika podpowiada mi, ze sygnal jest albo go nie ma (yero/jedynkowo) wiec stad pytanie o zasadnosc kupowania drogich kabli HDMI.

Do glosnikow bede bral zwykle 2x2,5 po 4 zl za metr. i zmieszcze sie w 100 za calosc. zakup 3 kabli HDMI po 100 za szt. to juy wiekszy wydatek.

 

@5z0p3n

szkoda, ze nie moge ich odsluchac, ale tak to jest jak sie w dziurze mieszka :( Zastanowie sie nad nimi jak mi kasy na jamo s606 z subem nie starczy (bo na diamondy z subem nie starczy na pewno). Na razie planowany wydatek to 3.600zl ale moze w sklepie w ktorym stoi zestaw z diamondami bez suba (3.500zl)zejda troche z cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś testowałem połączenie dźwięku przez cyfrowe wyjście z dvd, kilka kabli zrobionych własnoręcznie i jeden do porównania jakiś AQ o specjalnym przeznaczeniu do takich zastosowań (~200 - 300zł), różnicy niby nie było wielkiej, może trochę autosugestii jak był wpięty że niskie tony się poprawiły na subie, ale to tylko w opcji film było testowane (pozostałem przy opcji optycznego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Sluchales tych jamo?? Podoba Ci sie ich dzwiek? Po za tym nie wiem czy do modelu 606 sub 200 nie ebdzie za slaby tam chyba dedykowany to 300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5z0p3n

nie nie słuchałem i raczej nie posłucham, bo nie bardzo mam gdzie. Jedyne co mogę posłuchać to diamondy, altaxy i yamahy. To jest na miejscu w media expert. To jest jedyny sklep, który coś takiego ma w ofercie. Wada małych miast na zadupiu.

 

@stempel

muszę się zastanowić. Różnica w cenie do 250 niewielka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem zestawu z diamondem 9 i subem z serii vardus. Niestety odsłuch w wydaniu marketowym (głośniki na kupie, duża hala) nie na wiele się zdał. A po odkręceniu głośności do -6 (skala idzie chyba od -100 - sprzedawca ciut zbyt entuzjastycznie kręcił potencjometrem) wszystko zaczęło charczeć. Dźwięk za względu na warunki był beznadziejny. Wychodzi na to, że muszę kupować w ciemno albo pojechać do sklepu oddalonego o 100 km od mojej miejscowości tyle, że pracuję do godz. 18 :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem się zastanawiać, czy nie zacząć od zestawu ampli, DVD, i zestaw 2.1 pieniądze zaoszczędzone na głośnikach efektowych i centralnym przeznaczyć na lepszą jakość frontów. ampli i dvd kosztują 1600 zł więc na głośniki 2.1 zostałoby mi jakieś 2200 zł. Da się tu coś sensownego wyszukać? Zaznaczam, że sprzęt musi być nowy bo będzie brany na raty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz wielu serii Diamond muszę ci zwrócić uwagę na długi czas wygrzewania tych kolumn trwający nawet do 100 godzin. Po tym czasie takie Diamond 9.5 zagrają nawet innym dźwiękiem jak po wyciągnięciu z kartonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec kupiłem mój upragniony sprzęt! :)

 

Niestety Stempel miał rację że wielu sprzedawców myli diamondy 9 z hcp ale o tym dowiedziałem się dopiero jak dostałem pudło (w sklepie stały rozpakowane). Na początku nastawiałem się ma Jamo, ale w tych sklepach, w których były w przystępnej cenie nie droższy był sprzęt i na odwrót. Do tego dokupiłem sub vardus sr 10. Zabawa w kładzenie kabli skończyłem o wpół do pierwszej w nocy :) Dzisiaj czytanie instrukcji i konfiguracja.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to napisz co w koncu kupiles bo jakos sie oderwalem an chwile i juz nie wiem. I opisz swoje prywatne opinie tzn. co Ci sie w nich podoba a co bys ewentaulnie zmienil, bo zadowolony na pewno bedziesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec kupilem ampli denon 1610 do ktorego podlaczone jest dvd denon 1740 i ps3. Glosniki to niestety (albo stety) wharfedale 9 hcp (przed ktorymi mnie ostrzegano, ale dowiedzialem sie o tym dopiero w momencie dostawy) i sub vardus sr 10. Okablowanie zajelo mi jedyne 5 godzin. Na szczescie dobrze wymierzylem i nie musialem sztukowac kabli. Potem tylko konfiguracja audysey i lektura manuala.

Ogolenie jestem zadowolony z jakosci dzwieku, ale nie mam porownania (wczesniej mialem gosniczki creativa 5.1). Jestem tez zachwycony iloscia detali dzwieku w grach (na razie testowalem tylko na fallout 3). Dopiero teraz ten swiat zyje. Cieszy tez spora mozliwosc ustawien pozimu glosnosci itp.

Co mi sie nie podoba to jakosc wykonczenia. Pokretlo glosnosci nie chodzi z takim "miekkim" oporem jak w drozszych urzadzeniach. Plastik zawsze bedzie plastikiem. Piloty tez sa raczej budzetowe, ale niedlugo zostana zastapione przez logitech harmony one.

Probowalem tez troche muzyki (guns'n'roses, gregorian) i w porownaniu do creativa to jest oczywiscie przepasc.

 

Najwazniejsze jednak, za jak ogladam filmy albo gram na ps3 to banan nie schodzi mi z twarzy :D

 

Sprzet ma mi starczyc na jakies 5 lat, ale mam nadzieje, ze dorbie sie w przyszlosci lepszych glosnikow. To tyle po pierwszych godzinach zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot logitech harmony one - no niby OK.

Zastanawiam się tylko nad takim małym szczegółem ... Jeżeli zamierzasz wywalić teraz kasę na pilota, to czy nie lepiej było dołożyć nap do lepszego amplitunera???? Dźwięk lepszy a i pewnie pilot równiez wyższych lotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz racje, ale zona chce miec tego pilota a budzet na kd byl sztywny. Czy skok jakosciowy pomiedzy 1610 a 1910 jest duzy? Jak na razie jestem zadowolony z tego co mam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko wspomnieć, ze model 1910 został nagrodzony przez EISA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - oczywiście z jakichś względów padło to wyróżenienie.

 

Dodatkowo - większa moc,

7 lepszych końcówek, z czego tylny surround możesz wykorzystać do bi-ampingu kolumn frontowych.

Jak dla mnie to zawaliłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.