Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie glosniki do denon avr 1610


blind.one

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwaz jednak, ze 1910 nie obsluzy (pilotem) calego sprzetu w domu. Wlacznie z wlaczaniem wskazanych urzadzen na raz.

Niektorzy wola mniejsze auto, ale lepiej wyposazone ;)

 

Prosze nie psuc mi nastroju! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując sprzęt, trzeba mieć na uwadze, że ma on posłużyć jakiś czas. Mając więc możliwość, trzeba wybrać najlepszą kombinację z możliwych.

Pierdoły typu pilot można kupić kiedyś indziej.

 

1910 jest po prostu lepszym autem, lepiej wyposażonym. Ty kupiłeś Malucha i dokupisz do niego alufelgi, co i tak nie zrobi z niego Poloneza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z tym ze jest taka róznica miedzy tymi zabaweczkami troche większa moc,raczej na papierze,a zasilanie tylnimi kanałami frontów nic tu nie zmienia.Przecierz to najnizsze modele Denona i lepszym posunieiem było kupno paro letniego amplitunera,ale to juz musztarda po obiedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy sprzet do kd, to 4000zl imho wystarczy (Na poczatku chcialem kupic kd lg zebym mogl wszystko jednym pilotem obslugiwac :) ). Nie moglem kupic uzywanego ampli, bo bralem polowe rzeczy na raty. Zalezalo mi tez na wejsciach HDMI, bo przez to mam podlaczone dvd, ps3 i laptopa.

 

Na powazniejszy sprzet przyjdzie jeszcze czas. Za jakies 5 lat bede zapewne chcial sukcesywnie powymieniac calosc. Moze nawet zaczne sluchac muzyki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko przecież to twoje kino i twój wybór :-) Tylko nie wiem czemu jeden z kolegów tak bardzo pieje nad wyższością modelu 1910 nad 1610. I tak przy tego typu amplitunerach to kolumny wniosą najwięcej swojego charakteru a różnica między tymi modelami będzie i tak znikoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę poświęciem czasu nad denonem dvr-1910 i zauważyłem jakie błędy popełniają ludzie, którzy przez przypadek i na chwile mieli szansę z nim obcować lub tacy którzy nie dokońca ufają instrukcjom obsługi. Podczas odsłuchów stereo popełniany jest zasadniczy błąd podpięcia kolumn. Kolumny w trybie stereo NIGDY nie należy w przypadku tego wzmacniacza podpinać w gniazda FRONT LEFT FRONT RIGHT! Będzie to grało ale nie całym pasmem (brak basu, kiepska stereofonia). Do odsłuchu stereo nigdy nie używać wspomagaczy ustawień głośników w postaci Audio Auddyssey itd. Wszystkie parametry mają być wyzerowane. W wielokanałowym systemie jaknajbardziej AA się sprawdza i należy to zrobić. Takie ustawienia można zapamiętać i ustawić pod jednym z trzech przycisków na panelu przednim amplitunera (bardzo wygodne rozwiązanie) Myzykie w trybie audio słuchać w trybie PURE DIRECT. Bardzo czuły ampli na okablowanie dlatego zarówno IC jak i głośnikowe ważne zeby były dobre. Ważne też jest oczywiście źródło, które należy podpiąć tylko i wyłącznie w gniazdo CD na ampli, wiem może to banelne co piszę ale sprawdzałem na wszystkich pozostałych gniazdach i gra inaczej... na niekożyść. Porównywałem z innnymi ampli w tej cenie oraz budżetowymi wzmacniaczami (Denon, Nad, Cambridge) W tej cenie ampli innych firm nie oferują lepszej jakości dźwięku... conajwyżej zbliżony. Jeśli chodzi o budżetowe wzmacniacze to róznice są naprawde minimalne. Bużetowy wzmacniacz mam na myśli cena 1200-1400 zł. Czyli za cene niewiele większą mamy ampli z procesorami dźwięku, skalerem HDMI, tunerem radiowym. Opłaca się? Proste, że tak. Tak jak wspomiałem wcześniej łatwo się zrazić tym ampli gdy źle go podepniemy i skonfigurujemy też to przechiłem do tego stopnia, że zaraz po zakupie chciałem go zwrócić. Teraz słucham go z przyjemnością. Zero problemów wszystko działą jak należy. Jak ktoś jest ze Śląska zapraszam na odsłcuh domnie. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo's kabli... mam wrazenie, ze obraz z konsoli jest ciut ciemniejszy po przejsciu przez ampli (2 x hdmi). Jest to mozliwe, czy to tylko zludzenie apteczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempel, 3 Sie 2010, 12:41

 

>Nie wiem czy mówienie o dużym wpływie okablowania w tej klasie sprzętu jest na miejscu :-P

 

Gdyby nie miało wpływu nie pisałbym

 

oehlbach, monster, klotz, sommer, prolink każdy z tych IC coś zmieniał w brzmieniu więc wpływ jest słyszalny jak dla mnie. Jedne uwypuklają inne zamulają...trochę przekładania, posłuchania i oehlbach został u mnie na stałe. Qed siilver jako głośnikowy porawił jeszcze bardziej wysokie i średnice a bas skrócił. Wcześniej miałem jakieś badziewie 5 zł za metr i grało gożej. Skoro różnica jest i słychać to znaczy, że pisanie jest na miejscu. Dla mnie klasa sprzętu to pojęcie względne, bo słyszałem wiele klocków czy też kolumn które uchodziły za wysokiej klasy, a grały bardzo przeciętnie, mimo długiego wsłuchiwania się i ustawiania. Jak ktoś chce przepłacać to ma do tego pełne prawo, a przykładów można mnożyć (chińskie lampowce, niektóre modele kolumn koda, wzmacniacze DIY wszystko to za ułamek ceny drogich sprzętów można nabyć, a gra na bardzo wysokim poziomie).Jeszcze raz ampli denona dvr-1910 POLECAM!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lowfi81

 

Każdy ma prawo wierzyć w to co chce dlatego też jeśli słyszysz różnicę przy tym ampli to OK a innym posiadaczom tego ampli radzę wypożyczyć najpierw kabelki do domu żeby nie było rozczarowania, że wydaliście kilka stów i nie słyszycie różnicy :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela wątku,jestem pewien ze napewno nie wyytrzymasz tak jak piszesz w tym watku pieć lat z tym kinem ,bo jak zaczniesz zabawe z słuchaniem porównywaniem itd to najpózniej za 1 rok bedziesz miał wszystko nowe,wiem co pisze bo prawie kazdy to przechodziLKwota jaka miałes na poczatek 4000 tysv wcale nie była taka mała.Kupiłes co kupiłes i sprawa zamknieta,ale radze ci szczerze,nie baw sie kablami,bo nic tu nie poprawisz.Tak na marginesie jak miałes ps3 to po co kupywałes dvd,,mogłes kupic ciut lepszy amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariusz964: za rok to moze nie, bo musze najpierw auto zmienic. Ale kto wie, moze rzeczywiscie polknalem bakcyla? Problem w tym, ze ja nie mam kiedy sluchac muzyki.

Co do PS3 to w roli DVD nie za bardzo mi odpowiada. Obsluga padem jest niewygodna a nie wiem, czy pilot harmony one obsluguje ps3 pod tym wzgledem. Dodatkowo kupilem caly sprzet jako zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.