Skocz do zawartości
IGNORED

Bi-Amping czy ktoś może mi wyjaśnić?


Lajkonik

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć fronty z amplituneren 7.1 w bi-ampingu. Jak to ma wyglądać. Czy zdejmuję blaszki widoczne na załączonym zdjęciu i podłączam np. górę do wyjścia frontów a dół do surroundów amplitunera (a może odwrotnie). Czy może blaszki zostają?

Jeżeli jednak je zdejmuję to rozumiem, że stereo muszę słuchać ustawiając na ampli 6,lub 8ch stereo, bo inaczej będzie grała tylko jedna sekcja? A jak jest z dźwiękiem w kinie? Czy nie będzie tak, że np dialogi będą odtwarzane tylko w jednej sekcji a druga to będą efekty surround odtwarzane przez podłogówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amplituner dysponuje opcją bi-ampingu to najpierw sprawdź w instrukcji które końcówki zasilają sekcję niskotonową a które wysokotonową. W głośnikach na 99% górne zaciski to gwizdki a dolne to bas. Zdejmujesz blaszki podłączasz 2 pary przewodów a następnie w menu ampli musisz znaleźć opcję do włączenia bi-ampingu. Po wykonaniu tych wszystkich czynności powinno śmigać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ampli musi wiedzieć, że korzystasz z bi-ampingu (w setup albo jakimś przełącznikiem).

2. Dokładnie. Ściągasz „blaszki”. Urocze słowo: blaszki ;).

 

Ampli 7.1 z reguły prawidłowo budują scenę pracując w bi-ampingu dla frontów. Oczywiście do dyspozycji jest 5.1. W praktyce prawie nie ma (oprócz BD) źródeł 7.1. Wszystko z reguły to wciąż 5.1. I dobrze.

Czyli możesz zostawić ten bi-amp dla frontów mając wielokanał.

 

Jednak poczytaj w dokumentacji abyś był pewien działań ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ampli z jakimi miałem do czynienia, tyły wykorzystywały jako dodatkowe dla frontów. To ważne. Sprawdź. Słusznie zwracają uwagę Koledzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć i tak uważam że to mało efektywny zabieg, podpięcie jakiej kol wiek integry (o końcówce mocy nie wspominam nawet) przez pre-out na front da lepsze efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerobieniu wielu różnych ampli zarówno w trybie bi-amping jak i normalnym połączeniu mogę z czysytm sumieniem powiedzieć, że tylko przy flagowym Pioneerze AX10i była słyszalna minimalna różnica przy dużym poziomie głośności. W dodatku dla mnie niby słyszalna a dla mojego kolegi już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajkonik, 13 Lip 2010, 17:21

 

Absolutnie blaszki NIE ZOSTAJĄ, pod rygorem zwarcia i zniszczenia sprzętu. Muszą być wyjęte.

 

Którą końcówkę gdzie podłączyć? W moim Pioneerze (i innych znanych mi modelach tego producenta) przy ustawieniu amplitunera na Bi-Amp w kanałach przednich i surround tylnych jest absolutnie to samo i nie ma znaczenia które puścisz na dół/środek pasma, a które na górę. Nawet tak jest napisane w Instrukcjach Użytkowania. Możliwe, że w przypadku produktów innych marek jest inaczej, nie chcę się wypowiadać, a to na skutek braku stosownej wiedzy.

 

Czy wystarczy 5.1? Zawsze prezentowalem stanowisko, że tak. BD w formacie 7.1 jest jak na lekarstwo (w USA, u nas nie ma wogóle), nagrania czysto audio są tylko 5.1.

 

Czy Bi-Amp coś daje? Zajrzyj proszę na założony przeze mnie 31 grudnia 2009 wątek Bi-Amping (katalog Kino Domowe). Było razem 163 wpisy. Jedni utrzymywali że absoltnie tak, daje i to dużo. Inni nie byli tak entuzjastyczni i twierdzili, ze przyrost jakości jest niewielki, słabo zauważalny. Wreszcie nie brak było takich, którzy uważają Bi-Amping za nieprozumienie i tzw. efekt placebo, to znaczy słyszymy to co chcemy usłyszeć, albo sobie wmawiamy że jakaś róznica jest. Zdaniem tych ostatnich - Bi-Amp nic nie daje.

 

Wybierz sobie taką szkołę myślenia, jaka Tobie najbardziej odpowiada. Ja, po całej dyskusji wiem mniej niż w momencie, gdy zakładałem tamten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-Amp da więcej niż Bi-Wire.

Mówię to jak, kablo-sceptyk ;)

 

Jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział, że bi-amp rzeczywiście prawie nic nie wnosi ;).

Ale jest to pierwszy krok do systemu aktywnego. A ten to już jak w bajce . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 13 Lip 2010, 21:43

 

Aktywny jest dla kogoś, kto umie i lubi grzebać się w obwodach. Zaryzykuję tezę, że 99% osób pytających o Bi-Amp ma na myśli pasywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam, że 100% na tym forum pyta o pasywny, podobnie jak w 100% przypadków pytanie o kolumny dotyczy kolumn głośnikowych a nie np. korynckich czy pojazdów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czaję;) To miałbym jeszcze prośbę o poradę co do głośników z możliwością bi-ampingu (fronty).

Aplituner Yamaha 1065. Kwota max 4500 PLN (za zestaw głośników 5.1) chociaż wolałbym trochę taniej.

Chciałbym żeby frontmiały przedni bas reflex (będą stały blisko ściany).

Moimi faworytami są Monitor audio BR6 (ale trochę za drogie). Biorę pod uwagę Tonsil Maestro (i tu pytanie czy lepsze są Maestro II czy S), Kef C7. A co powiecie o Rubicon Libra?

Jakieś inne propozycje do podanej kwoty z przednim bas reflexem i bi ampingiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus to ze jelsi bedziesz sluchal w stereo bedzie Ci gralo cale pasmo :) bo po to ta funkcje wlacza sie w opcjach :) jak zwaracjaa uwage koledzy zobacz w instrukcji jak powinienes podlaczyc bo wiem ze sa sprzety w ktorych to surroundy zasilaja niskie pasmo a fronty wysokie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"plus to ze jelsi bedziesz sluchal w stereo bedzie Ci gralo cale pasmo :) bo po to ta funkcje wlacza sie w opcjach :)"

 

Hmm - to bez bi-ampingu nie gra całe pasmo ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o to, że jeśli w opcjach nie ustawi bi-amp ("kopiowanie" sygnału na kolejne końcówki) to nie będzie grało całe pasmo, pomimo mechanicznego podłączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dla końcówki mocy jest korzystniejsze obciążenie nie całym pasmem, lecz tylko jego częścią, naprzykład tylko nisko-sredniotonowym lub tylko wysokotonowym pasmem. Podobno z tego wynika sens pasywnego biamplingu. Kiedyś była o tym wzmianka na forum. Zgodziłem się z tą tezą bo ufałem po prostu że człowek wie co mówi. Ale chciałbym dowiedzieć się wiecej na ten temat. Czy może ktoś to wyjaśnić lub podać link do wyjaśnienia jak zachowuje się końcówka wysterowana sygnałem pełnopasmowym ale obciążona głośnikiem z ograniczonym pasmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez chcialem cos napisac odnosnie BI -ampingu moje zdanie ejst podobne jak kolegi SMS-a :-) to znaczy tak naprawde dla wiekszosci ludzi jak i dla mnie w wogole nie jest to zauwazalne, zauwazalne jest to dla sklepow gdyz ludzie poprostu musza kupic dodatkowe kable a czy ktos uslyszy czy nie to juz inna sprawa. My poczujemy jedna rzecz jaka jest mniejsza gotowka w kieszeni. Podobnie sie ma z kablami zasilajacymi kupilem dwa kable zasilajace PS audio i audioquesta i zrobilem tescik zaprosielm 3ech kolegow podpinalem te kable plus za 100 zl kabel zailajacy monstera i oczywiscie kabel za 20 zl :-) Sluchajcie nikt nie zauwazyl zadnej roznicy kompletnie zadnej w jednym momencie jeden z kolegow zauwazyl na PS audio ze takjakby dzwiek byl inny lepszy niz na pozostalych ( ten kolega jest zawodowym muzykiem gra na skrzypcach ) mi sie wydawalo ze takjakby w kilku momentach tre drozsze byly jednak lepsze ale to mysle ze kwestioa tego ze ja wiedzialem ze podpinam te lepsze, oni nie widzieli co podpinam. Wniosek jest taki kupujac kabel jakis drozszy czy to zasilajacy czy to inerkonekt poprostu chcemy wierzyc ze to bedzie gralo nam lepiej. A kase nabijaja sklepy i taka jest wg mnei cala prawda. A zreszta jak bylem na ostatnim audio show jeden z muykow na jednym stanowisku mowil ze moze sie zalozyc z kims ze podepnie 5 roznych kabli z tej samej grupy cenowej i nikt nie odgadnie co to za kabel, powiedzial ze poprostu ludzi ekupujac i slyszac dany kabel poprostu chca slyszec ze cos jest lepsze ... rasumujac nikt nie chcial sie z nim zalozyc nawet ci ktorzy twardo obstawiali ze jest duza roznica na kablach :-) A Bi amping kolego lepiej za te pieniadze kup sobie jakies plytki cd czy jakies filmy :-) Pozdrawiam.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to tak, moim zdaniem sens jest taki że dodatkowa końcówka odciąża i tak mało wydajny prądowo amplituner i tu będzie na pewno poprawa (nie mówiąc o walorach muzycznych końcówek stereo). Co do kabli to przy amplitunerach kina różnica pewnie żadna, jednak mój poprzedni wzmacniacz rotel ra02 bardzo ładnie pokazywał zmiany kabli, ale to też zależało od sprzętu, po wpięciu cd yamahy cdx393/396 różnicy w IC żadna ale po wpięciu cdx880/luxman d112 już można było przebierać w IC. Kable mają sens przy odpowiednim sprzęcie, pożyczałem swoje kable kolegą i widzieli różnice. Obecnie po przygodach ze stereo zostały mi aq type8 którym mam podpięty centralny głośnik i cv-4 do frontów, w KD niewielka różnica, ale zawsze jest a skoro i tak posiadałem te kable to szkoda było by ich nie wpiąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiadomo ze to tez chodzi o kwestie sprzetu , ja podpinalem to pod budzetowy zestaw kina domowego ale u kolegi juz byl wyzszy model i bylo podobnie z tymi kablami co wczesniej napisalem. Ja zamierzam kupic ampltuner 5008 onkyo ktory mysle ze pod koniec roku juz wyjdzie u nas w Polsce i do tego oczywiscie bluray i dodatkowo odtwarzacz cd ale mysle ze nawet i przy takim amplitunerze to nei odczuje roznicy jesli chodzi o kable zasilajace a ido Bi ampingu tez tak jak pisalem nie jestem przekonany i byc moze to tak samo bedzie dzialalo ze ja wiem ze to jest wiec slysze na tej zasadzie. Ty oczywiscie jak mas zkable to pewnie podpiac zawsze mozna nic nie zaszkodzi. I nie wiem czy to jest prawda ale bi amping przy stereo bardziej wg mnei bedzie odczuwalny niz przy amplitunerze nawet przy wysokim modelu , ale moge si emylic. Pozdrawiam.

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ampli też będzie bardziej odczuwalny, mocniejszy wzmacniacz więcej mocy na głośniki tym lepiej je wysterować, nie wiem po co do ampli kina chcesz dokupywać cd, kompletnie bezsensowny pomysł, różnicy żadnej nie będzie, inna sprawa że nie wiem co ten onkyo ma takiego super że czekasz na niego, lepiej poszukaj amplitunera starszego ale kilka oczek wyżej niż ten.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego odpisalem ci odnosnie twojego zapytania i kolegi ktory po tobie napisal ale niestety administrator skasowal bo nie na temat bylo wiec nie bede sie rozpisywal i trzeba pisac wylacznei o bi ampingu tutaj :-) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ja tez chcialem cos napisac odnosnie BI -ampingu moje zdanie ejst podobne jak kolegi SMS-a :-) to znaczy tak naprawde dla wiekszosci ludzi jak i dla mnie w wogole nie jest to zauwazalne, zauwazalne jest to dla sklepow gdyz ludzie poprostu musza kupic dodatkowe kable a czy ktos uslyszy czy nie to juz inna sprawa. My poczujemy jedna rzecz jaka jest mniejsza gotowka w kieszeni. Podobnie sie ma z kablami zasilajacymi kupilem dwa kable zasilajace PS audio i audioquesta i zrobilem tescik zaprosielm 3ech kolegow podpinalem te kable plus za 100 zl kabel zailajacy monstera i oczywiscie kabel za 20 zl :-) Sluchajcie nikt nie zauwazyl zadnej roznicy kompletnie zadnej w jednym momencie jeden z kolegow zauwazyl na PS audio ze takjakby dzwiek byl inny lepszy niz na pozostalych ( ten kolega jest zawodowym muzykiem gra na skrzypcach ) mi sie wydawalo ze takjakby w kilku momentach tre drozsze byly jednak lepsze ale to mysle ze kwestioa tego ze ja wiedzialem ze podpinam te lepsze, oni nie widzieli co podpinam. Wniosek jest taki kupujac kabel jakis drozszy czy to zasilajacy czy to inerkonekt poprostu chcemy wierzyc ze to bedzie gralo nam lepiej. A kase nabijaja sklepy i taka jest wg mnei cala prawda. A zreszta jak bylem na ostatnim audio show jeden z muykow na jednym stanowisku mowil ze moze sie zalozyc z kims ze podepnie 5 roznych kabli z tej samej grupy cenowej i nikt nie odgadnie co to za kabel, powiedzial ze poprostu ludzi ekupujac i slyszac dany kabel poprostu chca slyszec ze cos jest lepsze ... rasumujac nikt nie chcial sie z nim zalozyc nawet ci ktorzy twardo obstawiali ze jest duza roznica na kablach :-) A Bi amping kolego lepiej za te pieniadze kup sobie jakies plytki cd czy jakies filmy :-) Pozdrawiam.

Lolek

 

 

Takie testy mają wg mnie sens jeśli zapraszasz na nie osoby które mają słuch. Zwykły zjadacz chleba nie usłyszy wielu detali, które osoba osłuchana usłyszy. Gdy ja zacząłem się interesować audio, zacząłem również wiele piosenek odkrywać na nowo, słyszeć to czego wcześneij nie słyszałem lub poprostu nie zwróciłem uwagi. Jak sam stwierdziłeś, kolega który jest muzykiem coś tam jednak usłyszał. Jeśli kogoś nie interesuje audio to nie ma co wciskać kawioru zwykłemu zjadaczowi chleba. Poza tym, choćby kable faktycznie nie miały znaczenia i nie wnosiły poprawy w dźwięku to chyba nie jest niczym złym być pozytywnie zakręconym na jakimś punkcie i mieć jakieś hobby. Jeśli ktoś chce wydawać kase na kable a nie na ultralekkie przerzutki do roweru to niech wydaje na kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mocniejszy wzmacniacz w bi-ampingu tym słabszy wpływ bio-ampingu. Przecież to proste. Po co dorabiać ideologię. Abstrahuję tu od kabli.

Potwierdza to teoria i praktyka (odsłuchy).

 

Odnośnie wpisu Karczki:

To cały problem jak siedzi kilku słuchaczy; jaką dać wiarę, ze ktoś słyszy zmiany. U mnie zdarzają się Koledzy, którzy w jawnych testach (widać stan przełącznika) stwierdzają różnicę. Już tylko ukrycie stanu przełączników powoduje, że mylą się w zeznaniach. A nie są to żadne testy ABX;). Są wśród nich również zawodowi muzycy co totalnie nie ma żadnego przełożenia…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.