Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy klon DAC-a do 1000zl?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam czy ktokolwiek opracowal wysokiej klasy DAC ktory mozna podlaczyc pod wyjscie odtwarzacza CD i ceszyc sie wysokiej klasy dzwiekiem?

Jesli sa takie projekty albo osoby ktore chca sie podzielic schematami to wlasnie jest to dla nich temat.

Oczywiscie chodzi nam glownie o KLONY DACOW dostepne juz w sprzedazy albo projekty DIY wyskokiej klasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę iż projekt Waldka oparty na PCM1704 jest takim DAC'em , jak również na AD1865.Piszę o części cyfrowej bo strona analogowa to już każdemu według upodobań, trafo,lampa, jfet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się chyba porywasz, między inymi dlatego, że 99% wszystkich daców to dość skomplikwane płytki dwustronne.

Trzeba polegać na DIY !

 

W tej cenie za klona, naprawedę można by było zrobić coś nawet o wartości fabrycznie conajmniej 10 krotnie większej, ale...

Wielu ludzi sobie odpuszcza, by śledzić ścieżki i zrobić schemat, bo z tym też krucho.

Wzmacniacze na przykład to często znacznie łatwiejsze do odwzorowania układy i przejrzyste.

Co widać nie tylko tu, ale przedewszystkim na zagranicznych forach.

 

Jest właśnie poza tym wiele projektów DIY i na tym się wszyscy opierają, na przykład ostanio był na forum projekt nowoczesnego znakomitego daca na WM8742, czy genialnego wielobitowca PCM1704 i inne...

Nawet przygotowywano fabryczne płytki i sprowadzano cześci.

I polecam właśnie tędy iść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik - tak wlasnie chce isc tak jak pisales - na juz opracowanych projektach dac, ten watek przedawszystkim jest po to zeby to zebrac do kupy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antymalkontent, 13 Lip 2010, 18:33

>Jesli sa takie projekty albo osoby ktore chca sie podzielic schematami to wlasnie jest to dla nich

>temat.

 

Cały dowcip polega na tym że schematy to zwykle noty aplikacyjne i nic więcej. Parę wynalazków to części analogowy i I/U, ale tu też nie o schmat chodzi. Największym wyzwaniem jest zaprojektowanie PCB, tak aby parametry (głównie SNR) nie odbiegły za badzo od deklarowanego przez producenta.

 

Nie wiem jaki SNR udało się uzyskać innym DIYowcom, moja aktualna, ale jeszcze nie ostateczna wersja, to szum nie większy od szumu wzmacniacza. Za to płytka jest brzydka :)

 

Druga sprawa to definicja wysokiej klasy dźwięku. Dobry dac, mały jitter, pomijalnie małe zniekształcenia i szumy za I/U i LPF to tylko dźwięk poprawny, żeby nie powiedzieć przeciętny. Żeby było to coś trzeba niestety ten dźwięk popsuć czy to lampą, czy chociaż transformatorem wyjściowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, ja jakoś tak zaaplikowałem operacyjne AD825, że grają naprawdę dobrze.

Wymagało to czasu, ale się udało.

Jeśli mi sie wydaje, choć słuch mam jeszcze naprawdę dobry chodze do kumpla, który ma dwa dobre zródła CD (w tym jeden ze stopniem lampowym) i osłuchuje dla satysfakcji :-)

Jest coraz lepjej...

 

Zawsze podchodził do tego z życzliwością, choć z ironicznym uśmiechem.

Ostatnio widzę przejaw milczenia, nie wiem zazdrości, zaszkokowania.

Bo to robiona w końcu tanim sposobem tandeta, która już coś prezentuje, ale nie choćby MBL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84, 13 Lip 2010, 20:02

 

>Dobrym DACiem może okazać się projekt na PCM1794. Jedną z jego zalet są symetryczne wyjścia

>prądowe.

 

Na przykład taki? Wersja PCB dla DAC poprawiona, jeszcze nie stosowana. Rozwiązanie najprostrze z możliwych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27417-100000086 1279045036_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BB84, 13 Lip 2010, 20:02

 

>Dobrym DACiem może okazać się projekt na PCM1794. Jedną z jego zalet są symetryczne wyjścia

>prądowe.

 

Czasem to zaleta a czasem utrapienie. W każdym razie, tu jest o tyle prosto, że można zastosować pasywną konwersję wprost do masy, co upraszcza układ (nie ma żandego napięcia Vref przeuwającego poziom konwersji). Oczywiście nie mam nic przeciwko aktywnej, ale to 2 lub 4 dodatkowe opampy (pojedyncze). A potem jeden do desymetryzacji, filtracji i już.

Prąd konwersji (7,8mA) jest po prostu ogromny! I to w każdej gałęzi. Koniec z 1mA wyjściem. Dodając do tego bardzo wysokiej jakości filtr cyfrowy wbudowany w tego DACa. Pewnie klasy DF1704/06. W tym momencie robi się bardzo ciekawie bo rozwiązuje to problem dobrego filtra oversamplingowego, a cenowo wypada brdzo korzystnie.

To są chyba najlepsze współcześnie produkwane DACe, co prawda nie multibit, ale jeśli barwowo wypadają dobrze, to co za różnica? Czas na takie rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5543-100000083 1280533202_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się od jakiegoś czasu przymierzam do tej konstrukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) aby wbudować do jakiegoś headampa np. na TPA6120.Jednak tak nie lubię robić termotransferu ,a jeszcze pod SSOP28 brrr.... ;) jak by tak gotowa płytka... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi_06 kombinuje z tą serią kostek i oddzielnym analogiem w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie do DACu na NOS Philips TDA 1543 NON Oversampling ???

 

albo na Wolfson WM8741, lub 42 ??

 

co moga zaprezentowac dobrze zrobione dace na tych ukladach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że pytasz.

Dac na Wolfsonie WM8741, 8742 to ostatnio wyjątkowe osiągniecie w dziedzinie daców z wyjsciami napięciowymi. Najlepsze dace jakie istnieją z tego typu wyjściami i to nie tylko moja opinia.

Pakowany jest do choćby do szczytowych modeli odtwarzaczy wraz z stosowanymi od kilku lat PCM179x tworzą chyba obecnie najlepsze kosci z modulatorem delta-sigma.

Szczególnym aspektem tych nowych WMów oprócz precyzyjnie oddawanych efektów jest prawdziwość, neutralność z czym ma wiele kostek problem w różnym stopniu.

 

 

Apropos

Prawdopodobnie będzie organizowana niewielka płytka na kolejny DAC WM8742, ale typu low jtter na innym ciekawym odbiorniku WM8804, taktowanym stabilnym kwarcem. Z możliwością dołączenia dowolnej analogowki i dodatkowym wyjściem spdif.

 

Sam projekt nie będzie już dziełem przypadku, że tak powiem.

Płytka bedzie projektowana z głową, a przy WM8742 będzie wzorowana na znakomitym odtwarzaczu Linn Klimax, którego miałem okazje słuchać oraz obejrzeć od środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no żółwik , toś podgrzał "atmosferę" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>a może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

z topowymi scalakami z ESS jest podstawowy problem dla rozpowszechnienia w DIYw postaci tzw."lojalki " i związanego z tym braku jakiejkolwiek dokumentacji...

Chyba najrozsądniej wypada użycie "maleństwa" od nich czyli ES9022, który jest tani i wg osób które go spróbowały jeden z najlepszych jeżeli nie daców z wyjściem napięciowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak faktycznie uzyskanie dokumentacji ES9018 nie jest proste, wymaga zarejestrowania się u dystrybutora i podania wszelkich danych po czym otrzymuje się dokumentację z sygnaturą własnego imienia i nazwiska. Dlaczego taka polityka nie wiem.

Jednak jak napisał Olaf z ISMOSYS.COM

"That is no problem.

I am supporting multiple DIY customers."

nie jest chyba tak źle.

i na koniec niespodzianka do zakupionej kostki ES9018 otrzymałem drugą gratis.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo dobra informacja:) heh to aby jeszcze płyta tak z 4 warstwy bo pod taki chip to warto + przemyślane odprzęganie jakimiś X2Y i mamy reference;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik - no to brzmi zachecajaco ale ciekawe kiedy powstanie w pelni gotowy dac...

 

a mnie jeszcze jedna rzecz zastanawia (w tej chwili najwazniejsza) jak wiemy sa rozne szkoly brzmienia - ja ostatnio trafiam coraz czesciej na ta ciepla analogowa... ale wlasnie w tej chwili poszukuje tej odwrotnej ... bardzo analitycznej szczegolowej nawet troche jasnej dynamicznej, i chcialbym zebyscie podali przyklady dacow z obecnie dostepnych dacow ktore sa najblizej tego brzmienia bo chce wybrac cos z analitycznych dacow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.

Z tym ES9018 faktycznie jest problem, choć potencjał ponoć mają.

Ponadto z przykrościa stwierdzam, że kity z tą kością wcale nie są takie dobre.

Wiem , bo słuchałem okazjonalnie i pomimo przyjemnego brzmienia, i pewnie nie wykorzystanego potencjału zupełnie mnie nie zachwycił.

A co dopiero porównychwać to do szczytowych możliwości dobrze wykonanych daców.

Niestety kość ta jest raczej wyjątkowo wrażliwa na projekt PCB, być może też zasilanie. Mało też z nią robiono prób.

I narazie nie zamierzam się za to brać.

 

AK4393 nie jest zły, ale zaliczyłbym jako naprawdę osiągnięcie w przetwornikach audio. Lecz AK4396 to już naprawdę udana kość. Warta zainteresowania, potrafi zagrać świetnie, choć nie stawiłbym ją jednak na równi z PCM179x i WM8741/42.

 

 

Antymalkontent prace nad tym projektem już trwają. Więc spokojnie.

Najważniejsze to robić płytkę powoli, dokładnie według zamiaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem gotowego modułu DAC jak na fotce. Dodatkowo zmodyfikowanego, gdyż właśniciel mówił, że grało to po prostu za słabo na możliwości tej kostki.

I po wlutowaniu Osconów smd w miejsca domyślnych kondów oraz następnie lepszej filtracji zasilania do generatora kwarcowego nastąpiła poprawa.

Nie powiem grało to dobrze, jak na fabryczny tani DAC. Inne kostrukcje budżetowe brz przeróbek nie miały startu.

Jednak co po porównania ze świetnymi projektami na tym WMie i zwłaszcza z PCMami było kiepsko. Przepraszam nie było już porównania w tej klasie. (System, czyli wzmak + kolumny ten sam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ta wersja buffalo to chyba "najskromniejsza" aplikacja więc jak piszesz potencjał być może nie został wykorzystany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"" Antymalkontent prace nad tym projektem już trwają. Więc spokojnie.

Najważniejsze to robić płytkę powoli, dokładnie według zamiaru. """

 

ok wiec czekam bo nie moge sie zdecydowac na zadnego daca, jedne za drogie inne niedostepne lub za slabe, oby sie zmiescilo do 2000 w calosci bo to moj budzet na daca i czeka zeby je dobrze wydac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ok wiec czekam bo nie moge sie zdecydowac na zadnego daca, jedne za drogie inne niedostepne lub za

>slabe, oby sie zmiescilo do 2000 w calosci bo to moj budzet na daca i czeka zeby je dobrze wydac

 

No bez przesady. Za 2tys. to można złożyć co się tylko podoba. Dir9001 i PCM1794 to nawet nie stówka. Część analogowa jeszcze mniej, zasilacz to tanizna. Jak wy to robicie, że was tyle kasy kosztuje??

No powiedzmy, że lampy i trafa swoje kosztować muszą, o ile ktoś chce lampizować.

 

Chyba najdroższe w tym wszystkim to przebieranie w kondensatorach, które ponoć słychać.

 

Ja na to co teraz słucham wydałem może ze 20Euro. Tyle, że kostki miałem z sampli, inaczej byłoby z 40. Oczywiście jakby policzyć wcześniejsze wersje i popalone kości uzbierałaby się fortunka, ale to się nie liczy, bo mało kto robi tu coś od podstaw,...w weiększości to raczej gotowce na zbiorowym PCB.

Tak czy śmak powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antymalkontent,

 

ja kupiłem Wolfson WM8741 Reference Board z profusion z UK, zrobilem lampizację i jakoś gra :)

Pomyśl o tym, myśle ze to całkiem rozsądna opcja. Zmieścisz się w 1500 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się chce zatrzymać na poziomie Wolfsona to można prościej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale co ma piernik do wiatraka. Bo taki głupawy wpis "ktoś się chce zatrzymać na poziomie Wolfsona" jest nie na miejscu.

Od razu sugeruje, że ten dac ma ograniczenia. Najpierw trzeba poznać poziom tego przetwornika.

I raczej nie WM8740 tylko WM8741/2 bo te są dużo lepsze.

 

Bo powołujac się na forumowy projekt, mamy do czynienia z układem dobrego daca hi-fi i nic wspólnego nie ma z hi-endem. Nawet w tej kategorji nie biorę pod uwagę wbudowanej analogówki.

Bo można samemu się przekonać jak ten stopień chrzani jakość audio.

 

McGyver mi chodziło, że w tej cenie jest możliwość wykonania projektu daca wybitnie brzmiącego, dopracowanego, bijącego swobodnie choćby CD w przedziale 10kzł. I szczerze jedyny projekt tak wspaniale brzmiący na przetwornich z gotowymi wyjściami napięciowymi to jednynie WM8741/2 i AK4396.

Sprawdzany na naprawdę dobrym systemie, gdzie róznice dobrze słychać.

Chyba, że wynaleziono coś lepszego. (Nie mylić tu z wyjściami prądowymi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.