Skocz do zawartości
IGNORED

Technics SL-D3


petro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami odnośnie muzyki z płyt analogowych mam zamiar spróbować u siebie, jak zachowuje się ten nośnik. Zamierzam kupić sprzet z linka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy początkujący ( czyli kompletnie zielony ) amator winylu będzie z niego zadowolony?

Proszę o ewentualne sugestie co do innych modeli w podobnej lub zbliżonej cenie. Po lekturze forum skłaniam się raczej do napędów DD ( wydaje mi się , że sa trwalsze ). Z góry dziękuję za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś się za bardzo na dd nie upierał (bo i nie ma powodu) to ja bym brał w ciemno ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nawet koszty dostawy znośne :)

 

a ten technics..., hm, jak ktoś lubi... techniksiarze niech się wypowiedzą :)

 

pzdr

j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się, bo się nie znam - moje " wybory " oparte są na lekturze forum. Znalazlem jeszze to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko, czy nadaje sie do zakupu.

Wybierałem Technicsa z racji opinii o bezawaryjności. Nie chciałbym zaraz po zakupie wymieniac połowę mechaniki. Oczywiście i na to pewnie przyjdzie czas, ale najpierw muszę się oswoić z tego rodzaju sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jets link do Duala:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankament jest, bo traci na uniwersalności. Może być problem w doborze wkładki takiej jak chcesz. Za te same pieniądza masz nówke sztuke nie śmiganą Relopa 2000 czy Pro-jecta Debuta 3. Stówke dokładasz i masz używkę Technola 1210 (wszystko z aledrogo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem nad tymi Reloopami - brakuje mi tylko pokrywy ( kurzzzzz ). Na Allegro jest Reloop 5000 z pokrywą, tylko boję się, ze jakiś egzemplarz po DJ. Byłby pewnie nieżle zajechany.

Być może nowy Reloop 1000 lub 2000 byłby wystarczający dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym takie coś kupił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niż tego techniola sl-d3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petro,

Nie spodziewaj się po wzmacniaczu gramofonowym w swoim Denonie za wiele.Także wlicz w tą zabawe zakup wzmaka gramofonowego. Na Twoim miejscu wziąłbym tego Technola 121o za 8oo zeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Właśnie się zastanawiałem nad tymi Reloopami - brakuje mi tylko pokrywy ( kurzzzzz ). Na Allegro

>jest Reloop 5000 z pokrywą, tylko boję się, ze jakiś egzemplarz po DJ. Byłby pewnie nieżle

>zajechany.

>Być może nowy Reloop 1000 lub 2000 byłby wystarczający dla mnie

 

Nie sądzę że ten Reloop byl używany do Dj-ki to tego pokrywa tylko przeszkadza.Jeśli ktoś sprzedaje np Techa sl-1200 bez pokrywy to jest to ostrzezenie że gramofon był używany przez DJ-a. Do Reloopow 1000,2000 i 4000 mozna bez problemu kupić firmową pokrywę (koszt ok 150zł).Mam taką i muszę przyznać że gramofon od razu lepiej się prezentuje nie mówiąc o koszmarze walki z kurzem kiedy owej pokrywy nie miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogos pogielo zeby chciec 700zl za SLD3 !! Ktos pewnie przywiozl z zagranicy i szuka jelenia.

Ja za swojego dalem 30 euro, i bez problemu kupisz ladnego miedzy 30-50 euro.

 

SL-D3 to nic szczegolnego, obudowa cala plastikowa, jedyne amortyzatory to sprezyny w nozkach wiec latwo przeskakuje.Kolko to regulacji obrotow z czasem sie zuzywa/brudzi i gramofon nie chce trzymac idealnie obrotow, "ciagnie" lekko do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady - wlasnie dlatego na razie tylko obserwuję i zasięgam opinii - interesuje mnie gramofon trwały, żebym nie musiał zaraz przy nim grzebać. Gdyby było warto jestem skłonny dolożyć te kilkaset zl , żeby miec jakiś komfort. Proszę o dalsze sugestie.

Odnośnie wzmaka - czy ten Denon ma rzeczywiście taki słaby wz gramofonowy? Na razie musi mi wystarczyć ,ale jeżeli analog rzeczywiscie dostarczy wrazen, rozwoj na pewno w planie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petro,

No niestety o wzmaku gramofonowym w Denonie PMA 2000 można powiedzieć tylko, tyle że jest. Też myślałem, że obleci ale umnie nie obleciał. Tutaj też, musisz się zdecyować czy wkładka niskopoziomowa, czy wysokopoziomowa no i ile pieniędzy max na to przeznaczasz. Wzmacniaczy za dużo nie ma i to w dodatku spełniajcych warunek dobry i tani. Podobno forumowy ahaji jest bardzo dobry ale nie słyszałem. Mogę też polecić Grahema podstawowe modele do MM lub MC oraz Moona (uniwersalny MM i MC) bo wszystkie trzy słuchałem i są akceptowalne. A jak chcesz dobry gramofon to moim skromnym zdaniem wybór nowego Technicsa 1210 będzie najlepszym rozwiązaniem jeżeli możesz wydać te 2000 zł. Ale wiadomo wybór (choć jak widać niezbyt duży) należy do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio gramofon tangencjalny Technics oznaczony symbolem Sl-3. Chciałem na własne uszy przekonać się ile warte są automatyczne gramofony. Wcześniej nigdy nie słuchałem gramofonów Technics. Prawdę mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Gramofon zachowuje się fantastycznie szczególnie automatyka...rewelacja. Gramofon podłączyłem do dość dobrej wieży Sony i taniego przedwzmacniacza MM i zagrało naprawdę rewelacyjnie, jak zauważyłem w gramofonie zamontowana jest będąca w bardzo dobrym stanie wkładka Ortofon OMP 30 i chyba nie jest najgorszy badziew bo gra bardzo fajnie, może ktoś ma więcej informacji o tej wkładce. Zachęcony ciekawym brzmieniem spróbowałem wpiąć gramofon w swój system główny tzn. podpiąłem go pod PJ RMP 5 oraz preamp PJ Phono Box II SE no ale tutaj już nie zagrało bo nie mogło, technics leciutki, zdecydowanie słabszy, mimo wszystko super gramofon ale myślę ze duża zasługa ze gra tak dobrze to wkładka Ortofon OMP 30, chociaż jej nie znam myślę że nie jest najgorsza. Nie mam żadnej instrukcji do tego gramofonu, wydaje mi się, że obsługa jest intuicyjna ale może ktoś ma instrukcje lub link do strony z instrukcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Zakupiłem niedawno gramofon Technics SL-D3. Po pierwszym uruchomieniu zachwyciła mnie jakość dźwięku w pewnych aspektach jaką prezentuje taki sprzęt, jednak jest w brzmieniu pewien mankament. W pewnym zakresie średnicy (głównie słychać to na wokalach) pojawia się podbarwienie, taki jakby nalot, wyższe zgłoski są trochę nazbyt doraźne i zlewają się z brzmieniem perkusyjnych talerzy. Zabrałem się więc za kalibrację. Powiem szczerze że to początki mojej "zabawy" z gramofonami i nie mam doświadczeń w tej dziedzinie. Sądzę jednak że jest to sprawa złego kąta VTA - ramię nie jest poziome po opuszczeniu igły na płytę. Z tego co widzę trzeba by opuścić wysokość ramienia o jakieś 7mm. Nie ma jednak takiej możliwości. Wkładka to AT-91 i headshell również nie jest oryginalny. Mam więc pytanie czy headshell razem z wkładką może aż tak bardzo różnić się wysokością - czy są różne wykonania headshell? A może fabryczna wkładka technics wymagała innego kąta ramienia?

Może ktoś z Was miał podobny problem?

Zastanawiam się obecnie nad wykonaniem specjalnej podkładki (o małej masie) między wkładkę a headshell w formie klina, który zmieni kąt VTA. A może da się to zrobić jakoś inaczej?

Czekam na sugestie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.