Skocz do zawartości
IGNORED

Alesis M1 Active 520 USB


rambusia

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmian mojego systemu dźwiękowego w PC. Zależy mi na tym, aby monitory oprócz wejścia z komputera obsługiwały przez osobne wejście także inne urządzenia audio. Dlatego przymierzałem się do e-mu 0202 + Behringer MS-40. Ostatnio pojawiła się nowa opcja w postaci Alesisów, które w sobie mają zarówno interface jak i monitory, a co ważne ich cena ostatnio spadła, bo można je kupić za 699zł. Co sądzicie o tych Alesisach? Ciężko znaleźć recenzje na ich temat. Czy ktoś z was je słuchał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Są aktualnie na allegro i aż sam przez moment się zastanowiłem. Alesisowi totalnie nie wyszły te serie głośników.. zero zainteresowania na forum audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama idea połączenia Monitora z interfacem audio jest moim zdaniem genialna i szkoda, że tak niewielu producentów (SAMSON Studio GT, Logitech Z10) je stosuje. Kolejnym atutem Alesisa jest bi-amping.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grają jak 520 w wersji bez usb, to do komputera rewelacja. U mnie z terratekiem miód i orzechy. Znakomicie sprawują się przy wieczornym słuchaniu (nie za głośnym), co nie jest pozornie takie oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Nie graja jak wersja 520 bez usb. Jak napisal ALTON ta wersja kompletnie sie firmie Alesis nie udala. Oczywiscie nie jest to koniec swiata i kompletne dno ale jako monitory studyjne kompletnie sie dyskwalifikuja a jako monitory komputerowe brzmia nieciekawie i nienaturalnie. Jak na moje ucho to kwestia zakresu podzialu czestotliwosci pomiedzy glosnikami, zapewnie gdzies ok. 2- 3 kHz. Wersja 520 ma z tylu obudowy przelaczniki ktrymi mozna to bylo skorygowac. Wersja 520 USB ustawiona jest na sztywno wytlumiajac ten zakres. Brzmi to nudno i przytlumione. Razem z kartonowym czasem basem daje nieciekawy efekt. Gora w miare poprawna ale przeciez to nie uratuje konstrukcji. Za ta cene naprawde mozna znalezc cos ciekawszego chocby mniejsze fostexy 0.4 Az trudno uwierzyc ze taka firma moze wypuscic taki produkt. Nie polecam z calego serca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.