Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęcik do muzyki reggae


reggae13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestem tutaj na forum nowy , mam do was pytanie a najlepiej do posiadaczy sprzętu który mnie interesuje . A więc przechodząc do sedna . jak w tytule chciałbym sprzęt do słuchania głównie reggae , ska , ale także metal , metalową muzykę . CO polecili byście mi jako pierwszy sprzęt ? . Ja myślałem nad , takim zestawem

1. Wzmacniacz ROTEL RA-930AX lub ROTEL RA-840BX3

2. Odtwarzacz CD ROTEL RCD-965BX lub jakiś w podobnej cenie ale Rotela

3. Odtwarzacz MP3 Sansa Fuze

4. Kolumny Magnat Quantum 605 lub 557 . Albo trochę droższe Acoustic Energy Neo 3 lub Acoustic Energy Aelite 2 ( wstępnie myślałem o Magnatach )

5. Kable jakieś klotza

Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi co sądzicie o tym sprzęcie . Bo jeszcze mam możliwość żeby kolega zrobił mi wzmacniacz lampowy ale wydaje mi się że do takiej muzyki się nie nadaje . Mój pokój ma ok. 21 mk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Rotela więc ten zestaw jak najbardziej. Rotel RA-930 niby pomimo małej mocy ( 2x 30W) spokojnie i bez wysiłku nagłośni 20m pokój.

 

Co do kolumn? Jakim budżetem na nie dysponujesz?

Czy stojące, czy może też podstawkowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taki na wzmacniacz plus odtwarzacz CD chce wydać ok. 1000 zł na kolumny ok. 2000 zł . Kolumny chciałbym z dobrym basem który czuć , wokale mają być na wysokim poziomie , i góra dobra szczegółowa nie drażniąca . I w miarę dobra scena .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rastafariańskie bębny nyahbinghi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość to przed finalizacją zakupu odsłuchaj je osobiście, ponieważ każdy ma różne preferencje i innych pomieszczeniach mogą inaczej zabrzmieć ( szczególnie bas i przestrzeń).

Jednakże w tej cenie jeśli bezwarunkowo nowe to faktycznie podłogówki.

 

Ze sprzętu dostępnego na rynku polecałbym :

 

1. PARADIGM MONITOR 7 v.5

2. HECO METAS XT 501

3. KEF iQ50

4. JBL ES80 bas i dynamika

5. MAGNAT QUANTUM 605

6. YAMAHA NS-8900

 

7. ACOUSTIC ENERGY AELITE TWO to jak dla mnie nie podłogowce a głośniki, które wymagają solidnych podstawek.

 

A co do kabli? Na razie się nim nie przejmuj. Na koniec, poszukaj obowiązkowo coś z drugiej ręki ( głosnikowy VdH), ale zakupuj go dopiero jak już wszystko złożysz, najlepiej z opcją zwrotu, ponieważ przy tym sprzęcie różnice mogą być niezauważalne. Klotz który podałeś jest solidny, dobrze zrobiony i powinien spokojnie wystarczyć. Zamiast na kable dołóż lepiej do sprzętu. Będzie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będe miał możliwości odsłuchu tych kolumn ale o niekturych czytałem np. o tych JBL za bardzo ich tak nie zachwalają basu nie czuc tyklo go słychac wysokie tony są przeciętne a to w metalu ważne A Paradim zachwalają ale one są dośc drogie bo jak bym miał kase to bym wzioł ARADIGM MONITOR 7 v.6 ale one kosztują ok. 2600 zł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi opiniami to bierz poprawkę............każdy słyszy inaczej lub tak jak chce.

 

Odtwarzacz rotela z wzmacniaczem spokojnie możesz mieć za 600-700zł. Więc zostanie Ci dodatkowe 300zł. Z kablami też nie szalej. Zaoszczędzisz z 200zł. Więc nawet kolumny w granicach 2500zl będą już w zasięgu ręki.

 

Poszukaj może PM 7.v.5- jest tańsza i praktycznie gra tak samo. Poza tym zastanów się jeszcze co do opcji sprzętu używanego. W cenie 2500 za używkę możesz już znaleźć kolumnę z jakością jakiej się spodziewasz. W zadanym przez siebie przedziale cenowym musisz iść na kompromisy. I dźwięk będzie zawsze gorszy od tego za 4000- 5000zł.

 

Za 2500zł z używanych możesz mieć już Dynaudio 50 lub 52, może ProAc Studio 100, Paradigmy Studio 40. A to już inna bajka. Jesli jesteś podatny na jakość dźwięku po pewnym czasie i tak będziesz je wymieniał. Po co więc tracić pieniądze, nerwy i czas??

 

Zastanów sie, ponieważ teraz jesteś w komfortowej sytuacji. Nie masz sprzętu, a masz pieniądze.

No i pamiętaj. Ja nic nie sprzedaję, nikogo nie polecam a tylko doradzam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Jeszcze lepiej :)

Sam mam mniejsze Paradigmy ale gdy słucham reggae ( bo lubię) od razu przed oczami pojawia mi się Jamajka :) Jesli nie jesteś maniakiem wybrzmień a po prostu dobrej dynamicznej muzy może być to.

 

Poza tym jeśli będziesz kupować nowe, przez internet, a nie masz możliwości odsłuchu, zawsze możesz je zwrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz patrzyłem na ceny tych Paradimów , z przesyłką wychodzi ok. 3000 zł To trochę dużo . A o tych magnatach mógł by sie ktoś wypowiedzieć >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj PARADIGM MONITOR 7 v.5

 

Na aukcji jest ten model, na razie cena jest ok.2000zł. Zadzwoń, zapytaj się. Tylko uważaj, gdyż w przypadku zakupu ze sklepu z aukcji ( nie Kup teraz) nie masz możliwości ich zwrotu, chociaż kupujesz przez internet i są nowe z gwarancją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj masz za 2500zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

trzeba trochę przegrzebać. Jednakże zastanów się dobrze, nic na hurra.tylko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 15 Lip 2010, 18:32

 

>a tutaj masz za 2500zł

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

 

Reggae głębokim i pięknym basem stoi, a tu mamy pasmo przenoszenia (-2dB) od 54Hz - gdzie ten bas? Pytanie tylko na podstawie specyfikacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z tym głębokim basem (głębszym niż w innych gat.). A pasmo tych paradigm jest w sumie "zwykłe" jak na hi-fi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak więc sięga niżej niż -2dB przy 54 Hz .... co i tak trudno nieco stwierdzić bo większym problemem jest jego równomierność ("skacze" na +-6 dB).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>łasic, 15 Lip 2010, 18:39

>

>Zwróć może uwagę na parametr ±2 dB

 

No, zwracam, zwracam, ale trudno liczyć, żeby ta akurat kolumna lepiej odtworzyła powiedzmy 28Hz niz taka, która "schodzi" (zostawiając +-2dB) do np. 32Hz... zresztą uważam, że generalnie kupowanie kolumn bez odsłuchu dziś, kiedy mamy możliwość pojechania do salonu i samodzielnego "nausznego" sprawdzenia sprzętu, to prosta droga do wtopy. Chyba, że kto lubi loterie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jednakże autor wątku niestety nie ma możliwości sprawdzenia. Te Paradigmy są tylko jedną z propozycji i staramy się tylko pomóc.

 

Jednakże co do parametrów.

 

Posiadałem kiedyś kolumny Avance Omega 503. Jak dla mnie basik był wręcz zjawiskowy. Przysłowiowe mięsko przy parametrze pasma przenoszenia 50 - 20000 Hz. Prawdziwa radość z odsłuchów, szczególnie niższego pasma.

 

Z kolei dawno temu byłem właścicielem kolumienek niemieckiej produkcji o nieznanej już mi nazwie. Jednakże z tyłu jak byk napisane było na nich pasmo przenoszenia 32-20000Hz. Uwierz mi, do Avance nie miały szans. Żadnych !!! I basu miały.....niewiele.

 

Więc najlepszym rozwiązaniem jest posłuchać, gdzie paradigmy maja całkiem dobry bas jak na tę cenę, choć nie są tak miękki i spręzyste jak tamte duńskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolumnami to jeszcze zobaczę jak znajdę paradigmy 7 v. 5 za 2000 to raczej je wezmę a jak nie to magnat 605 .Chyba że poczekam trochę i dozbieram do tych paradigm 7v.6 bo z przesyłką to rużnica 1000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 15 Lip 2010, 19:09

 

>Posiadałem kiedyś kolumny Avance Omega 503. Jak dla mnie basik był wręcz zjawiskowy. Przysłowiowe

>mięsko przy parametrze pasma przenoszenia 50 - 20000 Hz. Prawdziwa radość z odsłuchów, szczególnie

>niższego pasma.

 

>Z kolei dawno temu byłem właścicielem kolumienek niemieckiej produkcji o nieznanej już mi nazwie.

>Jednakże z tyłu jak byk napisane było na nich pasmo przenoszenia 32-20000Hz. Uwierz mi, do Avance

 

W sumie podanie 50-20000 lub 32-20000 nic nie mówi ... to samo znajdziemy na głośniczkach za 20 zł ... nawet znajdziemy tam 20Hz-20000Hz (!!! ... kiedy realnie jest to 200Hz-10000Hz przy 6 dB spadku). Winę za to ponoszą producenci. Jeden poda przy spadku 10 db a inny 2 db ... a jeszcze inny przy fantazyjnym spadku :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - i jeszcze jeden lol ... czyli podawanie wielkości głośnika. Miałem do czynienia z niskotonowcami 6" które były fizycznie minimalnie większe niż ... 7" !!!! Też powinni to ustandaryzować i podawać wielkość samej membrany najlepiej (okazało by się że 7" to tak na prawdę 5" :P)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie chłopie na czym się powinno słuchac reggae:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bez dużego głośnika nie będzie reggae'owego basu.

Takie "deski" spokojnie złożysz w zakładanym budźecie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggae13, 15 Lip 2010, 16:46

 

>Raczej nie będe miał możliwości odsłuchu tych kolumn ale o niekturych czytałem np. o tych JBL za

>bardzo ich tak nie zachwalają basu nie czuc tyklo go słychac

 

Aaaaa czyli bas ma masować klatę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że kilka razy słyszałem takie kolumny ( nie pamiętam już jakie ) , przy których było czuć wibracje na ciele . A brat ma np. wieże sony i tam bas tylko i wyłącznie dudni , na dodatek bolą od tego uszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mam jeszcze jedno pytanie czy do tego wzmacniacza Rotela można podpiąć Subwoofer aktywny ,, mógłby mi ktoś powiedzieć jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepsze kolumny, ale słabsze i nie do takiej muzyki ;)

na Twoim miejscu sam bym chyba czegoś poszukał czegoś ciekawego w używkach, jeśli szukasz jednak z nowych kolumn to Paradigmy z uwagi na szybki i dynamiczny dźwięk do metalu i ostrzejszej muzyki (ska reggae) będą bardzo fajne, wydają mi się najlepsze z tej listy, chyba że z tym reggae to bardziej jednak idziesz w kierunku Boba Marleya ;) wtedy raczej potrzebujesz nieco wolniejszego, bardziej "zaokrąglonego" brzmienia...

co do basu Paradigmów, jest szybki, mocny i ma bardzo dobrą kontrolę, najprzyjemniej na nich brzmi stopa perkusji i okolice tych częstotliwości... z kolei przy wolniejszych kawałkach, hip-hopowych czy RNB nie ma aż takiej miękkiej poduchy, być może takiego basu właśnie oczekujesz

jeśli tak to możliwe, że charakterem basu bardziej by Ci podeszły Heco Metas 500 lub Magnat Quantum 605, choć pod innymi względami wypadają słabiej do takiej muzyki od Paradigmów

aha, cenowo z tymi 7v6 nie jest też tak źle, najtaniej kosztują ok 2,3k, w razie jakbyś się na nie zdecydował to najlepszym wzmacniaczem do nich byłby nie Rotel tylko jeden ze starych Nadów (cieplejszy/mniej suchy i bardziej "mięsiste" brzmienie)

 

na sam koniec mimo wszystko doradzałbym odsłuch a unikniesz rozczarowań... podzwoń po salonach z jakiegoś pobliskiego miasta i umów się na odsłuchy, to najlepsza metoda

być może zdecydujesz się na inne kolumny niż tutaj zaproponowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.