Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy EL34/84, 845, 300B, 6550, 2A3 KT88 etc...


Davout

Rekomendowane odpowiedzi

Zafascynowany dzwiekiem lampowym pozbylem sie swojego tranzystora i jestem na etapie poszukiwania lampy.

Czytajac na forum setek tematow odnosnie brzmienia lampowego mozna dostac metliku w glowie.

95 procent watkow konczy sie dyskusjami technicznymi badz na temat wyzszosci Swiat Wielkanocnych nad Swietami Bozego Narodzenia. Takie dyskusje sa pasjonujace dla obeznanych technicznie osob a wielkie grono dyletantow w tej materii, do ktorych rowniez ja sie zaliczam, szuka odpowiedzi na nurtujace ich pytania miedzy wierszami setek postow. Chcialbym by ten watek zebral w jednym miejscu opinie przewijajace sie szczatkowo w wielu miejscach, by byl czyms w rodzaju

"CHARAKTER LAMPY W PIGULCE"

 

Chcialbym prosic o podzielenie sie swoimi odczuciami na temat charakteru brzmienia danej lampy ktorej mieliscie przyjemnosc, badz nie, posluchac. Probie wskazania jej dobrych i zlych stron uwzgledniajac przerozne cechy:

barwa, wokal, rownowaga tonalna, stereofonia, scena, przestrzen, rozdzielczosc, szczegolowosc itd, itp.

 

Pragnalbym aby opinie zawieraly informacje dotyczace rodzaju muzyki z jakim dana lapma sobie radzi najlepiej a gdzie objawia niedostatki badz calkowicie sobie nie radzi.

Za interesujace uwazam rowniez informacje dotyczace wydajnosci pradowej wzmacniaczy opartych na danej lampie w kontekscie skutecznosci wysterowania glosnikow a takze sugestii odnosnie doboru kolumn.

 

Prosze o opinie zarowno "starych wyjadaczy lampowych" jak osob z mniejszym doswiadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak się nie da.

Do III Wojny Światowej chcesz doprowadzić ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze da sie. Wystarczy unikac dyskusji nawet jesli nie zgadzamy sie z opinia innej osoby. Wyrazic swoja opinie kierujac sie swoim odczuciem.

Liczba podobnych, zbieznych opinii na temat lampy X da mozliwosc czytajacemu sprowadzenia wspolnych cech do jednego mianownika, pozwoli wyciagnac wnioski i dac wskazowke w ktora strone podazac w poszukiwaniu myzycznej nirwany.

Chcialbym aby to wygladalo na zasadzie cenzurki mniej wiecej tak wygladajacej:

 

....jestem posiadaczem X, czy sluchalem sprzetu X na lampach Y. Dzwiek niemal idealnie trafia w moje gusta muzyczne badz nie. Jest taki, taki, taki, taki z malym niedoborem tego czy tamtego. Swietnie nadaje sie do takiej a takiej muzyki i spokojnie powinien sobie poradzic z takimi a takimi glosnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze da sie. Wystarczy unikac dyskusji nawet jesli nie zgadzamy sie z opinia innej osoby. Wyrazic swoja opinie kierujac sie swoim odczuciem.

Liczba podobnych, zbieznych opinii na temat lampy X da mozliwosc czytajacemu sprowadzenia wspolnych cech do jednego mianownika, pozwoli wyciagnac wnioski i dac wskazowke w ktora strone podazac w poszukiwaniu myzycznej nirwany.

Chcialbym aby to wygladalo na zasadzie cenzurki mniej wiecej tak wygladajacej:

 

....jestem posiadaczem X, czy sluchalem sprzetu X na lampach Y. Dzwiek niemal idealnie trafia w moje gusta muzyczne badz nie. Jest taki, taki, taki, taki z malym niedoborem tego czy tamtego. Swietnie nadaje sie do takiej a takiej muzyki i spokojnie powinien sobie poradzic z takimi a takimi glosnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie wzmacniacza w ogromnym stopniu zależy od APLIKACJI, dwa wzmacniacze na identycznych lampach mogą grać skrajnie różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale mi chodzi o ocene cech w kategoriach bezwglednych. Swoja droga kilka dni temu wyslalem ci PW z zapytaniem. Moglbys odpowiedziec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyślij jeszcze raz, bo nie widzę.

W kategoriach bezwzględnych to się nie bardz0o da. Całkiem niedawno porównywałem dwa wzmacniacze na 300B w tym samym systemie. Jeden zagrał bardzo dynamicznie, szybko, wyrywnie, można powiedzieć że "rockowo". Drugi zagrał piękną, pełną barwą, dźwiękiem płynnym i zrównoważonym, niezwykle przestrzennym, poukładanym i precyzyjnym, pełnym "smaczków", ale podanych z kulturą, a nie "na twarz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze McG prwi.

 

Nie da się jednoznacznie opisać lamp mocy. Ot wzmacniacz na 300B może mieć różne stopnie wstępne co już wprowadzi inną "sygnaturę" brzmienia. Do tego dochodzi różna aplikacja a w szczególności kolumny, które mają wielkie znaczenie w doborze wzmacniacza lampowego.

 

Uznaje się , że 2A3, 300B, 845, gm70 to wyższa półka - ale może być jak wyżej, czyli źle zaprojektowany wzmacniacz lub źle dopasowany do reszty toru, dla tego odradzam kupno tychże nowicjuszom, trzeba po prostu mieć świadomość zakupu aby nie utopić kasy.

 

Osobiście jestem wyznawcą lamp 845, 211, gm70 - te najbardziej cenię za brzmienie i za moc - tutaj mogę napisać, że to jedyne lampy, które dają ok 20W w SE - jednak i tu łatwo wpaść w pułapkę, mogą mulić a mogą zagrać z werwą i dynamiką godną podziwu.

 

Push Pulle dają większą moc głównie stosowane są w nich lampy el34 i podobne, kt88, el84 itp - łatwiej nimi napędzić nowoczesne konstrukcje kolumn, ale czy dają tak samo piękne brzmienie na średnicy? chyba nie - choć łatwiej je zaaplikować no i są w użytkowaniu tańsze.

 

SE - mówi się, że to najlepsza aplikacja lamp dająca najlepsze brzmienie, wzorcową średnicę, piękną scenę - oczywiście przyjmując poprawną aplikację - czyli cały tor pod tą lampę jak i sama konstrukcja wzmacniacza. Jednak ma swoje wady przede wszystkim mała moc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą małą mocą bywa różnie. Np. ja moje 86dB kolumny poganiam z sześciowatowego single ended na lampach 2A3 (w wersji sowieckiej), i gra to znakomicie. Rammstein np. wyrywa z butów. A dobrze nagrane składy akustyczne tworzą realistyczną iluzję obcowania z żywymi muzykami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z chińskiego 60 Watowego PP na KT 88 na ... 60 watowy PSE na GM70.

I każdy daje(dawał) mnóstwo radochy.

Dzisiaj popróbował bym do sypialni PP na 2A3.

Mniej się toto grzeje a i wykop pewnie nie wąski + barwa DHT.

Mac a tak przy okazji gdzie wyrywa z butów Rammstein, bo jakoś nie mam szczęścia do dobrej realizacji w/w :)

Muzyka fajna, płyty nagrane beznadziejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie poznam konfigurację i użytkowników cieszących się "wykopem" z 2A3

 

na marginesie - wczoraj usłyszałem 100w z Maca na 8szt. KT88 - kto zgadnie jak zagrał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>chętnie poznam konfigurację i użytkowników cieszących się "wykopem" z 2A3

W PP to będzie pewnie z 15 W - w sypialnianych 16 m2 dynamika raczej "zadowalająca" miłośników mocnego uderzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Nie cwaniakuj ze wyrywa z butow-teraz lato to napisz ze wyrywa z klapek-wtedy zgoda.

A w zime z kozakow sznurowanych tez wyrwie???

 

Mamel

Zgadne jak gralo-dobrze?

Gralo wybitnie....ch*jowo,jest prawda ze kt88,czyli ruskie tzw.wyselekcjonowane lampy to Panie tylko

do gitary som.Wiesz skad wiem jak gralo-bo razem tego sluchalismy-nieudany wzmak i tyle.

Ale cena jest udana 29500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że tak "bezpciowo" grającej lampy jeszcze nie słuchaliśmy

nawet mitu twardego brzmienia KT88 nie było, nic nie było;

przy tych ośmiu grzejnikach, tranzystor Maca to mistrzostwo świata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofilu chcialbym cie prosic abys nie robil z tego watku kolejnej potyczki z McGyverem.

Spotkajcie sie koncu na ubitej ziemi i porownajcie w koncu swoje maszyny. Zaproscie tez kilka obiektywnych osob jako arbitrow i bedzie wszystko jasne. Traktujcie to jako walke w muzycznej wadze ciezkiej. Moze HBO bedzie zainteresowane transmisja.

 

Apropos lampy 2A3 mam rozumiec ze ze wzgledu na niska moc nadaje sie raczej do sypialni(malych pomieszczen?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Starego Audiofila.

W wiekszosci watkow skupiasz sie na atakach ad hominem na innych forumowiczow. czy moglbys mi przedstawic swoja merytoryczna opinie dotyczaca tego tematu.

Jak mniemam masz niebagatelna wiedze odnosnie sprzetu audio i lamp. Bylbym wdzieczny abys uszczknal rąbka tajemnicy i podzielil sie z mniej obeznanymi w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davout, 16 Lip 2010, 22:00

>Apropos lampy 2A3 mam rozumiec ze ze wzgledu na niska moc nadaje sie raczej do sypialni(malych pomieszczen?<

 

kilka wpisów wcześniej skonkludowano, że nie można jednoznacznie przyporządkować charakteru brzmienia konkretnej lampie; moim zdaniem można (pomijając kiepskie aplikacje) i piszą o tym userzy w wielu watkach

2A3 ze swoimi 2.5 wata ma zbliżoną moc do striodowanej EL84

rocka na 2A3 posłuchasz bez satysfakcji a na EL84 już tak więc nie o moc tu idzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z McGyverem nie ma mowy o osobistych najazdach-bo to nie Grunwald,po za tym -KOCHAM IRLANDIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel

slyszalem ze lampa 2A3 jest swietna do wzmocnienia sygnalu w .......sluchawce telefonicznej,jak

gada sie z zagranica np. z Irlandia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź Ty już na ten Grunwald, do Irlandii, na Kowno, od Sosnowca ... -:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAVOUT

Tak na powaznie-to tylko SE i el-34 w push-pullu sa lampami godnymi uwagi-jak dla mnie.

SE juz posiadam-powiedzmy jest niezle,robie tez monobloki na el-34-tez bedzie niezgorzej[tak mysle]

Przyjedz to posluchasz-technicznie nie mozna za bardzo pisac,bo nie jestem i nie chce byc zadnym

guru-u mnie po prostu gra,gralo i bedzie grac jak chce ja,a nie ktos.Dla mnie jest niezle i tyle.

Mozesz spytac dlaczego tak??....,bo inne konstrukcje mnie nie wprawily w zachwyt.

Push-pull na El-34 jest najstarsza klasyczna konstrukcja lampowa,ktora zagra wszystko jak nalezy,

-tylko trzeba umiec ja zrobic-tu tkwi cala tajemnica,potem dobry prad,lampki-zkonfigurowac jak nalezy

i mamy zadowolenie.Nie jestem poeta i nie chce mi sie dobierac slow na temat elokwencji sposobu grania

Dla mnie jest proste system gra,albo nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAVOUT

Tak na powaznie-to tylko SE i el-34 w push-pullu sa lampami godnymi uwagi-jak dla mnie.

SE juz posiadam-powiedzmy jest niezle,robie tez monobloki na el-34-tez bedzie niezgorzej[tak mysle]

Przyjedz to posluchasz-technicznie nie mozna za bardzo pisac,bo nie jestem i nie chce byc zadnym

guru-u mnie po prostu gra,gralo i bedzie grac jak chce ja,a nie ktos.Dla mnie jest niezle i tyle.

Mozesz spytac dlaczego tak??....,bo inne konstrukcje mnie nie wprawily w zachwyt.

Push-pull na El-34 jest najstarsza klasyczna konstrukcja lampowa,ktora zagra wszystko jak nalezy,

-tylko trzeba umiec ja zrobic-tu tkwi cala tajemnica,potem dobry prad,lampki-zkonfigurowac jak nalezy

i mamy zadowolenie.Nie jestem poeta i nie chce mi sie dobierac slow na temat elokwencji sposobu grania

Dla mnie jest proste system gra,albo nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stary audiofil

 

A co sadzisz o wzmaku w na EL-34 w PP - dwadziescia kilka wat w klasie A, do Tannoy-i na Dual Concentric-u, 8 omow, 92dB - minimalna impedancja nie spada nizej niz 6 - 5,5 omow. Niedawno byl ktos u mnie z takim wzmakiem przez siebie zbudowanym (elektronik z zawodu)i musze przyznac, ze wciagajaco i przyjemniej mi sie sluchalo niz z Ratela. Kolega ow mowil, ze zbudowal ostatnio taki sam wzmak koledze, ale na duzo wiekszych trafach. Zaprojektowal do tego wzmaka trafa, ktore - komplet trzech szt - maja wazyc w okolicach 30-tu kg !!! W sierpniu ma ponownie do mnie przyjechac i przywoezc ten egzemplarz na wielkich trafach. Ja teraz kupilem monobloki - Cayin 860 - na 6550 EH w PP, byc moze bede w tym czasie mial rowniez integre Cayin A88T na 6550. Bede chcial w miare dokladnie porownac te trzy wzmaki, zdecydowac sie ostatecznie na ktorys i zakonczyc z szukaniem i wymianami tego elementu toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Forumowiczów

 

Zauwaźyłem dosyć obszerna dyskusję na temat wzmacniaczy na lampie El - 34 , rzeczywiście jest bardzo stara i sprawdzona aplikacja.Osobiście posiadałem kilka wzmacniaczy na tej lampie i muszę obiektywnie stwierdzić że zauważyłem dwa minusy konstrukcji na El-34 / a muzyki słucham ponad ćwierć wieku /- po pierwsze wzmacniacz musi grac głośno im głośniej tym lepiej , natomiast przy cichym słuchaniu wieczorem zaburzona jest równowaga tonalna i po drugie niestety barwa jest na średnim poziomie.Poza tymi dwoma uwagami uważam że reszta jest O.K ....Oczywiście jest to moja opinia i niektórzy mogą się z nią nie zgodzić.Dlatego na rynku jest tyle róznorodnych konstrukcji i każdy może wybrać sobie taki wzmacniacz jakie ma preferencje...Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lutek

Gdybys tylko chcial posluchac konstrukcji na el34-to mam cos dla Ciebie szczegolnego-ma nie

20 lat,a 50-brzmienie i cena rewelacyjna-lepiej gra niz air tight za 23500-a kosztuje kilka razy

mniej.Jest i wykop i bas i stereo jak nalezy-przypuszczam,ze wszystko jak lubisz.

Ten wzmak to eico hf 60-urzadzenie kultowe,i po prostu to gra-bo 2x60wat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stary audiofil

Chetnie bym posluchal. Zabierzesz go jak przyjedziesz. Koniecznie musielibysmy zgrac termin z przyjazdem kolegi, ktory przywiezie wlasny wzmak na EL34 w PP z tymi duzymi trafami, bo wowczas mozna by mowic o konkretnym, bezposrednim porownaniu. Mozesz wkleic fotke tego Eico HF-60 ? Czy on jest na czterech lampach EL34 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 29

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.