Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM6003 vs CA 650A V2 vs NAD C326BEE vs Onkyo 807 --> MA RX8


smerlinj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzięki Waszej pomocy, przy pomocy moich uszu ;) zakupiłem moje pierwsze w 100% trafione kolumny MA RX8 które będą teraz grały w stereo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przyszedł czas na zamianę Onkyo 607 na... i właśnie tu mam "mały" problem. Tak jak "neutralne" są RX8 tak chciałbym do nich dobrać podobny wzmacniacz. Cena nie może przekroczyć 3tys. Oczywiście jak będzie 2tys to jeszcze lepiej bo wtedy dokupię CD lub DAC MAGIC (do podpięcia przez optyk kilku rzeczy).

 

Po przeczytaniu setek postów na polskich i zagranicznych forach celuję w:

 

Marantz PM6003

Marantz PM7003

CA AZUR 650A V2

CA AZUR 740A

NAD C326BEE

NAD C355BEE

Onkyo 807 - kontrowersyjna pozycja ale dodaje tylko aby utwierdzić się w mojej opinii a może będzie inaczej :)

 

...już troszeczkę przesłuchałem ale nie chce nic sugerować. Dodam tylko że nie chcę wzmacniacza który doda RX'om więcej basu ...bo mają go już w sam raz. Bardzo proszę o Wasze spostrzeżenia co do pracy tych wzmacniaczy z RX lub "podobnymi" kolumnami. Każda opinia będzie dla mnie bardzo cenna.

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokoj z tymi PM6003 i innymi, tu masz cos w miare godnego i napewno nieco do spuszczenia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka jednak proszę o odniesienie się do mojego postu.

PS: co do propozycji z allegro to zero komentarzy, konto od 5 miesięcy, email na skrzynce sieci komórkowej. Po moich ostatnich przygodach na allegro podziękuję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r bardzo dobrze radzi. To dobry model.

 

Poza tym dlaczego nie chcesz nic sugerować? To przecież Ty chcesz kupić wzmaka a nie my :)

 

Marantz i NAD dodadzą basu i trochę zamulą górę. CA odmuli ale zrobi z muzyki sterylny dźwięk.

ONKYO nie znam.

 

Nie masz nic innego ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co napisales posluchaj CA 740a , ja sluchalem takiego zestawu z rx8 i efekt byl super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Może uda ci się znaleźć CA 840 A v.2 za 3 tyś.zł. Ja kupiłem taki z drugiej ręki w styczniu ( ogłoszenie na forum) i gram z Monitor Audio RX8. Do tego DAC Magic i wszystko pięknie się zgrało. Jest świetna góra i soczysty bas ( zasłonięte bas-refleksy z przodu)dobra stereofonia i szczegółowość. Polecam Cambridge Audio 840 lub w ostateczności 740 do RX 8. Słuchałem Marantza i NAD-a wypadły przy tym CA bardzo słabo, było kilku słuchaczy i jednogłośnie ocenili że to o klasę niżej. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polece cyrusa kolego ma juz czwartego w swoim zyciu.Ewentualnie adiolaba.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) od pierwszego wlasciciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o amplitunerze zapmnij jesli chcesz miec czyste stereo bez wzgledu na to jakiej firmy :) Sam mam 326 Nada gra z Tannoy'ami no modele duzo nizsze od Twoich. Nie wiem jak MA ale w Tannoy'ach gory nie zamula bardzo fajny wzmak jestem z niego zadowolony a mozna go dostac za naprawde dobre poeniadze. Polecam abys go gdzies posluchaj najlepeij w porownainiu do jak kolega pisal 840 teoretycznie duzo wyzszy model CA. Jesli roznica bedzie znikoma stwerdzisz czy oplaca sie dozucac. Nad'a dostaniesz za takie pniazki ze kupisz tego DAC'a i jeszcze zostanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Na polu bitwy zostały już tylko 2 firmy: CA i NAD. CA 840 za duża $ także sobie odpuszczam. Z NAD'a mam tylko możliwość przesłuchania C326BEE a z CA tylko 650A V2 - także niższe modele. Czy jest według Was duża różnica pomiędzy CA 650A a 740A oraz NAD C326BEE a NAD C355BEE. Bardzo proszę o opinie osób które bezpośrednio porównywały wymienione modele.

 

CA AZUR 650A V2

CA AZUR 740A

 

NAD C326BEE

NAD C355BEE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem nad 326 i 355 i roznicy nie odczulem.

CA sluchalem 640 , 740 i 840 . Dla mnie najelepiej zagral 840 ale kasa nie ta :( co do 640 a 740 roznica byla jak dla mnie duza oczywiscie na plus 740.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740 ma przede wszystkim o wiele lepszą średnicę (wokale) i górę pasma, CA 640 gra jasno i krzykliwie, CA 740 ma o wiele więcej detali a mimo to wydaje się, że gra w tym zakresie o wiele kulturalniej (mimo wszystko 740 ma też balans przesunięty w jasną stronę, więc bym uważał z RX)... nie tak dawno przy lepszym kursie waluty kosztował 2k, teraz to już chyba nie taka okazja cenowa (z nowych wzmacniaczy), choć odsłuchać nie zawadzi...

ja bym polecił nówkę Jungson JA-88C za połowę tej kwoty (300 funtów razem przesyłką)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trochę tych wzmacniaczy (różnych cenowo tranzystorów) przekopałem i ten naprawde gra rewelacyjnie, od basu po wysokie, wykonanie też bardzo dobre z bajeranckim pilotem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie po czesci z don111

 

&40 gra super srednica i gore ma detaliczna ale zarazem pelna kultura napewno nie krzykliwa. SLuchalem z RX i nic takiego nie odczulem , raczej nad troche dawal po uszach z rx .

Roznica miedzy 740a a 840 odczulem w niskim zakresie.

 

640 gra faktycznie krzykliwie i brakowalo mi troche muzykalnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za blad &- mialo byc 740

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Posłuchałem i padło na CA 740A. Teraz tylko mam problem bo muszę "coś" dokupić aby podpiąć odtwarzacz flac po optyku i padnie chyba na CA DACMagic (choć trochę drogo :( ). Wiem ze mogę tez kupić CA 740C (którego chce przyszłościowo zakupić) bo ma digital inputs ale to kolejne 2-3tys na teraz. A ja na razie nie mogę już wydać więcej tym bardziej ze do CD mam tymczasowo starego Pioneer'a PD-S705.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nasunęło mi sie takie pytanie. Czy jak będę miał do DACMagic podpiętą przez optyk N'ke i WDTV Live to muszę podchodzić to DAC'a i źródło ręcznie przestawiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.