Skocz do zawartości
IGNORED

CD player do 2 kzł


vorpane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę kupić playera który ma odtwarzać głównie muzykę klasnyczną. Ma on współpracować z ampli pioneera vsx-512, a połączę go wyjściem cyfrowym. Mam kilka typów:

- NAD C542 (albo 521)

- Marantz CD6000 (albo 5000)

- Yamaha CDX 596

 

Alternatywy dopisałem, bo może będę mógł dać nieco więcej kasy. Który z nich ma w miarą kulturalne brzmienie? A może polecacie jeszcze coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli połaczenie ma być przez wyjście cyfrowe coaxial/optical to nie ma znaczenia jaki model CD kupisz, gdyż przetwornikiem C/A będzie ten przetwornik, który znajduje się w amplitunerze, a CD będzie pracował jako transport. Poza tym do tej klasy amplitunera polecam tansze CD lub nawet jakieś DVD, ponieważ nie ma sensu w tym wypadku wydawać takiej kasiorki - amplituner nie wykorzysta potencjału CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz,aby grał zakupiony cd to oczywiste ,że nie możesz łączyć wzmaka z cd za pomocą coax . Wyłączasz sekcję przetwornika cd(a po co?) i gra przetwornik w ampli(co jak wyżej napisał kolega).Połączysz cd ze wzmakiem za pomocą RCA(cinch),wtedy zacznie grać "całe cd".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Każdy Cd ma wyjscie cyfrowe - koaksjalne lub optyczne albo oba naraz oraz wyjście analogowe - popularne cinche - jeśli CD podłączysz do amplitunera kabelkiem analogowym cinch-cinch to będą pracowały przetworniki C/A w CD (na pewno lepsze niz w amplitunerze w przypadku CD za 2 kzł), tyle tylko że akurat ten model amplitunera Pioneera na pewno nie ma tzw. opcji analog-bypass, czy pure-analog, a więc i tak dźwięk bedzie w jakimś stopniu cyfrowo przetwarzany przez amplituner "zabijając" w ten sposób potencjał droższego CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio i inni mają rację, na tym amplitunerze jest wątpliwe, byś usłyszał wyraźną różnicę między cd za 2000 a za 500, jeśli masz wolne 2tys, sprzedaj pioneera dołóż do czegoś lepszego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak DVD Philips 963 SA za jakies 1.7 kPLN? Ponoc niezly jako CD, odtwarza SACD(takze mulit-ch) - no i oczywiscie DVD-V.

Pozniej wymiana amplitunera - zgadzam sie z przedmowcami - twoj obecny stlumi kazdy dobry CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przyszłości to musiałby być co najmniej Rotel RSX 1055-on ma analog bypass-wtedy zabawa z CD-ekami ma sens.

Co do tego Philipsa - to wg niemieckiego Audio faktycznie nieziemsko dobra maszyna - Referenceklasse !!!! Niestety nie słuchałem go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl testowany w "slepym" tescie w HiFi i Muzyce - chyba styczniowy numer. Dwie na trzy osoby uznaly go za najlepszy z testowanej trojki - to byl Denon 2900 (lub 2800 - nie pamietam) i cos jeszcze. Sprawdze po 18.00 jak sie wyrwe z pracy, mam jeszcze ten numer HiFiiM'u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz mi sieprzypomniało - w tym tescie brał też udział mój Rotel RCD 1072. O ile pamietam to w niemieckim audio dostał 90 pkt za dźwięk CD , 95 za SACD, 95 jako odtwarzacz DVD-Video. To bardzo wysokie noty, 90 pkt jako CD dostał np. ROTEL RCD 02.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie błagam na te punkty. Kiedyś parę lat temu ( ładnych) Niemcy przyznali więcej punktów Visatonom V20 niż Sonus Faber Extremie. Gdyby przeanalizować te listy takich " testów" można znależć więcej.

Dlaczego tak uparłeś się na amplituner do k.d.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że Yamahe mozesz sobie odpuścić natomiast z drugiej ręki można do 2 kzł kupić np. Rotela 971, lub jeszcze taniej 951. Niezłe kompakty z kompetentnym dżwiękiem. Resztę kasy na dobry wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę mieć ampli wielokanałowy bo jak na razie nie stać mnie na 2 zestawy więc muszę wypośrodkować między kinem a stereo. Właśnie przed chwilą zmieniłem połączenie dvd-ampli z optycznego na 2xRCA (biedny kabel) i jakość jest... może nawet nieco lepsza z przetwornika DVD. Sprawdzę więc jakiś lepszy kabel, kupie, i zaczne zbierać kase na coś porządnego, może nawet wzmak stereo.

 

Tak na marginesie - ma ktoś kolumny takie jak moje (Diora astra 4)? Nikt nie chce mi uwierzyć (choć mnie to nie dziwi), że na ślepym teście z B&W nautilusami podstawkowymi (17500 zł/ szt) nie słyszano wyrażnych różnic. Dopiero jak ktoś widział, które jest które, to bez wachania stwierdzał, że B&W grają lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorpane, ja tobie wierzę. Jeśli owe Nautilusy podłączyłeś do jakiegoś badziewnego amplitunera HT, któremu brak wydajności prądowej, to mnie wynik testu nie dziwi. Taki test jest nie tylko ślepy, ale i - nie obraź się - niezbyt inteligentny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim poprzednim wpisem to troche tak jak z plotka, ze na Placu Czerwonym rozdaja Wolgi (to taki samochod ze Zwiazku Radzieckiego - dla urodzonych po 1987 roku)- wszystko sie zgadza tylko nie Wolgi, a rowery i nie rozdaja, a kradna. ;).

Philps DVD963SA byl testowany w AudioVideo nr 11/2003, razem z Rotelem RCD-1072, Opera Reference 2.2 i Denonem DVD-2900. Reszta sie zgadza.

Przepraszam za zamieszanie. Ponizej link do sklepu Philipsa:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Uwaga: nie jestem dilerem Philipsa, nie wspolpracuje z firma Philips, nie mam w niej udzialow i nie zapraszam na odsluchy w okolice Lodzi. ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Jarzabek

 

Nie byłem obecny przy tym teście, robionym na pioneerze vsx-711. Ale nawet na tym powinno się słyszeć różnicę. Tak z CD jak i z DD5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorpane.Czuję ,że czegoś Tobie brakuje w dźwięku i troszkę się miotasz.Masz w garści kasę i ...?

Posłuchaj ,problem z hi-fi polega m in na tym ,że niestety nie uznaje pół-środków.

Radzę Tobie ,pchnij ten amplituner,kup wzmaka stereo(np Copland CSA 8) i na bazie tego wzmaka dokupuj dalej.

Nie uzyskasz (w klasie budżetowj) systemu w którym dźwięk stereo i wielokanałowy zawarte byłyby w tych samych klockach.Po prostu musisz się na coś ZDECYDOWAĆ.My to już przerabiali :)).Pamiętaj szkoda kasy na prowizorkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmóecami, także z tym, że punkty w prasie należy traktować z przymrużeniem oka. Każdy ma własne uszy.

Moja rada ostateczna to: albo wzmak stereo albo znaaaaacznie droższy amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie. Ale czy wystarczą mi na ten przykład wysokie modele pioneera (ax10), onkyo albo marantza (sr8300) czy musi być coś bardziej egzotycznego, jak Rotel? Wszędzie czytam, że Marantz jest wyśmienity w stereo (a nawet na poziomie swoich wzmacniaczy stereo), a i w kinie przyzwoity...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe modele Pioneer, Onkyo - szkoda kasy, same wodotryski. Rotel dobry ale drogi. Moim zdaniem dobre amplitunery AV za rozsądną cenę produkuje NAD, i chyba najlepiej łączą walory stereo z KD. Co do Philipsa DVD 963SA, to odsłuchiwałem go na spokojnie w domu. W KD może być, natomiast stereo - ten dźwięk mnie ubawił jak żaden inny (opcjonalnie można płakać z żałości - jeżeli się go juz kupiło). W porównaniu do odtwarzacza CD NAD C541 nie ma co pisać. Na głowę pobił PHilipsa również poczciwy DENON DVD 1500, oraz (nie tak spektakularnie) muzealny THOMSON DTH 3300 (mówię o stereo, nie KD). PHilips w stereo daje dżwięk płaski jak naleśnik i kompletnie plastikowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.