Skocz do zawartości
IGNORED

Asus xonar essence stx czy beresford czy inny?


thomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w cenie do 1000zł asus xonar essence stx ma konkurenta który zagra lepiej?

Beresford pewnie nie zagra tak szczegółowo.Ktoś porównywał tą karte z jakimiś dacami

bądź kartami dźwiękowymi?Ponoć ten asus mam sporo dobrych opinii.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję testować tego asusa i powiem, że gra naprawdę ciekawie, ale DAC z mojego opisu zjadł go na śniadanie - zauważyła to nawet moja partnerka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zhaolu d3 jest drozszy i ma chińską gwarancje.Zdanie ze zjada go na sniadanie wogole o niczym

nie swiadczy.Ja tez zjadam sporo na sniadanie co nie znaczy ze jestem taki dobry czy idealny.

Prosze sie wypowiadac bardziej szczegołowo bo z wpisu robią sie ciepłe kluski na śniadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar STX to dobra karta dźwiękowa, sprawdzi się z pewnością jako niezłe źródło dźwięku za rozsądną cenę. Wiele jednak zależy od Twoich preferencji - jeśli lubisz dźwięk bardziej analityczny - to powinna spełnić tę potrzebę. Ja akurat wolę brzmienie innego typu i w Xonarze trochę przeszkadzało mi takie analityczne, nieco chłodne granie. Jak widzę, słuchasz rocka - postawiłbym więc na jakiegoś zewnętrznego DAC o cieplejszym brzmieniu, gitary będą brzmieć wówczas bardziej naturalnie, z "mięchem". Aczkolwiek te moje spostrzeżenia tyczą się odsłuchu na kolumnach, na słuchawkach słuchałem niewiele. Zaletą Xonara jest też możliwość wymiany wzmacniaczy operacyjnych i co za tym idzie - zmiany brzmienia karty.

Beresforda niestety nie słuchałem, więc się nie wypowiadam.

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie chyba jak sam przetestuje.

Moj wzmacniacz to yamaha ax-550rs wiec chyba bedzie potrzebował analitycznego

brzmienia.Kolumny to acoustic energy evo one , tez chyba lubią analityczne źródło

z dobrą średnicą bo same mają fajną i super przestrzeń.

Charakter tej yamahy mi sie podoba , cieple zródło pewnie by ją zamuliło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję słuchać wspomnianego przeze mnie DAC'a na AX570 i jest naprawdę ciekawie. Jak co to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak możesz - to najlepiej sam posłuchaj :) To najlepsze źródło informacji. Xonar STX jest ok - ale jestem przekonany, że lepszy efekt zapewni rozsądnie dobrany DAC, albo zestawienie konwerter USB/SPDIF + DAC. A kolumny Evo One grają ponoć dynamicznie i z mocną górą pasma, więc byłbym ostrożny z wstawianiem do toru mocno analitycznego źródła. Może zabraknąć barwy i basu.

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem sie w duzej mierze tym testem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem beresa ale miał jakoś zamało detali chodz był muzykalny.

Ae evo one mają wystarczająco basu :) barwy tez im nie zabraknie.

Mysle ze do 1000zł nic lepszego sie nie kupi , chyba ze jakąś

chińszczyzne , ale na tej klasie sprzetu roznice bedą nie zauważalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele ponad 1000pln jest dostępny nowy Styleaudio Ruby2, jeśli miałbyś taką szansę to na pewno warto go posłuchać, wcześniejszy model - Topaz był rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 23 Lip 2010, 00:03

 

>Sugerowałem sie w duzej mierze tym testem

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Miałem beresa ale miał jakoś zamało detali chodz był muzykalny.

>Ae evo one mają wystarczająco basu :) barwy tez im nie zabraknie.

>Mysle ze do 1000zł nic lepszego sie nie kupi , chyba ze jakąś

>chińszczyzne , ale na tej klasie sprzetu roznice bedą nie zauważalne.

 

Kupi, kupi. Chociażby moją Cantatis Overture. Wersje ex demo po 199 funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawo czy róznice są tak wielkie , że warto placić 300zł wiecej.

Czy te daci obsługują 24/96 po usb?Oglądam sporo filmów blueray.

Jezeli nieobsługują to dochodzi kupno jakiejs karty z wyjsciem optycznym

i kabelek optyczny czyli zaplace 400-500zł wiecej od asusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem przez pewien czas taniego Xonara DX i z wiadomych względów musiał pójść w odstawkę. Choć przy tej cenie oferował całkiem przyzwoite brzmienie. Potem przyszedł beresford 7510 MK6/4 mod21 z firmowym kabelkiem optycznym. Nie spodobało mi się to. Łączyłem go optykiem, coaxialem, w roli typowego daca i bezpośrednio pod końcówkę mocy. To brzmienie mi nie pasowało. Trafił się potem Xonar ST. Bardzo dobra karta dźwiękowa, po zmianie opampów brzmienie cieplejsze, lepsza przestrzeń, dokładniejszy bas (lm4562 + 2xopa2604). Tworzenie planów, baza stereo, źródła pozorne, tempo, barwa, rozpiętość pasma... 5/6. Z uwzględnieniem ceny 6/6. Ta karta ma sporo do zaoferowania, w tym dedykowany wzmacniacz słuchawkowy. Model ST jest tylko na PCI, zatem nie posiada mostka PLX. W jego miejsce wlutowano super dokładny zegar. Podobnie jak model STX, tutaj również trzeba podłączyć zasilanie z molexa. I choć karta jest dedykowana pod słuchawki, bardzo dobrze spełnia swoje zadanie w roli źródła "dużego" stereo. Nie powiedziałbym, że Xonar ST brzmi chłodno, ciepło również nie. Choć rzeczywiście bliżej mu do analitycznego grania, być może przez te złote Nichicony. Mając jednak na uwadze resztę toru w swoim audio, można tui wiele pokombinować czy to wzmacniaczem czy kablami. Mój Xonar na początku grał bez mięsa, teraz po paru zmianach jest tak jak być powinno.

 

Odsłuch: wzmacniacz + kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.