Skocz do zawartości
IGNORED

RX8 i CA 740A + WDTV LIVE + TV \


smerlinj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem głośniki MA RX8, dziś sprzedałem stary amplituner AV i zamawiam Cambridge Audio 740A. Zestawu używać będę do:

 

- słuchania plików WAV i FLAC za pomocą WDTV Live (70%);

- oglądania filmów mkv za pomocą WDTV Live (15%);

- oglądania TV za pomocą Turborecordera TV "N"(15%).

 

Mam pytanie jak to teraz wszystko podłączyć.

 

CA 740A --> Turbodecoder TV "N"

- 2RCA-2RCA - czy będzie tu duża różnica w zwykłym stereo pomiędzy 2RCA-2RCA a TOSLINK-TOSLINK?

 

CA 740A --> WDTV Live

- i tu mam problem bo w sumie mogę tylko TOSLINK-TOSLINK / obraz musi być po HDMI a wtedy dźwięk też tylko cyfrowo (HDMI-HDMI lub TOSLINK-TOSLINK).

 

Nie wiem za bardzo jak ten problem rozwiązać. Nie chce kupować amplitunera AV bo i tak nie zamierzam rozbudowywać do 5.1 a i dźwięk w stereo jest lepszy (już nie pisząc o tym że właśnie przechodzę z 5.1).

Wymyśliłem że kupie DACMagic i wtedy podepnę wszystko po optyku. Ale po pierwsze cena około 1200zł nie jest mała :/ po drugie "chyba" tam trzeba recznie wybierać źródło.

Dziś rano wpadłem na pomysł aby kupić do plików WAV, FLAC Squeezebox którego można podłączyć 2RCA-2RCA ale po pierwsze mam już podobny sprzęt (WDTV Live) a po drugie i tak muszę podłączyć WDTV Live bo szkoda oglądać - nawet sporadycznie - filmów na głośnikach TV jak ma się pod ręka lepsze nagłośnienie.

 

W różnych wątkach pytałem o mój problem ale muszę podjąć jutro ostateczną decyzje a nie chciałbym pochopnie wydać ciężko odłożonych pieniędzy dlatego postanowiłem opisać dokładniej rzecz i zapytać Was ostatecznie.

 

PS: Na różnych zdjęciach na forum widziałem Squeezebox i WDTV z różnymi wzmakami... myślę że właściciele cyfrowych odtwarzaczy pomogą :)

 

Pozdrawiam i przepraszam za długi opis.

 

Dla ułatwienia zamieszczam zdjęci "tyłu" - Turborecordera "N", WDTV LIVE oraz CA 740A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28197-100000086 1279486625_thumb.jpg

post-28197-100000087 1279486625_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę iż mimo wszystko dobrym wyborem dla Ciebie będzie ampli CA Azur 540R, może ktoś miał możliwość bezpośredniego porównania CA740A z CA540R .W stereo 540R radzi sobie b.dobrze szczególnie na wejściach direct. Albo DAC do WDTV z optykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przetwornika uzyj LCD mozesz byc zaskoczony. Jesli nie to kup wzmaka z wbudowanym DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Piotr_37

Troszke sie myslisz co do ca 540r nie ma szans z 740A ,we wszystkich aspektach 740 niszczy ten amplituner do kina.

 

Sluchalem go jak kupowalem amp. do kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>anxion

Dlatego napisałem iż może miał możliwość porównania bezpośrednio. Porównywałeś na wejściu direct w 540r ? bo na normalnym wejściu to racja iż w stereo nie jest różowo ;( co jednak to nie dziwi jak spojrzy się w serwisówkę od 540r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sluchalem na direct.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosta sprawa a nie do końca. Chce mieć porostu dobre STEREO do osłuchu bezstratnych plików FLAC, WAV.... wydatek na głośniki jest wytłumaczalny, na wzmacniacz również, ale płacić ponad 1tys zł za DACMagic tylko aby mieć możliwość podpięcia WDTV Live to już dla mojej małoaudiofilskiej głowy za dużo :)

 

1. kichanadeta... mogę podpiąć przez TV tylko zastanawiam się jak będzie wtedy działać "obsługa" dźwięku. Gdy mam dekoder N podpięty do wzmacniacza przez 2RCA to mam głośniki w TV wyłączone (w ustawieniach mam na "System audio"). Czy czasami przy podpięciu przez TV - WDTV Live nie będę musiał przełączyć na "Używaj głośników TV"? I jak to się ma do jakości dźwięku (taki TV jako pośrednik?)

 

Nie wiem czy nie sprzedam WD TV Live i kupie Squeezebox Touch lub Squeezebox Duet które mają wyjście 2RCA i po kłopocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezboxy na wyjściu analogowym są kiepskie. Szkoda tak dobrego sprzętu na kiepską jakość źródła.

Proponuję jednak zainwestować w DAC.

DAC Magic to nie taki głupi pomsł. Może Beresford ? Albo Project DAC BOX FL. Albo Musical Fidelity V-DAC. ZERO 24BIT 192KHZ DAC.

Sporo jest tego na ebay.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nawet widzę że Beresford Caiman+ SPDIF/TOSLINK DAC lepszy bo ma 4 niezależne wejścia (2 optyczne i 2 coaxial). A w DACMagic mam "tylko" 2 (2 optyczne).

 

2.Co do DAC'a to źródło wybieram ręcznie na DAC'u? Gdy np oglądam TV N i potem chce posłuchać WAV, FLAC przez WDTV - muszę wstać i zmienić źródło?

 

3.Gdzie mogę najtaniej kupić DAC Beresford z dostawą do domu? Może ktoś widział dodatkowo promocje na CA Azur 740A? Ostatnio widziałem NAD C355BEE za około 1500zł w klepie internetowym w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2

 

A co za problem ? Chyba jak zamierzasz słuchać muzyki to dłużej niż 5 min ? Raz na godzinkę można chyba ruszyć dooopsko z fotela ;-)

Może jakieś DAC same przełączają źródło w zależności od sygnału ale nie licz na to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerlinj, 19 Lip 2010, 23:57

 

 

>

>1. kichanadeta... mogę podpiąć przez TV tylko zastanawiam się jak będzie wtedy działać "obsługa"

>dźwięku. Gdy mam dekoder N podpięty do wzmacniacza przez 2RCA to mam głośniki w TV wyłączone (w

>ustawieniach mam na "System audio"). Czy czasami przy podpięciu przez TV - WDTV Live nie będę musiał

>przełączyć na "Używaj głośników TV"? I jak to się ma do jakości dźwięku (taki TV jako pośrednik?)

>

Tak bedziesz musial.

 

Telewizory jako przetworniki w STEREO ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz LCD jak DAC. Nic Cie nie kosztuje jesli juz stoi w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie kupił wzmaka/ampli zeby w dzisiejszych czasach nie miał wejscia Spdif czy HDMI :) kpina moim zdaniem, dlatego mam onkyo 905 <-hdmi-> komputer HTPC + XBMC i muza w FLAC,APE i jest klasa zarówno pod wzgledem dzwieku jak i komfortu :]

Pozatym nie rezygnuj z kina, muza muzą dobre stereo jestem za, ale skreslać kino filmy w formatach DTS-HD, Dolby TrueHD to dla mnie niezrozumiałem nie ma nic lepszego jak koncerty na Blu-Ray'u w tych formatach dzwieku poprostu bajka i dobre Stereo sie chowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

>>V-Daca kup i nie marudź, to ostatni forumowy hit ! V-Dac miażdży Magica :)

 

Jednak wolę iść w stronę Beresford Caiman+ lub DACMagic ponieważ V-Dac ma tylko jedno wejście optyczne. Musze patrzeć na praktyczność. Za chwile może dokupię PS3 lub Squeezebox i znów będę miał problem.

 

PeterMac

>>ja tam bym nie kupił wzmaka/ampli zeby w dzisiejszych czasach nie miał wejscia Spdif czy HDMI :) >>kpina moim zdaniem, dlatego mam onkyo 905 <-hdmi-> komputer HTPC + XBMC i muza w FLAC,APE i jest >>klasa zarówno pod wzgledem dzwieku jak i komfortu :]

>>Pozatym nie rezygnuj z kina, muza muzą dobre stereo jestem za, ale skreslać kino filmy w >>formatach >>DTS-HD, Dolby TrueHD to dla mnie niezrozumiałem nie ma nic lepszego jak koncerty na >>Blu-Ray'u w >>tych formatach dzwieku poprostu bajka i dobre Stereo sie chowa.

 

Niestety pomimo jeszcze małego doświadczenia z HiFi nie zgodzę się z Tobą. Właśnie pozbyłem się Onkyo 607 oraz głośników JBL które w kinie sprawdzają się bardzo dobrze. Słuchałem większość modeli amplitunerów wielokanałowych Onkyo (również te z górnej pułki) w różnych konfiguracjach i muszę przyznać że nie dorównują tańszemu stereo. Ale każdy z Nas ma inny gust. Dodatkowo ja osobiście nie trawie muzyki wielokanałowej. Dla mnie muzyka to tylko w stereo a na film mogę wyjść do kina. Dlatego tez sprzedałem mój ostatni zestaw KD i idę w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kino jest fajna sprawa ale zeby w 80% przynajmniej wykorzystac 5.1 trzeba miec super przygotowane pomieszczenie do kina.

W stereo jest mniej problemow a efekty super.

 

Co do amp. kina domowego jako stereo to nie ma szans zadny amp. A nasluchalalem sie tego troche przed zakupem . Jedynie moge pochwalic yamahe z11 zagrala bardzo fajnie w stereo podobie do nada 326bee ktory kosztuje 3 razy taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 20 Lip 2010, 18:27

 

>co to za bzdury. DAC wbudowany w wzmak, najtańszy shit ma dobrze niby grać? Nie mylmy

>funkcjonalności z jakością.

 

Nonie koniecznie shit. Taki Accuphase ma miejsce na DAC a, czasami mozna kupic z wbudowanym. Nowe Cyrusy mozna kuopic z dobrym przetwornikiem etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i Twoj MF chyba ma wbudowny przetwornik cyfrowo-analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.