Skocz do zawartości
IGNORED

Które pianino cyfrowe wybrać!


adamfreliszka

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wreszcie zabrać i kupić jakiś klawisz. Niestety tradycyjnie mój budżet nie jest za wysoki ( 2500, max 3000).

Ostatnie parę dni poświęciłem do oglądanie i czytanie recenzji różnych modeli. Z mojego krótkiego rozeznania wynika, że w grę wchodzą dwa modele.

 

 

1. Korg SP-250 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

2. Yamaha P-85

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Modele w różnych porównaniach wypadają podobnie. Cenowo KORG jest sporo droższy i ma w zestawie ohydny stojak, a do Yamahy za 400 można kupić bardzo ładne nogi z 3 pedałami (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Czy ktoś z Was posiadał, któryś z tych sprzętów i może się na ich temat wypowiedzieć? Co byście wybrali?

A może jest jeszcze coś innego ciekawego w tym przedziale cenowym?

 

adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takiego czegoś :). Kup coś starego np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 310unique to nie jest ale jakbym umiał grać na klawiszach to takie coś już by u mnie stało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, gdybyś zdradził w jakim celu chcesz je kupić. Czyli na przykład, czy dla zabawy, czy dla "gry na pianinie", albo może z jakichś innych powodów. W tej cenie można trochę poprzebierać i w nowych i używanych. W zależności od zapotrzebowania możesz balansować pomiędzy różnymi właściwościami: jakość klawiatury, jakość brzmień, ilość brzmień, nagłośnienie własne lub brak, pianino stacjonarne czy przenośne, itd.

 

Akurat pomiędzy wymienonymi modelami nie ma diametralnych różnic, tu już musiałbyś sobie sprawdzić organoleptycznie, czyli przy którym lepiej się czujesz. Przykładowo Yamaha ma trochę twardszą klawiaurę, ale z drugiej strony czasami ta w Korgu wydaje się przyjemniejsza, różnią się głośnikami, czyli oddaniem brzmienia bez zewnętrzngo nagłośnienia. Kiedyś wolałem brzmienia Korga (przynajmniej pianin), gdyż Yamaha wydawała mi się trochę za sterylna, z drugiej strony miała lepsze brzmienia innych instrumentów (to też musisz sobie przesłuchać).

 

Oczywiście może zaraz się pojawić wojenka zwolenników jednej bądź drugiej firmy (jesze Roland :) - tak jak czy: Canon, Nikon, czy Pentax :). A tu przecież nie o to chyba chodzi. Weź pod uwagę, że możesz także zainteresować się jakimś stacjonanrnym, używanym sprzed paru lat z wyższej półki, często pianino takie ma tylko kilka brzmień, ale za to dobrych, lepszą klawiaturę (podobieństwo do naturalnej), i wystarczające własne nagłośnienie. No ale go nie przeniesiesz i nie pobawisz się aż tak brzmieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze 3 lata keyboard casio, któremu zaczęły odpadać klawisze. Postanowiłem, że kupię sobie coś porządniejszego, na dłuższy czas. Żadnym zawodowcem nie jestem i nigdy nie będę. Natomiast na klawiszach gram dość często. Zależy mi przede wszystkim na dobrej klawiaturze i dobrej jakości głośnikach. Zależy również na wyglądzie, i to KORG ze swoim ohydnym stojakiem niestety nieco przegrywa. Za to muzycznie podobno jest troszeczkę lepszy..

Hm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

310 Theatre Unique miałem 2 sztuki, jedna jasnobrązowa, druga w dość ciemnym kolorze, niestety ale oba miały ten sam problem, trzeszczące/zgrzytające kontakty, pedały i niektóre klawisze działały na zasadzie dwóch dotykających się drucików które z biegiem czasu śniedziały.Nie podchodziłbym do takich organów bez wiedzy elektronicznej(schematy są wewnątrz organów, na bocznej ściance).Chyba że kupić już odnowione.Bynajmniej tego prawdziwego dźwięku Eminenta nie da się podrobić, VST to nie to samo.

 

Niemniej, jesli ktos poluje na Eminenta 310 Unique polecam poszukać tam gdzie je produkowali, czyli w Holandii.Jednego dostałem za darmo drugi kosztował mnie z dowózką 38 euro.Ostatnio coś spadł popyt na 310U.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolgista778, 19 Lip 2010, 23:55

 

Fajnie jak nie będę miał co robić z kasą i będę miał gdzie to wstawić to sobie kupię, nie wiem po co (nie umiem grać), ale sobie kupię... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie staly jako dekoracja i ze wzgeldu na to ze jestem milosnikiem JM Jarre, ale zapal na nauke gry szybko minal.Po przeprowadzce juz nie bylo ich gdzie postawic w pokoju i znalazly nowych wlascicieli.Przyznam ze nawet czasem jak siedzialem w pokoju wieczorem to wlaczalem je tylko dal samego oswietlenia i klimatu.

 

1szy, gosc przerobil na wersje "mobilna" :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drugi pojechal do Włoch :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pianinach cyfrowych wiem bardzo mało, a mam akurat przymus, żeby trochę się zapoznać, ale od siebie napiszę, że instrumenty Yamahy z niskiej półki zawsze były uczniackie. Słyszałem, że z tych tanich warto przyjrzeć się Casio, wiem, że nazywa się to, jak kalkulator :) ale nie popadajmy w stereotypy.

 

Yamaha od dawna miała taką politykę, że najpierw kupujesz "uczniaka" za 2k zł, później, gdy już czegoś się nauczyłeś, potrzebujesz czegoś więcej. W sumie nie oszukujmy się, że dorosły człowiek nauczy się jakoś grać, i będzie mu to "więcej" potrzebne, ale jak już kupować ;)

 

 

A może jednak prawdziwe pianino? Ostatnio wchodzę na allegro, a tam zatrzęsienie dobrego sprzętu za grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sporo szukałem w tym zakresie, właśnie około 3000 tys. Z tych dwóch kupiłbym Korga względem Yamahy, mimo wszystko lepsza klawiatura i dźwięk pianin, ale już brzmienie, to w opcj podłączenia do czegoś. Starszy Korg sp-300 był fajniejszy, ten obecny, czyli 250-ka nie podoba mi się (to takie dziwne połaczenie sp-200 i sp-300).

Też nie gram jakoś zajebiście, raczej po prostu lubię i dobpiero się uczę. Tak samo miałem kiedyś prostszy klawisz Yamahy, potem przez chwilę Kawai i w końcu zacząłem poszukiwania czegoś z lepszą klawiaturą (dającą lepsze odczucia grania na pianinie).

 

Jeżeli pianono będzie stało gdzieś sobie w kącie (jest na nie miejsce) i nie zamierzasz z tym jedzić, to sugerowałbym poszukiwania czegoś stacjonarnego, używanego z dobrą klawiaturą. Dzięki kubaturze lepiej też brzmi. Przykładowo coś takiego kiedyś kupiłem za 3500 (jak na zdjęciach), były też za 3000, ale akurat ten mi przypasował. Trzeba się porozgląda, być moze trochę poczekać. Nie fajniej sobie coś takiego postawić i na tym pykać :)?

 

Szukaj Rolanda, Kawai, Kurzweila, Korga, Yamah być może (one akurat u nas są trochę przydrogie).

Odnośnie Casio i wcześniejszego wpisu, to proszę wybaczyć, ale w przypadku szukaniu klawiszy nowych (takich stacjonarnych w drewnie) w zakresie paru tysięcy, to Casio odpadają ze względu na klawiaturę i dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chruper, 20 Lip 2010, 17:34

 

>(...)(dającą lepsze odczucia grania na pianinie).

 

 

 

Najlepsze odczucie grania na pianinie daje pianino. W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo pianino rzuciłem w wieku lat 14 i przez 3 lata nie dotknąłem klawiatury, ale nic nie odda lepiej wibrującego od struny klawisza pianina, niż wibrujący od struny klawisz pianina ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że lepiej grać na pianinie, dlatego napisałem o "odczuciu" w zamyśle odniesienia. Ja zdecydowałem się na tkaie ze wzgledu na to, iż musiałem kupić coś co jakiś czas będę mógł złożyć i przewieźć przy przeprowadzce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem, że trzeba albo trochę poszukać albo poczekać. Na allegro czasami się pojawiają takie proste pianina. Dodatkowo weź pod uwagę, że na zdjęciu trochę zbyt ładnie wygląda, to jest zwykłe pianinko jakie są w salonoach za około 4000-6000 tysięcy (tak mi się przynajmniej wydaje, gdyż akurat tego modelu nie spotkałem nigdy ani w salonie, ani w żadnych wycenach, ważne że daje satysfakcję).

 

Zresztą trochę przesadzasz z nieobecnością takowych na allegro, poniżej obecne linki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ogólnie nie twierdzę, że to najlepszy wybór za tę kwotę, ale właśnie sam jakiś czas temu zasadziłem się na SP-200, a potem na sp-500 używane, rozmyślałem nad Yamachą P-90 itp., czyli ogólnie stage piana (przenośne). Dużo biegałem po salonach, pykałem w klawiatury, gdyż na tym mi najbardziej zależało. Myślałem sobie, że zawsze będę mógł to podłączyć pod syntezator albo komputer. Ale właśnie w trakcie tego biegania i poszukiwań wyszło mi parę spraw:

1/ I tak trzeba dokupić stojak.

2/ I tak nie będę z tym jeździł nigdzie, nie jestem muzykiem, to raczej moje hobby.

3/ Fajnie by było, gdybym nie musiał tego pod nic podłączać (nagłośnienie dodatkowe), tylko prostu jak mnie najdzie to siadam i gram - no i nagle pojawił się motyw wbudowanego nagłośnienia.

4/ A zawsze mogę się podłączyć do kmomputera lub sysntezatora po inne dźwięki.

 

No i zacząłem się rozglądać za stacjonarnymi. Przy okazji odkryłem, że często mają lepszą klawiaturę. Chociaż taka w P-90, P-120, czy SP-500, czy trzysetce Rolanda też nie są złe. Początkowo zasadziłęm się na SP-500 i czasme pojawiały się używki za około 3500-4000, ale albo zdezelowane na wyjściu słuchawkowym (w nich jest w tym wyjściu jakaś wada produkcyjna), albo właczał mi się motyw, że i tak będę musiał do tego dołożyć nagłośnienie, gdyż cnie chciałem żeby mi grało gdzieś "zza pleców" (zestaw stereo), no i w końcu stanęło na tym.

 

Pisze o tym wszystkim, aby zwrócić Twoją uwagę na inną możliwość, niż zakup nówki SP-250 bądź P-85 w sklepie i być może rozważenie paru spraw :). Odnośnie odpowiedzi na pytanie na wejściu wybrałbym sp-250 :).

Tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację! Stojak to pedały (których czasem nie ma w zestawie ) to nie mały koszt. A wszystkie cztery pianinka, które mi wysłałeś, są przynajmniej z wyglądu w porównaniu do dwóch wynalezionych przeze mnie parapecików śliczne. Tylko, że... muszę chyba znaleźć gościa z wawy, żeby móc sprzęt przetestować. Poza tym, jednak troszkę strach kupować coś używanego za 3 czy 4 tysiące, szczególnie jeśli brak jest gwarancji. Ale alternatywa faktycznie super. Też sobie myślałem, że będę mógł wozić mój sprzęt, ale rzeczywiście, po co? ( skoro jak Ty gram tylko dla siebie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ten model mnie zafascynował :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kupowania na odległość, nic nie poradzę. To rzeczwyiście kwestia ryzyka i zacięcia w ewentualnym "odzyskiwaniu". Tu już sprawa idnywidualna.

Akurat moje kupiłem "na odległość", czyli bez obmacania i oglądania, w Koszalinie i przywiózł je ktoś przy okazji (do Warszawy). Inna sprawa, że w oparciu o doświadczenia organoleptyczne (bieganie po komisach, salonach, śledzenie opinii w internecie) i porównywanie oznaczeń modeli niejako "szacowałem" czego mogę się spodziewać - pierwsze ryzyko. Drugie, to oczwyiście "stan", ale założyłem, że tak jak ktoś opisuje, tak sprzedaje, jak nie, to się "ruszam z miejsca". Te urzadzenia są zbudowane na lata pracy i jak coś komuś nie wyskoczyło od razu jako wada produkcyjna, to raczej podziała. Oczywiście trzeba brać pod uwagę wyjątkowo intensywne przypadki użytkowania (można dopytać o odczucia).

Zwróć też uwage na jedną rzecz, odnośnie wyboru wspomnianych przez Ciebie parapetów. Firmy tak kombinują (bo co im zależy dołożyć zapisy samplerów w pamięci), że przeważnie te proste pianina w zabudowach (stacjonane, drewniane) mają góra 6-10 instrumentów (brzmień), a te przenośne parapety z reguły x2, czyli rzędu 16-20 instrumentów (schowane pod klawiszem w opcji) - ich jakość to różnie => czasem super czasem taka sobie, ale zawsze motyw do zastanowień. Dochodzi tylko różnica klawiatury (z punktu widzenia grania). Wydaje mi się, że to taka zabawa marketingowa. Se pobadali, i tak grodzą różnice, co by się człowieki pocili przy wyborach (kwestia segmentacji rynku względem potrzeb).

Mam nadzieję, że powyższe też dołoży trochę danych do poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanka ma jakąś wysoką yamahe, tam podobno są nagrane dźwięki prawdziwego fortepianu, każdy w 3ch dynamikach, i do tego dochodzi głośność cyfrowa zależna od siły uderzenia. Ale tamta yamaha kosztowała ją kiedyś około 6k zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz, rzeczywiście masakra. Nie sądziłem, że robią takie rzeczy (robią coś co wygląda jak pianino, a gra jak tani keyobard). To już nie fair.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony,jak ktoś nie ma potrzeby, to niech gra na syntezatorze :)

 

Coś, jak z audio. Jak ludziom podoba się "dźwięk" z LaScali, to niech je sobie kupują. Te pianina elektryczne to jest substytut, jeśli dziecko uczy się na poważnie, od razu ma w domu prawdziwy instrument, a nie atrapę.

 

Jeśli pianista potrzebuje elektryka, to sam idzie do sklepu, ogląda i kupuje coś dobrego. Tyle. A że jest popyt na takie gówna?:) Głuche społeczeństwa kupują, nie moja wina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamfreliszka, mam jeszcze takie pytanie. Napisałeś, że chcesz kupić elektryka, bo normalne piano, to dla Ciebie zbyt duży koszt. Podaje Ci linka do fajnego pianina w kosztach, które Ciebie interesują, a Ty dalej szukasz elektryka i to droższego.

 

Gdzie sens, gdzie logika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mnie kusi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.