Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Maestro II 180 czy Stx FX 300?


henryk.t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przerabiałem już wiele kolumn w przedziale do 3tyś zł, chcę wypróbować polskiej konstrukcji, zestaw będzie podłączony pod Advance Acoustic MAP101/MCD200. Może ktoś porównywał te konstrukcje?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw które lepiej sprawdzą się w muzyce pop,elektroniczna,rap i ogólnie tzw muzyka radiowa(małżonka ;-))

Jeszcze do tego towarzystwa dorzuciłbym Jamo C405 lub 407 lub Jamo S 606

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Gdańsku na odsłuchach Maestro II 180, jakoś nie przekonały mnie. Sprzedawca podłączył mi Siesty i osłupiałem, porównując do posiadanych ostatnio MA BR5 - Siesta zmiażdżyła je pod każdym względem.

Mam pytanie: czy pomiędzy "Siestą" a obecnie produkowaną "Fiestą" jest jakaś różnica w dźwięku, pomijam fakt umiejscowienia głośnika wysokotonowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t

Siesta i Fiesta to pod względem dźwięku to samo. Zmieniono nazwę, obudowę, i PCB zwrotnicy ze wzgledu na prawa autorskie konstruktora.(Informacje z Tonsil-Forum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t

Mógłbyś napisać coś więcej o tych Siestach?Do czego podłączone były i jak sprawowały się na naszej muzyce bo podobną słucham.Chodzi mi w szczególności czy czasami średnica nie jest wysunięta do przodu względem niskich i wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z własnym wzmacniaczem Advance Acoustic MAP101, z nastawieniem na Maestro. Podłączyłem Maestro, przesłuchałem kilka kawałków: słaba scena, bas jakiś taki pudełkowaty, sprawdziłem podłączenie i okazało się że jest ok, po prostu Maestro mają mało niskiego, w moim odczuciu więcej średniego basu (myślałem że wypadną lepiej). Zmieniliśmy na Siestę (celowo na Siestę/Fiesta nie była wygrzana) i szczęka mi opadła: piękna scena i stereo, świetne detale, małe głośniczki a bass krótki ale nisko schodzący. Porównując bezpośrednio do MA BR5, to Siesty dźwiękowo wypadają zdecydowanie lepiej. Słuchałem: Madonna, Phil Collins, James Blunt.......

Zamawiam zestaw Tonsil Fiesta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szkoda ze nie posluchales stx mx-300,

osobiscie sluchalem mx-140 i za te pieniazki naprawde graja bardzo dobrze,

wg wielu forumowiczow wysokotonowy w stx jest o klase lepszy od tonsilowskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t, 24 Lip 2010, 21:40

>Porównując bezpośrednio do MA BR5, to Siesty dźwiękowo wypadają zdecydowanie

>lepiej. Słuchałem: Madonna, Phil Collins, James Blunt.......

>Zamawiam zestaw Tonsil Fiesta.

 

porównanie bezpośrednie miałbyś u siebie w pokoju, w tych samych warunkach akustycznych

do tego słuchałeś zaraz po kiepsko wypadających Maestro, co może zamazywać realne odniesienie Siest do MA ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Monitor Audio BR5 niemal codziennie, ta sama muzyka, te same płyty, i wiem jak gra ten produkt, odnosząc się do sceny i średnicy tych kolumn to gra kiepsko. Jedno czego nie mogłem im zarzucić to niskie tony. To KEF C7 tworzy lepszą scenę i dzwięk w tej samej cenie. Mówię oczywiście o moich odczuciach słuchowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem trudności związane z odsłuchem STXów - nie można się do nich dodzwonić, a kontakt emailowy też jest bardzo słaby.

Znam Siesty i uważam, że to świetne konstrukcje (zdecydowanie lepsze od Monitor Audio z serii BR), ale gdybym stał przed podobnym wyborem, chyba w ciemno (znam tylko kilka innych produktów STX), zamówiłbym FX300 na podstawie opinii innych użytkowników i profesjonalnego opisu producenta(schematy i szczegóły nawet najdrobniejszych elementów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gustu kupującego.Każdy ma inny słuch.Jeden woli ładną scenę,drugi wycofaną,łagodną górę a trzeci lubi dużo głębokiego basu.Dlatego w ciemno chyba nie wezmę STX FX300 lub 200.Tych kolumn w sklepach nigdzie nie ma.Producent ograniczył się do sprzedaży internetowej.Na poziomie FX300 producent powinien pójść krok dalej.Natomiast coraz bardziej kuszą mnie Tonsila Siesty/fiesty i te już można spokojnie odłuchać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby skorzystać z 8. punktu regulaminu zakupu firmy STX:

 

" 8. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z 2000r z poz. zm.), Konsument może zrezygnować (w drodze odstąpienia) z towaru zakupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Produkt podlegający zwrotowi nie może nosić znamion użytkowania oraz musi być dostarczony wraz z jego oryginalnym opakowaniem, dokumentami , nie później niż w terminie 14 dni od daty odstąpienia.Chcąc zwrócić towar prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailem celem ustalenia adresu, na jaki należy dokonać zwrotu towaru. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej zapłaconej cenie. Pieniądze zostaną zwrócone na konto w terminie 20 dni od daty otrzymania towaru na adres wskazany w zamówieniu. Zwrotowi nie podlegają koszty dostawy i odesłania produktu, które pokrywa kupujący."

 

I odsłuch gotowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że poświęciłbym czas na podjechanie do Firmy STX, choć mam ze 450km, ale niestety w sobotę mają nieczynne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie było masz prawie 3 tyg na zwrot towaru do stxa-kurierzy działaja teraz migiem.Kosztowac cie bedzie

- Panie a podłączał je pan w celu odsłuchu?aaaa to uzytkowal pan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi o to,że czasem trafi się czarna owca w postaci kuriera który nie potraktuję jak należy paczuszki i obicia będą na kolumnach.STX na pewno nie przyjmie ich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t

 

>Powiem Ci że poświęciłbym czas na podjechanie do Firmy STX, choć mam ze 450km, ale niestety w

>sobotę mają nieczynne.

 

Jeżeli chciałbyś posłuchać monitorów diy na AWX (mx-140),to zapraszam do mnie masz o jakieś 400km mniej ;).

Pozdarwiam,sylw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie STX. STX jest już o klasę wyżej w technologii produkcji przetowrników i gotowych zestawów głośnikowych w porównaniu do Tonsila i wielu innych znanych ale zacofanych technologicznie firm. Ostatnio miałem okazję słuchać w STX testowej szerokopasmówki 6,5" która ma pasmo przenoszenia dla -6db od 50hz do 25 khz ! Brzmienie ideał dla np. konfiguracji kin domowych gdzie najważniejsze są minimalne zniekształcenia fazowe.

Wracając do tematu o STX FX300 mogę powiedzieć w jednym zdaniu: daremne szukanie czegokolwiek do 5kzł minimum chyba, że sam poskładasz Diy od STx a i masz superhiper za taką kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im więcej się zadaje pytań tym bardziej w miejscu.Moje kupiłem w ciemno (Kit MX-140) i nie żałuję ani przez chwilkę,a i tak po 2-óch miesiącach zaskakują mnie na +.Twoja kasa ale naprawdę warto.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einzero, 27 Lip 2010, 00:54

 

>Wracając do tematu o STX FX300 mogę powiedzieć w jednym zdaniu: daremne szukanie czegokolwiek do

>5kzł minimum chyba, że sam poskładasz Diy od STx a i masz superhiper za taką kasę.

 

Skoro henryk t bierze pod uwagę kolumny używane, to Twoje stwierdzenie jest delikatnie mówiąc - nieco przesadzone:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

 

Za nim będziesz mnie pouczał radziłbym wrócić i przeanalizować kierunek zdarzeń.

Nigdzie wcześniej autor nie wspominał o używkach. Nadpisał dopiero po moim wPISie ...

więc się niebulgocz tylko powiedz co masz do sprzedania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiałbym Cię pouczać...

Mój wpis nastąpił po wpisie henryka t:) Więc nie rozumiem Twojego zgryźliwego tonu.

Jak na razie, to jedynie Ty bulgoczesz, bo ktoś ma inne zdanie.

 

Widzisz, np. kolega Mariusz3000 napisał rozsądnie - "wszystko zależy od gustu", a także: preferencji słuchającego, rodzaju muzyki, akustyki, którą posiada, sprzętu towarzyszącego i cholera wie czego jeszcze...

 

Zakładam się o czapkę śliwek, że najmniej kilka głośników z "wielu innych znanych ale zacofanych technologicznie firm", zagra relatywnie lepiej (przynajmniej w ocenie innych) od Twego Gralla.

Im będziemy sięgać dalej wstecz - tym więcej ich znajdziemy w cenie 5 kzł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Einzero

7 Sie 2010, 23:07

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 429 / 7 / 0

 

zukzukzuk

 

Za nim będziesz mnie pouczał radziłbym wrócić i przeanalizować kierunek zdarzeń.

Nigdzie wcześniej autor nie wspominał o używkach. Nadpisał dopiero po moim wPISie ...

więc się niebulgocz tylko powiedz co masz do sprzedania ;)

 

 

 

Moze troche szacunku? Jestes tutaj nowy. Ciekaw jestem ile Ci placi ten STX za reklame... Moze po prostu niczego innego nie slyszales i stad te wpisy. Do 5kzl mozna kupic mnostwo fajnych kolumn bijacych STXa na leb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultury wymagaj od Pana który zaczął pouczać ;)

Po za tym jeżeli szkalujesz moją osobę pisząc że STX mi cos płaci za reklamę to również z tą kulturą pooobCUJ z samym sobą')

Jeżeli uważasz że są inne nowe i lepsze od STX do 5 kzł to je wymień, gdyż samo stwierdzenie bez podania przykładów jest bełkotem nic nie wnoszącym dla szukającego :-(

O używkach się nie wypowiadam w kwestii doradzania, gdyż nigdy już nie kupię używek ze znaych mi osobistych smutnych doświadczeń. Ale to wcale nie oznacza, że wszystko kupione jako użwywane nie jest warte wydanych pieniędzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.