Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Maestro II 180 czy Stx FX 300?


henryk.t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przerabiałem już wiele kolumn w przedziale do 3tyś zł, chcę wypróbować polskiej konstrukcji, zestaw będzie podłączony pod Advance Acoustic MAP101/MCD200. Może ktoś porównywał te konstrukcje?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw które lepiej sprawdzą się w muzyce pop,elektroniczna,rap i ogólnie tzw muzyka radiowa(małżonka ;-))

Jeszcze do tego towarzystwa dorzuciłbym Jamo C405 lub 407 lub Jamo S 606

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Gdańsku na odsłuchach Maestro II 180, jakoś nie przekonały mnie. Sprzedawca podłączył mi Siesty i osłupiałem, porównując do posiadanych ostatnio MA BR5 - Siesta zmiażdżyła je pod każdym względem.

Mam pytanie: czy pomiędzy "Siestą" a obecnie produkowaną "Fiestą" jest jakaś różnica w dźwięku, pomijam fakt umiejscowienia głośnika wysokotonowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t

Siesta i Fiesta to pod względem dźwięku to samo. Zmieniono nazwę, obudowę, i PCB zwrotnicy ze wzgledu na prawa autorskie konstruktora.(Informacje z Tonsil-Forum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t

Mógłbyś napisać coś więcej o tych Siestach?Do czego podłączone były i jak sprawowały się na naszej muzyce bo podobną słucham.Chodzi mi w szczególności czy czasami średnica nie jest wysunięta do przodu względem niskich i wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z własnym wzmacniaczem Advance Acoustic MAP101, z nastawieniem na Maestro. Podłączyłem Maestro, przesłuchałem kilka kawałków: słaba scena, bas jakiś taki pudełkowaty, sprawdziłem podłączenie i okazało się że jest ok, po prostu Maestro mają mało niskiego, w moim odczuciu więcej średniego basu (myślałem że wypadną lepiej). Zmieniliśmy na Siestę (celowo na Siestę/Fiesta nie była wygrzana) i szczęka mi opadła: piękna scena i stereo, świetne detale, małe głośniczki a bass krótki ale nisko schodzący. Porównując bezpośrednio do MA BR5, to Siesty dźwiękowo wypadają zdecydowanie lepiej. Słuchałem: Madonna, Phil Collins, James Blunt.......

Zamawiam zestaw Tonsil Fiesta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szkoda ze nie posluchales stx mx-300,

osobiscie sluchalem mx-140 i za te pieniazki naprawde graja bardzo dobrze,

wg wielu forumowiczow wysokotonowy w stx jest o klase lepszy od tonsilowskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t, 24 Lip 2010, 21:40

>Porównując bezpośrednio do MA BR5, to Siesty dźwiękowo wypadają zdecydowanie

>lepiej. Słuchałem: Madonna, Phil Collins, James Blunt.......

>Zamawiam zestaw Tonsil Fiesta.

 

porównanie bezpośrednie miałbyś u siebie w pokoju, w tych samych warunkach akustycznych

do tego słuchałeś zaraz po kiepsko wypadających Maestro, co może zamazywać realne odniesienie Siest do MA ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Monitor Audio BR5 niemal codziennie, ta sama muzyka, te same płyty, i wiem jak gra ten produkt, odnosząc się do sceny i średnicy tych kolumn to gra kiepsko. Jedno czego nie mogłem im zarzucić to niskie tony. To KEF C7 tworzy lepszą scenę i dzwięk w tej samej cenie. Mówię oczywiście o moich odczuciach słuchowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem trudności związane z odsłuchem STXów - nie można się do nich dodzwonić, a kontakt emailowy też jest bardzo słaby.

Znam Siesty i uważam, że to świetne konstrukcje (zdecydowanie lepsze od Monitor Audio z serii BR), ale gdybym stał przed podobnym wyborem, chyba w ciemno (znam tylko kilka innych produktów STX), zamówiłbym FX300 na podstawie opinii innych użytkowników i profesjonalnego opisu producenta(schematy i szczegóły nawet najdrobniejszych elementów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gustu kupującego.Każdy ma inny słuch.Jeden woli ładną scenę,drugi wycofaną,łagodną górę a trzeci lubi dużo głębokiego basu.Dlatego w ciemno chyba nie wezmę STX FX300 lub 200.Tych kolumn w sklepach nigdzie nie ma.Producent ograniczył się do sprzedaży internetowej.Na poziomie FX300 producent powinien pójść krok dalej.Natomiast coraz bardziej kuszą mnie Tonsila Siesty/fiesty i te już można spokojnie odłuchać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby skorzystać z 8. punktu regulaminu zakupu firmy STX:

 

" 8. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z 2000r z poz. zm.), Konsument może zrezygnować (w drodze odstąpienia) z towaru zakupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Produkt podlegający zwrotowi nie może nosić znamion użytkowania oraz musi być dostarczony wraz z jego oryginalnym opakowaniem, dokumentami , nie później niż w terminie 14 dni od daty odstąpienia.Chcąc zwrócić towar prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailem celem ustalenia adresu, na jaki należy dokonać zwrotu towaru. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej zapłaconej cenie. Pieniądze zostaną zwrócone na konto w terminie 20 dni od daty otrzymania towaru na adres wskazany w zamówieniu. Zwrotowi nie podlegają koszty dostawy i odesłania produktu, które pokrywa kupujący."

 

I odsłuch gotowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie było masz prawie 3 tyg na zwrot towaru do stxa-kurierzy działaja teraz migiem.Kosztowac cie bedzie

- Panie a podłączał je pan w celu odsłuchu?aaaa to uzytkowal pan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi o to,że czasem trafi się czarna owca w postaci kuriera który nie potraktuję jak należy paczuszki i obicia będą na kolumnach.STX na pewno nie przyjmie ich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk.t

 

>Powiem Ci że poświęciłbym czas na podjechanie do Firmy STX, choć mam ze 450km, ale niestety w

>sobotę mają nieczynne.

 

Jeżeli chciałbyś posłuchać monitorów diy na AWX (mx-140),to zapraszam do mnie masz o jakieś 400km mniej ;).

Pozdarwiam,sylw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie STX. STX jest już o klasę wyżej w technologii produkcji przetowrników i gotowych zestawów głośnikowych w porównaniu do Tonsila i wielu innych znanych ale zacofanych technologicznie firm. Ostatnio miałem okazję słuchać w STX testowej szerokopasmówki 6,5" która ma pasmo przenoszenia dla -6db od 50hz do 25 khz ! Brzmienie ideał dla np. konfiguracji kin domowych gdzie najważniejsze są minimalne zniekształcenia fazowe.

Wracając do tematu o STX FX300 mogę powiedzieć w jednym zdaniu: daremne szukanie czegokolwiek do 5kzł minimum chyba, że sam poskładasz Diy od STx a i masz superhiper za taką kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Im więcej się zadaje pytań tym bardziej w miejscu.Moje kupiłem w ciemno (Kit MX-140) i nie żałuję ani przez chwilkę,a i tak po 2-óch miesiącach zaskakują mnie na +.Twoja kasa ale naprawdę warto.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einzero, 27 Lip 2010, 00:54

 

>Wracając do tematu o STX FX300 mogę powiedzieć w jednym zdaniu: daremne szukanie czegokolwiek do

>5kzł minimum chyba, że sam poskładasz Diy od STx a i masz superhiper za taką kasę.

 

Skoro henryk t bierze pod uwagę kolumny używane, to Twoje stwierdzenie jest delikatnie mówiąc - nieco przesadzone:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

 

Za nim będziesz mnie pouczał radziłbym wrócić i przeanalizować kierunek zdarzeń.

Nigdzie wcześniej autor nie wspominał o używkach. Nadpisał dopiero po moim wPISie ...

więc się niebulgocz tylko powiedz co masz do sprzedania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiałbym Cię pouczać...

Mój wpis nastąpił po wpisie henryka t:) Więc nie rozumiem Twojego zgryźliwego tonu.

Jak na razie, to jedynie Ty bulgoczesz, bo ktoś ma inne zdanie.

 

Widzisz, np. kolega Mariusz3000 napisał rozsądnie - "wszystko zależy od gustu", a także: preferencji słuchającego, rodzaju muzyki, akustyki, którą posiada, sprzętu towarzyszącego i cholera wie czego jeszcze...

 

Zakładam się o czapkę śliwek, że najmniej kilka głośników z "wielu innych znanych ale zacofanych technologicznie firm", zagra relatywnie lepiej (przynajmniej w ocenie innych) od Twego Gralla.

Im będziemy sięgać dalej wstecz - tym więcej ich znajdziemy w cenie 5 kzł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Einzero

7 Sie 2010, 23:07

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 429 / 7 / 0

 

zukzukzuk

 

Za nim będziesz mnie pouczał radziłbym wrócić i przeanalizować kierunek zdarzeń.

Nigdzie wcześniej autor nie wspominał o używkach. Nadpisał dopiero po moim wPISie ...

więc się niebulgocz tylko powiedz co masz do sprzedania ;)

 

 

 

Moze troche szacunku? Jestes tutaj nowy. Ciekaw jestem ile Ci placi ten STX za reklame... Moze po prostu niczego innego nie slyszales i stad te wpisy. Do 5kzl mozna kupic mnostwo fajnych kolumn bijacych STXa na leb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultury wymagaj od Pana który zaczął pouczać ;)

Po za tym jeżeli szkalujesz moją osobę pisząc że STX mi cos płaci za reklamę to również z tą kulturą pooobCUJ z samym sobą')

Jeżeli uważasz że są inne nowe i lepsze od STX do 5 kzł to je wymień, gdyż samo stwierdzenie bez podania przykładów jest bełkotem nic nie wnoszącym dla szukającego :-(

O używkach się nie wypowiadam w kwestii doradzania, gdyż nigdy już nie kupię używek ze znaych mi osobistych smutnych doświadczeń. Ale to wcale nie oznacza, że wszystko kupione jako użwywane nie jest warte wydanych pieniędzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.