Skocz do zawartości
IGNORED

Czy tankujecie na BP?


conri

Rekomendowane odpowiedzi

W świetle wypadku z platformą(wydobywczą BP) czy bojkotujecie tankowanie na stacjach tego koncernu.Paliwo od nich i tak trafia do innych dystrybutorów,więc ta forma protestu jest wątpliwą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesi sa wypadki audi mercow boingow tu 154 schodow ruchomych wind poslizgniecia w adasiach czy zaksztuszeniaa cola lub pepsi to tez bojkotujesz te firmy??? mater dei przeciez nie zrobili tej dziury specjalnie i dostaja po mordzie konkretnie ,ty sie mudl by ci baryłka nie podrozala bo bedziesz sobie lupał gaz naa podwórku z kamienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tankuję. Ale nie ze względu na jakieś wycieki bo to mi zwisa. Jak człowiek nie nauczył się wykorzystywać ropy, najpłytsze złoża cały czas wzbogacały środowisko ropą - chłopi w Galicji mogli ją pozyskiwać wiaderkami i nie bardzo im się do tego przez długie wieki paliło. Powodem mojej niechęci jest niedawna przygoda.

 

W listopadzie bodajże brat mnie namówił na bak tańszej nieco ropy u nich, sam też zalał. Potem przyszły mrozy. Mój ruszył ale z oporami. Zaraz pognałem na stację po V-Power, ale jednak pompa wtryskowa się rozszczelniła i zaczęło sikać na boki. 1500 PLN w plecy na uszczelnienie pompy. Brata wóz nie odpalił - trzeba było obłożyć maskę kocami, pod spód farelek na parę godzin, a do baku depresator plus 5dm3 V-powera z kanistra, ogrzane jeszcze w domu w misce z ciepłą wodą. Po odpaleniu jeszcze 2 razy gasł (pewnie zajęło trochę czasu zanim rozpuściło parafinę w przewodach) ale na stację dojechał - gdzie zalałem go V-powerem pod korek. Później bez żadnych napraw na dobrym paliwie odpalał od pierwszego kopa w jeszcze gorsze mrozy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od wielu lat.

Teraz też na kartę paliwową - też staram się na BP.|

Zero problemów od wielu lat, różne auta i rodzaje paliwa (ON, NOPb)

 

W drodze do Francji miałem problem z turbiną. Zalałem w nNiemczech ON na Aralu - turbina odżyła.

W drodze powrotnej do Polski, we Francji zatankowałem ON Shela. Turbina zdechła natychmiast aż do następnego dnia.

W Polsce, rano zatankowałem ON na BP - turbina znów odżyła na całe 500km.

Wiem, że muszę ją oddać do regeneracji ale przygodę miałem jak wyżej.

 

Uważam, że na BP mają dobre paliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przekonałem do mixolu - zalałem najpierw 0.25dm3 na pół baku a potem jeszcze 3 razy tyle samo ale już na pełny bak (przed tankowaniem). Wtryski się nieco oczyściły - całość pracuje ciszej, a przy kick-down jakby mniej kopcił (kontrola wzrokowa w lusterku). Tak czy siak 11PLN za litr to dużo nie jest, porónywalnie z paliwem.

 

Turbinę też pewnie będę musiał zregenerować (wyczyścić) ale lepiej jej potem znowu nie zakopcić zasyfionymi wtryskami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ,że jeśli ktos nie szanuje mnie , to nie robię z nim interesów . Nieudolne sk***ysyny doprowadzili do najwiekszej katastrofy ekologicznej od czasu Czernobyla . Skazali dziesiątki tysięcy ludzi na utratę źródła utrzymania . Jestem gorącym zwolennikiem teorii ,że błędy należy piętnować bo inaczej błądzący nie czują wagi swoich błędów . Nie poniesie konsekwencji więc dlaczego innym razem miałby zrobic coś dobrze ? Jak spieprzy to i tak nic mu nie grozi .Sądze też,że jeśli sami nie odcinamy się od BP to nie możemy się dziwić ,że nas trują . Sami sobie będziemy winni . Jesli natomiast zabijemy truciciela to nie będzie truł a inni będa ostrożniejsi obawiając się ,że może ich spotkać równie smutny los .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 19 Lip 2010, 20:39

 

>Ja uważam ,że jeśli ktos nie szanuje mnie , to nie robię z nim interesów . Nieudolne sk***ysyny

>doprowadzili do najwiekszej katastrofy ekologicznej od czasu Czernobyla . Skazali dziesiątki tysięcy

>ludzi na utratę źródła utrzymania . Jestem gorącym zwolennikiem teorii ,że błędy należy piętnować bo

>inaczej błądzący nie czują wagi swoich błędów . Nie poniesie konsekwencji więc dlaczego innym razem

>miałby zrobic coś dobrze ? Jak spieprzy to i tak nic mu nie grozi .Sądze też,że jeśli sami nie

>odcinamy się od BP to nie możemy się dziwić ,że nas trują . Sami sobie będziemy winni . Jesli

>natomiast zabijemy truciciela to nie będzie truł a inni będa ostrożniejsi obawiając się ,że może ich

>spotkać równie smutny los .

 

Wszystkie firmy naftowe są takie same - jednym to uchodzi płazem, innym nie. Zdaje się Shell albo Texaco ma sporo za uszami jeśli idzie o niszczenie puszczy amazońskiej. Nie sądzę też, żeby rosyjskie firmy naftowe zbytnio troszczyły się o środowisko naturalne - a tankujemy przecież przede wszystkim ruski olej czy benzynę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy przypadkiem złoża ropy spod dna morza drzewiej same nie robiły wytrysku od czasu do czasu skoro ciśnienie jest - że aż zatamować wyciek trudno. A płyty tektoniczne się przecież przesuwają, pękają itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP i tak sprzedaje paliwo z polskich rafinerii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przeproszę się z BP jeżeli zaczną wydobywać wokół Falklandów. Po co płacić islamistom, Ruskim czy Chavez'owi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze paliwo sprzedawane w sezonie zima -wiosna miał u nas łukoil

oficjalne dane jakie dostałem w swoim ASO na wiosne

wsrod smieciarzy krolowały znane marki swiatowe handlujace w Polsce cudzym paliwem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>najlepsze paliwo sprzedawane w sezonie zima -wiosna miał u nas łukoil

 

Diesla też dobrego mają? Może spróbuję, potrzebuję dobrego diesla bez biokomponentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> cir, 19 Lip 2010, 21:39

 

Jak się wchodzi na jakiś rynek, to trzeba jakiś czas puszczać "wersję demo". Zwłaszcza jak firma się kojarzy z narodem, państwem czy oligarchią wyżej wymienionych, niekoniecznie cieszącymi się wielką sympatią.

 

Co do handlu cudzym paliwem - tak jest taniej, rurociągami to się raczej tłoczy ropę a nie gotowe paliwo. A rafinerii mamy niezbyt dużo, należą one zresztą do krajowych koncernów. Paliwa z owych rafinerii są zresztą bardzo wysokiej jakości - problem tylko w ich opodatkowaniu, zachęcającym ajentów do chrzczenia - i dlatego właśnie jest kwestia jak sprawną organizaję posiadaja konkretne firmy celem kontroli swoich ajentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 19 Lip 2010, 20:39

 

To jeszcze może pomyśl i tak: za błędy trzeba zapłacić i mieć czym...

 

Ktoś sposób wydobycia powinien nadzorować pod względem ew. takich katastrof... -Nadzorował ?

A jak po kolei wszyscy "odpowiedzialni i kompetentni" dali ciała to co ?

Czego zabrakło ?

 

Katastrofy się zdarzają, mimo "dołożenia starań".

 

Ktoś z tego może wnioski na przyszałość wyciągnie i lepiej zabezpieczy się przed ewentualnością takich zdarzeń.

No i kasa potrzebna jest na choćby częściowe pokrycie szkód...

* * *

Pazerność (i biznes) mają swoją cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co w Polsce dzieje się z nadmiernie uczciwymi ajentami stacji benzynowych:

 

 

Właściwa scena zaczyna się ok. 3:00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb

diesla tez

najwiecej skarg oczywiscie na diesla

 

ja reklamowałem benzyne ale okazało sie ze to tylko młodzian ktory lał paliwo jakos dziwnie zakrecił korek i dlatego wywalał mi check engine

dane mieli od swego starego klienta ktory zawodowo jest zwiazany z kontrola jakosci

maja mnostwo tego typu skarg a lista chrzcicieli znacznie im ułatwia rozmowe z klientem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Leje na orlenie, ale wypadki się zdarzają i tyle. Przypadek sprawił że właśnie ta firma a nie inna "popłynęła". Koszty ma z tego tytułu olbrzymie więc chyba nikt nie sądzi, że tego właśnie chciała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Neste

 

tanio jak w Biedronce, jakość jak w Piotrze i Pawle,

Kolejek brak nawet w piątek przed weekendem, chociaż ostatnio ludzie zaczynają coraz bardziej akceptować bezobsługowość stacji i minimalne kolejki zaczynają się pojawiać, kiedyś tankowało się zazwyczaj samemu na stacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

I tak wszystkie firmy u nas biorą z Orlenu, z wyjątkiem może "specjalnych" paliw typu 99 albo 100 oktanów. BP ma akurat u siebie najznośniejsze żarcie. Ochrona przyrody to moj zawód, więc nie muszę dodatkowo czuć się uczuciowo par ekscelans zobligowany do rezygnacji z ich kanapek. Dzisiaj im poleciało, jutro nieststy może każdej innej firmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent z reguły jest ok, nie mogę jakoś teraz wygooglać ale czytałem artykuł z którego wynikało że największe fałszowanie paliwa odbywa się obecnie nie na stacjach benzynowych nawet typu "Krzak" ale w hurtowniach paliw, a tych jest dużo na rynku, renomowane stacje raczej będą brać z tych bardziej sprawdzonych.

 

A tu też artykuliki z których dla mnie paradoksalnie wynika że jak ma się tankować diesla to najzdrowiej olejem opałowym, bo praktycznie to jest to napędowy bez niektórych uszlachetniaczy, ale przynajmniej nie powinien być oszukany bo już i tak jest najtańszy w hurcie i nie ma czym go oszukiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast olej napędowy na stacja może być to właśnie opał chrzczony kwasem siarkowym by wytrącić barwik :-o lub inne dziwne mikstury aby obniżyć cenę po prostu kompletna rozpierducha :-o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie podatki w akcji - podobnie jest z wódką, gdzie łatwo można wciągnąć Royala przemycanego w nieumytych beczkach po pestycydach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani BP ani StatOil - na pohybel krwiopijcom

była akcja w sieci, w pełni popieram!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglądało:

 

<

niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL.

Jeżeli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego.

Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów.

Wysyłam tę wiadomość do x osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych itd. wiadomość dotrze do milionów ludzi. W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią duża ilość płatków śniegu.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch.>>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Janek

A wiesz ze prawnicy koncernów mają już paragraf,na taką agitację.Mimo pełnej solidaryzacji (jakby to nie brzmiało) byłbym bardziej powściągliwy w formułowaniu .Zawsze bezpieczniej dać znak zapytania na końcu.

A czy wolno niewolno?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.