Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAXA RX-V465 + małe głośniki


Gość qiwek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qiwek

(Konto usunięte)

Witam,

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna kina domowe, mam jednak problem, ponieważ mieszkam w małej zagraconej kawalerce i nie bardzo jest tam miejsce na porządne głośniki. Wybrałem pasujący mi apmlituner YAMAXA RX-V465 i teraz poszukuje do niego właśnie niedużych głośników. Nie chce wydawać na kolumny dużo kasy, bo w przyszłości mam plan przeniesienia się do czegoś większego i tam na pewno zakupie jakieś inne większe głośniki podłogowe. Na tą chwile muszę znaleźć coś niedużego, co będę mógł zamontować do ściany...

 

Polećcie proszę coś niedrogiego i pasującego w miarę do tego amplitunera. Wiem, że pewnie będzie trudno i mały głośnik nie wykorzysta w pełni mocy amplitunera, ale jak wspomniałem wyżej, na tą chwilę nic innego nie wchodzi w grę z braku przestrzeni.

 

z góry dziękuje za wszystkie rady

 

Pozdrawiam

qiwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie ma to być mały zestaw rozejrzyj się za czymś z pokroju Harmana Kardona np. HKTS 11 lub zestawy Cantona. Ewentualnie JBL SCS 178 itp. A w ogóle do jakiej kwoty mają być te głośniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość qiwek

(Konto usunięte)

dzięki za radę.

 

chciałbym coś niedrogiego. Za jakiś rok pewnie będę zmieniał lokum i do nowego miejsca kupie na pewno głośniki podłogowe. Teraz chciałbym wydać max 300zł.

 

znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/item1156595299_nowe_glosniki_philips_do_kina_domowego_gwarancja.html

 

to jest zestaw z kina Phillips LX 710 - wyglądają dość solidnie

 

tutaj jest opis kinaŁ

http://www.telekom.com.pl/philips/rtv/philips_opisy_kina/lx710.htm

 

co myślicie???

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam głośników tego typu. zobacz na pasmo, przy dobrych wiatrach zaczyna się od 200Hz a gdzie jakiekolwiek niskie tony? musiałbyś jakiś subwoofer aktywny dokupić. poza tym te głośniki nie są przystosowane do pracy z takim amplitunerem. spalisz je przy pierwszej okazji. a i tak raczej szpetnie będą grać. może lepiej dołożysz z 200zł i kupisz pięć używanych podstawkowych. na pewno niżej zejdą jeśli chodzi o basy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie proponuję zapolować na allegro na jakieś używki. Ja ostatnio wyrwałem dla kumpla Tannoy FX 5.1 za 400zł i gra to naprawdę świetnie (oczywiście jak na tą cenę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw kup jakieś w miarę dobre monitorki na przód np jakieś tannoy`a , dobre fronty dadzą więcej frajdy niż pseudo pudełka które na siłę będą robić 5.1 , a z czasem jak będzie ciut więcej siana to sukcesywnie dokupywać po kolei .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość qiwek

(Konto usunięte)

to nie jest głupi pomysł...

 

Chociaż kino ma służyć głównie do konsoli i filmów, a tu zdecydowanie efekt przestrzenny będzie grał role :( Nie zamierzam słuchać głośno muzyki...

 

co o tych ONKYO myślcie???

 

http://www.eu.onkyo.com/products/product_en_4209514.html

 

na górze wkleiłem link do takich używek z allegro...

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak i tak uważam że dobre głośniki na przód zrobią lepszy efekt niż 5 pudełek plastikowych, a co do konsoli, to nie wiem jak jest na innych ale np ps2 to i tak masz dźwięk 2.0 , a jeśli chodzi o filmy to ok, jeśli będą to dvd lub bd i to bez lektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

czołem ,

jeśli odpowiadają ci takie głośniki to szkoda było kasy na yamahę, mogłeś kupić zestaw 5.1 Creative lub Logitecha podpiąć po analogu konsolę/kompa/dvd i byłbyś zadowolony

do Yamaszki lepiej jak radzili koledzy na przody używki monitory potem jakiś sub i głośniki efektowe.

Jeśli odpowiada ci Onkyo to koniecznie weź amplituner i podepnij gdzieś w sklepie Creat/Logit bo to zbliżona klasa i zobacz jak się to komponuje

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość qiwek

(Konto usunięte)

dzięki za wszystkie rady.

 

rozważam wobec tego jeszcze jedną opcję... myślę o tym, żeby wypieprzyć jedną szafę i zrobić miejsce na głośniki podłogowe (w sensie cały zestaw 5.0, na mniejsze miejsce mam już teraz :-) )

 

jeśli chciałbym wybrać coś z trójki:

 

PRISM ONYX 200

M-AUDIO 9920

Wharfedale Vardus 250

 

to co byście polecili???

 

czy wszystkie trzy to shit...?!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

nie pytaj nikogo czy shit...

bierz amplitiuner podłączaj , słuchaj i decyduj........

pomysł z normalnymi kolumnami jest najlepszy, ale o ile pamiętam masz kawalerkę, więc masz dylemat:podłogówki czy stendy

jeśli do zbyt małego pomieszczenia wstawisz podłogówki to dźwięk będzie dudniący

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.