Skocz do zawartości
IGNORED

Audioquest SKY


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Mam znajomego któremu spodobał się chińsky Sky i zamówił sobie takiego. Kabel przyszedł w zsuwanej na sznurki aksamitnej torebce w kolorze bardzo ciemnego granatu. :)

 

No i od razu wiadomo że podróba, bo oryginalny woreczek jest CZARNY :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od razu wiadomo że podróba, bo oryginalny woreczek jest CZARNY :)

 

Ale woreczek niestety nie gra,bo miałem kiedyś oryginalne xlr-y xlo limited z woreczkiem chińskim po wersji rca-a kabel grał znakomicie.

Elb dla Ciebie powinny byc woreczki w kwiatki))......poza tym nie zaczynamy zdania od no-to jest mało eleganckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napiszę, że jest to na 99% podróba. Różnica poza "giętkością" kabla (ta jest wyraźna - ale trzzeba mieć go w ręku) i grubością (tu jest niewielka) dotyczy również wtyków. Znane mi wtyki w kablu oryginalnym pomijając drobną różnicę w kolorze i od strony kabla mają lekkie ścięcie a podróbka ma kąt prosty. I jeszcze jedno, oryginalny wtyk ma bolec kryty srebrem a podróba nie.

 

Jeszcze raz odsyłam do strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Potwierdzam natomiast, że jeśli jest to podróbka z tego samego źródła o którym mowa na tej stronie to gra ona naprawdę świetnie (jak na kabel możliwy do kupienia za 400 zł - kupiłem z czystej ciekawości i mam go do tej pory jako ciekawostkę). W systemach o średniej i dobrej rodzielczości prawie nie do odróżnienia od orginału - porównywałem, a potrafi zagrać lepiej od kabli za 2-3k. W systemach o dużej rozdzielczości niestety polegnie, i to już nie tylko w stosunku do oryginału ale w stosunku do kabli za 2-3k też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że ja chyba wyrzuciłem swój woreczek. mam nadzieję, że go znajdę bo jak będę chciał sprzedać to nikt nie uwierzy, że mam oryginał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę teraz jakie dokładnie to były różnice, bo zabawa ta odbywała się ok. rok temu i trwała z 2 miesiące. Brały w niej udział oprócz mnie 4 osoby (początkowo nieświadome tego, że to podróbka - byłem łaskaw ich nie informować); 5 systemów - 4 oparte na lampach 1 tranzystor (Accu 450); kable to: Tara Labs Air 1 series 1 i series 2, Shunyata Antares, Cardas Golden Reference z przerobionymi wtykami na srebrne bulety, AudioQuest Colorado i Columbia oraz leżący gdzieś w szufladzie Nordost Red Dawn - może było coś jeszcze ale już nie pamiętam i to co ważne wszystkie kable w 100% oryginały (pochodzenie inne niż allegro).

A był też Nordost Valhalla - z tym że był to jakiś kabel przerabiany i nie jestem pewien czy w 100% oryginał (chociaż znając właściciela wątpie że używałby podróby).

 

Poza SKY i TL Air 1 Ser.2, kable należały do znajomych.

 

Więc tak, z Nordostem Red Dawn oraz AQ Columbia nie było czego porównywać - różnice były bardzo wyraźne na korzyść podróbki SKY. Z Colorado też wyraźnie wygrał ale dystans nie był już tak duży - zagrał bardziej uporządkowanym dźwiękiem z trochę szczuplejszym dołem (w Colorado dół był też bardziej "sprężysty").

W przypadku pozostałych kabli, już nie było tak dobrze. Pomijając różnice związane z charakterem każdego z tych kabli, wybór lepszego był kwestią gustu słuchającego, chociaż patrząc na całość trzeba przyznać, że oryginały wprowadzały więcej dyscypliny i miały jednak lepiej zdefiniowaną scenę. Natomiast ta dziwna Valhalla zagrała zdecydowanie lepiej.

 

Co do reakcji znajomych (w tym 2 osoby z dobrze wyrobionym uchem i osłuchanych), nie wiedząc że to podróbka zdecydowanie twierdzili że to b.dobry kabel - z tym że nie byli skłonni zamieniać swoich.

 

A i to co najważniejsze, porównanie do oryginału - ten sam sposób grania z tym, że wszystkiego mniej. Najsłabszą stroną podróbki był dół pasma.

Przepinając kable w systemie bez najmniejszych wątpliwości bym wskazał kiedy gra oryginał a kiedy podróba, ale gdybym po dwóch dniach przerwy usłyszał podróbkę, to nie słuchając znanych mi utworów w swoim systemie i nie analizując dźwięku miałbym chyba problem.

 

I na koniec jeszcze jedno, o czym pisałem początkowo - żródło. Sytuacja którą opisałem dotyczy okresu wiosna/lato kiedy za źródło robił u mnie MF A1008 PRO. Po zmianie żródła na bardziej rozdzielcze (teraz są pliki) różnice są już b.wyraźne i nie ma wątpliwości które kable są lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez DBS-u nie słuchałem.

 

Przypomniałem sobie coś jeszcze - drążąc temat tych podróbek doczytałem się gdzieś opinii, że są nierówne - w zależności od serii grają inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jeszcze raz - kabel z aukcji to kabel produkcji china republic.

AQ SKY wystepuje w trzech wersjach rózniacych sie oplotem oraz systemem DBS. Chinczycy podrabiaja tylko jedną wersję - taką jak na aukcji z allegro.

 

chcecie 100% "oryginał"? To szukajcie kabli jak na foto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwróccie uwagę na oplot oraz system DBS, czyli kształt bateryjek oraz wtyków DBS.

 

AQ od chińczyka będzie giętki i mało sprężysty, ponieważ nie ma tak grubej izolacji jak "oryginał", aczkolwiek w środku również ma trzy żyły solid core ze srebra w rurkach teflonowych i co najważniejsze.... gra naprawdę bardzo dobrze.

 

W lutym ubiegłego roku połasiłem się na dwie pary AQ Sky które wisiały na audiogonie w bardzo okazyjnej cenie. Przyszła paczka, podłączyłęm interkonekty do sprzętu i cieszyłem się ponieważ zagrały lepiej niż kupiony w salonie Kimber KCAG [stosunkowo wysoki model Kimbera, przewodnik - srebro]. W październiku odwiedził mnie audiofil z Warszawy (notabene forumowicz) który oglądając mój system niemal od razu stwierdził, że moje kable to podróby. Zacząłem drążyć temat, czytać fora, pytać ludzi i koniec końców okazało się, że naprawdę grałem na chińskich interkonektach.

 

Jednak najlepsze jest to.. że gram na tych kablach nadal i niespecjalnie widzę alternatywę do akceptowalnego przeze mnie poziomu cenowego - 2kzł za kabel z drugiej ręki. Porównując jabłka z jabłkami - miałem w domu albedo flat gold, wspomnianego kimbera kcag, srebro sonus olivy oraz Argentum 6/4 oraz stos miedzianych kabli. Oddałem je bez żalu..

 

Mało się pisze o chinskich AQ sky prawda? A wiecie dlaczego? Bo to godzi w biznes... zarówno dystrybucji jak i potencjalnych świadomych kupujących. Bojaźń użytkowników przed "alternatywnym" źródłem zakupu to woda na młyn oficjalnej dystrybucji. Pomyślcie o tym..

 

@Elberoth

 

Mam znajomego któremu spodobał się chińsky Sky i zamówił sobie takiego. Kabel przyszedł w zsuwanej na sznurki aksamitnej torebce w kolorze bardzo ciemnego granatu. :)

 

 

ps. A na audiogonie burdel nie z tej ziemi, nawet goście z setkami komentarzy sprzedają kabelki które składały chińskie rączki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

"Jednak najlepsze jest to.. że gram na tych kablach nadal i niespecjalnie widzę alternatywę do akceptowalnego przeze mnie poziomu cenowego - 2kzł za kabel z drugiej ręki. Porównując jabłka z jabłkami - miałem w domu albedo flat gold, wspomnianego kimbera kcag, srebro sonus olivy oraz Argentum 6/4 oraz stos miedzianych kabli. Oddałem je bez żalu.."

-Ostatnio kupiłem Albedo Versus[nowa wersja z akrylowymi puszkami ] za 2kzł ,system mam dość przejrzysty [słuchawkowy ] i zapewniam że podróbka sky nie dorównuje Versusowi w rzadnym aspekcie.Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym SKY-iem chyba nie do końca jest tak, że to jest w 100% podróba. Amerykanie sami sobie strzelili w stopę bo, z tego co się doczytałem sam drut jest robiony w USA ale konfekcjonowany jest w Chinach, więc bardzo możliwe, że oryginalny drut wychodzi bokami po czym jest niezależnie konfekcjonowany gdzieś w "garażu" i od oryginału różni się izolacją, oplotem i wtykami. Jeszcze raz podkreśle charakter grania podróby jest praktycznie taki sam jak oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Versusa nie sluchalem , ale co kto lubi.. Ja ostatnimi czasy szukam glownie muzykalnosci i z wielu srebenych kabli wpasowal sie kondo oraz gietki sky.

 

VERSUS właśnie taki jest-muzykalny ,gładki i rozdzielczy....polecam posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał tylko zobaczyć miny zawodowych odróżniaczy na słuch podróbek od oryginałów,

kiedy po skończonej ekspertyzie porównawczej i autorytatywnym potwierdzeniu który jest który,

nagle by się okazało, że oba są dokładnie identyczne i pochodzą z tego samego źródła...

Nikomu nie przyszło do głowy, że większy wpływ na ocenę brzmienia ma cena i okoliczności zakupu

niż sam fakt czy kabel jest faktycznie oryginalny czy być może podrabiany? Szkoda...

To może na zakończenie jeszcze taka krótka historyjka, a mianowicie jakiś czas temu sam sprzedawałem dwie pary AQ SKY

jeden w pudełku z woreczkiem, ściereczką i czymś tam, a drugi goły tylko z woreczkiem. I co? I pstro.

Za oba dostałem w licytacji mniej więcej tyle samo, a propozycje zakupu na boku (poza allegro)

niewiele odbiegały od wylicytowanych ostatecznie kwot, obojętnie czy kabel był w pudełku czy luzem.

Takie to jest właśnie pitolenie o podróbkach i innych duperelach, a prawda jest taka, że każdy by chciał wydać 1.000PLN

i mieć nowy ze sklepu z fakturą, a najlepiej w zaklejonym fabrycznie pudełku z certyfikatem autentyczności,

a jak nie da rady za tyle kupić, to trzeba się czegoś czepić, najlepiej sprzedającego oszusta albo braku dowodu zakupu.

Jakby pudełko albo paragon były jakąkolwiek gwarancją tego, że sam kabel jest na 100% oryginalny,

bo pewnie też nikt nie wpadł na to, że oryginalny może sobie nadal tkwić w systemie sprzedającego,

a na aukcji leży ordynarna podróba w oryginalnym pudełku z oryginalnym woreczkiem i paragonem, ot detektywi...

No to ciekawe ilu sobie kupiło takie "oryginały" za nie wiadomo ile i jakie mają teraz miny,

a jeszcze ciekawsze jakie będą mieli miny, kiedy zechcą te "oryginały" sprzedać i dostaną tyle samo co za "podróby"

bo taka jest realna jego wartość na rynku wtórnym, a że ktoś tam woli sobie kupić gdzieś tam za dwa razy tyle,

żeby mieć jakąś tam pewność czegoś tam... nikt nikomu nie broni, tylko po co od razu psy wieszać na sprzedających w normalnych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prawda jest taka, że każdy by chciał wydać 1.000PLN i mieć nowy ze sklepu z fakturą, a najlepiej w zaklejonym fabrycznie pudełku z certyfikatem autentyczności

 

Normalne - Polska.

 

Dla porównania, ja swoje 4 IC sky sprzedałem za ok 4500zł (odcinki 1,5m) i 3500zł (odcinki 1m).

 

Jeżeli kabel kosztuje 8000zł w sklepie (odcinek 1m) to wiadomo, że nikt rozsądnie myślący takiego kabla nie sprzeda za 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko, czy to podróba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aa... i jeszcze jedno, czy były wersje tego kabla bez systemu bateryjkowego? Pytam bo pewien sklep wypożyczył mi taki kabelek bez prądu i kabelek nawet fajnie gada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było. To co masz w linku to podróba.

 

Jak chcesz, to mój znajomy może będzie sprzedawał jedną parę z tych swoich o których pisałem powyżej (te które kiedyś kupił ode mnie) - ale cena oczywiście będzie inna - 3kzł za parę 1m i 4k za 1.5m (czyli dokładnie 1/3 detalu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróby też są dobre :D...zresztą mam DIY grający jak oryginał....za oryginały Paratulla dostał ok. 1500 zł /1 m. Kable to kolejna hucpa :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... czyli podróbę testuję, ale ta podróba bez DBS jest wybitna... i nie wiem co robić...

 

95% tego co na Allegro to podroby ... niestety. Możliwe ze ten podrobiony kabel jakoś gra (w końcu prąd przewodzi ;]) więc jeżeli uważasz ze gra lepiej niż inne oryginalne kable w podobnych pieniądzach, to zawsze możesz kupić. Tyle ze nie jest to AQ Sky, tak w ogóle to nie bardzo wiadomo co to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% tego co na Allegro to podroby ... niestety. Możliwe ze ten podrobiony kabel jakoś gra (w końcu prąd przewodzi ;]) więc jeżeli uważasz ze gra lepiej niż inne oryginalne kable w podobnych pieniądzach, to zawsze możesz kupić. Tyle ze nie jest to AQ Sky, tak w ogóle to nie bardzo wiadomo co to jest.

Fakt jest faktem że nie porównywałem bezpośrednio z orginałem, ale w stosunku do mojego sonusa olivy to jest przepaść na korzyść podróby AQ SKY bez DBS.

Nie twierdze, że gra lepiej od orginału bo orginału nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest faktem że nie porównywałem bezpośrednio z orginałem, ale w stosunku do mojego sonusa olivy to jest przepaść na korzyść podróby AQ SKY bez DBS.

Nie twierdze, że gra lepiej od orginału bo orginału nie słyszałem.

Jeśli jest wykonany ze srebra monokrystalicznego i na dodatek jest to podróba geometrii AQ to się nie dziwię, że po prostu dobrze "gra"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

AQ Sky z Top Hifi ma napis na pudełku, że kable są made in China, ale zaprojektowane i składane niby w USA :-) Wstydziliby się ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie róznicę w prążkacha na kablach AQ RCA  z linku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i na zdjęciu mojego AQ XLR - są zupełnie w drugą stronę!

post-33327-0-08324900-1346611790_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Alasdair Patrick z Audioquesta odpisal: "They look genuine to me"

 

Podoba mi się facet :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQ Sky z Top Hifi ma napis na pudełku, że kable są made in China, ale zaprojektowane i składane niby w USA :-) Wstydziliby się ;-)

Także kiedyś kupowałem A.Q. w Top HiFi, i to samo Made in China,(na opakowaniu naklejka AudioKlan).

To chyba orginały, z Chin??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także kiedyś kupowałem A.Q. w Top HiFi, i to samo Made in China,(na opakowaniu naklejka AudioKlan).

To chyba orginały, z Chin??

Drut jest chiński, a niby zaprojektowane i składane w USA, tak dokładnie wynika z pudełka, ale jaka jest prawda to tylko w Chinach pewnie wiedzą :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo kabli robi się w Chinach, Oryginały nawet Tary Labs czy MIT-a, szczególnie te niższe i średnie serie to tłuką w Chinach.

Takie mamy czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedż i srebro "robi się" w Polsce ,potem trafia to do Chin gdzie produkuje się kable ,oczywiście wg projektów japońców,amerykanów czy europejczyków bo chińczycy sami nie potrafią a potem znowu do Polski w odpowiedniej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AUQ produkowanych w Chinach jest tak.Wszelkie druty oraz pół produkty na dielektryki przylatuje z USA. Na miejscu w Chinach jest to montowane w jedną całość(gotowy kabel).Chińskie "podróby" to są kable zrobione z miejscowych surowców na wzór tego co składają dla Amerykanów. Więc można zapomnieć o PSC,PSC+,teflonie itp.Widziałem kilka takich kabli "podrób chińskich" w środku już nie były podobne do AUQ oryginalnych składanych w Chinach.Tylko z zewnątrz są bardzo podobne.O dźwięku nie wspominając.Tak wiec AUQ to made in china z surowców made in USA. A podróby to made in china razy dwa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słuchał ktoś wersji Audioquest K2. Na forum totalna cisza na temat tego srebrnego kabla. W necie też wiele nie znalazłem. Wyjściowo drogi ale jaki poziom reprezentuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słuchał ktoś wersji Audioquest K2. Na forum totalna cisza na temat tego srebrnego kabla. W necie też wiele nie znalazłem. Wyjściowo drogi ale jaki poziom reprezentuje?

 

Mam taki kabel.

Jak potrzebujesz rosjaśnienia i większej przejrzystości to rewelacją. Świetnie kontrolowany bas i piękny środek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.