Skocz do zawartości
IGNORED

Audioquest SKY


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ oczywiście i to bez dwóch zdań, tyle że prawdziwa podróba jest rozpoznawalna dla nawet laika i to po ciemku,

a to o czym tu gadamy, te nieszczęsne kable, to jest klasyczne polowanie z nagonką i straszenie dzieci czarną wołgą.

Nie kupisz za dwa razy więcej niż zwykle chodzą, to dostaniesz nędzną podróbę, która gra gorzej od mokrej sznurówki...

Zero jakichkolwiek wiarygodnych dowodów, tylko powtarzanie zasłyszanych opowieści i snucie chorych domysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem aq sky na ebay za 149 $ takie jak poniżej wiedząc, że są na 99.99%podróbkami. Po tygodniu paczka z Hongkongu. W środku to co widać poniżej. Kable oczywiście nie grzechoczą :) z tym się liczyłem. Ale całkowicie zaskoczyło mnie to, że do plastikowych pudełek 72 dbs nie da się załadować naszych małych paluszków (są za duże o około 2 mm w stosunku do wymiaru tych plastikowych pudełek). Bateryjek nie da się założyć nawet na siłę. Jest to więc 100% podróbka i to bardzo nieudolnie wykonana. No chyba, że w Hongkongu są produkowane mniejsze baterie :).

 

EnergizerAAA1000mAh.jpg

 

$T2eC16hHJHwE9n8ikLyeBRTpu6l)iw~~60_32.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paluszki mają 1.5V a tam trzeba minimum 36V jak w starszych modelach a najlepiej 72V, a takie malutkie paluszki 12V do pilotów nie wejdą jak by wstawić kilka sztuk szeregowo? Jak możesz to zrób zdjęcie bo teraz to ten kabel nie ma prawidłowego ekranowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem aq sky na ebay za 149 $ takie jak poniżej wiedząc, że są na 99.99%podróbkami. Po tygodniu paczka z Hongkongu. W środku to co widać poniżej. Kable oczywiście nie grzechoczą :) z tym się liczyłem. Ale całkowicie zaskoczyło mnie to, że do plastikowych pudełek 72 dbs nie da się załadować naszych małych paluszków (są za duże o około 2 mm w stosunku do wymiaru tych plastikowych pudełek). Bateryjek nie da się założyć nawet na siłę. Jest to więc 100% podróbka i to bardzo nieudolnie wykonana. No chyba, że w Hongkongu są produkowane mniejsze baterie :).

 

 

Wygląda na to, że jednak to nie jest ta sama taśma produkcyjna, co w przypadku oryginalnych AQ Sky :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłem baterię 23A i jest tylko ułamek milimetra cieńsza od paluszka AAA, za to powinny pasować baterie 27A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest 2 mm cieńsza i trzeba 6szt na kanał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo... jak takich mamy specjalistów, to powoli przestaje mnie dziwić, dlaczego 98% używek w obiegu, to "podróbki" :)

 

W sąsiednim wątku właśnie przeczytałem, żeby absolutnie pod żadnym pozorem nie kupować na allegro słuchawek.

Dlaczego? Bo tam same podróbki sprzedają. A skąd wiadomo, że to podróbki? No jak to skąd,

skoro te same AKG kosztują w sklepie 1.700zł a na allegro 1.200zł to na 100% podróbki, no bo skąd taka cena...

I tak właśnie powstają zabobony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantulla ale ten sky to 100% podróbka. A i gra do duuuuuuuu..y. Do taniego acrolinka którego mam nawet nie podskoczy. Dźwięk zrobił się syczący, połowa basu ulotniła się dźwięk odchudzony i zero tego czegoś co nie pozwala oderwać się od słuchania. Słowem pierwsze wrażenie in minus. I nie podzielam opini że ta podróbka nie ma sobie równych w przedziale do 2000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw mu baterie i daj się wygrzać, na pewno bardzo się poprawi a jak bardzo to mógł byś kiedyś napisać. Wczoraj zrobiłem sieciówkę i pierwsze wrażenie było jak bym słuchał mp3 a nie gęstego formatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem tego ala skya na kilku dobrze znanych mi utworach plus minus 2 godz. i nie wytrzymałem .Powrót do acrolinka to jak powrót z piekła do nieba. Nie uwierzyłbym jak kawałek kabelka może zepsuć przyjemność słuchania muzyki. Brrrr. Makgajwer baterie były wstawione 12 x 12 v 24A Energizer i podłączone. Generalnie system DBS służy temu by kabelki od razu pracowały tak jak inne po wygrzaniu. Producent podaje ze od razu po zakupie i podłączeniu powinny grać max na co je stać. W chwili obecnej nie jestem w stanie słuchać muzyki z tych kabli. Zostały wpięte w drugi system i dam im jeszcze jedną szanse za 3 tyg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż padłem ofiarą tego forum :). Ktoś tu napisał, że nie mają konkurencji do 2000pln ... Ja raczej bym się przychylał do 200pln. Wyszło, że to czeski błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja przestrzegałem przed wszelkimi podróbami. Ale tu na forum wielu jest różniej maści handlarzy szrotem w tym podróbkami kabli.

I wypisują różne bzdury żeby sprzedać te swoje "produkty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

No cóż padłem ofiarą tego forum :). Ktoś tu napisał, że nie mają konkurencji do 2000pln ... Ja raczej bym się przychylał do 200pln. Wyszło, że to czeski błąd.

Ale masz jaja,że by to publicznie przyznać i za to kolejeczka ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No cóż padłem ofiarą tego forum :). Ktoś tu napisał, że nie mają konkurencji do 2000pln ... Ja raczej bym się przychylał do 200pln. Wyszło, że to czeski błąd. "

 

 

Nie padłeś ofiara tego forum tylko Parantulli!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie padłeś ofiara tego forum tylko Parantulli!

 

 

A to prawda! Pamiętam jak wypisywał brednie na temat podróbek Sky-a itd i to mogło naprowadzić łatwowiernego człowieka na taki szajs. To powinno być nauczką by nie sugerować się tym do Parantulla wypisuje bo efekty widać powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham swojego SKY bez DBS.Podroba nawet z bateriami nie ma nic wspólnego z moim kablem.

Kolega który po tym jak poznał mojego SKY kupił właśnie taki "oryginał" teraz za każdym razem jak rozmawiamy pyta się mnie czy nie chce go mu odsprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Wiedziałem co kupuje i czego można się spodziewać. Na biednego nie trafiło :). Powiedzmy, że to mój taki mały wkład w tępieniu pewnych orginalnych ,,PRAWD i zabobonów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.