Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator DAC


Marcin_gps

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, litosci. Za bardzo sie podgrzewacie wzajemnie.

Lampizacje sa fajne i ciekawe i smieszne i wesole. Nie ma to sie jednak nijak do DAC Generation2. To jest owoc 2 lat ciezkiej pracy i jest to powazny klocek. Nie ma juz wiszacych kabli ani balaganu ani niczego takiego. JEST PO PROSTU ZOPTYMALIZOWANY DO BOLU> w rzeczy samej - mie ma zadnych przewodow - wszystko jest point to point. A co do Krella - posluchajcie - jak na taniutkiego VRDSa z tranzystorami gra olsniewajaco pieknie. Naprawde. Kto z Was zrobil nowa plytke z setka dacow do porownania niech pierwszy rzuci kamien ... Wyrzucilem do kosza ponad 100 plytek aby wreszcie wpasc na ta najlepsza i cos wiem o cyfrze. To jest zwierze analogowe - gra inaczej w zaleznosci od 30tu parametrow okolodacowych. To jest meka Panska aby zrobic z DACa high end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Deus ex machina?

 

Z wielką i przychylną sympatią patrzę (i czytam) na to co robi Kolega Łukasz. Gratuluję inwencji, umiejętności i wytrawłości. Życzę powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - mie ma zadnych przewodow - wszystko jest point to point.

 

To możliwe? Jak dla mnie to sprzeczność wewnętrzna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁukaszF, jeśli to rzeczywiście własna płytka to zwracam honor. Ale na zdjęciach jest to w dość dużym kontraście z bałaganem wokół lamp i wyjścia sygnału, ten dac bardziej wygląda na DIY niż gotowy produkt. Śledzę Twoje poczynania z zainteresowaniem - ale wybacz krytykę: o każdym swoim odkryciu piszesz że to rewelacja najlepsza na świecie żeby za parę miesięcy że stwierdzić że jest to be i dopiero to najnowsze urządzenie jest rewelacyjne. Dzięki temu jak dla mnie - każda Twoje kolejne doniesienie o odkryciu dźwiękowej Ameryki jest coraz mniej wiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze mnie z kims mylisz. Zabawa w lampizacje to ciekawe hobby i nie widze niczego zdroznego w pisaniu co pol roku ze cos jeszcze fajniejszego wpadlo mi w rece. A niby co ? mialbym najpierw przez 10 lat przerzucic wszystkie drogie klocki swiata w domowym zaciszu i w tajemnicy a na koncu jednym zdaniem wydac WERDYKT ? A niby dlaczego ? Tak samo co jakis czas odkrywam nowe knajpy, nowe wina, nowe ksiazki i filmy i zawsze moj zachwyt jest szczery.

Kazdy inny czlowiek ma prawo pozostac przy swojej jednej opinii na zawsze i sie jej trzymac. Wydawalo mi sie, ze jezeli jestem szczery i po roku z Grundigiem przyznaje ze jednak Naim jest lepszy i potrafie o tym pisac to to ZWIEKSZA moja wiarygodnosc a nie zmniejsza. Zreszta nie zalezy mi na byciu wiarygodnym dla wszystkich - Mozna zawsze sie trzymac Listy Rekomendacji Stereophila i kupowac u Jasika. Ten to jest wiarygodny. Od 20 lat twierdzi, ze tylko sonus faber z Gryphonem to high end a cala reszta to idioci.

Zamierzam do konca zycia co pol roku odkrywac nowe niespodziewane sposoby na odtwarzanie muzyki i zupelnie ale to zupelnie nie bede zalowal, ze kiedys lubilem inne.

A zeby bylo scisle - NIGDY nie mowie ze poprzednie moje faworyty sa BE. Mowie tylko, ze nowsze podobaja mi sie jeszcze bardziej, a to wielka roznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszF=>

DAC Generation2 miałem przyjemność słuchać parę dni temu u siebie w domku i nadal jestem pod wrażeniem, wprawdzie nie powiem jednoznacznie ,ze pobiło mojego przerabianego-modyfikowanego wielokrotnie Satha (ostatnia modyfikacja to dławiki w zasilaniu;-).

Poziom DACów podobny ,reszta to kwestia gustów, gdyby było inaczej to już bym zamawiał DAC Generation2 ;-)

Ale jak już pisałem DAC Generation2 ma jedna zaletę która mnie kusi - fakt ,że czyta gęste formaty,

czyli do Squeezeboxa T. czy innego serwera jak znalazł !

 

Dlaczego w DAC Generation2 są tak słabo dopracowane wyjścia ,RCA zawodzi !

Przecież XLR nie każdy ma , a TosLink brak ;-( ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 23 Lip 2010, 10:31

 

>Śledzę Twoje poczynania z zainteresowaniem - ale wybacz krytykę: o każdym swoim

>odkryciu piszesz że to rewelacja najlepsza na świecie żeby za parę miesięcy że stwierdzić że jest to

>be i dopiero to najnowsze urządzenie jest rewelacyjne. Dzięki temu jak dla mnie - każda Twoje

>kolejne doniesienie o odkryciu dźwiękowej Ameryki jest coraz mniej wiarygodne.

 

Tutaj moim zdaniem Łukasz ma rację - im więcej, lepszych rzeczy słuchasz, tym twoje 'audiofilskie horyzonty' się bardziej poszerzają, i rzeczy które jeszcze niedawno wydawały ci się naj, naj, okazują się mieć niedociągnięcia, z istnienia których nie zdawałeś sobie dotąd sprawy.

 

Myślę, że wielu z nas tak ma. Taka audiofilska edukacja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszF

Z checia porownalbym Twoja konstrukcje DAC-a z tymi co posiadam w swoim systemie-jesli bedzie

naprawde dobrze[tylko ocena brzmienia]-to opiszemy to w watku-jestem w stanie nawet kupic,bez

mozliwosci sklonowania i odstapienia schematu postronnym.Prosze o wiadomosc na pw.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"About my dac

This is not merely a n electronic product. It is not another high end DAC. This is in my opinion a masterpiece, my lifetime achievement. Beginning from Generation 2 announced in late june 2010 - I am prepared to challenge all the word’s best dacs including the top brands - Goldmund, dCS, Audio-Note, Wadia, Jadis, Esoteric, etc."

Odważnie. A słuchałeś tej konkurencji? Porównywałeś? Czy wiesz co piszesz i czym się chwalisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

>Myślę, że wielu z nas tak ma. Taka audiofilska edukacja :-)

 

Elb, właśnie o tym mówię. Bo czym jest taka edukacja? Czyż nie zbliżaniem się do wzorca muzyki na żywo? Nie krytykuję postępującego doświadczenia Łukasza bo sam z zainteresowaniem je śledzę, ale sposób komunikacji jest mało wiarygodny, zwłaszcza dla kogoś kto chce sprzedawać swoją wiedzę i doświadczenie na rynku. Zbyt mocno przypomina mi to reklamy proszków do prania gdzie producent udowadnia że każdy "nowy" model proszku powoduje że biel jest jeszcze bielsza... Może jakieś audiofilskie szkolenie PR-owe jest potrzebne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb=>

Przecież te dywagacje są delikatnie mówiąc dziwne, wystarczy posłuchać i samemu wyrobić sobie opinię ;-)

 

arek67=>

"A słuchałeś tej konkurencji? Porównywałeś? Czy wiesz co piszesz i czym się chwalisz?"

 

Idę z tobą o zakład ,że Ł.Fikus nie ma zielonego pojęcia, o czym niezbicie świadczą wszystkie jego dotychczasowy dokonania i wypowiedzi,od razu widać ,że facet jest zielony, ze wyrwał się jak Filip z konopi i to pewnie jeszcze z tych Indyjskich,to kompletny laik ..... ;-) ;-)

 

A tak poważnie ;

Z dwoma klockami z twojej listy ja miałem przyjemność i powiem tak, zero kompleksów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 23 Lip 2010, 13:37

>Przecież te dywagacje są delikatnie mówiąc dziwne,

 

Wręcz przeciwnie, na tym polega konstruktywna krytyka. Łukaszowi F. oczywiście życzę jak najlepiej: na naszym rynku brakuje dobrych daców, a zagadnienie jest niełatwe i producenci kostek D/A wcale tego nie ułatwiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb=>

Całkowicie się zgadzam z tobą ,ale żeby w ogóle mówić o krytyce trzeba znać urządzenie - musisz przyznać ,że trudno coś krytykować jak się tego nie słyszało ;-)

Sam krytykuje najnowszego DACa fikusa za te jego chimerycznie działające RCA i brak optycznego.

Co do klocka....no właśnie gdybyś go słuchał to moglibyśmy temat rozwinąć ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, teraz popatrzyłem do O mnie arka67. Też bym był zgryźliwy i sfrustrowany po wydaniu 20kzł na coś takiego jak Accu DP500. Dla mnie to sprzęt, który ma dźwięk ogólnie niedorobiony. Brakuje mu spory kawałek do DP600, a do DP700 jeszcze większy. Takie granie można mieć za kilka patyków nie wchodząc w DIY. DP500 słuchałem ze sporo lepszego wzmacniacza słuchawkowego na lampach niż z arkowego O mnie. Bezpośrednio na Grado GS1000 i przez końcówkę Croft Polestar na AKG K1000.

Porównywałem też na podobnej klasy sprzęcie DACa DIY do Accu DC801, dla sprawiedliwości obydwa grały z DP800. Nie usłyszałem istotnej, znamiennej, czy jak by to tam nazwał, różnicy w jakości dźwięku. Przy okazji dowiedziałem się też, że przy tak zacnym napędzie nie ma znaczenia czy kabel cyfrowy to Fadel Art Reference czy Prolink do TV kablowej cięty z metra na wtyczkach Neutrik-Rean. To tak a propos mułowatości Belkina. Ich optyk PURE|AV to najlepszy kabel Toslink z jakim miałem do czynienia, choć hi-endów nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"That DAC is so good, I decided to step down from my CEO function in the Polish branch of the multicorporation and embrace my dac full time - 24/7 (it is in fact a 19/7 job)"

Dobre. No nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym złego. Jest pewny swego, więc chyba wie co mówi. A Łukasz już dosyć długo szefował w tej firmie, więc decyzja pewnie nie była łatwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby tylko nie ucierpiał finansowo. szczerze życzę Łukaszowi powodzenia w realizacji tej decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszF,

 

Skoro przerobiłeś tyle DACów to uprzejmie proszę o krótką odpowiedź na następujące pytania :

 

-Jaki masz stosunek do takich wynalazków jak filtry cyfrowe, oversampling i asynchroniczny upsampling ?

 

-Czy wzorcowych odtwarzaczy należy szukać raczej wśród konstrukcji NOS czy wśród konstrukcji które jakoś przetwarzają sygnał cyfrowy ( np. upsampling asynchroniczny ) ?

 

-Czy uważasz, że w budowie odtwarzaczy CD dokonał się postęp w ciągu ostatnich 20 lat , jeżeli tak

to w czym sie ten postęp przejawia od strony technicznej ?

 

-Czy budowa przetwornika ( wielobitowy, kilkubitowy, jednobitowy ) ma wpływ na jakość brzmienia i który jest najlepszy ?

 

pozdr.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na konstrukcje non-oversampling historycznie wzięła się z przerabiania starych Philipsów na TDA1541. Ktoś zauważył że wywalenie filtra SAA7220 daje słyszalną poprawę, i lawina ruszyła. A prawda jest taka, że filtr SAA7220 jest po prostu kiepski, i jego stosowanie przynosi więcej szkody niż pożytku.

O problemach jakie przynosi tryb non-oversampling proszę czytać tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUX,

 

Odwiedź lepiej stronę Łukasza, będziesz miał co czytać i znajdziesz wyczerpującą odpowiedź na swoje pytania.

 

Rambo,

Dlaczego ma ucierpieć? Jeśli jest taki dobry, to klienci się znajdą. Sam chętnie wypróbuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.