Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator DAC


Marcin_gps

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Lampizator DAC przybrał ostateczny kształt. Zanim został "domknięty", dając upust swojej ciekawości audiofilskiej, spróbowałem zakładać na jego lampy różne gumki itp. Skończyło się tym, że na lampach sterujących są teflonowe pierścienie Svalandera, gdyż ma to istotnie korzystny wpływ na klarowność, porządek sceny oraz dyscyplinę basu. Natomiast próby nakładania czegokolwiek na lampę w zasilaniu (gumki, Svalandery) - zawsze przymulały dźwięk. Efekt był "in minus". DAC ma dwa dwa wejścia cyfrowe - RCA i XLR. Ze wszystkich prób wychodzi mi, że na XLR gra lepiej (czyściej, szybciej itp). Spróbowałem wielu kabli XLR i skończyłem na kablu za około 200 zł - Supra DAC. Korzystnie na dźwięk wpłynęło także zainstalowanie srebrnych gniazd RCA (łączących DACA ze wzmakiem) oraz sieciowego dużego gniazda Furutecha. No i bezpiecznik Furutecha. Co to dało? Jest więcej szczegółów, wybrzmień, lepsza kontrola basu. DACA przetestowałam na kilku sieciówkach: Ansae Muluc, Nordost Shiva, Sonus Oliva, zwykły kabel komputerowy, dwa kable DIY. Konkluzja jest taka, że jest - moim zdaniem - bardzo wrażliwy na zasilanie. Zdecydowanie woli być zasilany na przykład z listwy Ansae, niż ze zwykłego gniazda w ścianie. Nie "gryzie się" jeśli jest na jednej listwie razem z transportem. To jest dla mnie nowe doświadczenie, gdyż np. CD (transport) nie lubi grać na jednej listwie zasilającej ze wzmakiem. Kwestia sieciówki jest oczywiście sprawą gustu - jeden woli ciepło, drugi .... szczegółowo itp. Nie ciągnę zatem wątku. Podsumowując: DAC jest szybki, przejrzysty, lokalizacja i przestrzeń - super. Poprzez dobór sieciówki dźwięk daje się "kształtować". Gram nim na dwóch transportach: CEC TL51X oraz Shanling CD 300. Powyższe opinie formułowane są zatem w oparciu o te dwa transporty. CEC jest po modyfikacji przez Fikusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspominałem, sprawdzałem w swoim systemie ale też u GutekBulla cztery DACE: dwa Gutka (Satch i ten drugi), McGyvera oraz Lampizatora. Lampizator przypadł mi do gustu za przejrzystość i neutralność oraz szybkość. Ci co wolą dużo "barwy" - wybraliby Satcha albo McGyvera. Porównanie z samym Shanlingiem nie ma chyba sensu. Za dużo zmiennych - gdyż gra "parka" - DAC + transport. Zbieram myśli na wpis do wątku o CECu - ale to za chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachu7012=>

Ostatnio zmieniałem w Satchu kondensatory w zasilaniu i uzyskałem taka przejrzystość ,szczegółowość-bardzo neutralny dźwięk - zabiłby twojego DACa ;-) - ale nie w moim guście i szybko wróciłem do barwy ,wybrzmień i smaczków, chyba się starzeję ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachu7012, 18 Sie 2010, 13:29

 

>Jak już wcześniej wspominałem, sprawdzałem w swoim systemie ale też u GutekBulla cztery DACE: dwa

>Gutka (Satch i ten drugi), McGyvera oraz Lampizatora. Lampizator przypadł mi do gustu za

>przejrzystość i neutralność oraz szybkość. Ci co wolą dużo "barwy" - wybraliby Satcha albo McGyvera.

>Porównanie z samym Shanlingiem nie ma chyba sensu. Za dużo zmiennych - gdyż gra "parka" - DAC +

>transport. Zbieram myśli na wpis do wątku o CECu - ale to za chwilę.

 

Piszesz o Lampizator DAC gen 2, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny - są na stronie Fikusa - niestety.

Co do wersji - jest to wersja najnowsza, "świeżutka".

Gutek: też zastanawiam się, czy nie przesadziłem z "przejrzystością" w tym sensie, że gram DACEM i CECem na srebrnych sieciówkach. Jak na razie bardzo mi się to podoba. Zasadniczo o to szło. Jest w systemie jeszcze drugie źródło - Shanling - skonfigurowany bardziej pod "mięso"/barwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do ceny - są na stronie Fikusa - niestety.

 

jak on mogl! ceny przeciez podaje sie na PW!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachu7012=>

Wpadnij do mnie to się zdziwisz jak się wygrzał dławik w zasilaniu Satcha i co się zrobiło z dźwiękiem - siedzę godzinami i słucham i od fotela nie mogę się oderwać - płyt nie poznaje ;-)

W drugim DACu na 1543 zmieniłem lampy z 182 na Ruskie 6n1p za .......... 5zł i gra inaczej ,

bardziej dynamicznie choć nie stracił barwy. Jednak 1541 i 1543 to dwa różne światy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie ze Pan Lampizator ma oficjalnego dystrybutora-to taka ciekawostka.

Wiem stad,ze mi sie sam przedstawil wspominajac o w/w urzadzeniu,ktorego sluchalem razem z kilkoma

innymi dacami-tymi oslawionymi i napisze prawde-dac McGyvera naprawde lepiej brzmial od

najnowszej konstrukcji lampizatora,byl jeszcze drugi dac,ktory spisywal sie wcale nie gorzej niz

dac McGyvera-to tez dac forumowicza.Zdjecia tez posiadam,lecz zostawie dla siebie,bo nie chce robic

nikomu reklamy ani antyreklamy-wypowiedzialem sie po prostu tylko uczciwie,nic wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary audiofilu to bardzo miłe co piszesz. Jestem pewien że jest to obiektywna wypowiedź, biorąc pod uwagę wasze spory na forum z MG. Oczywiście każdy na swój sposób odbiera brzmienie sprzętu ale w końcu są jakieś wspólne cechy w tym wszystkim. Ja muszę też pochwalić konstrukcję MG w końcu sam jestem szczęśliwym posiadaczem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję również. DAC McGyvera to najlepszy DAC jaki słyszałem do tej pory. Nie słyszałem zbyt wiele, ale troche tak i z różnych przedziałów. Dźwięk w DACu MG jest wyjątkowo nasycony, bardzo, bardzo przyjemny. Wręcz rysuje obrazy instrumentów, można by rzec w kolorach (czarny muzyk, złota trąbka). Tak, tak - tak to właśnie odebrałem. Jednak niektórym purystom mogą się nie spodobać. Bo na moje uszy DAC MG jest bardzo przyjemny, ale nie jest przejrzysty ani naturalny (swojej topowej kategori). Zaznaczam, że słyszałem jeszcze wersję z trafolami. Chyba, że na przedostatnim spotkaniu była już bez traf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i odsłuchałem tego DAC Lampizatora. Myślę, że lepiej będzie jak powstrzymam się ze swoją recenzją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barmanekm, na spotkaniu u Rocha słuchałeś starej wersji DACa, i jeszcze z lampami Mullarda które docieplają i domulają (taki mały ukłon w stronę Rocha z tymi Mullardami). Ja wolę Siemensy które nie gubią detalu i nie rozmydlają precyzji. Od końca maja jest już nowa wersja DACa, z inną analogówką, bez traf i z pewnymi znaczącymi zmianami w obwodach cyfrowych. I tej ostatniej wersji słuchał Stary Audiofil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się przysłucham. Ja u Rocha byłem ostatnio jak był ten gramofon DIY i Tripath gagacka. Wtedy jeszcze był z trafolami? Zresztą nie istotne bo i tak się za bardzo nie wsłuchiwałem - udzielił mi się bardziej imprezowy klimat a skupiałem się na gramiaku DIT i AC/DC Back In Black w chyba najfajniejszej wersji jakiej słuchałem (tym razem chyba na gramiaku rocha) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Słuchałem Lampizatora model 4 w torze u bazodruta. Porównywaliśmy najpierw odtwarzacz cd Audio Note 1 upgrade do dac Audio Note 2 upgrade. Różnice znaczące. Potem dac 2 AN kontra Lampizator 4. Różnica zdecydowanie korzystniejsza w drugim porównaniu na plus dla Lampizatura, niż w pierwszym na plus dla dac AN w porównaniu do cd AN.

Kosmos ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

"Gorąca" recenzja Lampizator Level 4 DAC na stronach Stereomojo.com:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Bardzo lubię tę stronę z recenzjami.

post-17176-0-75683800-1320304897_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

No i z DIY za 1500 Euro zrobil sie nam DIY za 4300 Euro? Rozumiem, ze level 5 to juz koniec wszechswiata? No to moze przeniesiemy watek do zakladki Hi-End i Sly30 tym cudem sie zainteresuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Fikus poważnie myśli o sprzedawaniu tego za granicę, powinien MOCNO popracować nad jakością wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnoszę się do brzmienia, bo osobiście nie słuchałem. Czytałem recenzję na stereomojo i na forach - wszyscy bardzo chwalą.

 

Natomiast jakość wykonania obudowy, w porównaniu nie tylko do uznanych marek jak dCS, ale nawet takich nowicjuszy jak Calyx czy Aurender, jest po prostu tragiczna.

 

Oczywiście rozumiem że istnieje pewna grupa ludzi której taki garażowy look nie przeszkadza, dlatego też napisałem że trzeba nad tym popracować o ile myśli się o szerszej dystrybucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam czepiasz się szczegółów. Lampizator DAC na żywo nie wygląda źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu również chwalą :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie do dCsa czy Calyxa jest trochę fair - to produkty masowe, a Lampizator jeszcze nie. Bez wątpienia juz sporo zostało zrobione w kwestii estetyki wykonania, skutkiem czego Lampizator ma front, któremu nic nie można zarzucić (grafitowy mi się wręcz podoba, acz to oczywiście rzecz gustu), a przecież jak DAC stoi na półce i go słuchasz to niczego więcej nie oglądasz. No i pan Fikus sprzedaje niemal wyłacznie poza Polską - nikt jakoś za bardzo nie narzeka, że brzydkie, czy niestaranie wykonane. Jest to jeden z tych produktów, których zaletą ma być to, że nie są masówką, że wyglądają niemal jak ręczna robota - taka estetyka (do mnie przemawiająca). Nie jestem w stanie zweryfikować stwierdzenia, że firma ma już praktycznie rzecz biorąc sprzedaną całą produkcję do końca tego roku, ale w sumie dlaczego pan Łukasz miałby mówić nieprawdę - to prawdziwy człowiek z pasją a nie marketingowiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Cennik i marketing kolegi Fikusa w znacznej mierze odnosi się do klienteli AN do której jest skierowany.

W AN za 16 tyś dostajesz dopiero wersję DAC 2.1 Signature, a gdzie reszta cennika AN?

U Fikusa za 15 tyś masz full wypas ... więc jest dużo taniej i z tej perspektywy to tani DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma cena do mozliwosci innych DACow w tej cenie, wlaczajac DIY? Bo narazie w tych reckach Lampizator wygrywa ale nie zeby byl zdecydowanie lepszy a cena jednak zdecydowanie wyzsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.