Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz av 5.1


jerzy_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie podałeś zakresu cenowego, tak więc rozumiem no limits;-)

Podaję tylko typy które miałem i przez dłuższy czas użytkowałem:

DENON AVC-A1 XVA

DENON AVC-A11 XVA

Obydwa Denony radziły sobie bardzo dobrze w stereo a AVC-A1XVA bez problemów napedzał w bi-ampingu trudne kolumny Magnepana. Obecnie jeszcze posiadam (wystawione na sprzedaż) dzielony wzmacniacz NAD z serii Masters: końcówka NAD M25 i preamp NAD M15. Moim zdaniem lepiej niż ze zintegrowanych denonów choć cena w przypadku tego pierwszego Denona porównywalna. Według mnie idealny kompromis pomiędzy stereo a kinem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej pomyśleć o amplitunerze z dobrym wyjściem pre-out oraz zewnętrznej końcówce mocy ?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

poprawnie grają wysokie modele Yamahy, 7.1 , ustawiasz w opcjach żeby fronty były zasilane z 2 końcówek na kanał (biamping) i jest poprawnie, ale musisz mieć wysoki model model niekoniecznie najnowszy byle wydajny prądowo ( w dokumentacji tech im większy pobór prądu tym lepiej , nie mylić z mocą wyjściową)

Jeśli chcesz mieć dobre stereo to kup wzmacniacz stereofoniczny np: Rotela

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Q21

Tylko traf teraz na dobry Pre-out w ampli :-) Najczęściej posiadają go tylko wysokie modele i to w dodatku te starsze. Miałem ostatnio możliwość słuchania końcówki Rotela podpiętej do ampli Harmana AVR 255 i było tragicznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe wyjście pre-out posiadają amplitunery Denon (od modelu AVR-2311 w góre), możesz także zwrócić uwagę na najnowszy amplituner Cambridge Audio a także Acram (np. AVR 500).HK niestety posiada bardzo kiepskie wyjście pre-out.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podales ceny ani czy sprzet ma byc nowy/uzywany/posidac kodeki dzwieku HD. W takich kolicznosciach proponuje procesor Rotel/Proceed/Arcam + koncowka mocy Rotel. Uzywane mozna dostac za kwote odpowiadaca amplitunerowi klasy Yamaha RX-V3900 czy Onkyo 1007.

 

Sam ostatnio napalilem sie na koncowke mocy Rotel RMB-1565 z uwagi na maly pobor pradu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gyn, 1 Sie 2010, 10:14

 

>Mam Denona AVR-1400 i jestem zadowolony-całkiem fajny naturalny i wielobarwny dżwięk.

 

Oj avr 1400 może najgorszy nie jest ale żeby go nazwać wielobarwnym i naturalnym to chyba przesada. ;) Wiem bo posiadałem jakieś 10 lat temu. Grał on u mnie z kilkoma zestawami kolumn i jedyne z jakimi się sprawdził to Paradigm mini monitor. Z alr jordan entry 2m zagrać nie chciał w ogóle a z Eltax liberty 3+ było tak sobie. Ot takie moje zdanie o tym ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał Denon AVC-A1SE lub SR/SRA wzmacniacze do kina w super cenie i dzwięk bardzo przyzwoity.

Z Denon DVD-A1 super zestawienie za śmieszne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego, ale da się pogodzić stereo z kinem w inny sposób jak to było już wielokrotnie pisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 6 Sie 2010, 16:41

 

>Nie ma takiego, ale da się pogodzić stereo z kinem w inny sposób jak to było już wielokrotnie

>pisane.

 

Nie mogę się z kolegą zgodzić co do tego, że wzmacniacz AV nie zagra dobrze w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej klasy wzmacniacz AV radzi sobie doskonale z muzyką jak i z filmami.

Ja nic złego nie moge powiedzieć na użytkowanego Denona AVC-A1HDA.

Tutaj testujący też podzielają moją opinie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.