Skocz do zawartości
IGNORED

Gryphon Atilla


JarlBjorn

Rekomendowane odpowiedzi

No nie,jak o jjakości decydować miała moc,to co można powiedzieć o wzmakach na lampach 2A3?

Tu mamy zdjęcie wnętrza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno wzmacniacz podwaja moc i przy 4 oHm ma już 200W a przy 2oHm 400W czyli napędzi prawdopodobnie większość trudnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności pradowej, red. Stryjecki stwierdził (test w Hi-Fi M 12/2009) ze jakkolwiek najlogiczniej byłoby łączyć Gryphona z monitorami, co zreszta robił producent w trakcie jednej z wystaw, to na potrzeby testu łączył Atille m.in. z poteznymi Audio Physic Caldera i wzmacniacz wyrabial bez kaprysow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - przedmowca poruszyl temat Gamuta DI 150 - czy ktos moglby cos wiecej powiedziec z wlasnego doswiadczenia ;) ? Jak ma sie ten sprzet w stosunku do Accu 560 , Ayona Tritona czy np wlasnie Gryphona ?

 

Swietny design i to piekne dual mono robi wrazenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..,radzi sobie i to nie tylko z Calderą.Bez najmniejszych kaprysów poradzi sobie z większością paradujących przed nim kolumn.Po wielu latach obcowania z Gryphonem,śmiałbym dopisać,że bardziej obawiałbym się o zdrowie tych ostatnich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba inteligentna(nie mylić z wykształconą)musi wszem i wobec ogłaszać,że nią jest?!W moim przekonaniu odp.będzie przecząca.Oczywiście wolno Panu,ale przy następnym wpisie,niech pańskie pióro zadrży przed dalszym porównywaniem Krella 300/400 z Gryphonem(choćby 2100)A wspomniany Mac.to zupełnie inna szkoła,akademia innego kierunku.A wracając do ostatnich Pańskich wersów w kwestii..,chwalenia się,posłużę się tym o to,powszechnie znanym stwierdzeniem "mały musi pokrzyczeć,aby go zauważono,duży nie musi!".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Confidence C-2 do łatwych nie należy a wyprawiał z nimi co chciał.To dla tych co nie wierzą.Miałem okazje w swoim systemie porównać z EC AW-400,różnica była ale nie istotna aż tak jak niektórzy się obawiają i nie sądze,ze w wydajności...raczej inna szkoła brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak zle, fakt w 2200 sa takie dwa nalesniki w gore, ale w tytulowym Atilla i 2100 juz nie:)

co do wyzszosci gryphona nie mam oczywiscie watpliwosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentujac natomiast ze duzy nie musi sie chwalic ale to własnie tylko przy szczytowych konstrukcjach gryphon ujawia parametry pradowe jak np PEAK przy tanszych przemilcza ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać Krella Kav 400xi czy Krella S-300i z Gryphonem Callisto 2200. Te pierwsze można kupić z drugiej ręki za 6-7 tys. a gryphona już nie za bardzo. A jest wielce prawdopodobne, że cena na rynku wtórnym wyniosła by powyżej 15 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady jestem przeciwnikiem"eskalacji zbrojeń",a w tym kontekście wygłaszania teorii o zdecydowanej wyższości Gryphona nad Krellem,bowiem każdy ma prawo do własnej oceny,a ta z kolei jest kreowana przez lata odsłuchów,testów i osobistych preferencji.Skoro o zbrojeniach mowa,to w historii mojego prywatnego arsenału znalazły się m.in.Krell 300 i 400 oraz cd 280.Już pierwsze odsłuchy obnażyły straszliwą prawdę.Otóż mając armię uzbrojoną w armaty"krella"mógłbym zaatakować co najwyżej mojego-wątłej postawy-sąsiada,a nie myśleć o podbojach w rodzaju Blitzkrig!Zdałem sobie sprawę,że sama heroizm nie wystarczy i potrzebna jest broń bardziej doskonała niż ów amerykański berdysz.Podupadłe morale mojej armii próbowałem wzmocnić różnym okablowaniem,ale efekt był mniej więcej taki jakiego dopuścili sie piloci kamikaze w 1945 r.-coś osiągnęli,ale bitwy czy wojny wygrać nie mogli!Obawiając się rychłej dezercji w szeregach mojej armii,postanowiłem zawiązać rozejm z ewentualnym wrogiem i zbierałem fundusze na nowe zbrojenia.Poligonem doświadczalnym okazał się mój pokój odsłuchowy w którym zgromadziłem wóz bojowy o nr taktycznym 2100,rodem z Danii oraz ostały się Krell 280.Niestety..,jak to bywa z nowymi technologiami w wojsku"oprogramowanie szlag trafił"i 280-tka Krella nie zniosła towarzystwa Callisto i mocno-niczym nastoletnia dziewica-wystraszona jękała i płakała w niezrozumiałym potoku dźwięków.Dopiero,gdy zakupiłem Adagio,to w szeregach armii nastąpiło zdecydowane ożywienie.Z niezrozumiałych powodów nagle wszyscy rzucili się do walki...Bitwa dalej trwa i na horyzoncie pojawił sie nowy przeciwnik-AKUSTYKA!!!To jak się miało okazać,to bardzo groźny przeciwnik!!!Bez uciekania się w porównania i literackie zapędy,to chciałbym kiedyś posłuchać dobrze skonfigurowanego zastawu opartego na Krellu,bo jak do tej pory słuchałem wielu w tym FBI i..,c.d.może nastąpić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest gdzies podana ta wydajnosc prądowa czy tylko gdybanie na ucho ?

 

 

 

To raz jeszcze, jeśli właśnie na ucho wzmacniacz bez problemu wysterowuje trudne kolumny to nie ma chyba sensu bawić się w zbędny formalizm i wykresy, pomiary, parametry...

 

 

Niemniej dane z reakcji Gryphona na obciążenie są dostępne, krotko mowiac, nie jest źle:) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poza mną dostrzega błąd w tych pomiarach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie gryphona jest plik z danymi wszystkich koncowek, niestety PEAK podaja tylko dla najmocniejszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn, 27 Lip 2010, 12:26

 

>"2" zamiast "3" na początku przy pomiarze obciążenie 2 kanałów 2 ohm?

 

Tak. Jacyś nieprzytomni są w tym Gryphonie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błąd typu pomyłka (nie typu zbyt słaby zasilacz, jak na 30tys z hakiem) swoją ścieżką też jest - dla 20khz moc nie spada dla 2 kanałów na 4ohm ale spada na 8ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi taką integrę co idealnie podwaja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.