Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywne źródła energii


Falco

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie tez grunty niezbyt stabilne.Żelbet pasuje do tej formy idealnie

bryła jest lekka ,delikatna a konstrukcja mocna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> modrzew47, 24 Lip 2010, 19:39

 

Nie mam ogrzewania podłogowego, za to mam piwnicę - tak więc grawitacyjny obieg działa. Dlatego stać mnie na luksus wybrzydzania na głośną pracę pompki którą większość zapewne uznałaby za cichą.

 

Poza tym - mieszkam w raczej cichej okolicy, tak że słyszę przykładowo buczący transformator piętro niżej (już wywalony). Dlatego zresztą w audio przeszedłem na całkowicie bezgłośny system bez mechaniki - pasywne chłodzenie wszystkiego plus dysk SSD, a większa ilość plików na dyskowym serwerze 4 pokoje dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, tak czekałem kiedy mi powiesz że się nie znam ;)

 

Nawet gdybym się znał, mieszkać w tym bym nie chciał. Ekshibicjonistyczne brzydactwo, żadnego nawiązania do otoczenia, brr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb

Twoje autorytatywne określenia mnie do tego sprowokowały.Możesz sobie mieszkać gdzie chcesz,nawet w psiej budzie,jeżeli będzie dla ciebie piękna i nic mi do tego ale wypowiadasz sie w sposób,który jest nie do zaakceptowania.Możesz tylko powiedzieć,że TOBIE się nie podoba,ale nie nazywać czegokolwiek brzydactwem czy wymądrzać sie na temat wkomponowania bryły w otoczenie,jeżeli nie jesteś architektem czy urbanistą a nawet gdybyś był to istnieje jeszcze etyka zawodowa.Poza wszystkim Łódzka grupa Tamizo,to świetni architekci,znający się na swoim fachu i doceniani w całej Polsce.Podobnie pozostali wymienieni.Pierwszy raz spotykam się z określeniem projektu ekshibcjonistycznym.Nie pomyliłeś czegos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, nie rozumiem Twojej irytacji. Przecież to nie Twoje projekty. A co do psiej budy - to dobrze trafiłeś, tak będzie wyglądał ten dom. Psia buda z panelami słonecznymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb

buduj tylko nie pytaj potem jak przerobic salon z kominkiem i kuchnią albo garaz na pokój audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>modrzew47

 

ten dom podpisany lake house, te płyty na ziemi to niby są schody? Ja rozumiem, podoba mi się, ale po takich długaśnych schodach najzwyczajniej chodzi się nie wygodnie. Kidyś BHP mówiło o tym, jakie są dopuszczalne wymiary schodów. Jeden schodek co kilka kroków, to zwykła mordęga.

 

Są na świecie poważni ludzie z dyplomami, którzy uważają, że nowoczesna architektura dość często zapomina o ergonomii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z bady'm. Poza tym te projekty najczęściej nie uwzględniają polskich warunków klimatycznych. Zbędne mostki termiczne, niepotrzebnie zajmowana przestrzeń działki, spory ciężar. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, są ludzie jak posłanki Senyszyn czy Nelly Rokita które ubierają się w sposób urągający poczuciu estetyki a mimo wszystko uważają że robią coś niezwykłego i czy lansują nową modę. Podobnie z tymi projektami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mlb

>buduj tylko nie pytaj potem jak przerobic salon z kominkiem i kuchnią albo garaz na pokój audio :)

 

To taka nieco większa buda, mam nadzieję że jakoś tam upchnę te kolumny i kilka kabli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb

Nie jest tak do końca.Na wygodne schody jest wzór,na zewnątrz wysokość powinna mieć:nie więcej jak piętnaście cm a długość do 32cm.Wzór na schody to również podwójna wysokość,dodana do długości która powinna mieć 62cm.Można długość stopni powielać,żeby były wygodne..tak się robi,czesto o tym decydują spadki terenu,gdzie nie jest możliwe uzyskanie wygodnych schodów.Widocznie tak tam było.

Realizuje teraz swoją inwestycje,gdzie takie spadki mam i też musiałem zagospodarowanie terenu rozwiązać tarasami,zamiast klasycznych schodów.To normalne.To rozwiązanie na zdjęciu świetnie się komponuje i załatwia jednocześnie spadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duza długosc /głebokosc stopnia nie ma znaczenia dla wygody czy jakis norm

zabieg na schodach jest niczym innym jak długim stopniem a liczy juz kilka tysiecy lat i jakos nikt chyba nie narzeka i ksiazek o tym nie pisze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47 najprawdopodobniej uważa że AutoCAD czy inne programy do projektowania są przełomowym odkryciem i właśnie nastała nowa era w architekturze - a kilkaset lat tradycji można wyrzucić do kosza.

 

Niedawno w Holandii byłem w Almere, we współczesnej części miasta wybudowana na sztucznym lądzie: metal, szkło współczesne "autocadowe" formy. Po kilku dniach miałem serdecznie dosyć. Wydawało się że nawet piwo miało tam szklano-metalowy posmak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu - w moim przypadku chcę zastosować rekuperator połączony z panelami słonecznymi i ogrzewaniem kominkowym. Wszystko to w oparciu o mało u nas znane rozwiązanie firmy Stiebel-Eltron: LZW403 sol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temet elektrowni wiatrowych też jest ciekawy.

Np. tu prawdziwie "ekologoczna" przydomowa elektrownia wiatrowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stibel jest mało znany bo tego mało sie sprzedaje

solidny był wyjatkowo

wszystko z elektryki co kupiłem od nich do zdublowania ogrzewania co i wody jest nadal absolutnie sprawne mimo ze ma 10-12 lat

 

nadal jednak najrozsadniejszym zrodłem energii dla domu jest najpopularniejsze paliwo jakie mozna dostac w okolicy a finasowo i tak ostatecznie wyjdzie taniej niz wszystkie wynalazki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 25 Lip 2010, 13:26

 

>Ale wracając do tematu - w moim przypadku chcę zastosować rekuperator połączony z panelami

>słonecznymi i ogrzewaniem kominkowym. Wszystko to w oparciu o mało u nas znane rozwiązanie firmy

>Stiebel-Eltron: LZW403 sol

 

Wszystko ładnie, ale nie popełniaj błędu typu główne źródło ciepła w salonie.

Ja posiadam bardzo ciepły dom z rekuperatorem, GWC, oraz panelami i nie wyobrażam sobie palenia w kominku codziennie - na początku może fajna sprawa ale szybko się nudzi:)

A największym blędem jest kominek z płaszczem wodnym - kotłownia w czystej postaci z jej wszystkimi wadami "higienicznymi" i to w najbardziej reprezentacyjnym miejscu w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grynio, zdaję sobie z tego sprawę. Przez jakiś rok będę musiał się przemęczyć, później chcę dodać dogrzewanie gazowe (niestety obecnie rura z gazem w mojej wsi istnieje jedynie na papierze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy specjalista od kominków rozłożył graty, powiedział: no to zbudujemy panu kotłownię w salonie

fajne to ale bez codziennego obowiązku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wstawiaj z płaszczem wodnym:)

Ja mam kocioł na drewno i wiem jak potrafi "zabrudzić"

Zdarza się to raz,dwa razy w roku ale jest taki zestaw parametrów atmosferycznych(sam nie wiem:niskie ciśnienie, duża wilgotność powietrza na poziomie punktu rosy), że kociłek potrafi puścić niezłego kleksa w kolorze czarnym.

Nadmieniam, że drewno i brykiet drzewny suche jak popiół.

Nie chciał bym takiego czegoś mieć w domu.

To jeden problem.

Drugi to bardzo małe zapotrzebowanie na ciepło nowoczesnego domu.

Ja przy -25C czasami nie rozpalam codziennie, jeżeli tylko jest w zasobniku ciepła woda.

W okresach jedynym co zmusza do palenia jest brak cieplej wody(brak słonka).

Jak wykorzystujesz kominek także do CWU to będzie gehenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i grynio ma racje.Kominek jest dobry ale grzać ma powietrze...mniejsza od wody bezwładność to i szybciej i sprawniej działa.Główne ogrzewanie powinno być w kotłowni i jeżeli nie ma gazu(na chwile obecną)to lepiej zamontować piec stałopalny na drewno z buforem i sprzęgłem hydraulicznym w kotłowni

a potem dołączyć do sprzęgła tylko piec gazowy.Do hydraulicznego sprzęgła,można dołączać inne źródła ciepła,pozwala ono na korzystanie dowolne z obojętnie którego źródła ciepła.Może to być piec stałopalny,połączony z piecem gazowym i solarami i obowiązkowo z buforem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor obowiązkowy.

Ale i tak najlepszym źródłem energii cieplnej w domku jednorodzinnym jest dobrze dobrana pompa ciepła zestawiona z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym zasilana z licznika dwutaryfowego z oprogramowaniem pozwalającym dogrzewać akumulator cieplny w postaci podłogówki tania energią w drugiej strefie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw

 

może ciut odejdę od tematu, ale uważam, że tylko troszkę.

 

Zamiast wydawać grube pieniądze na te wszystkie pompy ciepła, solary wszelkiej maści itp. kupcie pod dom sprężarkę do cng(czyli metan) i auto na takie paliwo. Tu oszczędność odczujecie od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już przy temacie budownictwa jesteśmy:

 

modrzew

mógłbyś pokazać przykład nowoczesnego projektu domu, który jednocześnie jest tani? Tzn cena jest porównywalna do takiego z kolumienkami przed gankiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bady

Co to ma być?Egzamin,prowokacja?Co?

Co to znaczy tani?Dom w Polsce niektórzy uważają za tańszy od mieszkania..czysta paranoja.

Dom nowoczesny,niewiele odbiega od innych(o przestarzałej formie)różni sie formą i architekturą.

Urządzenia można stosować takie same tu i tu.W domu nowoczesnym jest więcej szklenia a to wiąże się z osadzeniem lepszych okien.Izolacje termiczne można zwiękaszać w jednej bryle jak i w drugiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bady

>Są na świecie poważni ludzie z dyplomami,którzy uważają,że nowoczesna architektura dość często zapomina o ergonomii.

 

Możesz wskazać..tych poważnych?

 

Nowoczesna architektura to przede wszystkim lepsze podejście do ergonomii a nie tylko design.

To lepsze oświetlenie,montowane w różnorodny sposób z różnych źródeł światła,to lepsze i prostsze formy,lepiej zorganizowana przestrzeń,czyściejsze wnętrza,ergonomiczna kuchnia wyposażana w najlepsze rozwiązania itd.Polska to trochę myszką trąci,choć tu mieszkam ale taka prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grynio, 25 Lip 2010, 19:25

>Ale i tak najlepszym źródłem energii cieplnej w domku jednorodzinnym jest dobrze dobrana pompa

>ciepła zestawiona z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym zasilana z licznika dwutaryfowego z

>oprogramowaniem pozwalającym dogrzewać akumulator cieplny w postaci podłogówki tania energią w

>drugiej strefie.

 

Właśnie przejrzałem instrukcję do LWZ403sol - jest tam też miejsce na dogrzewanie prądem. Może to jest odpowiedź... czas pokaże. Swoją drogą to dość skomplikowana maszyneria: sprężarki, wymienniki, wentylatory, pompy, dwa obiegi grzewcze i inne. Człowiek który mi to poleca twierdzi że to optymalne rozwiązanie, a zajmuje się budową takich domów już od paru lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.