Skocz do zawartości
IGNORED

Sting Symphonicities


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, nie jest dobrze, niestety. Co się dzieje ze Stingiem? Płyta taka sobie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Trudno natomiast zrozumieć, dlaczego Englishman, znany niegdyś ze wspierania m.in. Amnesty International, zdecydował się pod koniec ubiegłego roku zagrać koncert na zaproszenie córki uzbeckiego prezydenta Islama Karimova. Ten dyktator słynie z wyjątkowo okrutnej natury (politycznych przeciwników gotuje żywcem w więzieniach, a do pracy na polach bawełny wykorzystuje armię dzieci niewolników). Jedynym wytłumaczeniem jest pazerność Anglika, który za spełnienie zachcianki Gulnary Karimov zgarnął dwa miliony funtów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek, oczywiście powinien znaleźć się w zakładce "muzyka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też bardzo słaba płyta, po mixie Stinga z orkiestrą spodziewałem się czegoś wyjątkowego tymczasem dostałem produkt przeciętny i odgrzewany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli gwiazda Stinga gaśnie. To chyba naturalne. Ostatnio nie słyszałem o niego żadnej ciekawej płyty. Wszystko profesjonalnie nagrane, profesjonalnie wykonane, profesjonalnie wypromowane i... profesjonalnie nudne. Niestety, ilość nie przekłada się na jakość. Dobre skladniki nie zawsze dają smaczną potrawę. Jego romanse z klasyką są wręcz żenujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usłyszałem jego ostatnią "zimową" płytę zawiodłem się totalnie, to nie to samo co kiedyś, same płaczki, zero emocji, nie udało mi się jej dosłuchać do końca.

 

Wątpie żeby nagrał jeszcze jakieś hity w stylu Russians, King Of Pain, czy Fields of gold.Zreszta swoje już chłop zarobił i wyśpiewał, powinien skończyć bo tylko sobie opinie na koniec zepsuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodolec, 24 Lip 2010, 00:09

 

>Powoli gwiazda Stinga gaśnie. To chyba naturalne. Ostatnio nie słyszałem o niego żadnej ciekawej

>płyty.

 

To, że się komuś nie podoba, nie oznacza jeszcze, że gwiazda gaśnie ;-) Zimowa płyta akurat jest bardzo ciekawa, tylko może nie dla miłośników wczesnej twórczości Stinga. Nie ma obowiązku by każdy lubił muzykę tradycyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z powyzszym. Akurat plyta zimowa lepiej mi podchodzi niz starsze producje Stinga. I moze to nie jest gasniecie Stringa, a swego rodzaju dojrzewanie muzyczne. Mniej halasu, mniej prostych chwytliwych rytmow, za to wiecej wyciszenia i myslenia.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dojrzewanie, ale starcza demencja...Sting za rok kończy 60-tkę, a to już wiek, w którym zamiast whisky pije się kakao, a zamiast gitary sięga się po lutnię...nie jestem wielkim fanek Stinga, ale nagrał dwie znakomite IMO płyty "...nothing like the sun" i "soul cages"...każda następna była gorsza, a to co wyrabia teraz woła o pomstę do nieba...takiej "muzyki" jak na zimowej płycie można się było spodziewać raczej po "artystce" pokroju Enya...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ArtiQ, 27 Lip 2010, 10:02

>

>to nie dojrzewanie, ale starcza demencja...Sting za rok kończy 60-tkę, a to już wiek, w którym

>zamiast whisky pije się kakao, a zamiast gitary sięga się po lutnię..

 

Tak sie sklada, ze do lutni to trzeba troche umiejetnosci i pomyslunku. A gitare kazdy nastolatek moze wziasc w rece, nawalac ile sil w rekach i powiedziec, ze to sztuka.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Uważam, że Sting ma umiejętności i pomyślunek, więc do lutni się nadaje :) Do oceny to są odbiorcy/słuchacze poza tym na gitarze nie każdy potrafi grać. Lubię Stinga i ostatnia płyta podoba mi się, może nie najbardziej, ale nawet stare utwory podane w nieco inny sposób smakują inaczej - nie lepiej niż w oryginale, ale smakują. Co do zimowej płyty to polecam obejrzenie koncertu promującego tę płytę. Puszczany był nawet na tvp kultura bodajże w grudniu 2009. Jak sama płyta nie podeszła mi za bardzo, to po obejrzeniu koncertu zmieniłem nieco zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 27 Lip 2010, 12:03

 

>>ArtiQ, 27 Lip 2010, 10:02

>>

>>to nie dojrzewanie, ale starcza demencja...Sting za rok kończy 60-tkę, a to już wiek, w którym

>>zamiast whisky pije się kakao, a zamiast gitary sięga się po lutnię..

>

>Tak sie sklada, ze do lutni to trzeba troche umiejetnosci i pomyslunku. A gitare kazdy nastolatek

>moze wziasc w rece, nawalac ile sil w rekach i powiedziec, ze to sztuka.

>

>nsnotes

 

szanowny kolega nie zrozumiał za grosz tego co napisałem...nie miałem na myśli umiejętności, ale stan umysłu - starość i młodość (przede wszystkim ducha)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 27 Lip 2010, 10:02

>takiej "muzyki" jak na zimowej

>płycie można się było spodziewać raczej po "artystce" pokroju Enya...

Nigdy w życiu! Na tej płycie nie ma za grosz new-agowego popu w stylu Enyi czy Clannadu. Muzyka jest podana tradycyjnie, bez wymyślnych wodotrysków. Pewnie dlatego się wielu osobom nie podoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szanowny kolega nie zrozumiał za grosz tego co napisałem...nie miałem na myśli umiejętności, ale

>stan umysłu - starość i młodość (przede wszystkim ducha)...

 

Kolega dobrze zrozumial intencje. Dlatego tez uzyl okreslenia "nawalac na gitarze", co zdecydowanie wiaze sie z okreslonym stanem ducha ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płytę. Mam nieodparte wrażenie, że Sting trochę statusiał. Generalnie nie jest źle, ale to są te same znane utwory podane w wersji "poważnej" - symfonicznej. Czyli ogrzewany kotlet lub chwilowy brak pomysłów? Można teraz to podać (sprzedać) klienteli w krawatach, a nawet muszkach. W filharmonii.

 

Panie Sting, weź się Pan za porządne granie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu ;) zawsze można wrócić do "Ghost to the machine lub "Nothing like the sun" ewentualnie do koncertu z Gilem Evansem.

Nie sadzę by Sting należał do pokroju artystów "wiecznie" witalnych jak RS.

 

Omawiany koncert jest i tak na tyle fajny, aby go bez zobowiązania z przyjemnością posłuchać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zgodny z Kolegami.

Oczywiście, mizeria Stinga to wciąż niedościgniony poziom dla wielu bardziej na topie artystów. . .

Mamy prawo się niecierpliwić jako fani. Ale dobrze, że w ogóle jeszcze jest. Choć rzeczywiście za dużo rozmieniania na drobne. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku kolejnych odsłuchach jest coraz lepiej, co nie oznacza, że idealnie - Symphonicities to nie Synchronicity :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie ostatnią płytą Stinga była Ten Summoners Tales. Od tamtego czasu Symphonicities to pierwsza płyta, której da się słuchać bez odruchu wymiotnego. Nie jest to arcydzieło, ale słucha się jej bardzo przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj miałem okazję porównać dwa wydania tej płyty: "ogólnoświatowe" i polskie. Niestety polska wersja brzmi dużo gorzej: przesterowania w kilku miejscach, ogólnie słabiutka dynamika całej płyty, a do tego w drugim utworze wyraźne problemy z fazowością niskich częstotliwości.

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, którą edycję kupić, to na prawdę warto dołożyć żeby mieć "ogólnoświatową" i cieszyć się lepszej jakości dźwiękiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatnią płytą Stinga była Ten Summoners Tales. Od tamtego czasu Symphonicities to pierwsza płyta, której da się słuchać bez odruchu wymiotnego. Nie jest to arcydzieło, ale słucha się jej bardzo przyjemnie.

Zgadzam się. Ten Summoner's Tales to była (i wciąż jest) świetna płyta, moja ulubiona od Stinga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie czepiajcie sie Stinga bo widac ze chlop ma juz za soba ,,parcie,, i to co mial sobie i komus udowodnic dawno zrobil a teraz...dobrze sie bawi tak jak jemu pasuje.

 

Zadalem sobie trud i poszukalem tego kawalka z klarnetem do tego na zywo, w srod zapatrzonych amerykancow klarnet i Sting brzmieli fantastycznie!

 

Nie jestem obiektywny poniewaz jestem fanem Glenna Millera a jak wiadomo ,,klarnet,, tam gral kluczowa role :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA płyta okazuje się być wrześniową płytą miesiąca periodyka o tytule Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się płytka podoba. Merytorycznie - lubię Stinga, lubię posłuchać orkiestry symfonicznej, lubię eksperymenty, technicznie - też nie jest źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Szczerze mówiąc, to nawet nie mam ochoty się zapoznać z nową produkcją Stinga, bo czym on może niby zaskoczyć ? To co miał zrobić na poziomie, już dawno zrobił, w Police i samodzielnie tak do płyty "The Soul Cages". Urocze smucenie było jeszcze na płycie "Mercury Falling". Potem to już równia pochyła, a ostatnie przygody w labiryncie i w zimie dobiły mnie i ostatecznie straciłem zainteresowanie tematem Stinga jako artysty pop, który kiedyś muzycznie miał coś do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny periodyk, a mianowicie "Hi-Fi Choice", okazał się być mniej łaskawy dla najnowszych dokonań Stinga niż Audio - przyznał jedynie 3,5 gwiazdki za muzykę, nie szczędząc przy tym słów baaardzo gorzkiej krytyki artysty. Za dzwięk, natomiast przyznano 4 gwiazdki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia a Sting placze...cala droge do BANKU :) jak swego czasu mawial nasz rodzimy KASA.

 

Sting jest tzw nadwornym smuciarzem ,rzewny do bolu i nadaje sie do wieczorow mocno zakrapianych alkoholem w celu zapicia smutkow.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będe w mniejszości, bo chętnie wrzucam tę płytę do odtwarzacza. Ja jestem trochę jak inż. Mamoń: mnie się podoba to co juz kiedys słyszałem :) Znam twórczość Stinga i podoba mi się to, że nawiększe swoje hiciory nagrywa w nowych aranżacjach. Podobnie poboba mi się jego płyta z 2001r. All this time.. koncertowa, kameralna płyta nagrana z udziałem m.in. Chrisa Botti'ego.

 

Ale jeszcze jedna uwaga co do jakości nagrania. Mam polską edycję i mam ściągniętego FLAC'a. I niestety, ale wypaliłem FLAC'a bo wypada lepiej od wydania krajowego :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.