Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie kolumn 5.1 kilka ciekawostek mojego pokoju.


daro896

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój pokój napisze kilka rzeczy które poprawiły i pogorszyły dźwięk w moim pokoju:

- Frontu im szerzej rozstawione tym lepiej większa selektywność dźwięku + przestrzeń. To co ma być z lewej strony jest z lewej nie zlewa się z kolumną centralną i prawą.

- Fronty i central lepiej wypadają w odległości 2,40 m ode mnie niż 3.60 co bardzo mnie zdziwiło. Fronty zaczęły scalać się z tyłami dzięki czemu uzyskałem efekt zamkniętej kuli,a nie tak jak to było wcześniej-(fronty grały sobie a tyły sobie) Tu nasuwa się pytanie, co gdybym miał salon 40m a nie 20m kino musiało by stać na środku pokoju????? bo kolumny rozstawione tak szeroko i daleko od kanapy nie zdałyby egzaminu efekt byłby taki jak pisałem (fronty grały sobie a tyły sobie).

- Central lekko cofnięty za fronty. Super sprawa!

-Sub na środku pokoju. Brak basu na ścianach i w rogach pokoju nie trzęsie sąsiadów. Bass Jest słabszy i lepiej kontrolowany.

 

Niedługo wkleję real foto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. L/SL/SR/R zlewają się i masz kulę (z tyłu i po bokach) i to (słusznie) uważasz za zaletę, ale L/C/R nie zlewają się, bo gdyby się zlewały - byłaby to (Twoim zdaniem) wada. Zdecyduj się.Albo kula albo jakiś jej wycinek.

 

Nie musiał byś ustawać w środku dużego pokoku. Wsyatrczy pomanipulować opóźnieniami.

 

Zajrzyj na normę ITU.R-B.775.2 jakie jest zalecane rozmieszczenie głośników. SL/SR a kącie +/- 100* do +/- 120* Ja je sobie ustawiłem na +/- 135*, gdyż to mi bardziej odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega daro896 chce miec KD i Stereo w jednym tzn. w ustawieniu ale tak raczej sie nie da, jeszcze jak mialem jedno i drugie problem byl taki .Co do KD fronty staly pod sciana im to nie przeszkadzalo , cala akcja kierowal central i wspomagal subwoofer . Efektowe wspomagaly akcje z frontow. A kolega zapomnial ze aby w stereo dobrze zagralo to kolumny musza miec miejsca troche wokol siebie, ja podczas odsluchow w stereo wysuwalem kolumny prawie na srodek .Ci co sie znaja wiedza o czym pisze, a tak wogole nie mozna kd porownywac do stereo .Ja pozostalem tylko przy stereo bo kd w/g mnie jest gorsze .Zaraz zwolennicy kd mnie zjedza. Na obrone swej wypowiedzi napisze ze mialem b.db kd i bdb stereo. W stereo sa inne zasady ustawienia kolumn i w kd inne, dlatego majac jedno i drugie cos zaczyna przeszkadzac , mi przeszkadzalo kd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam (co w wielu miejscach na Forum pisałem) zestaw wielokanałowy, skonfigurowany na muzykę (nie KD). I bardzo polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a napisz ile calowy masz LCD czy plazme ? I jaka masz elektronike do kina domowego? Pozdrawiam.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 50% światowego rynku nowych telewizorów jest w rozmiarze 40" - 42". Zwykło się to uważać się to za optimum w normalnych warunkach domowych.

 

Mam LCD Samusung. Wiem, jest cała burzliwa dyskusja co lepsze. Ja nie lubię plazmy, w moim odczuciu ma wyblakłe i wypłowiałe kolory, ponadto z tego co wiem - nie do końca jest prawdą, iż problem wypalających się pikseli został całkowicie rozwiązany. A tak naprawdę to czekam na OLED, to jest technologia przyszłości mająca zalety LCD, plazmy i starego kineskopu - ale bez wad tychże. Samusung w tym roku na Boże Narodzenie zapowiedział wypuszczenie pierwszego TV OLED 42". Amplituner i DVD (czytający również SACD oraz DVD-A) Pioneer. Tuner SAT Golden Interstar.

 

Tak naprawdę to ja nie mam kina domowego, gdyż mnie to mało bawi. Mam wielokanałowy zestaw skonfigurowany na słuchanie wielokanałowej muzyki. To są inne głośniki i inaczej rozstawione. Owszem, zdarza mi się z rzadka coś na tym obejrzeć i ze skutkiem (moim zdaniem) lepszym niż na klasycznej konfiguracji kinowej, gdyż wielokanałowa muzyka ustawia znacznie wyżej poprzeczkę wymogów jakościowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat to racja nie wiedziałem o co chodzi a wystarczyło fotel na środek pokoju wystawić a nie z kolumnami latać. Tylne kolumny muszą mieć przestrzeń. Nie wieszajcie ich od razu za sobą dajcie je jakieś 180cm nad głową i jakieś 2m od siebie(super efekt) nie wieszajcie ich tak wysoko gdy macie je od razu za sobą(marny efekt) lepiej zostawcie je na wysokości uszu. A co do ustawienia kolumn po bokach kanapy: dno kompletne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro896, 29 Lip 2010, 11:09

 

Na fotelu masz klasyczne rozstawienie muzyczne (jeśli wszystkie głośniki na poziomie uszu).

Na kanapie - kinowe (jeśli obrócisz surreoudy frontem do słuchacza i powiesisz je 1 m ponad głową).

 

A sub-woofer gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.