Skocz do zawartości
IGNORED

Polska państwem policyjnym


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cadam

(Konto usunięte)

"chodzi o podwyżkę o 1 proc. na okres do 3 lat na wszystko poza żywnością i być może lekami"

 

Ale żywność i tak podrożeje, bo wzrośnie podatek od towarów potrzebnych do wyprodukowania żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że ci mądrale-finansiści nie dostrzegają innych możliwości!

Np.Wywalenie na zbity pysk minimum 30% biurokratycznej machiny.Ileż można na nich (darmozjadów)pracować,a jakie oszczędności!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 29 Lip 2010, 18:56

 

Szkoda nawet gadać. Mamy ewidentny PRL-bis.

Nadzieja tylko w tym, że epigoni są ZAWSZE karykaturą oryginału i zawsze przepadają. Ale my i tak tracimy to co jest najcenniejsze- czas. KLD zaczynając współpracę z ex-komunistami liczył na częściową chociaż autonomię (w dziedzinie ekonomicznej- politycznie bowiem poparł tzw. grubą kreskę). Tymczasem zakładana win-to-win transaction zamieniła się w służbę i mamy oto PO.

I pozostały tylko drobne(?) aferki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>absinth3, 4 Sie 2010, 10:32

 

Nie mówi się ex-komuniści tylko lewica ;-). Nie pamiętasz już słów Prezesa? To i pewnie nie pamiętasz kto pierwszy wpuścił SLD do telewizji. No i PRL to przecież całkiem fajny ustrój był o ile dobrze zrozumiałem Jarkowe umizgi do lewicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor, 4 Sie 2010, 11:11

 

>>> Jaro_747, 4 Sie 2010, 11:02

>

>Dlaczego postrzegasz rzeczywistość tak binarnie - nie_PO = PiS?

 

Rzeczywistość postrzegam całkiem inaczej niż ci się wydaje.

Ja tylko grzecznie zwróciłem koledze uwagę, że niedawno temu Prezes zaprosił lewicę na salony. Może kolega absynt jest bardziej fundamentalny od Prezesa? To mi rzeczywiście jakoś do głowy nie przyszło :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3

 

>>I pozostały tylko drobne(?)aferki

 

Ten nawias i to co w nim jest niepotrzebne.Aferki bowiem wcale nie są takie drobne,skoro powołano nawet Komisje Śledcze do ich wyjaśnienia...które niczego nie wyjaśniły i to jest największą aferą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni myślą,że polacy to idioci i można wszystko im wmówić.Najgorsze jest to,że czym dłużej ściemniają,to sami w tą ściemę zaczynają wierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to państwo policyjne: ostatnio zatrzymano mnie w nocy bez powodu. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy, miła młoda policjantka - aż przyjemnie było porozmawiać. Nawet się uśmiechnęła na pożegnanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz

co do lenistwa i trutniarstwa skarbówki bredzisz. nawet nie masz pojęcia jakie cisnienie jest od gory na wyniki. problem polega na tym iż skarbowcy "liniowi" doskonale zdaja sobie sprawe gdzie są dziury prawne. najlepsze jest to ze prawo skarbowe bylo szczelniejsze 5lat temu niz dziś. obarcz chłopie winą za nie efektywność świnie z MF co nie reagują na sygnały. jak moze być US efektowny jak na kontrolę zawężono z bezterminowo na 12 dni. więc nie pierz jak nie wiesz o czym pieprzysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zatrzymania bez powodu

musiało pasc sakramentalne kontrola dokumentów i to jest powod inaczej mozna zakwestionowac czyli zapytac o powód :)a policja bardzo nie lubi tego pytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, i właśnie takie było moje pierwsze pytanie - odpowiedzieli bez zająknięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blomin, młodzieńcze, nie tylko,że sam sobie zaprzeczasz w swojej"polskiej logice" "bo to, bo tamto", Polska jest jak nawalona Jamajka na plaży w kontarscie do tutejszego IRS'u. LOL. W 12 dni w USA wsadzą cię do pudła, zaczną i zakończą aukcje twojego domu, żony, kochanki, fury i twoich kalesonów i nikt ci nie powie...prosze się skontaktować w połowoe września, bo teraz to wszyscy są na urlopie. Dlatego też bardzio lubie Polskę, ponieważ wszystko jest takie..negocjowalne, amatorskie. i takie "logiczne i mądre" jak ty sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz

byc moze nie zrozumiałeś co napisałem. Otóż coraz większe dziury w systemie który dzieki debilowatym przepisom wymyślanym i zatwierdzanym przez nieuków z MF zamiast uszczelniać - rozszczelniają system podatkowy. odnosi sie wręcz wrażenie sabotowania z roku na rok coraz bardziej prawa podatkowego.

co do okresu 12- sto dniowego kontroli zamiast bezterminowego, to gdybyś pomyślał choć odrobine logicznie znalazł byś odpowiedź na swoje wnioski co do wydajności us. otóż w 12 dni nie da się przeprowadzić rzetelnej kontroli jakiejkolwiek nawet średniej wielkości firmy. może gdyby skarbowka w Polsce miała uprawnienia amerykańskiej, ale może sobie tylko pomarzyć, dlatego przeprowadza się je na odpier**l i nieefektywnie, łapiąc drobiazgi zamiast prawdziwych przekręciarzy i kombinatorów. pomijam jeszcze inne obostrzenia dot. formy czy zakresu kontroli, które pomagają ale tylko kontrolowanemu. to tak jak ludzie maja pretensję do pracownika dlaczego przepisy sa takie popieprzone, jakby to on je ustanawiał. a przywalcie sie do wieprzowiny na szczycie piramidy to oni tak powymyślali. protestować pod ministerstwo. co do urlopow są kraje w ktorych urzedy są pozamykane w sezonach urlopowych i nikt o to pretensji nie ma.

a co do młodzieńca, kolego wiek nie determinuje - zapewniam. nie jeden a wręcz większość umierając w sędziwym wieku umierają jako głupcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blomin, twoja generacja jest dla mnie zbyt mądra. Erudycja, logika, wiedza, etyka, klasa oraz styl wykraczają poza margines mojej percepcji. Powiedz mi, kiedy oczekujesz na zamówione danie w restauracji, z ktorej strony powinno ci ono byc podane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-)

daj luz człowieku. jako młodzieniec zakładam że Jestes prawie starcem, wiec powiedz jaka roznica jest miedzy naszymi pokoleniami, bo Ty i ja wychowywalismy sie w epoce pzpr-owskiej. a w tedy zmian nie bylo. no chyba że Jesteś przedwojenny jeszcze. napisałem prawdę w temacie pracy w skarbowce a że nie pokrywa sie z Twoimi oczekiwaniami i wyobrażeniami to trudno. po co obrabiasz ludziom o wydajnośc dupsko skoro nie chcesz wiedziec jakie są realia. daruj sobie te kiepskie sarkazmy,choc skoro nie wiesz np. z ktorej stony podaje sie michę w restauracji no to jestem w stanie Cię zrozumieć. pass

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blomin

Szybko mówisz..to pass!

To jak to jest z tą policją..skarbową.Sprawni są czy nie?

Mnie to się wydaje,że oni więcej wiedzą o tobie,niż ty o nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast odnoszę wrażenie, że on wie więcej od nich, z tym, że oni nie do konca wiedzą o tym, o czym jemu się wydaje, że tak dobrze o tym wie. z czego wynika, że w efekcie nie wszystko co wie on jemu samemu jest wiadome. Blomin, odstaw tę miskę i opowiedz nam jak to naprawde jest. LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko,toż to koniec świata...emerytom nie będzie wolno dorobić do emerytury!Taka duża ta emerytura?Czy taki głupi rząd?Nie wiedzą,że bogactwo obywateli bierze się z pracy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47

To jak to jest z tą policją..skarbową.Sprawni są czy nie?

 

chodzi Tobie o skarbowe szwadrony śmierci które polują, pastwią się i wykańczają bogu ducha winne olsniewajace uczciwością podmioty gospodarcze? to nie nie wiem, ja pisalem o kontroli urzedow skarbowych. a może rabin i ksieżulo to to samo? kto to wie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-)

no wspiąłeś się na wyżyny. mógłbyś ostatecznie podtwierdzić lub obalić teorie strun, marnujesz sie a przecież nawet jako starzec też możesz czegoś wielkiego dokonać. zatem do boju:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) To dopiero początek,tak wygląda a reformy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem szalenie ciekaw,gdzie to ukryła się kryształowo czysta Julia?Nie widzi swojaka?...http://www.pardon.pl/artykul/12306/minister_mial_firme_z_zona_synem_i_fajnym_przetargiem/1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.